folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı

stres kaynakli da olabilir ayrica sana denildigi gibi vitamin eksikligi de etkiliyor doktorun tahlil yapti mi yaptiysa b7 (biyotin) degerlerin nasildi ? ben 22'de doktum kalmadi sacim :( erken davranman iyi olmus

Stres fevkaladenin fevkinde doktor cildiyeye yönlendirdi randevu aldım yılbaşından sonrası için gittiğimde yaparlar muhtemelen

salla gitsin ölecez zaten :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

18 yaş erkek tipi (dht kaynaklı) dökülme için erken. Sebep vitamin eksikliği ve strestir. Vitamin takviyesi + Solgar biotin alabilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

18 yaş erkek tipi (dht kaynaklı) dökülme için erken. Sebep vitamin eksikliği ve strestir. Vitamin takviyesi + Solgar biotin alabilirsin.

Hocam vitamin eksikliği için sadece d12 alman yeterli dedi doktor senin bir önerin varmı vitamin için 

salla gitsin ölecez zaten :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

troid hormonlarında sıkıntı var mı hocam 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    techkaan
    techkaan's avatar
    Erkek

genetik de olabilir. bazen de stresten dolayı dökülüyor

Kaana.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Şimdi gittim 3 numaraya vurdum, gül gibi saçlarımı. 

-----------------------------------------------------------

Her şey 4 sene önce bir yaz akşamı sırma gibi saçlarıma elimi atıp kemoterapi görürmüş gibi avucuma gelmesiyle başladı. 1 günde gerçekleşti. 
    Kuaförümü aradım ve mevsimsel olabileceğinden bahsetti. Hemen gidip saçları 3'e vurdurdum. Ama hala dökülüyordu. Bir tavsiye üzerine, 
    Çam terebaytin yağından bahsedildi. Ama yağı serçe parmağım kadar bir kapsülde ki yağdandı. Şampuana karıştırıyorsun ve kullanıyorsun.

Ben yanlışlıkla bunu değil, tamamen yeşil bir kutudan oluşan ve sadece çam özünden oluşturulan katkısız bir şampuan aldım bir şişe. 
    Eve gittim şampuanladım kafamı 10 dk sonra saç köklerim buz tuttu. Bir de soğuk suyla yıkayınca everest zirvesi gibi hissettim. 
    Tam 1 ay sonra saçlarıma ne kadar asılırsam asılayım bir tane tel bile kopmadı. Saçlarımı tamamen güçlendirmişti. 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Aradan yıllar geçti yaş 25 bu olay 20'li yaşlarda gerçekleşiyor. Her yıl istemsiz bir şekilde yaz aylarında saçlarım dökülüyor. 
    Ve 5 yıl boyunca bu şampuanı kullanmadım. Ta ki son 1 yıl içerisinde dikdiğim ön kısmımım ten ten gibi olduğunu gördüğüm an. 
    Bir kadından da doğum kontrol hapı mucizesini öğrendim. İyiyce de araştırdım. İşin özü saç köklerim hala tam ölmedi. Çıkış sağlıyor ama güçsüz hemen yok oluyor. 
    Önüne geçmek için ve kalan saçları kurtarıp daha da sıklaştırmak için bugün hepsini kestirdim. 
    Yeniden çam terabaytinden sipariş edeceğim bir kaç şişe. Bir de doğum kontrol hapını alıp gerekli kürü yapacağım.
    Gene beni 2 sene idare edecek olan bu saçı en az 5 sene idare etsin diye 1 yıl boyunca inzivaya çekiyorum. 
    1 yıl boyunca her ay düzenli kısaltma, düzenli bakım düzenli tedaviler uygulayacağım. 
    Bir kez başardık bir daha başarırız. 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Çok yağlanıp dökülme dht problemını gösterıyor zaten dökülecek ve bır daha gelmeyecek saç öyle başlıyor apık sapık yağlanmaya.

Stresle alakalı degıldır emın ol , ya çok seyrelıp kalır ya tam kellık olur ışte o da genetık faktör.

Cıldıyeye daha önce gıttın mı bılmıyorum bır cacık yapabıleceğı yok saça , en ışe yaramayan doktor branşı olabılır kendılerı cıltte saçta sorun mu var bas kortızonu bas mantar önleyıcı yağ kurutucu şampuanı  aa saç dökülmesı mı var bas mınoxıl ya da procapıl vs.. hap.

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı

Şimdi gittim 3 numaraya vurdum, gül gibi saçlarımı. 

-----------------------------------------------------------

Her şey 4 sene önce bir yaz akşamı sırma gibi saçlarıma elimi atıp kemoterapi görürmüş gibi avucuma gelmesiyle başladı. 1 günde gerçekleşti. 
    Kuaförümü aradım ve mevsimsel olabileceğinden bahsetti. Hemen gidip saçları 3'e vurdurdum. Ama hala dökülüyordu. Bir tavsiye üzerine, 
    Çam terebaytin yağından bahsedildi. Ama yağı serçe parmağım kadar bir kapsülde ki yağdandı. Şampuana karıştırıyorsun ve kullanıyorsun.

Ben yanlışlıkla bunu değil, tamamen yeşil bir kutudan oluşan ve sadece çam özünden oluşturulan katkısız bir şampuan aldım bir şişe. 
    Eve gittim şampuanladım kafamı 10 dk sonra saç köklerim buz tuttu. Bir de soğuk suyla yıkayınca everest zirvesi gibi hissettim. 
    Tam 1 ay sonra saçlarıma ne kadar asılırsam asılayım bir tane tel bile kopmadı. Saçlarımı tamamen güçlendirmişti. 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Aradan yıllar geçti yaş 25 bu olay 20'li yaşlarda gerçekleşiyor. Her yıl istemsiz bir şekilde yaz aylarında saçlarım dökülüyor. 
    Ve 5 yıl boyunca bu şampuanı kullanmadım. Ta ki son 1 yıl içerisinde dikdiğim ön kısmımım ten ten gibi olduğunu gördüğüm an. 
    Bir kadından da doğum kontrol hapı mucizesini öğrendim. İyiyce de araştırdım. İşin özü saç köklerim hala tam ölmedi. Çıkış sağlıyor ama güçsüz hemen yok oluyor. 
    Önüne geçmek için ve kalan saçları kurtarıp daha da sıklaştırmak için bugün hepsini kestirdim. 
    Yeniden çam terabaytinden sipariş edeceğim bir kaç şişe. Bir de doğum kontrol hapını alıp gerekli kürü yapacağım.
    Gene beni 2 sene idare edecek olan bu saçı en az 5 sene idare etsin diye 1 yıl boyunca inzivaya çekiyorum. 
    1 yıl boyunca her ay düzenli kısaltma, düzenli bakım düzenli tedaviler uygulayacağım. 
    Bir kez başardık bir daha başarırız. 

Çam terebentın = boya sulandırmakta kullanılır TINER ın muadılı , yağlı boya fırçalarını temızler yağlı boyaları ınceltır vs..

Hıkayeden ışler amk :D  saça sürüçen de daha cok derını saç köklerını tahrış edıyorsun farketmeden. Koca karı hıkayelerı

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Kim diyor erken diye?

17'de başladı 22 oldum hala da hızla dökülüyor saçlarım.

Gayet de genetik (dht kaynaklı) dökülme için uygun bir yaşta arkadaş.

Ya omur boyu dht suppressor (Side effectleri var bol bol) alacak ya da kök ektirecek. Ya da protez saç türevi şeylere yönelecek.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

10 senedir kullanmadığım pahalı şampuan kalamdı sonuç yok boşuna masraf yapma derim :)

Kendine İyi Bak ..
Toplam Hit: 5006 Toplam Mesaj: 64
saç yağlanması saç dökülmesi