folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Samsung Galaxy Note 7 Fe Türkiye'de Satışta (Namı Diğer Bombacı Mülayim)

Samsung Galaxy Note 7 Fe Türkiye'de Satışta (Namı Diğer Bombacı Mülayim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

dual sim olanları  ve  olmayanları  var bunların hangisini alıcaz , dual sim  olanlar biraz daha uygun fiyatlı kolpa bi tarafımı var ki.  

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada Samsung'un açıklamasına göre Android 8 Oreo güncellemesini alacağı kesinleşmiş. Ek olarak cihazın CSC'sini Türkiye yaparsanız VoLTE seçeneği aktif olur + 4G+ simgesi 4.5G olarak değişir.

https://forum.xda-developers.com/note-4/help/guide-to-change-csc-root-rom-multi-csc-t3017207

mkyb tarafından 29/Ara/17 21:00 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu arada Samsung'un açıklamasına göre Android 8 Oreo güncellemesini alacağı kesinleşmiş. Ek olarak cihazın CSC'sini Türkiye yaparsanız VoLTE seçeneği aktif olur + 4G+ simgesi 4.5G olarak değişir.

https://forum.xda-developers.com/note-4/help/guide-to-change-csc-root-rom-multi-csc-t3017207

Note 5 kesin oreo aliyo mu ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

S7 Edge tavsiye edilir mi

Bir S7 Edge kullanıcısı olarak şuan alsam şahsen FE alırdım.

FE?

Fan Edition.

seninkine göre ne gibi artıları var hacım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Evet. Note 7 patlayınca kullanıcılara özür mahiyetinde böyle bir şey yaptılar. Yoksa Samsung cihazlarına çıktığı sürümün üstüne 2 ana sürüm güncellemesi verip desteği bitiriyor.

Note 5 aldı diye S6, S6 Edge S6 Edge Plus'ta alacak. Zira aynı romlara sahipler.

@u235 S7 Edge ile hemen hemen aynılar. FE'nin hafızası 64 GB, S7 Edge'nin bataryası daha büyük vs.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/37059-85116/samsung-galaxy-s7-edge_samsung-galaxy-note-fe/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Geldi benim telefon da. mkyb hocam sana güvenip aldım, gayet memnun kaldım. Hepsi express tam tahmin ettiğim gibi söz verilen saatte getirmedi, geciktirdi, ama acil olmadığından problem etmiyorum. 

Telefon gayet güzel. Herkesin söylediği gibi, çok şık bir cihaz. Mavi rengini aldım, gerçekten dikkat çekecek kadar güzel görünüyor. Ekranın kenarları da çok hoş duruyor. 

Herhangi bir donma takılma yok. Tabi yeni telefon, yeni olunca hepsi böyle oluyor ama birçok uygulamayı açık bırakıp denedim, bir sıkıntı yaşamadım. 

Kamerayı binde bir kullanan bir insanım, fotoğraf çekmeyi de hiç sevmem. Ama denedim, bence gayet güzel çekiyor, renkler, canlılık, netlik falan normal bir kullanıcıya yeter. 

Kalem olayı çok güzel, farklı bir deneyim. Not alma konusunda hiçbir sıkıntı yok, çok güzel çalışıyor. Kalemin arkasındaki düğme ne işe yarıyor anlamadım ama çok beğendim. 

Kılıf da oldukça kaliteli. Firmalar 3-5 lira fazla kazanacağım diye bunları ayrı satıp boşyere kendinden nefret ettiriyor, bkz apple. Çok mu zor böyle kaliteli bir kılıfı telefonla birlikte hediye etmek ? Bu yönden taktir ettim samsungu, e250 den beri kullanmıyordum, gönlümü kazandı diyebilirim. Hem akıllı kılıf, açınca ekran kendiliğinden açılıyor. Hem açmadan da ekran görünüyor, clearview. Hem de öyle dandikten bir silikon kılıf değil, sağlam bir ürün. Micro usb, usb adaptörleri, kalem uçları falan doldurulmuş kutuya. Çakallık yapıp da ayrı satalım dememişler. 

Iris tanıma olayı da güzel çalışıyor. Sadece telefona yan, tepeden falan bakmamak gerekiyor. Gözünüzü işaretli yerlere denk getirmeniz yetmiyor, biraz dik bir açıdan bakmalısınız, hafiften telefonu kaldırmak gerekiyor. Sorunsuz kullanıyorum ben. 

Almayı düşünen olursa önereceğim bir cihaz. Hepsiburada delta garantili gönderdi. 2360 tuttu kargo dahil. 

Kullanan arkadaşlara bir de sorum olacak. Öndeki tek tuşa basmadan, sadece dokunduğumda ana menüye dönmesi için nasıl bir ayarlama yapmam gerekiyor ? 

zigor tarafından 30/Ara/17 18:12 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@zigor 

Hayırlı olsun iyi günlerde kullan. 

mkyb tarafından 30/Ara/17 20:05 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Evet. Note 7 patlayınca kullanıcılara özür mahiyetinde böyle bir şey yaptılar. Yoksa Samsung cihazlarına çıktığı sürümün üstüne 2 ana sürüm güncellemesi verip desteği bitiriyor.

Note 5 aldı diye S6, S6 Edge S6 Edge Plus'ta alacak. Zira aynı romlara sahipler.

@u235 S7 Edge ile hemen hemen aynılar. FE'nin hafızası 64 GB, S7 Edge'nin bataryası daha büyük vs.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/37059-85116/samsung-galaxy-s7-edge_samsung-galaxy-note-fe/

Bana zaten 32 de yeter

Sar değer FE de 2 katı nerdeyse Edgeye kıyasla

Edgede şarj ömrü daha uzun dediğin gibi

FE de ekran daha büyük ama pixeller aynı olduğu için görüntü kalitesinde dezavantaja dönüşür bu.Daha büyük ekran ama aynı pixel sayısı.

Android olarak FE bir tık daha yeni ama donanım özelliklerinin aynı olduğu gözönüne alınınca Edge de Android 7 yi kullanabilir.

Sonuç olarak kıyaslamada bence Edge daha iyi görünüyor.

Edgenin kamerasına baktımda internette çok farklı fotoğraflar çekmiş millet.

Kamerasına 10 üzerinden bir puan versen kaç verirsin?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

-Aradaki ekran farkını anlayamazsın emin ol. Bu arada S7 Edge Gorilla Glass 4 varken Note FE'de 5 var. Yani ekranı darbelere karşı daha sağlam.

-Sar değeri evet dediğin gibi ancak ölçüm yapılırken çift sim kartla mı, hangi işlemcili cihazla ölçüldüğü belirsiz. Zaten sar değeri konusunda en hassas firma Samsung. O yüzden diğer telefonların full çektiği yerde Samsunglar bir diş düşük çeker. Senin için telefonun kullanma klavuzundan baktım S7 Edge için baş : 0.264 w/kg, vücut : 0.507 w/kg.

-S7 Edge ve FE şuan Android 7 kullanıyor. İkiside Android 8'i alacak. 2018 ile birlikte yazılım destekleri biter diye düşünüyorum ikisininde.

-Kamera konusunda ise FE'de hangi sensör kullanıldığına dair bir bilgi bulamadım. Muhtemelen Note 7'deki sensörü kullandılar. Aynı sensörü S7 Edge ve S7'dede kullanıyor. Sony IMX260 ve Samsung ISOCELL S5K2L1. Sony veya Samsung sensör şans işi. Samsung karışık kullanıyor. Aralarında pek fark yok zaten.

Samsung telefonlarda Amoled ekran olduğundan çoğu kişi çektiği fotoğrafa telefonda bakıp vay be çok iyi çekiyor der. Asıl kıyaslama için bilgisayarda bakmak gerek. S7 Edge'nin kamerası iPhone 7 ve 7 Plus ayarında. Samsung telefonlar geceleri karanlık çeker zira Samsung cihazın karanlık bölgeyi aydınlatmaya çalışıp fotoğrafta parazit olmasını istemez. Tabi Amoled ekranda siyahlar tam siyah olduğu için buda göz hoş geliyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şu videoyuda ekleyeyim. 

https://youtu.be/bhqSyQ6f9Q4

Bu arada Sony'nin XZ serisi eski modellere göre cidden iyi çekiyor. Sony kamera yazılım bölümündekileri kovmuş sanırım. :D

Toplam Hit: 10078 Toplam Mesaj: 70
samsung