R10.NET Veritabanı Elemi Geçirildi ?'

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

itfaiyeci bunu yazdı:
    -----------------------------

7 ay önceki db varmış ellerinde. :D

R10.net db'sine yapılan saldırı sonucu "user" tablosu boşaltıldı.(verilerin birinin eline geçtiği koca bir yalan) Kaygı verici olan şuki Datacenter'de Yedekleme yapan hard disk 7 ay önce dolmuş,Yani yedeklemede yapılmamış.Ve dc de kimsenin ? haberi yok.Şimdi Hard disk bir veri kurtarma merkezinde umarım silinen datalara ulaşılabilir.

http://friendfeed.com/labidu/534f534f/r10-net-db-sine-yaplan-saldr-sonucu-user-tablosu

hassiktir demek istiyorum koskoca radore hangi harddisk dolmuş kontrol etmiyormuymuş yuh artık.

konular demekki sağlam. üye tablosu yok.

sıtkı çakmak labidu. adminlerdendi sanırım yada eski adminlerden

edit: o değilde işimizden gücümüzden olduk amk yaa. yeni fark ettim ben baya r10 a bağlı olmussum mk :|

Mesaj 2 Agustos 2012 (Persembe) Saat: 00:41'da FOXXLY tarafından düzenlendi.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

http://www.r10.net/register.php   ?????

I am Jack's inflamed sense of rejection
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:

itfaiyeci bunu yazdı:

7 ay önceki db varmış ellerinde. :D

R10.net db'sine yapılan saldırı sonucu "user" tablosu boşaltıldı.(verilerin birinin eline geçtiği koca bir yalan) Kaygı verici olan şuki Datacenter'de Yedekleme yapan hard disk 7 ay önce dolmuş,Yani yedeklemede yapılmamış.Ve dc de kimsenin ? haberi yok.Şimdi Hard disk bir veri kurtarma merkezinde umarım silinen datalara ulaşılabilir.

http://friendfeed.com/labidu/534f534f/r10-net-db-sine-yaplan-saldr-sonucu-user-tablosu

hassiktir demek istiyorum koskoca radore hangi harddisk dolmuş kontrol etmiyormuymuş yuh artık.

konular demekki sağlam. üye tablosu yok.

sıtkı çakmak labidu. adminlerdendi sanırım yada eski adminlerden

edit: o değilde işimizden gücümüzden olduk amk yaa. yeni fark ettim ben baya r10 a bağlı olmussum mk :|

Sorma dostum. feci durumda kaldık:) siparişler var kimse ile bağlantı kuramıyorum, ama onların suçu yav o kadar msn adresi diyoruz dinlemiyor kimse:)

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:

itfaiyeci bunu yazdı:

hacım hiç sorma. ff de yazılanlar kadarı ile kurtarmak için 30 bin tl mi ne istemiş kurtarma merkezi. o değilde bu 7 ay eski db ile devam edilirse yanarım giden i tradelere :|

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yansın orospu cocukları.

p.s : ticaretini düzgünce yapanlara lafım yok ama r10 yönetimi de dolandırıcıları kolluyordu.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

Hocam siz yanarsanız ben naparım? :)

Şubat ayında üye oldum r10'a.

En son düne kadar 170 itrade'im vardı.

170 itrade'in 150'si "satıcı" olarak aldığım itradeler.

6 aylık mı 1 yıllık mı ne gold üyelik alınmıştı üyeliğime.. vs vs.

Şayet geri dönülürse tüm bunlar uçucak mı yani? :)

Bu arada sıkılmadan okudum amk tüm mesajları..

Şuan ismini vermeyi etik bulmadığım iyi bir veri kurtarma merkezinde hard disk.İmajları alıp kontrolü gerçekleştirip, süre/fiyat vereceklermiş.Buda 1 hafta sonra ancak sonuçlanabilirmiş.Minimum 15 bin dolar olup 50 bin dolara kadar çıkabilirmiş.Söylenen şey Linux olması, silinen verilerin üzerine başka veri yazılmış olması gibi etkenler kurtarılma oranını oldukça düşürüyormuş. - Sıtkı Çakmak

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

Andrei bunu yazdı:

yansın orospu cocukları.

p.s : ticaretini düzgünce yapanlara lafım yok ama r10 yönetimi de dolandırıcıları kolluyordu.

enjoy i'm vaccinated
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    Hayır Emir, sabah radoredeki arkadaşlar dosyanın tarihine bile bakma tenezzürü göstermeden 2011 sql ini yükledikleri için malesef güncel tüm veriler kayboldu.yoksa dediğin gibi sadece user tablosu bir şekilde halledilebilirdi.şimdi malesef silinen veriler kurtarılmak zorunda. - Sıtkı Çakmak

r10 yarraklara geldi beyler anlaşılan o
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Fatih bunu yazdı:

Andrei bunu yazdı:

yansın orospu cocukları.

Orası muhakkak dostum yav da, küçük gelirlerin peşinde olan yüzlerce kişi var, öğrenci var vs. - başkada doğru dürüst böyle bir platform yok malesef:( olan onlara oldu büyükleri bırakın yav!!!

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

O değilde eğer olay anlatıldığı gibiyse radore bundan sonra bitmiştir aga.

Edit : r10 yönetimi nasıl olurda altın yumurtlayan böyle siteye ilgi göstermez.. ulan ben olsam her saniye yedeğini kendi ellerimle alırım. hatta abartır yedek alması için ayrıca adam tutuarım ulan r10 bu be borumu :|

Mesaj 2 Agustos 2012 (Persembe) Saat: 01:02'da ErotikPanda tarafından düzenlendi.
Toplam Hit: 17342 Toplam Mesaj: 118