folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Referandumda Yolsuzluk Mu Var? Doğuştan Evet"Li Pusulalar?

Referandumda Yolsuzluk Mu Var? Doğuştan Evet"Li Pusulalar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

cold-m4 bunu yazdı:
    -----------------------------
    arkadaşlar az önce babamlar referandum şeysinden geldi, pusulaya daha mühür basmadan evet bölümünde mürekkep olduğunu söyledi, yanlışlık olmuştur dedim, ama aynı şey annemin pusulada da çıkmış :| zaten boş oy atçakları için fazla irdelememişler ama merak ettim, her yerde böyle mi acaba? tbt den oy verenler bi cvplarsa ii olur..
    yok hacı ben de şimdi sandıktan geldim öle bişey yok sizin bölgede bir şaibe olabilir eğer öyle birşey varsa zaten o bölgede seçim geçersiz olur sandık görevlileri cezalandırılır eskiden de seçimlerde böyle tartışmalar oluyordu

valla benim kullandığım sandıkta oy pusulası tertemizdi. :D

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Jannissary @

Sana baktığımda iki ihtimal aklıma geliyo..Ya sana veya ailene iyi para yediriyolar böyle atıp tutuyosun,yada gerçek hayattan kopuksun...

Ben kendi yaşadıklarıma mı inanacam senin döktürdüklerinemi :)

Geçen seçimlerde tanıdık bir adamın oyunun fotosunu çekip biryerlere gönderdiğini gördüm.Bugün aynı adam benim arazimdeki bir işletme için mahkemeye giden elemanları açık açık tehtid ediyo.Bu cesareti nereden buluyo dersin...İlerleyen günlerde işletmenin ihalesi var bakalım nasıl bir baskı gelecek yada ihaleden sonraki süreç ne olacak?Acayip merak ediyorum..

Ayrıca sizin elemanlar devlet dairelerindeki işlerini kolayca hallederken ben neden para yedirmek zorunda kalıyorum? 

Kadrolaşma yok diye bi taraflarını yırttılar iktidara geldikleri gün burada İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki çalışanları postaladılar..

Daha sıralayabilirim..Benim gördüklerim bu iktidara oy verenlere satılmış demem için yeterli...Sen daha ne yazıyosan yaz... 

Her Hakkım Saklıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı:

ne sosyala devleti libos konusmalari ne agizlari bunlar bohem agizlarimi ne anlamadim ben bundan bisey bu sansurcu oligarsik hukumettenmi kendimi sorumlu gorucem.sen hic turkiye nin borcunu nufusuna bolupte dogamamis cocuguna ne kadar  borc yuklenildigini ve bu borclarinda arta giden faiz eknomisinde gelismis ulekelerce daha ne kadar somurulecegimizimi goremedin.su saniye ye kadar anti soroscocuklari karsitiyiyim.halada karsisinda olucam demokratik bi ortama sozu getirmeye calistin bu referandumun neresine baktin da demokratik bisey gordun ha.herifler bir hafta kala mllt uyurken kendi kiclarini rahata getirecek maddeleri sivreltip kicimiza dayiyolar buyrun pazar sandiga yok gelmezzzn 20 ytl ni posta yada banka hesabindan rahatcva alirim diyede o dayadigini iteliyor. ilkel dusuncelerle sarili halkimin tipik ornekleri neden hesaba kitaba bakmiyorsunuz neden ilginiz olacak seyleri izlemiyorsunuz uyarmiyorsunuz uyandirmiyorsunuz.bugunun menfaatleri yarinin gammazidir.cunku adil almiyorsun yarini bugune gertirmek dengesiz 3. dunya ulkelerinin yasam bicimi yasadigin cografyanda bu hakim su an.senin eline alip okudugun gazete izledigin tv hepsi  hukumetin tehdidi sansuru  altinda 11 aralik ta atv ve sabahta hukumetin belirttigi gruplara satilacak.yurtsever ahmet bey sen bu ihaleye girme dicek soros cocuklari.sen yine hipnoza devam ediceksin.seffaf bi canli yayin ihalesi  sak sak tamam bitti.rahmetli  aziz nesin bos konusmamis.sozlerimi bitirirken eski amerika baskanlarindan Benjamin Franklin in bi sozunu eklicem:

Gecici bi guvenlik ugruna guvenliklerinden taviz veren toplumlarin gelecegi karanliktir.

caydım düğünden...

zannımca sola eğilimli bi arkadaşsın laflarından öyle anlıyorum.. yazıya bakınca genelde liberal politkalara felan bi

sövme havası sezdim.. sana tek diyeceğim artık dışa kapanma devri bitti... halkı aşşağı ilkel kendini üstün görme devride

bitti... ayrıca "oy verme" kavramının demokratikliği üstünden konşuyoruz.. kalkmış içeriği sorguluyorsun.. beğenmediysen

vermeyeceksin... demokrasinin çarkı böylece dönmüş olacak... eleştir tabi ama tutarlı olmak iyidr eleştirirken. sürekli

bunu vurguluyorum farkındaysan.. bi günde yapıldı dayatıldı deme.. beğenmemişsin o zaman gidip redi basacaksın...

ama yok ypamıyorsan kalkıp bu ülkemi demokratik bu ülkemi çağdaş diye eleştirmeyeceksin... eğer bu hususlarda eksik

emin ol senin gibi  herşeye muhalif vatandaşlar yüzünden...

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:

Jannissary @

Sana baktığımda iki ihtimal aklıma geliyo..Ya sana veya ailene iyi para yediriyolar böyle atıp tutuyosun,yada gerçek hayattan kopuksun...

Ben kendi yaşadıklarıma mı inanacam senin döktürdüklerinemi :)

Geçen seçimlerde tanıdık bir adamın oyunun fotosunu çekip biryerlere gönderdiğini gördüm.Bugün aynı adam benim arazimdeki bir işletme için mahkemeye giden elemanları açık açık tehtid ediyo.Bu cesareti nereden buluyo dersin...İlerleyen günlerde işletmenin ihalesi var bakalım nasıl bir baskı gelecek yada ihaleden sonraki süreç ne olacak?Acayip merak ediyorum..

Ayrıca sizin elemanlar devlet dairelerindeki işlerini kolayca hallederken ben neden para yedirmek zorunda kalıyorum? 

Kadrolaşma yok diye bi taraflarını yırttılar iktidara geldikleri gün burada İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki çalışanları postaladılar..

Daha sıralayabilirim..Benim gördüklerim bu iktidara oy verenlere satılmış demem için yeterli...Sen daha ne yazıyosan yaz... 

iyide bunlardan banane... bak kendince doğruların var.. düşüncelerin kanıtların var.. buna göre eleştiriyorsun...

ben hiç bir partiyi oluşumu savunmam ama sadece eleştirirken tutarlı olun demeye çalışıyorum öyle ezrak verdik

ot verdik çöp verdik demekle olmaz bu işler.. ayrıcada hakkımı kimseye satmam... sen satılmış olabilirsin,yahut

anan baban öyle olabilir...herkesi kendin gibi sanma bu benim böyle oldğmu göstermez...

edit:bide ben güzelce anlatmaya çalışıyorumda millet neden bana hakaret etme eğiliminde...

gelmiş adam anamı babamı satılmış yaptı... ayıp denen bişey var.. çokmu güzel benim yorumun sonunda senin

anana babana ettiğim laf?

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bir poşet erzak hadisesi çok anılır oldu.

Şöyle açıklayayım. 

Bakın fakir fukara bir kesim var. Belediyeler bu fakir fukara halkı koruyup gözetmek gibi bir amme hizmetini de üstlenmiş durumda.

Şimdi Akp belediyesi yaparsa oy satın alınmış oluyor. Chp belediyesi yaparsa insani yardım. Buraya dikkat edin.

Genellikle dini olgulardan uzak, ters köşeye eğilimli arkadaşlarımız zekat, sadaka ve fitre gibi sosyal yardımlaşma aracılarından 

ya bihaber yada uzun yıllar boyunca dilimize pelesenk olmuş şekliyle dimağımızın derinliklerine sanki kötü bir şeymiş gibi yaftalandı. Nedir o tabirler?

"sadakm olsun" "benim 10 milyarım battı o herifte zekatım olsun" gibi yakıştırmalarla zekatın fitrenin sadakanın sanki kötüymüş gibi gösterilmesine

izin verdik.

Tuvalete giden adam "tekkeyi ziyaret edeyim" dedi gülüştük dost meclislerinde halbuki tuvaleti benzettiği şey uzun yüzyıllar boyunca ilim irfan yuvası olmuş

bunu bilmeyiz.

Demem o ki sistematik bir şekilde birileri tarafından sürekli kandırılıyoruz. 

Bir poşet erzak hadisesi yukarıda verdiğim örneklere benzer.

Ayrıca fakir fukaraya erzak yardımının neresi kötü? Adamlar erzağı hangi partiye oy verdin / verecen diyerek dağıtmıyorlarki? 

Net bir cevap verin şimdi, diyelim ki babanızın bağkura 25 milyar borcu var ödeyemiyor. Bu hükümet bağkur borçlarını silse

senin baban bir şükran ifadesi olarak bu partiye oy vermezmi? Verir bence. Erzak hadisesi de buna benzer işte. İnsanlar

karınlarının doyduğuna bakar, nasıl doyduğuna değil.

Ayrıca az önce referandum oylaması için gittim oyumu verdim. Kendinden evetli oy pusulası yoktu. Herhangi bir evet bas hayır bas baskısıda yoktu.

Ben evet bastım çünkü reisicumhurun seçilmesinde direkt belirleyici etken olmak istiyorum. 

Ayrıca sırf baykala inadım var. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    jannissary bunu yazdı:
    weskeyy bunu yazdı:
    ----------------------------

"bu atkafali esek halk"

sen kendini ne sanıyorsun mürid? ne bu eşek at kafa felan?kendine gel o hakaretleri ettiğin insanlar senin vatandaşların

sende onların bir parçasısısın o insanların senin gibi düşümemeleri onlara hakaret etme hakkınımı doğuruyor?

birisi kalkıp sana at eşek dese gidermi hoşuna? eğer hayvan değilsen gitmez... o yüzden sende senin hoşlanmadğn

birşeyi başkalarına yapma... burası ortaçağ ingilteresi değil sende ordaki aristokrat sınıfından bi adam değilsin öyle

halka hakaret etme hakkın yok istedğin gibi..nasıl birisi çıkıp %50'nın dışındaki adamlar eşşektir attır koyundur diyemezse

sende diyemezsin.. kendimize gelelim burası türkiye yıl 2007... demokrasi var.. farklı fikirlerin zengilik sayılıdğı bir

ortam yani... haddini bil sağcı-solcu, akpli-chpli hiçbir vatandaşımıza küfür etmeye hakkın yok..

aynen +150989575207067 herkes kılıf bulmaya çalışıo seçimdede oylar gerçek deil abartılarak gösterildi. şimdide evt basılıymış pusulalar şimdiye kadar başa geçenlerin hepsi doğru seçim yaptı bi akp dönemindemi yanlıslık oldu. beyler herkesin düşüncesine saygılı olmak lazım o akp yi tutmus o chp yi tutmus. farklılıklar zenginlik yaratır. o senin tuttuğun partiye oy vermedi diye ona hakaret etmen gerekmez. sonucta hepimiz bu vatanda yaşıyoruz aynı ekmeği paylaşıyoruz. birbirimizin düşüncelerine saygılı olmak lazım.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    benim kağıtta tam ortaya basmışlar ama olayını çözemedim.Silikti.Belkide onaylıdır gibilerinden bir mühürdür falan diye pek dikkat etmedim.Bi ip*elik var galiba.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Referandum hakkında bilmeniz gerekenler:

1)Bİlboardlar etrafa asıldı evet die(halk evete zorlandı)

2)Oy pusulalarında haıyr kötü bişeymiş gibi gösterildi.(pisikolojik zeka)

3)Refarandum için hiç bir gerekli bilgi halka verilmedi.(ÜÇkağıtcılık)

4)Tezkere dönemine denk getirildi ve halkın gözü boyandı.(ASker ne zmndır tezkere istiyodu fakat nedense bu dönemde çıktı)

5)Vatandaşa soruyosun oy atacanmı atacam ben memnunum bunlardan diıo.(CEHALET:S)

YETERLİDİR UMARIM..........

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

tuğrulbaba abimizin dediğine katılıorum zaman içeriinde bazı olguları içimizde sindirdiler... temellere  baktımızda sonuçlar aşikar zaten.

matematik24.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

Bir poşet erzak hadisesi çok anılır oldu.

Şöyle açıklayayım. 

Bakın fakir fukara bir kesim var. Belediyeler bu fakir fukara halkı koruyup gözetmek gibi bir amme hizmetini de üstlenmiş durumda.

Şimdi Akp belediyesi yaparsa oy satın alınmış oluyor. Chp belediyesi yaparsa insani yardım. Buraya dikkat edin.

Genellikle dini olgulardan uzak, ters köşeye eğilimli arkadaşlarımız zekat, sadaka ve fitre gibi sosyal yardımlaşma aracılarından 

ya bihaber yada uzun yıllar boyunca dilimize pelesenk olmuş şekliyle dimağımızın derinliklerine sanki kötü bir şeymiş gibi yaftalandı. Nedir o tabirler?

"sadakm olsun" "benim 10 milyarım battı o herifte zekatım olsun" gibi yakıştırmalarla zekatın fitrenin sadakanın sanki kötüymüş gibi gösterilmesine

izin verdik.

Tuvalete giden adam "tekkeyi ziyaret edeyim" dedi gülüştük dost meclislerinde halbuki tuvaleti benzettiği şey uzun yüzyıllar boyunca ilim irfan yuvası olmuş

bunu bilmeyiz.

Demem o ki sistematik bir şekilde birileri tarafından sürekli kandırılıyoruz. 

Bir poşet erzak hadisesi yukarıda verdiğim örneklere benzer.

Ayrıca fakir fukaraya erzak yardımının neresi kötü? Adamlar erzağı hangi partiye oy verdin / verecen diyerek dağıtmıyorlarki? 

Net bir cevap verin şimdi, diyelim ki babanızın bağkura 25 milyar borcu var ödeyemiyor. Bu hükümet bağkur borçlarını silse

senin baban bir şükran ifadesi olarak bu partiye oy vermezmi? Verir bence. Erzak hadisesi de buna benzer işte. İnsanlar

karınlarının doyduğuna bakar, nasıl doyduğuna değil.

Ayrıca az önce referandum oylaması için gittim oyumu verdim. Kendinden evetli oy pusulası yoktu. Herhangi bir evet bas hayır bas baskısıda yoktu.

Ben evet bastım çünkü reisicumhurun seçilmesinde direkt belirleyici etken olmak istiyorum. 

Ayrıca sırf baykala inadım var. 

şeçimler zamanında kücük altın verildigini duymustum.açıkçası inanmadım.. ama yaşamış birisinin agzından duydum.
    direk teklif su akp oy werirsen sana altın werim gibisinden.
    fakire yardım etmek güzel bişi bunu herkes yapmalı ama eger bana oy werirsen sana yardım yaparım demek de ilginç dime.
    geçenlerde de bi aş ewinde yardım alanlardan fatiha okunması isteniomuşş.yani duayı bilmedinmi aç kaldın ! ! !
    cumhurbaşkanlıgının seçiminde  belirliyici etken olmayı şeçmişin ???
    buda bı tuhaf durum.nedenmi? akepe belirlicek sen onların belirledigi insanı secebilcen!!!...
     baykala sitem etmişin baykalla referandumun nealakası warki?bende tayyeapa kızıp dinimden mi çıkim yani he?
    seninkinde saçmalık be kardesim....
    aa pardon bu ülkede demokrasi wardi dime...................

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
Toplam Hit: 12091 Toplam Mesaj: 48