Rapcilere Atılan Laflara Karşı Bi Yazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    @PIROMANTANRI; hoja sen içinde özenti kelimesi geçmeyen bi post atamıyomusun :F
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek
    ulen saçma sapan bi konuda amma tartışmışınız a.k bırakın bu saçmalıkları dinleyen dinler dinlemeyen dinlemez kardeşim kimse kendini rapin koruyucusu veya düşmanı ilan etmesin

yenilmenin acısını yaşamadan kazanmanın zevkine hiç bir zaman varamazsınız... mağlubiyet son derece motive edicidir dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz kalmaz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

ANTİOKSİDAN;

"demişler ki rapçiler için ayrı kıyafet firmaları var.rockçılar için yok mu?markasını takip etmediğim için isimlerini bilemioyrum ama rapteki pislick,time is money tarzı markalar olarak en basitinden vansı alırız."

onu  ben demiştim ama onu rapçilerin hangi amaçlarla rapi bol giyinmek,mücevher takmak gibi gösterdiklerini örneklemek için yazdım.rockçıların da vardır tamam da burada konu rap.ben neden rockçılardan bahsedip konunun gidişatını değiştireyim ki.sonuçta ben ne rapi kötülüyorum ne rockı savunuyorum burada...

"sevmediğim bi adam olmasına rağmen ceza maxi singelnın tüm gelirini  bağışlamıştır kimsesiz çocuklara,diğer rapçilerde kimi zaman konserlerinin bi kısmının gelirini yardım olarak kullanmaktalar.ama şöyle bir durumda var,yapılan yardım söylenirse ne kadar değeri kalır falan filan :)"

onu da ben dedim ama orada özne, rapin temsilcisi gibi görünen yabancı adamlardı.

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek
    RoadMaster bunu yazdı:
    -----------------------------

ya rap boktan bir türdür müzik sınıfına girmez çünkü bir ki sample ile bir işlemci ile hoop hop seseler verilir ve işlenir.yani bir müzik enstrumanı felan hic bir sey yoktur.

ayrıca benim ülkemde her bol giyinen yok mc süleyman yok mc abdülkadir can gibi kendisini mc yapmıyorum.bilgisayarına her fruity loops indiren djim ben diye çıkmıyormu.

asıl sorun rap diye bir müzik türü değilde ritimler birliği olması ve yapmasının benim aptal gençlerime kolay gelmesinden kaynaklanıyor 

Bu Arkadaşa SONUNA Kadar Katılıyorum. Gerçekleri ve Doğruları Konuşmuş Helal Olsun...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    PIROMANTANRI bunu yazdı:

seni ezen ezmiş be abi.

işin de rapi anlamakla alakası yok .azcık gözlem yapan görüyor bu özentileri çünkü bu özentiler zaten senin girmekle kendini bir şey sandığın "rap mekanları"nda takılmazlar...senin derdin bu konuda bir söz söyleyeceksin,konuda devrim olacak falan ne bekliyorsun ki ya :D.yazdıklarımı çarpıtmadan yorum yapacak başka şey bulamadığından mı böyle yapıyorsun anlamıyorum:D

bsg alla sen 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    HolyDemon bunu yazdı:
    RoadMaster bunu yazdı:

ya rap boktan bir türdür müzik sınıfına girmez çünkü bir ki sample ile bir işlemci ile hoop hop seseler verilir ve işlenir.yani bir müzik enstrumanı felan hic bir sey yoktur.

ayrıca benim ülkemde her bol giyinen yok mc süleyman yok mc abdülkadir can gibi kendisini mc yapmıyorum.bilgisayarına her fruity loops indiren djim ben diye çıkmıyormu.

asıl sorun rap diye bir müzik türü değilde ritimler birliği olması ve yapmasının benim aptal gençlerime kolay gelmesinden kaynaklanıyor 

Bu Arkadaşa SONUNA Kadar Katılıyorum. Gerçekleri ve Doğruları Konuşmuş Helal Olsun...

kime göre neye göre doğru ve gerçek:D

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı:
    PIROMANTANRI bunu yazdı:

seni ezen ezmiş be abi.

işin de rapi anlamakla alakası yok .azcık gözlem yapan görüyor bu özentileri çünkü bu özentiler zaten senin girmekle kendini bir şey sandığın "rap mekanları"nda takılmazlar...senin derdin bu konuda bir söz söyleyeceksin,konuda devrim olacak falan ne bekliyorsun ki ya :D.yazdıklarımı çarpıtmadan yorum yapacak başka şey bulamadığından mı böyle yapıyorsun anlamıyorum:D

bsg alla sen 

aaa ne oldu ama amele .attıklarına destek bulamayınca terbiyen bozuluverdi:D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RoadMaster
    RoadMaster's avatar
    Erkek

ya anacıklarım bakın  bilmem severmisiniz mode xldan yasin yada ne biliyim sansar rapozof mcr istisna vs. vs. bunlar benim yakın arkadaşlarım :) istanbuldaki rapci arkadaşlara ulaş sansar vs. vs. studyo ayarlayan kişi benim :)

istisna benim grubumun eski davulcusu iyi ritim biliyordu :) ayrıca benimde kendi kabinim var evimde ses kaydı için kullanıyorum.scratch zormu bir şeymiş ? kim demiş ? alırsın bir scratch plak tonlara gore değişir oynat elini :) asıl maharet o sırada sesi ayarlamakta.

ayrıca bir çok underground rap albümünde adamlara acıyıp ses kaydı için bass çalmış birisi olarak konuşuyorum.
    yani sizin sadece girip dinleyip internetten okuduğunuz bu felsefe mantığını her gün görüyorum ben.
    mesela "ankarada karanfil siyahları" vardır böyle simsiyah giyinirler üzerlerinde abuk subuk grup tshirtleri.onlarlada dalga geçerim :) ama bizim ülkemizdeki rapciyim diyen adamlar dalga geçilmeyecek gibi değiller ki :)
    mesela dünyadan örnek vermek gerekirse bu yeni jenarasyon dediğimiz ahmaklar haricinde eski popcular rapciler herkez o sırada müzüği bir setden vermezler arakda çalan mutlaka bir orkestra olur

ayrıca senden parça istiyoruz gibi aptalca yazılar yazan arkadaşlar olmuş kendilerini taktir ediyor ileride başarılarının devamını diliyorum :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek
    rap i karalayan zihniyeti sikiyim!!

imza
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

attıklarım :D eheheh :D

çekilmiyon da ondan terbiyemi bozuyorum.

yan yattı çamura battı ile tartışma yürümez.mc nin yazdıkları senin yaptığının aynısıdır bak oda senin fikir!lerini çürütmüş gerekli cvp ı vermiş.

neyse

ben gidip backup alayım  

. 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
Toplam Hit: 8121 Toplam Mesaj: 87