folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sonsuzluk Hakkında Aklıma Bişey Takıldı (Felsefeden Anlayan Müridler)

Sonsuzluk Hakkında Aklıma Bişey Takıldı (Felsefeden Anlayan Müridler)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek

Ben diyorum ki sonsuzluk yoktur çünkü eğer sonsuzluk varsa evrenin bi yerinde mutlaka benim gibi bir insan(herşeyimiz aynı) bi yerde olucaktır. arayarak bulamayabiliriz ama evren sonsuz olduğuna göre mutlaka ve mutlaka şuan bile bu yazıyı okuyanların sonsuz tane "aynısı" vardır çünkü evren sonsuz sonsuz olduğuna göre aynı atomları aynı şekilde taşıyan sonsuz insan vardır.
    Bu bana saçma geliyor diyorum ki sonsuzluk diye bişey yoktur evrenin bir sonu mutlaka vardır. Çünkü benim gibi sonsuz insana benziyen bana benziyen şeyler olamaz.

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

"yazdıgından bi halt anlamadım" :)

sonsuzluk hakkında benimde sorularım var :

Şimdi ben cennete  gittim diyelim  ulan sonsuza kadar ne yapacam orada :)

çekilmez olur belli bir süre sonra depresyona girer insan :)

Dur be kadınnnn....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    yazdığımın özeti şu şimdi sonsuzluk var diyolar ya :D ben diyorum ki eğer varsa milyonlarca(sonsuz :D) tayyip erdoğan ın aynı görüntüsünde aynı şekilde aynı dünyada yaşayan insan vardır ama evrenin başka bi yerinde buna hayır demek imkansız çünkü sonsuzluk var tayyip erdoğanın aynı şekliyle milyonlarca insan mutlaka vardır o zaman...
    DeFactorx bunu yazdı:
    -----------------------------
    olabilitesi war ama senden sonsuz tane olabilmesi imkansız  çünkü bu dna ile ilgili ve herkesin ayrı bi dna sı war bunu felsefeye bağlayamazsın tamamen bilimle ilgili
    nasıl hayır diyebiliyorsun sonsuzluk var ispatlıyamazsın bunu...

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    DeFactorx bunu yazdı:
    sende oldugunu ispatlayamazsın.?
    Ben ispatlıyorum evren sonsuz olduğuna göre mutlaka ve mutlaka benim aynı şeklimde sonsuz tane insan var çünkü sonu yok evrenin mutlaka bi yerinde var.
    (eğer sonsuzluk olduğuna inansaydım böyle derdim )

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    3624 bunu yazdı:

"yazdıgından bi halt anlamadım" :)

sonsuzluk hakkında benimde sorularım var :

Şimdi ben cennete  gittim diyelim  ulan sonsuza kadar ne yapacam orada :)

çekilmez olur belli bir süre sonra depresyona girer insan :)

doğru sölüyon baba ama cennet annelerin ayaklarının altında. bize biraz uzak. o yüzden heveslenme. :))))

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Sonsuzluk birbirini tekrarlayarak giden birşeyse zaten sonsuzluk değildir. Senin aynın bir sınırdır, bu sınırlar tekrarlayarak sonsuzluk oluşturmaz.. bana göre tabi..

:|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek
    sonsuzluk varsa eğer, sonsuzluğun ne olduğunu biliyorsun demektir, ne olduğunu biliyorsan da nerede olduğunu da bilebilirsin... yo hayır bilemezsin, tanrının varlığını biliyorsun ama nerede oduğunu bilmiyorsun, sonsuzluk kara delik denen şey olsa gerek, ama dediğin gibi benden milyonlarca olmalı, en azından ışık yayıyorum uzaya, yaydıgım ışık görüntümü devam ettirir, sayarsan tabi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    Cradle-Of-Filth bunu yazdı:

Ben diyorum ki sonsuzluk yoktur çünkü eğer sonsuzluk varsa evrenin bi yerinde mutlaka benim gibi bir insan(herşeyimiz aynı) bi yerde olucaktır. arayarak bulamayabiliriz ama evren sonsuz olduğuna göre mutlaka ve mutlaka şuan bile bu yazıyı okuyanların sonsuz tane "aynısı" vardır çünkü evren sonsuz sonsuz olduğuna göre aynı atomları aynı şekilde taşıyan sonsuz insan vardır.
    Bu bana saçma geliyor diyorum ki sonsuzluk diye bişey yoktur evrenin bir sonu mutlaka vardır. Çünkü benim gibi sonsuz insana benziyen bana benziyen şeyler olamaz.

diyelimki evrenin sonu yok .

peki sence evrenin sonunu belirleyen bir sınır  olması gerekmezmi?

peki bu sınır nedir? acaba bir tel örgümü? bir duvarmı? yoksa koskocaman bir çelikmi?

diyelimki bir duvar. peki bu duvarın arkası varmıdır yokmudur? işte cevap burda zaten. yani ne olursa olsun arkası mutlaka olacağına göre demekki evren sonsuz dur.

bir duvar bile olsa sonsuz derinlikte bir duvar olacağından dolayı bir sınır koymaya kalkmak mantıksızdır.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Cradle-Of-Filth Kardeşim evrenin sonsuz olduğunu zaten diyen yokki, bu yanılgıdan ibaret bir drumdur, Bilim bile Evrenin bir balon gibi durmadan Genişlemesinde bulduğunu bir takım deliller ile kanıtlamıştır.

Big bang ile başlayan Evren Varoluşu sürekli olarak her şeyin birbirinden uzaklaşarak balon gibi yayılması ile sürmektedir.

Buna göre, Demekki sonsuz denen bir şey yoktur, peki bu genişleme ne kadar sürecek, belli bir genişlemeden sonra Evrenin büzülmesi kendi içine doğru kapanması ile mutlak Evren Ölümü gerçekleşecektir. Evren bile baki değildir mevcut yaratılan Yaratım Ortamında.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

evren sonsuz değildir sadece sürekli büyüar am onun büyümesindne hızlı gidersen sonuna ulaşabilirsin tabiki büyümesinin hızınında arttığı kanıtlandı

ama Allah tan başka sonzu yoktur o yüzden bu dediklerin saçma

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    öncelikle big bang bir teoridir, gerçekliği kanıtlanmamıştır..

sonsuzluk kavramına gelince. sonsuzluk kavramı sonun olmayan demektir. ve her şey sonsuzdur. şöyle düşün, bütün evrendeki maddeler bir bütün; sadece bu bütünün içinde bazı şeyler yer değiştiriyor, örneğin insandan çıkan bir sıvı başka bir insanda bir başka insanı oluşturuyor daha sonra bu insan doğaya yani toprağa dönüyor. sonsuzluk dediğmiz kavram bunların bir bütünü teşkil etmesi. sonsuzluk aslında farklı bir yaratı değildir. anlamlandırılamayan nereye gideceği bilinmeyenler sonsuzlukla açıklanır..

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
Toplam Hit: 8592 Toplam Mesaj: 70