folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Referandumda Yolsuzluk Mu Var? Doğuştan Evet"Li Pusulalar?

Referandumda Yolsuzluk Mu Var? Doğuştan Evet"Li Pusulalar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    arkadaşlar az önce babamlar referandum şeysinden geldi, pusulaya daha mühür basmadan evet bölümünde mürekkep olduğunu söyledi, yanlışlık olmuştur dedim, ama aynı şey annemin pusulada da çıkmış :| zaten boş oy atçakları için fazla irdelememişler ama merak ettim, her yerde böyle mi acaba? tbt den oy verenler bi cvplarsa ii olur..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    biz 7 arkadaş gittik+3 bizim aile.. böyle bişey olmamış... sizinkinde hata olmuş olmasın?

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Milletin gorusune ne zaman uydular ki referandumda uyulacak(bu iktidar icin degil geneli icin) onun icin isterlerse saddam gibi secim yapsinlar.

"Saddami lider seciyormusunuz ?" oy pusulasinda tek secenek var "evet" hayir yok yani :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı:
    -----------------------------

Milletin gorusune ne zaman uydular ki referandumda uyulacak(bu iktidar icin degil geneli icin) onun icin isterlerse saddam gibi secim yapsinlar.

"Saddami lider seciyormusunuz ?" oy pusulasinda tek secenek var "evet" hayir yok yani :D

Aynen katiliyorum bu atkafali  gerizekali halkin basina gelenler mustehak.layik oldugumuz saibeli donemler baslamistir.toplum olarak makatimizdaki sey 10 yil  rahat oradan cikmicak.gidipte oy verirsem namerdim.sen kalk bir hafta kala cikarlarina uyan maddeleri koy hemen secim yapilsin de.ustune  secmezzsen parani banka hesabindan postadan tahsil etmesini bilirim oligarsinin babasina layik bu atkafali esek halk.%50 rey vermissin sansur de yapar referandum da.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı:
    ----------------------------

"bu atkafali esek halk"

sen kendini ne sanıyorsun mürid? ne bu eşek at kafa felan?kendine gel o hakaretleri ettiğin insanlar senin vatandaşların

sende onların bir parçasısısın o insanların senin gibi düşümemeleri onlara hakaret etme hakkınımı doğuruyor?

birisi kalkıp sana at eşek dese gidermi hoşuna? eğer hayvan değilsen gitmez... o yüzden sende senin hoşlanmadğn

birşeyi başkalarına yapma... burası ortaçağ ingilteresi değil sende ordaki aristokrat sınıfından bi adam değilsin öyle

halka hakaret etme hakkın yok istedğin gibi..nasıl birisi çıkıp %50'nın dışındaki adamlar eşşektir attır koyundur diyemezse

sende diyemezsin.. kendimize gelelim burası türkiye yıl 2007... demokrasi var.. farklı fikirlerin zengilik sayılıdğı bir

ortam yani... haddini bil sağcı-solcu, akpli-chpli hiçbir vatandaşımıza küfür etmeye hakkın yok..

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watem
    watem's avatar
    Erkek
    hayır  dedim ama evet basıldı oraya vay a.q ne iş bu anlamadım hala hayıramı evet dedim ben şimdi

ADALET MÜLKÜN TEMELİNDE ÖLÜ BULUNDU ZANLILARIN YAKALANMASI İÇİN OPERASYON DEVAM EDİYOR
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Sandığa gitmeyi düşünmüyorum.Jannissary demkrasi var falan demiş :D Bu ülkede demokrasi bir poşet erzağa satıldı,sen neyden bahsediyorsun..Haaa kendi aranızdaki demokrasi buysa ona diyeceğim bişey yok..

Her Hakkım Saklıdır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    mürekkep ?

matematik24.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

bir poşet erzak...

senin bu dediğini tuncay özkan deden adam bile demiyor artık=) çünkü bir tutarlılığı yok...

istedğiniz herşeyi eleşitirin.. eleştirmek eksik yönlerin bilinmesi için iyidir yapılmalıdır ama yaparken tutarlı olun...

şimdi gelmişsin bir partinin erzakla oy aldğndan bahsediyorsun... sence 12 milyon seçmende erzak içinmi oy verdi?

neden insanların iradelerini kullanarak oy verdikleri gerçeğini kabullenemiyorsunuzki? bi adam çıkar erzak için oy verir

bi adam çıkar tayyipin tipine oy verir bi adam çıkar baykalı solcu sanıp ona oy verir... bu kimseyi ilgilendirmez önemli olan

insanın hür iradesini kullanarak çeşitli unsurları göz önüne koyarak yaptıkları seçimdir.. demokrasi denilen şey işte budur

o zaman her partinin verdiği oylarıı birşeye dayandıralım..iktidar dediğiniz gibi maddi destekle oy kazanmış olsun

ana muhalefet laikliği sömürmüş olsun bir diğeri milliyetçiliği sömürsün başka biri çıksın başka yollarla oy alsın..

e nerde kaldı bu halkın fikrine saygı?

insanlar sizler gibi düşünmeyebilir... zaten insanların birbirinden farklı düşünmesini sağlayan,insanların farklı ortamlarda

farklı yetişmesi farklı ihtiyaçlarının olması durumlara olaylara farklı bakış açılarından bakmalarında yatar... bu yüzden

herkesin siyasi seçimi farklı unsurlara göre olur.. yoksul bir insana erzak verirsen sana oy verecektir.. aynı şekilde maddi

sorunu olmayan, ama ideolojlere bağı bunlara göre oy veren insanın huyuna göre bir politka izlersen oda sana oy

verecektir.. bu yüzden burda kimin oyun oynadığı kimin doğru olduğu belli değildir.. o yüzden bunları bir komplo yahut

oy alma poltikası olarak görmek yerine sosyal devletin ilkelerinin yerine getirilmesi olarak görmek daha mantıklı

olacaktır...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SawIV
    SawIV's avatar
    Erkek
    Kağıtlarda sorun filan yoktu sizin aileye denk gelmiştir belki ben eveti bastım krallar gibi :D
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

ne sosyala devleti libos konusmalari ne agizlari bunlar bohem agizlarimi ne anlamadim ben bundan bisey bu sansurcu oligarsik hukumettenmi kendimi sorumlu gorucem.sen hic turkiye nin borcunu nufusuna bolupte dogamamis cocuguna ne kadar  borc yuklenildigini ve bu borclarinda arta giden faiz eknomisinde gelismis ulekelerce daha ne kadar somurulecegimizimi goremedin.su saniye ye kadar anti soroscocuklari karsitiyiyim.halada karsisinda olucam demokratik bi ortama sozu getirmeye calistin bu referandumun neresine baktin da demokratik bisey gordun ha.herifler bir hafta kala mllt uyurken kendi kiclarini rahata getirecek maddeleri sivreltip kicimiza dayiyolar buyrun pazar sandiga yok gelmezzzn 20 ytl ni posta yada banka hesabindan rahatcva alirim diyede o dayadigini iteliyor. ilkel dusuncelerle sarili halkimin tipik ornekleri neden hesaba kitaba bakmiyorsunuz neden ilginiz olacak seyleri izlemiyorsunuz uyarmiyorsunuz uyandirmiyorsunuz.bugunun menfaatleri yarinin gammazidir.cunku adil almiyorsun yarini bugune gertirmek dengesiz 3. dunya ulkelerinin yasam bicimi yasadigin cografyanda bu hakim su an.senin eline alip okudugun gazete izledigin tv hepsi  hukumetin tehdidi sansuru  altinda 11 aralik ta atv ve sabahta hukumetin belirttigi gruplara satilacak.yurtsever ahmet bey sen bu ihaleye girme dicek soros cocuklari.sen yine hipnoza devam ediceksin.seffaf bi canli yayin ihalesi  sak sak tamam bitti.rahmetli  aziz nesin bos konusmamis.sozlerimi bitirirken eski amerika baskanlarindan Benjamin Franklin in bi sozunu eklicem:

Gecici bi guvenlik ugruna guvenliklerinden taviz veren toplumlarin gelecegi karanliktir.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 12089 Toplam Mesaj: 48