folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Referandumda Yolsuzluk Mu Var? Doğuştan Evet"Li Pusulalar?

Referandumda Yolsuzluk Mu Var? Doğuştan Evet"Li Pusulalar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    ya okadar döktürmüssünüzde benim merak ettiğim neden o deniz lavugu cumhurbaskanlıgı secimlerinde meclise girmediler hani milleti temsil ediolardı o lavuklar hani demokrasiydi oraya gidiosan milleti halkı temsil ediosan meclise gireceksin red oyu vericeksin olucak biticek yok biz girmeyiz siz 367 tamamlayamassınız vs vs derse erdogan amcamda halka sunar halk secsin der ozamanda sen 367 tamamlayamadın diyemessin

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    bizimkilerede olmus. Hyr bassanız evet gibi. Evet bassanız hyr gibi duruomuş. yolsuzluğun amq

Long Live Turkey..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    referandum saçma bişi zaten amk sonuçta onları oraya halk seçiyo, şunumu yapalım bunumu yapalım die bi daha halka sormaya ne gerenk var?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    Athzai_Khaine bunu yazdı:
    -----------------------------
    referandum saçma bişi zaten amk sonuçta onları oraya halk seçiyo, şunumu yapalım bunumu yapalım die bi daha halka sormaya ne gerenk var?
    aa olurmu öle arkadasım bu referandumdan ekmek yiyenler war onlara haksıslık etme
    birisi dior 100 mılyar birisi dior 200 mılyar herneysede bukadar kücük paralar bizlere koymaz suya yada dgaza  zam yaparlar gene öderis bizler :))
    bu ulkede demokrasi war dime halk kendi kendini yönetior referandumu da yapar parasını da werilmeye mahkum edilir :))
    yazmıcaktım ama dayanamadım

hatırlarsanız seçimlerin bitanesinde kapatılan  refah partisi  de  takma parmak davasımı ne olmustu...birileri bşiler yapmaya çalışmıstı taaa osamanlarda neyse artık akpde onun bi nevi dewamı gibi referandumdada şaibeler olursa şasırmayın demek istedim yani :))

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

Yapılan yorumları genel olarak baktım güzel şeyler çıkmış ortaya.  Doğuştan evet işini konu başlığı olarak öncelikle geçelim bir kere. öyle saçma bişey olamaz .olsa şimdiye kıyamet kopardı.

Görünüşte Cumhurbaşkanını halkın seçmesi ,4 yıl hükümet görevi, 184 karar yeter sayısı,v.s..   düzenlenmesinde fayda vardı.ve halkımız büyük oranla eveti verdi.Doğrusu da şu an görünen yönüyle buydu.

Lakin evetin çıkması kadar  ilerki yıllarda doğurabileceği sakıncalar; 

1-Güneydoğu da doğum kontrol olayı yoktur. 68 yaşında dedenin 2. karısından 13. cüyü peydahlaması ve 103 torunu olması 116 kişi eder.(örnek)  . demokrasi demek bazen herşey demek değildir. dedenin gelini damadıda hesaba katılırsa yaklaşık temiz 200-250 oy nereye derse oraya gider.Ve yine o dede ve dedeler aşiret reisleri nereye derse oraya gider.Bunun 10 sene sonra ne getireceğini şimdiden düşünmek bile ürkütücü.

2-Karar yeter sayısı 184 olması cumhurbaşkanlığı seçimi krizi yönünden şimdilik oda iyi. lakin buda grup başkanlığı diktatörlüğünü meclis içinde artırmada katalizör olur diye düşünüyorum.bunun yerine önemli oylamaya katılmayan vekillerin direkt olarak vekillikten düşürülmesi ols daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

İnşallah halkımıza hayırlı ve uğurlu olur.bizden temenni

Temel adalettir .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    tranceport bunu yazdı:
    TugrulBaba bunu yazdı:
    cold-m4 bunu yazdı:

Net bir cevap verin şimdi, diyelim ki babanızın bağkura 25 milyar borcu var ödeyemiyor. Bu hükümet bağkur borçlarını silse

senin baban bir şükran ifadesi olarak bu partiye oy vermezmi? Verir bence. Erzak hadisesi de buna benzer işte.

abi ii de kendi cebinden vermiyoki, devletin milletin parasından veriyo. babamın borcunun silinmesi adama bi yük getirmez, üstüne 1 oy kazandırır,

bu şekilde onlarca kişinin borcunu silerse %46 oy alır.. 

bende bunu diyorum işte. Adam kalkıp bana oy verirsen sana 1kilo bulgur 3.5 kilo pirinç veririm demiyorki.

adam al arkadaş 3 kilo pirinç karnını doyur. Aç insan kim ekmek verirse onun elini tutar.

verdiğim örnekte ona benzer. 

lakin ortada silinen bir borç yok. + ben bana yüklenmiş bir külfette göremiyorum. akp den önce kazandığımdan fazlasını kazanıyorum.

bu millet chp hükümetinide gördü geçmişte. Camileri ahır yapan, kutsal mabedlere kafirin etmediğini eden.

Hatta hala kalmış bir hatırası vardır konyada şerafettin camisinin alemi chpnin 6 oku durmaktadır. Hilal kalkmış oradan altı ok konmuş. 

Bahsi geçen cami konyanın hükümet meydanındadır. Görmek isteyen gitsin baksın.

Millet bu tip şeylerden bıktı. Artık içinde chp olan şeylerden istemiyor. 

O bakımdan referandumda da chp ne derse tersi yapılacaktır hiç şüpheniz olmasın.

İyi yada kötü. Bu böyle.

+bugüne kadar chp ne dediyse hep %90 milletin menfaatini kollamaktan uzak şeylerdi. Her nedense boğazda yalısı olanlar chp destekçisidir..

not: chp derken o zihniyeti kastediyorum. bugün chp dir yarın bilmemnedir.  Hep aynı kısıtlamacı zihniyetin temsilcilerinden bahsetmekteyim. 

ya abi senin bu öfken kime neye yaa hayrett adam 1 pkk dan 2 CHP den nefret edio ilgincsin

ortada sana yüklenen bi külfet yok ölemi ???dış borc 226 milyar$ olmus durmak yok yola dewam ;)
    burda akpyi övmeye çalışma seni o düşüncelerinle gömerim.biraz agır gibi oldu ama kusura bakma böle yani chp li felan olarak konusmuyorum suan senin başbakanının yolsuzluktan vs yargılandını unutma cumhurbaskanının TC ni avrupa mahkemelerine dava ettini unutma şehitlerimiz warken refarandum şacmalıgınla ugrastını unutma,terorun yasını tutarken birilerinin dügünler yaptını unutma vsvsvsvs sabaha kadar sayarım sana  sen simdi kalkıp 46 felan da dersin.
    ne yani chp tötunu zktirmessse sen ziktircenmi allahım ya bende güzel bişiler yazcan die bekliodumda konuştukca batıosun daa sana cvp yazmıcam bu konuda ;)

ayrıca yapılan yardımlar senin benim paramla yapılıo biliosun dime vergi mergi çıkartıolar yani.sora ne oluyo akp insanlara yardım edio waybe negüzel iş..
    akp yide gorduk teror can alırken  cumhutrbaskanı köşkü yeniletiomus tam zamanı ya zaten teyyap te 1 ay sora amerikayla konusmaya gidicek  zaten !!! akp yide görüos beee
    nese kal saglıcakla.............

evde değildim yeni geldim iletini okudum.

sana önce hassiktir diyorum.

Sonra ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın diyorum.

Yazı yazarken kullandığın sözcükleri özenli seç, seçmessen sana öğretirim nasıl seçeceğini. 

Aklını başına topla. 

dış borç 226 milyar dolarmış. imf neden yaptırım uygulayamıyor borcumuz varsa?

amerika neden yaptırım uygulayamıyor borcumuz varsa?

senin başbakanın diyorsun bana senin başbakanın değilmi? sen hangi milliyete mensupsun mendebur?

hangi konuşmamda battıkça batmışım? gerçekleri söylemek ne zamandır ağır geliyor?

Zibidi 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ağır konuşmalar geçiyor.

Konuyu kitliyorum.

Konu tahridepo'da gerekirse açılır.

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
Toplam Hit: 12090 Toplam Mesaj: 48