folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Sıgara Bırakma Tecrübesi Olanlar

Sıgara Bırakma Tecrübesi Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snoktabnokta
    snoktabnokta's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    snoktabnokta bunu yazdı

12 sene içtim yaklaşık olarak 2 aydır içmiyorum.sana kendi sürecimden bahsedeyim umarım işine yarar.önce alo 171 i arıyorsun.oturduğun yere göre en yakın poliklinikten randevunu alıyorsun.ve randevu gününü ihmal etmeyip gidiyorsun.seni bir güzel muayene ediyorlar.(kuruş para vermeyeceksin)

muayene sonuçlarına göre sana bir kutu ilaç yazıyoarlar.muhtemelen (zyban veya champix).ilaçları gidip toplum sağlığı merkezinden ücretsiz olarak alıyorsun ve kullanmaya başlıyorsun.bu arada olağan sigara içme alışkanlığına devam ediyorsun.yani nasıl içiyorsan içmeye devam et.ilaçlar etkisini 3 veya 4 gün sonra göstermeye başlıyor.zaten istesende içemiyorsun.verdikleri ilaçların tabletleri 1 aylık.yani 1 ay sonra gidip ilacım bitti deyip yeni kutu ilacını alıyorsun.ben hiç inanmadım 12 senedir içiyorum bu hap mı bana sigara bıraktıracak dedim hafife aldım.çoğu zamanda ti ye aldım ilaçları ama.ilaçlar gerçekten işe yarıyor.2 aydır ağzıma sigara sürmüyorum.içmeyi denedim mesela iğrenç bir tat alıyorum.şimdi elektronik sigaram var arada sırada zevkine içiyorum.sana tavsiyem mutlaka dediğimi dene.hiç bir şey kaybetmezsin ama çok şey kazanırsın.

cok sagol hocam bu yolu uygulıyıcam sanırım herşey bedavaymıs hemde 

kesinlikle bedava kuruş para vermeyeceksin.

s.b.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kesin gidicem o muhabbete ben sıgarayla olan anılarımı silsem aklıma gelmez bir daha 

ama alkol içerken felan napıcaz amk :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

1 yillik icicilik atlatilmasi kolay bi surec. Ben yasimin yarisi kadar suredir iciyorum. 7 ay kadar biraktim. Ama o benden vazgecemedi malesef devam ediyoruz. Elektronik sigara ile birakabilcekmiyim diye deniyorum suan

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Elektronik sigara dene. Ben gunde  1 paketten 4 dala kadar indirdim 

Hangisi daha zararli bilmem ama sonunda sigaranin yerine koyacak bisey bulman lazim. 

Hemen birakma zaten.yavas yavas.yerine biseyler koya koya.elektronik sigara olur,cekirdek olur,erken uyuma olur. Bi sekilde azalt.sonra birakmak icin daha buyuk iraden olur.

glossiness effect
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    snoktabnokta bunu yazdı

12 sene içtim yaklaşık olarak 2 aydır içmiyorum.sana kendi sürecimden bahsedeyim umarım işine yarar.önce alo 171 i arıyorsun.oturduğun yere göre en yakın poliklinikten randevunu alıyorsun.ve randevu gününü ihmal etmeyip gidiyorsun.seni bir güzel muayene ediyorlar.(kuruş para vermeyeceksin)

muayene sonuçlarına göre sana bir kutu ilaç yazıyoarlar.muhtemelen (zyban veya champix).ilaçları gidip toplum sağlığı merkezinden ücretsiz olarak alıyorsun ve kullanmaya başlıyorsun.bu arada olağan sigara içme alışkanlığına devam ediyorsun.yani nasıl içiyorsan içmeye devam et.ilaçlar etkisini 3 veya 4 gün sonra göstermeye başlıyor.zaten istesende içemiyorsun.verdikleri ilaçların tabletleri 1 aylık.yani 1 ay sonra gidip ilacım bitti deyip yeni kutu ilacını alıyorsun.ben hiç inanmadım 12 senedir içiyorum bu hap mı bana sigara bıraktıracak dedim hafife aldım.çoğu zamanda ti ye aldım ilaçları ama.ilaçlar gerçekten işe yarıyor.2 aydır ağzıma sigara sürmüyorum.içmeyi denedim mesela iğrenç bir tat alıyorum.şimdi elektronik sigaram var arada sırada zevkine içiyorum.sana tavsiyem mutlaka dediğimi dene.hiç bir şey kaybetmezsin ama çok şey kazanırsın.

champix mi kullanıyorsun zyban mı?

o ilaçları bıraktıktan sonra nicotinic reseptörlerin yeniden aktif olacağından canın sigara isteyecektir o kadar çok olmasa da. o ilaçların temel amacı otomatik sigara içme refleksini kırmak.

o yüzden elektronik sigara da içmeni önermem.

He is finding himself.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

24 gündür elektronik sigara içiyorum. 24 günde 3 tip likit denedim, zıkkımı keşfettim. En kalitelisi diye düşünüyorum. Joyetech başlangıç seti almıştım zaten. Şuan idare ediyor. Nikotin 0,6 olarak aldım ki kessin biraz beni diye. 0,9 ile başlamıştım. Azar azar indircem nikotini. Bu arada , 24 gündür sigara isteği olmasına rağmen içmiyorum - oda biraz tamamen irade.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Sigara bırakmada kullanılan ilaçlar (zyban vs) antidepresan değil mi ? Bir yandan sigarayı bırakırken diğer yandan vücudu ve beynimizi yıkıma uğratmayalım ?

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

Sigara bırakmada kullanılan ilaçlar (zyban vs) antidepresan değil mi ? Bir yandan sigarayı bırakırken diğer yandan vücudu ve beynimizi yıkıma uğratmayalım ?

hoca zaten bintane ilac içiyoruz :D yakında 1.85cmlik aferin tabletine dönüşücem :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

5 yıl geçti amkodmunun sigarasını içmeyeli ama hala alkol içerken vs canım çekiyor. 

geçen rüyamda gördüm amk ooo bi çekiyorum varya dumanı off allahlar. 

çektiğim dumanı vermeden bir tane daha duman çakıyorum amk.

atmışım bacak bacak üstüne balkonda oturuyorum galiba.

dumanı çekiyorm dumanı vermeden çaydan bi yudum alıyorm filan...

sigara pişmanlıktır.

boş içmeyin. bünyede reaksiyonu olan şeyler için. bağımlılık yapmayan şeyler için. doğal şeyler için ulan kafasızlar.

tabi lan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

5 yıl geçti amkodmunun sigarasını içmeyeli ama hala alkol içerken vs canım çekiyor. 

geçen rüyamda gördüm amk ooo bi çekiyorum varya dumanı off allahlar. 

çektiğim dumanı vermeden bir tane daha duman çakıyorum amk.

atmışım bacak bacak üstüne balkonda oturuyorum galiba.

dumanı çekiyorm dumanı vermeden çaydan bi yudum alıyorm filan...

sigara pişmanlıktır.

boş içmeyin. bünyede reaksiyonu olan şeyler için. bağımlılık yapmayan şeyler için. doğal şeyler için ulan kafasızlar.

illa vurgulıyıcan cıgaracı oldugunu :D dayı 

Toplam Hit: 7612 Toplam Mesaj: 65
sıgara bırakma nasıl bırakıcaz bu orospu cocugu 2017