folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Referandumda Yolsuzluk Mu Var? Doğuştan Evet"Li Pusulalar?

Referandumda Yolsuzluk Mu Var? Doğuştan Evet"Li Pusulalar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    pesimist bunu yazdı:
    -----------------------------

Referandum hakkında bilmeniz gerekenler:

1)Bİlboardlar etrafa asıldı evet die(halk evete zorlandı)

2)Oy pusulalarında haıyr kötü bişeymiş gibi gösterildi.(pisikolojik zeka)

3)Refarandum için hiç bir gerekli bilgi halka verilmedi.(ÜÇkağıtcılık)

4)Tezkere dönemine denk getirildi ve halkın gözü boyandı.(ASker ne zmndır tezkere istiyodu fakat nedense bu dönemde çıktı)

5)Vatandaşa soruyosun oy atacanmı atacam ben memnunum bunlardan diıo.(CEHALET:S)

YETERLİDİR UMARIM..........

baykal çıktı basbas bağırdı hayır diye?

ben bilboard görmedim vardır ama mutlaka.

hayır diyecek olsaydım hayır derdim içeriğini az çok biliyoruz.

tezkere ile alakasını inan çözebilmiş değilim

çoktan seçmeli bir soruya o şekilde cevap verilir.

soru: oyunuzu kime vereceksiniz?

cevap: a partisine

soru: oyunuzu evetmi hayırmı şeklinde vereceksiniz?

cevap: xxx şeklinde verecem.

anlıyormusun?

geçmiş zamanlarda çanakkale hadisesi şeklinde bi spiker çoktan seçmeli sorular sormuştu ona benziyor.

çanakkalede kimlere karşı savaştık yerine çanakkalede ruslarlamı savaştık yoksa italyanlarla mı diye soruyordu soruyu. 

ehaletle ilgisi yok dalgınlıkla alakası var. Az önce oy verirken bi tv muhabiri geldi. Ropörtaj yaptı bana gelmesin diye dua ettim yahu.

Sorusu da şeydi: terörle ilgili ne düşünüyonuz. O an hiç bir cevap gelmedi aklıma. Ama burada sayfalar dolusu yazı yazabilirim. Anlıyormusun. 

Hadisenin rengi başka. Saptırmaya lüzum yok. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek
    biraz önce oyumu kullandım herhangi bi problem yoktu.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı:
    ComputerWolf bunu yazdı:

Milletin gorusune ne zaman uydular ki referandumda uyulacak(bu iktidar icin degil geneli icin) onun icin isterlerse saddam gibi secim yapsinlar.

"Saddami lider seciyormusunuz ?" oy pusulasinda tek secenek var "evet" hayir yok yani :D

Aynen katiliyorum bu atkafali  gerizekali halkin basina gelenler mustehak.layik oldugumuz saibeli donemler baslamistir.toplum olarak makatimizdaki sey 10 yil  rahat oradan cikmicak.gidipte oy verirsem namerdim.sen kalk bir hafta kala cikarlarina uyan maddeleri koy hemen secim yapilsin de.ustune  secmezzsen parani banka hesabindan postadan tahsil etmesini bilirim oligarsinin babasina layik bu atkafali esek halk.%50 rey vermissin sansur de yapar referandum da.

Ben Bu Adamın Türk Halkına Hakaretten Banlanmasını İstiyorum...

Yazılarından Zaten Nagmert Oldugunu Anladık Başka Bişi Yaz.... 

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

cumhurbaşkanlıgının seçiminde belirliyici etken olmayı şeçmişin ???
    buda bı tuhaf durum.nedenmi? akepe belirlicek sen onların belirledigi insanı secebilcen!!!...
    baykala sitem etmişin baykalla referandumun nealakası warki?bende tayyeapa kızıp dinimden mi çıkim yani he?
    seninkinde saçmalık be kardesim....
    aa pardon bu ülkede demokrasi wardi dime...................
    ---------------------------

neden akp belirleyecek dedin? Mahkeme kadıya mülk mü? Akp bugün var yarın yok.

bu ülkenin anayasasında 40 yaşını doldurmuş, türk vatandaşı üni mezunu herkes cumhurreisi olabilir ibaresi yer alıyor.

Belirlenen şartlara uygunsan çık aday ol seçmenin varsa alırsın oyunu geçersin başa?

Bu saçmalıkmı yoksa seçme-seçilebilme hakkının en güzel şekliyle kullanılabildiği midir? 

ha yok senin " aa pardon bu ülkede demokrasi wardi dime" sözlerinle çerçevesini belirlediğin demokrasiye göre

benim milletvekili adayı olabilmem için 5000 ytl para yatırmam, seçilmem, sonrada cumhurreisliğine adaylığımı koymam lazım?

Baykala sitem etmişsin dedin. Ne alakası var dedin. Hayır basın diye basbas bağıran baykaldır.

Baykalla ne alakası varki milletin oyunu hayır basması için teşvik  ediyor? Demezlermi adama?

Buna göre benim neden evet oyu bastığımı sen anlayamamışsın. Ve yine senin demokrasi, özgürlük anlayışın bu derece kısıtlı ki 

neden evet yada neden hayır olduğunu açıklayanlara bile kendi kafana göre kısıtlama eleştiri getirmeye çalışmışsın.

Kısacası asıl saçmalayan sensin. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

Net bir cevap verin şimdi, diyelim ki babanızın bağkura 25 milyar borcu var ödeyemiyor. Bu hükümet bağkur borçlarını silse

senin baban bir şükran ifadesi olarak bu partiye oy vermezmi? Verir bence. Erzak hadisesi de buna benzer işte.

abi ii de kendi cebinden vermiyoki, devletin milletin parasından veriyo. babamın borcunun silinmesi adama bi yük getirmez, üstüne 1 oy kazandırır,

bu şekilde onlarca kişinin borcunu silerse %46 oy alır.. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

buda bı tuhaf durum.nedenmi? akepe belirlicek sen onların belirledigi insanı secebilcen!!!...
    baykala sitem etmişin baykalla referandumun nealakası warki?bende tayyeapa kızıp dinimden mi çıkim yani he?

bu ülkenin anayasasında 40 yaşını doldurmuş, türk vatandaşı üni mezunu herkes cumhurreisi olabilir ibaresi yer alıyor.

Belirlenen şartlara uygunsan çık aday ol seçmenin varsa alırsın oyunu geçersin başa?

Bu saçmalıkmı yoksa seçme-seçilebilme hakkının en güzel şekliyle kullanılabildiği midir? 

ha yok senin " aa pardon bu ülkede demokrasi wardi dime" sözlerinle çerçevesini belirlediğin demokrasiye göre

benim milletvekili adayı olabilmem için 5000 ytl para yatırmam, seçilmem, sonrada cumhurreisliğine adaylığımı koymam lazım?

Baykala sitem etmişsin dedin. Ne alakası var dedin. Hayır basın diye basbas bağıran baykaldır.

Baykalla ne alakası varki milletin oyunu hayır basması için teşvik  ediyor? Demezlermi adama?

Buna göre benim neden evet oyu bastığımı sen anlayamamışsın. Ve yine senin demokrasi, özgürlük anlayışın bu derece kısıtlı ki 

neden evet yada neden hayır olduğunu açıklayanlara bile kendi kafana göre kısıtlama eleştiri getirmeye çalışmışsın.

tayyp de bayrama iyi refaranduma eetdemişti ey tayyip soruyorum sana nie kopek gibi milletten eet dileniosun?
    ayrıca secimlerde kurrulan ak noktalar wardi sevgi pötürcügüü bu referandumdada gece iş başındalar nedense tayyişpnin resminin edasıuyla  insanlarda eet dileniolar. seninde degiminle tayyip amcama kısdım bende basmadım eweti :)
    bugun akp war yarın yok doru  bence bunlar sülük gibi yapıstılar kolay kolay gitmesler ama :D

ya ben sey die biliorm baştaki belirlicek mesela  3 aday belirlicek sende 3 ünün arasından seçicen onun gibi bişi tam bilmedigim için bişi sölemek istemiorm bukonu hakkında.

bu ülke daha başbakanını felan doru düzgün seçemioken  bırak cumhurbaskanını  nasıl secicek bunu sadece akp için sölemedim akpeciler üstüne alınmasın :))osaman meclistekilerinin işi ne  kendi kanunlarımızı referandumla seçelim ;)

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek
    tranceport bunu yazdı:
    TugrulBaba bunu yazdı:

tayyp de bayrama iyi refaranduma eetdemişti ey tayyip soruyorum sana nie kopek gibi milletten eet dileniosun?
    ayrıca secimlerde kurrulan ak noktalar wardi sevgi pötürcügüü bu referandumdada gece iş başındalar nedense tayyişpnin resminin edasıuyla  insanlarda eet dileniolar. seninde degiminle tayyip amcama kısdım bende basmadım eweti :)
    bugun akp war yarın yok doru  bence bunlar sülük gibi yapıstılar kolay kolay gitmesler ama :D

ya ben sey die biliorm baştaki belirlicek mesela  3 aday belirlicek sende 3 ünün arasından seçicen onun gibi bişi tam bilmedigim için bişi sölemek istemiorm bukonu hakkında.

bu ülke daha başbakanını felan doru düzgün seçemioken  bırak cumhurbaskanını  nasıl secicek bunu sadece akp için sölemedim akpeciler üstüne alınmasın :))osaman meclistekilerinin işi ne  kendi kanunlarımızı referandumla seçelim ;)

İmzanda"satmadık yer, yapmadık şey bırakmadılar halaa mı akp. Halkı ikiye böldüler yine akp demişler. Yazıklar olsun zamaninda Aziz Nesin çok güzel söylemiş. Türk halkının yüzde 60"ı aptalllllll !!!!!!!!!!!!!!!! " 

Milletine Aptal Dİyen Bir Zihniyet Bu Ülkeye Ne Kazandırabilir....Sen Söyle Öyleyse Kimi Başa Getirelim Bir İsim Söyle Gerçekten Bekliyorum... 

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:

Net bir cevap verin şimdi, diyelim ki babanızın bağkura 25 milyar borcu var ödeyemiyor. Bu hükümet bağkur borçlarını silse

senin baban bir şükran ifadesi olarak bu partiye oy vermezmi? Verir bence. Erzak hadisesi de buna benzer işte.

abi ii de kendi cebinden vermiyoki, devletin milletin parasından veriyo. babamın borcunun silinmesi adama bi yük getirmez, üstüne 1 oy kazandırır,

bu şekilde onlarca kişinin borcunu silerse %46 oy alır.. 

bende bunu diyorum işte. Adam kalkıp bana oy verirsen sana 1kilo bulgur 3.5 kilo pirinç veririm demiyorki.

adam al arkadaş 3 kilo pirinç karnını doyur. Aç insan kim ekmek verirse onun elini tutar.

verdiğim örnekte ona benzer. 

lakin ortada silinen bir borç yok. + ben bana yüklenmiş bir külfette göremiyorum. akp den önce kazandığımdan fazlasını kazanıyorum.

bu millet chp hükümetinide gördü geçmişte. Camileri ahır yapan, kutsal mabedlere kafirin etmediğini eden.

Hatta hala kalmış bir hatırası vardır konyada şerafettin camisinin alemi chpnin 6 oku durmaktadır. Hilal kalkmış oradan altı ok konmuş. 

Bahsi geçen cami konyanın hükümet meydanındadır. Görmek isteyen gitsin baksın.

Millet bu tip şeylerden bıktı. Artık içinde chp olan şeylerden istemiyor. 

O bakımdan referandumda da chp ne derse tersi yapılacaktır hiç şüpheniz olmasın.

İyi yada kötü. Bu böyle.

+bugüne kadar chp ne dediyse hep %90 milletin menfaatini kollamaktan uzak şeylerdi. Her nedense boğazda yalısı olanlar chp destekçisidir..

not: chp derken o zihniyeti kastediyorum. bugün chp dir yarın bilmemnedir.  Hep aynı kısıtlamacı zihniyetin temsilcilerinden bahsetmekteyim. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zinar3535
    zinar3535's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı:
    ComputerWolf bunu yazdı:

Milletin gorusune ne zaman uydular ki referandumda uyulacak(bu iktidar icin degil geneli icin) onun icin isterlerse saddam gibi secim yapsinlar.

"Saddami lider seciyormusunuz ?" oy pusulasinda tek secenek var "evet" hayir yok yani :D

Aynen katiliyorum bu atkafali  gerizekali halkin basina gelenler mustehak.layik oldugumuz saibeli donemler baslamistir.toplum olarak makatimizdaki sey 10 yil  rahat oradan cikmicak.gidipte oy verirsem namerdim.sen kalk bir hafta kala cikarlarina uyan maddeleri koy hemen secim yapilsin de.ustune  secmezzsen parani banka hesabindan postadan tahsil etmesini bilirim oligarsinin babasina layik bu atkafali esek halk.%50 rey vermissin sansur de yapar referandum da.

defalarca aynı şeyi yazdım ama bu kamil hala amerikan maşalığını yapmaktan castro hayranlığını gizlemekten kaçınmıyor burda at kafalı bi gerizekalı varsa oda sensin çıkar o at gözlüklerinide bi bak geçmişe 5 yıl öncesine nerdeydin şimdi nerdesin kamilll ülkenin %46 sı gerizekalı diyebilecek kadar gerizekalısın demokrasi budur işte kabullenin bunu demokrasi yi sindirememiş yaratık sana %46 lık halktan sadece birisi olarak cvp veriyorum evet sen bir gerizekalısın hatta sen bu ülkeye yakışmayan bir unsursun demokrasiden yoksun insan kafan basmıyomu senin senin dübürüne zam sokmak gerekki sen memnun olasın senin paranın dolar karşısında iki kat daha ezik olması gerekiyoki sen rahat durasın seni bunlara alıştırmışlar çıkar o at gözlüklerini kimseye hakaret etmeden adam akıllı dur demokrasiye saygı göster halk gözünü açtı sen hala gözlüklerinle dolaş olaylarıda provake etme bizde gittik oy kullandık pusulalara mühür basılıysa oy kullanan adamda akıl vardır gereken cvbı verir hemen başka yerlere yöneltme olayları zaten senin gibiler yüzünden bu ülke birbirini yemekten ilerleyemiyo cumhur başkanını evet ben seçeceğim ahmet seçecek mehmet seçecek ama asla senin zihniyetindekiler seçemeyecek

ZİNAR KERE ZİNAR
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek
    zinar3535 bunu yazdı:
    weskeyy bunu yazdı:
    ComputerWolf bunu yazdı:

defalarca aynı şeyi yazdım ama bu kamil hala amerikan maşalığını yapmaktan castro hayranlığını gizlemekten kaçınmıyor burda at kafalı bi gerizekalı varsa oda sensin çıkar o at gözlüklerinide bi bak geçmişe 5 yıl öncesine nerdeydin şimdi nerdesin kamilll ülkenin %46 sı gerizekalı diyebilecek kadar gerizekalısın demokrasi budur işte kabullenin bunu demokrasi yi sindirememiş yaratık sana %46 lık halktan sadece birisi olarak cvp veriyorum evet sen bir gerizekalısın hatta sen bu ülkeye yakışmayan bir unsursun demokrasiden yoksun insan kafan basmıyomu senin senin dübürüne zam sokmak gerekki sen memnun olasın senin paranın dolar karşısında iki kat daha ezik olması gerekiyoki sen rahat durasın seni bunlara alıştırmışlar çıkar o at gözlüklerini kimseye hakaret etmeden adam akıllı dur demokrasiye saygı göster halk gözünü açtı sen hala gözlüklerinle dolaş olaylarıda provake etme bizde gittik oy kullandık pusulalara mühür basılıysa oy kullanan adamda akıl vardır gereken cvbı verir hemen başka yerlere yöneltme olayları zaten senin gibiler yüzünden bu ülke birbirini yemekten ilerleyemiyo cumhur başkanını evet ben seçeceğim ahmet seçecek mehmet seçecek ama asla senin zihniyetindekiler seçemeyecek

Yeter ha yeter!Tartıştığınız şeye ve zamana bakın.Tartışma zamanımıdır?Birlik olma zamanıdır,Yapmayın amk!

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
Toplam Hit: 12087 Toplam Mesaj: 48