folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

18 yaş erkek tipi (dht kaynaklı) dökülme için erken. Sebep vitamin eksikliği ve strestir. Vitamin takviyesi + Solgar biotin alabilirsin.

Kim diyor erken diye?

17'de başladı 22 oldum hala da hızla dökülüyor saçlarım.

Gayet de genetik (dht kaynaklı) dökülme için uygun bir yaşta arkadaş.

Ya omur boyu dht suppressor (Side effectleri var bol bol) alacak ya da kök ektirecek. Ya da protez saç türevi şeylere yönelecek.

Bazen olabiliyor tabiki böyle 17-18 yaşta ama genel olarak DHT kaynaklı dökülmeler 25+ da gerçekleşiyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    EricNorthman bunu yazdı

Şimdi gittim 3 numaraya vurdum, gül gibi saçlarımı. 

-----------------------------------------------------------

Her şey 4 sene önce bir yaz akşamı sırma gibi saçlarıma elimi atıp kemoterapi görürmüş gibi avucuma gelmesiyle başladı. 1 günde gerçekleşti. 
    Kuaförümü aradım ve mevsimsel olabileceğinden bahsetti. Hemen gidip saçları 3'e vurdurdum. Ama hala dökülüyordu. Bir tavsiye üzerine, 
    Çam terebaytin yağından bahsedildi. Ama yağı serçe parmağım kadar bir kapsülde ki yağdandı. Şampuana karıştırıyorsun ve kullanıyorsun.

Ben yanlışlıkla bunu değil, tamamen yeşil bir kutudan oluşan ve sadece çam özünden oluşturulan katkısız bir şampuan aldım bir şişe. 
    Eve gittim şampuanladım kafamı 10 dk sonra saç köklerim buz tuttu. Bir de soğuk suyla yıkayınca everest zirvesi gibi hissettim. 
    Tam 1 ay sonra saçlarıma ne kadar asılırsam asılayım bir tane tel bile kopmadı. Saçlarımı tamamen güçlendirmişti. 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Aradan yıllar geçti yaş 25 bu olay 20'li yaşlarda gerçekleşiyor. Her yıl istemsiz bir şekilde yaz aylarında saçlarım dökülüyor. 
    Ve 5 yıl boyunca bu şampuanı kullanmadım. Ta ki son 1 yıl içerisinde dikdiğim ön kısmımım ten ten gibi olduğunu gördüğüm an. 
    Bir kadından da doğum kontrol hapı mucizesini öğrendim. İyiyce de araştırdım. İşin özü saç köklerim hala tam ölmedi. Çıkış sağlıyor ama güçsüz hemen yok oluyor. 
    Önüne geçmek için ve kalan saçları kurtarıp daha da sıklaştırmak için bugün hepsini kestirdim. 
    Yeniden çam terabaytinden sipariş edeceğim bir kaç şişe. Bir de doğum kontrol hapını alıp gerekli kürü yapacağım.
    Gene beni 2 sene idare edecek olan bu saçı en az 5 sene idare etsin diye 1 yıl boyunca inzivaya çekiyorum. 
    1 yıl boyunca her ay düzenli kısaltma, düzenli bakım düzenli tedaviler uygulayacağım. 
    Bir kez başardık bir daha başarırız. 

Çam terebentın = boya sulandırmakta kullanılır TINER ın muadılı , yağlı boya fırçalarını temızler yağlı boyaları ınceltır vs..

Hıkayeden ışler amk :D  saça sürüçen de daha cok derını saç köklerını tahrış edıyorsun farketmeden. Koca karı hıkayelerı

https://www.trendyol.com/mecit-efendi/cam-terebentin-sampuani-400-ml-p-3328704

1. Bir şeyin başka alanda ki kullanım amacı, bir başka alanda tahribata yol açar diye düşünmemekteyim.
    2. Var olan ve test ettiğim doğal özlü bir ürünü deneyimlemiş yıllarca test etmiş kullanmışım bu kendi hikayemde benim için yeterli olanıdır. 
    3. Saç kıran olduğumuz da iğneyi tuzla beraber saç kıran bölgesini tahriş ederek yırtıp iyileştiririz, yada sarımsakla da yaparız. Bu sakal kıranda da geçerli. İğne de sarımsakta tuz da koca karı hikayesine döndü o vakit. 
    4. Her defasında kendime diyorum ki senle bir gün tartışacağız. Çünkü ; Biriyle iletişime geçerken 28 yıllık ahbabın gibi konuşuyorsun. amk ya, sik sok ya vsvs 
    Konularda ki mesajlarını dikkatlice takip ediyorum, boş yazmadığın kadar farklı da düşünen bir insansın. Ama gözünü seveyim Retret gibi dünyanın atomaltı parçacıklarından evrenin sonuna kadar gezmiş nobody gibi davranma. 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

hormon tedavisine başlayın östrojen ve progesteron kullanın

düşük bir ihtimal saçınız geri gelmezse güzel poponuz ve memeniz olur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bioxcin şampuan. 3 şişelik seti 80-90 lira olması lazım. Hem yağlanmayı hemde dökülmeyi durduruyor. Saçlara sürdükten sonra bir kaç dakika beklemen lazım ki derin şampuanı emsin. Sonrasında başını öne eğerek durula. Şampuan vücüdun farklı yerlerine gelirse oralardaki kıllarıda çoşturuyor. 

Ayrıca bu yaşıma kadar saçlarım kumral rengindeyken şampuanı kullanmaya başladıktan sonra siyah renk oldu. Hatta çevremden uzun zamandır beni görmeyenlerle denk gelince "sen saçlarını mı boyadın ya" sorusu duyar oldum. :) 

Bu arada sendeki yağlanma biraz ergenlikten kaynaklıdır. Sen kükürtlü sabunda kullan.

Hocam link paylaşır mısın hem güvenmedim sitelere hem de yanlış bir şey almak istemiyorum

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Solgarın biotin 5000 mcg olan ürününü al kesin. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Hıç bır şeye yaramaz açıkçası ya şehır efsanelerı, karılar saç tırnak hızlı uzasın dıye alıyor bunu

Anca kıst gıbı sıvılce yapar ya da safra taşı oluşur bu macera sonunda ısrar ederse eğer.

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

vitamin olarak d b7 (biyotin) ve çinko  birde bioxin şampuan aldım. müritlerin tavsiyesi üzerine araştırıp 2 adet hap siparişi verdim. gelişmeleri konuya eklerim umarım bu yaşta kel kalmam :) 

blackhorror tarafından 22/Ara/21 20:53 tarihinde düzenlenmiştir

salla gitsin ölecez zaten :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Hem hapları kullanırken hem de gün içinde bol su içmeyi unutma.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Hıç bır şeye yaramaz açıkçası ya şehır efsanelerı, karılar saç tırnak hızlı uzasın dıye alıyor bunu

Anca kıst gıbı sıvılce yapar ya da safra taşı oluşur bu macera sonunda ısrar ederse eğer.

Ben kullanıyorum faydasını görüyorum hocam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

mürid kardeşler mkyb müridin dediği şampuanı buldum 94 tl 180 tl alışverişe 30 tl indirim var beykoz civarında başka almayı düşünen varsa beraber alalım adam başı 15 tl kar edelim:)

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
Toplam Hit: 5023 Toplam Mesaj: 64
saç yağlanması saç dökülmesi