Rapcilere Atılan Laflara Karşı Bi Yazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek
    Rap= Sagopa Kajmer... üstüne hiç kimseyi tanımam..!

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

sen kendini şartlandırmışsın rap kötü rock iyi diye.

boşuna tartışma hiç bir olguyu.

ne yazsak buraya cümle cümle,paragraf paragraf yorumlamaya kötülemeye çalışacaksın.

sagonun bir takipçisi var Raziel çocukta gerçekten gelecek var güzel kafiyeleri var.

rap = sago diyenler birde raziel i dinlemeli hoşlarına gidecek 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

amele_2 yorumun kimeydi?

banaysa tekrar bak yazdıklarıma bence ben rockı savunan bir şey demiş miyim...

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

mantar kardeş:

wiki den alıntı

"Rap, bir müzik türüdür. Kökenleri 1970'lerin getto Amerika'sına dayanmaktadır. Amerika'nın varoş bazı eyaletlerindeki çetelerin birbirlerini islah amaçla buldukları hip-hop kültürünün müzik koludur."

yani arbaesklede bağlantısı vardır. zaten sago da pesimist tarzda yazıor

bu çocukluk, gençlik mevzuna gelince elbette herkes gençliğinde kişiliğini tamamlarken yüksek oranda çevresinden etkilenir buna göre şekillmeye çalışır bunun üstüne inşaa etmeye çalışır ha bunu yapar yapamaz artık o kendi düşünce dünyasında eriiyip gider.

"beni anlatıo abi" mevzuları

bu rap le ksııtlı bişe deil  pop,rock,arabesk,rap,türkü,..  aklına hangi tür müzik gelıorsa kişi kendinden bi nebze bişeler buluyorsa kendini ona bürür.. onla bütünleşri gençlikte bu biraz daha fazladır o kadar bizden büyük amcalarda yapar yani

gençliğe özgü bi olay değildir.

şarkıyıda dinlersen ordaki cümlenin şarkıyı özetlediğini anlarsın.

matematik24.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

"bu rap le ksııtlı bişe deil  pop,rock,arabesk,rap,türkü,..  aklına hangi tür müzik gelıorsa kişi kendinden bi nebze bişeler buluyorsa kendini ona bürür.. onla bütünleşri gençlikte bu biraz daha fazladır o kadar bizden büyük amcalarda yapar yani "

böyle demişsin de ben zten rapçiler kaka rockçılar cici demiyorum ki.metalciler de de özentiler çok.başka konu açılırsa onlardan da bahsederim ama konu rap.yani benim rapçilere bir kinim yok.rapi belli bir kalıba koyan zibidi rapçilere ve onlara özenen,kendi aklını kullanmayanlara öfkeliyim sadece.bunun gibi örnekler rockta metalde yok mu sdanki onlarda da var...

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    PIROMANTANRI bunu yazdı:
    -----------------------------

amele_2 yorumun kimeydi?

banaysa tekrar bak yazdıklarıma bence ben rockı savunan bir şey demiş miyim...

-----------------------------

sanaydı ve bu yorumu maskeli balo güzel şarkıdır.gerçi arkadaki gitar solosu olmasa dinlemem onu da. o gitar solosu için de "MSG-never ending nightmare" arayın limewireda... demenden yola çıkarak yaptım 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

ha yani o sence "rap kötü rock iyi" anlamına mı geliyor arkadaşım?

sakın sen yorum yapabilmek için yazdığım şeyi çarpıtmış olmayasın.ben sadece paylaşmak istedim çünkü ç.ok güzeldi  o şarkı ve maskeli balo şarkısına da süper gitmişti...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

yok yok : ) sana öle geliyor.

eğer amaç kötülemek olmasa yazılan yazıları!(tamamen art niyet aramaktayım)! cümle cümle seçim mevcut düşünceyi çürütmeye çalışırmıydın? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

ben yazdım kardeşim demek istediğim şeyi.fikirlerimi belirttim.rockı savunmadım ama sen nasıl anlıyorsan öyle anla.burada konu rapçilerdi ben de rapçilerdeki özentilikleri yazdım.hoşuna gitmediyse ya bana önceki bir tartışmadan garezin olduğunu ya da senin de o özentilerden olduğunu çıkarırım ben...

ayrıca ben o yazıları çürütmeye çalışmadım.o her yaptığım alıntıda yazanlar hakkında kendi fikirlerimi yazdım...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

sence

bence

tanıyan, gören, dinleyen bilir. :*

Toplam Hit: 8125 Toplam Mesaj: 87