folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Somalide Ki Kıtlık!

Somalide Ki Kıtlık!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

somali bir zamanlar osmanlı egemenliğinde değil miydi ya ? biz oraya nasıl olmuş medeniyet götürmemişiz ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

glaurung bunu yazdı:
    -----------------------------

somali bir zamanlar osmanlı egemenliğinde değil miydi ya ? biz oraya nasıl olmuş medeniyet götürmemişiz ?

puhahahahah

herşeyin bir şeyi vardır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

xzxz bunu yazdı:

glaurung bunu yazdı:

puhahahahah

neyse.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    illision
    illision's avatar
    Erkek

Adamlar hiç bir yardımı kabul etmiyorki, üstelik bunu yapanda müslüman

birgün olmasada birgün mutlaka
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek

NigraSilva bunu yazdı:

mustaphachan bunu yazdı:

Afrika'da kıtlıktan ölenlerden önce ülkemizdeki açlığı yenelim önce..

Hah bunu diyecektim ben de.

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bisson
    bisson's avatar
    Erkek

Otistiq bunu yazdı:

hocam sen sana düşeni yap, iyiliği kendin için yapacaksın ve bence yerine ulaşır, ki ulaşmasada "ameller niyetlere" göredir sözünden yola çıkarak zarar etmiş olmazsın diye düşünüyorum.

ya hocam yok boyle dusunce ya hem somalili cocuklari araya kat hemde kendin icin iylik yapiyin de iyi a.q ozaman iylik yapalim diye iti kopegi zengin edelim  o cocuklara  gitmeyecegini bile bile para veriyorsun bence bosa dusunuyorsun 

I know me you know you.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:

her yere demokrasi götüren amerikanın götü yemiyormu afrikaya girmeye. girsinde demokrasi getirsin ordaki ülkelere.

Ne alakası var Sudan ı 2 ye böldüler zamanında avrupalıların veya ingilizlerin hristiyanlaştırdığı bölgeyi daha geçen ay güney sudan diye bağımsızlaştırdılar.Petrol şirketerinide sudan a  gönderip ülkelerine petrol pompalamaya başladılar.Somali yıllardır amerikalıların kontrolü altında.bir sürü başıboş çeteyi tek bir şey kontrol ediyor oda para.böl ve yut sıra türkiye de bu iş ilk defa olmuyor.Suriye direniyor her akşam haberlerde bizim yeşil komünist kanallarında (samantüneli,kanalyiyen vs gibi ) aynen CNN,BBC nasıl haber yapıyorsa öyle haberler denk getiriyorum.Suriye de kanlı pazar yok oluk oluk kan akıyor.İHH ırak a girdi libya trablus a ilk ihh varmış.Bu allahtan korkmayıp amerika dan korkan güruhun gözü kızarmış ama allahın tokadı pis olur kutsallarla insanları kandırmak 2 li oynamak köşe dönmek müslümanlıkta olmaz.müslümanlıkta dincilikte olmaz olursan menfaatçi olursun onlarıda görüyoruz.Valla benim derdim kendi vatanımla dünya müslümanlarının gözü türkiye de bunu yeşil komünistler göremez onlar sırtlarını sam amcaya dayamış sam amca bunlara ne dayamış bilemiyorum.eğer türkiye bitsin müslümanlığında durumu kötüleşir.Çünkü türkler müslüman oldukları gibi değiştirmeden günümüze kadar islamiyeti getirmişlerdir.ancak bedevi müslümanlığını türklere pomplamak isteyen güruhun kabul ettirmeye çalıştığı müslümanlık kitabında bile yoktur olamaz.Araplarla türkleri aynı potaya koyup türkleri model gösteren güruh.Bu deniz fenercileri devlet yönetirken devamları bitmez kan emmekten zevk alan insancıklar denir buna.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    yapmayin muritler somali ile turkiye vatandaskarini kitlik acisindan kiyaslamayin.Ulkemizdekilerin eli ayagi tutuyor tutmayana da yardim ediliyor.her ne kadar tartismaya aciksa da.Bu insanlar gercekten yardima ihtiyac duyuyor elinizi vicdaniniza onyarginizi cebinize koyun derim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

herkes hakettiği gibi yönetilir beyler bu ünlü birinin sözü, elbette yardım edilmeli ama bunlara 10 yıl yetecek yemek versen 11.yıl yemek isterler, 10 sene boyunca onu yer cocuk yaparlar, hep derim zencilere hayvan muamelesi yapılmasının nedeni beyazların zencilerden daha az hayvan olmasıdır, yeterince evrimleşememiş toplumlar evrimleşmiş toplumların altında ezilirler, mesele nedir biliyor musunuz ? Bunları aç bırakacaksın, içlerinden yaşayabilenler, yardım almadan yaşayabilen bir toplumun ataları olacaklar, bir nevi doğal seleksiyonu hızlandırma süreci, şimdi birkaç avanak gelip onlar aslında gelişir ama batı der, bende derim bunlar 1000yıllık aç 1000 yıllık . Batı mı vardı dürzü.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

insanlık yapıyorum ve bir kuruş bile göndermiyorum.

Allah Türktür.
Toplam Hit: 5727 Toplam Mesaj: 59