folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sonsuzluk Hakkında Aklıma Bişey Takıldı (Felsefeden Anlayan Müridler)

Sonsuzluk Hakkında Aklıma Bişey Takıldı (Felsefeden Anlayan Müridler)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    italyan bunu yazdı:
    -----------------------------

sonsuzluk yoktur sadece az vodka vardır.

ayrıca

1,2,3,4,5,6,7,8,9................n........... ~ (sonsuz olsun bu işaret :D )

2,4,6,8,10,12,14,16,18......2n.......... ~

1,4,9,16,25,36,49,64,81....n'in karesi ...~

Bu sonsuzlar birbirine eşit değil yani herkesin sonsuzu kendisine . Başka bir yerde benden olamaz ayrıca.Sadece paralel evrenlerde vardırki o paralel evrenlerde bizde varız fakat biz oraları algılayamıyoruz.Eğer algılayabilseydik.Görüşümüz aynı anda üst üste bindirilip saydamlaştırılmış postmodern sanat eserleri gibi olurdu.Yani karmaşık olurdu.Böyle olması iyi. bu arada sonsuz bölü sonsuz tanımsız falanda değildir 1 olur. alla alla yukardaki olaya göre 1 olmaz demekki kendimle çelişiyorum bu böyle sonsuza kadar sürer :D:D:D

sonsuz bölü sonsuz bi belirsizliktir.

ortaokulda mısın hocam sen? 

Zimbabwe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek
    Son(suzluk), başlangıç, ilk,uzak, yakın v.s bunların hepsi " Zaman " kavramının olduğu yerde geçerlidir. Halbuki kainattaki her şey gibi zamanda bir yaratık tır. Yani kainat yok olurken (kıyamet) zamanda yok olacaktır. O zamanda "sonsuza kadar cennette canım sıkılır" gibi bir endişeye gerek yoktur. Kısaca senin sorduğun soru kıyametten sonra iptal olacak.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CchaatlakkK
    CchaatlakkK's avatar
    Dişi

bu soruyu ben de hocalarıma sormuştum tatmin edici cvplar almadım ama söylediklerine göre;

insanoğlunun aklı sınırlıdır yani bazı kavramlara ermez bu kavramlardan biri de sonsuzluktur.. dinin temel şartlarından biri ahirete inanmak ve din kitaplarında geçtiğine göre ahiret hayatı da sonsuzdur yani kuranda öyle yazıyor diyip inanman kurcalamaman gerekiyorMUŞ.. :)

Ümit en son kötülüktür çünkü işkenceyi uzatır.. F.Nietzche
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    CchaatlakkK bunu yazdı:

bu soruyu ben de hocalarıma sormuştum tatmin edici cvplar almadım ama söylediklerine göre;

insanoğlunun aklı sınırlıdır yani bazı kavramlara ermez bu kavramlardan biri de sonsuzluktur.. dinin temel şartlarından biri ahirete inanmak ve din kitaplarında geçtiğine göre ahiret hayatı da sonsuzdur yani kuranda öyle yazıyor diyip inanman kurcalamaman gerekiyorMUŞ.. :)

Konu dağılmış arkadşlar Bu Sorunun cevabını alabilmenin tek yolu Evrenin Sonunun Derin uzay araştırmalarında Çok daha Geliştirilmiş Radyolojik Evren haritaları ile Çıkarılmış verilerle Bulunabilir. Zannımca, başkada bir konuşulacak tarafı yoktr kanaatimce. Heleki Sayısal Sonsuzluk olayına bence hiç girmeyin işin içinden Çıkılmaz.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakusta
    manyakusta's avatar
    Erkek
    insan fırtarında olmayan bir şeyi düşünemez şu an için biz sonsuz değiliz sonumuz var eğer bizim sonumuz varsa bu dünyanında sonu var. fakat öldükten sonra (cennet ve cehenneme inananlar için söylüyorum) artık sonsuz olacağımız için o zman sonsuzluk kavarmını anlayabiliriz. yani diyelimki ben öldüm sonsuza kadar cehennemede veya cennette ne yapacağımı öldükten sonra anlayabiliriz ancak.

İmza . . .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Evren aslında ufak bir nokta kadardır. Bak bunun kadar > '.'

Çünkü büyük çöküş ilkesini savunan bilim adamları bunu savunuyorlar.

Einsteinde dahil.

Mutlak Kelvine gelince -273 Celcius'a büyük çöküş gerçekleşecek. Öyle bir sıcaklık ki bu elektronların bulundukları yörüngeler ve orbitaller içe doğru çökecekler. Ve koskoca evren bir nokta kadar olacak.

Yani yoktan var olmak böyle bişe olsa gerek. Bu noktada ben allaha inanıyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

manyakusta bunu yazdı:
    insan fırtarında olmayan bir şeyi düşünemez şu an için biz sonsuz değiliz sonumuz var eğer bizim sonumuz varsa bu dünyanında sonu var. fakat öldükten sonra (cennet ve cehenneme inananlar için söylüyorum) artık sonsuz olacağımız için o zman sonsuzluk kavarmını anlayabiliriz. yani diyelimki ben öldüm sonsuza kadar cehennemede veya cennette ne yapacağımı öldükten sonra anlayabiliriz ancak.
    Merak etmeyin arkadaşlar Kafanızıda boş yere yormayın, Cenette emirlerinize verilmiş Melekler hizmetinizde kusur etmeyecektir, Cep telefonu yada Taşıtada ihtiyacınız yoktur, Yemek yemek Ev kirası ödemek için çalışmayada ihtiyacınız yoktr, Orada Bol bol Dostlar arasında Sohbetler ederler, Hurileri onları hep memnun eder. Zevk vardır öyleki bir yerden bir yere gitmen gerekirse melek seni uçurarak ayağın bile yere değmeden götürecektir, Uçak bileti neyv almayada ihtiyacınız yoktur. Böylesi bir Evrende Böylesi bir hayatta sanırım kimsenin sıkılacağını ben intihar edecem diyeceğini sanmamaktayım. :)

Artısıda var orada kurallar, sabah erken kalkmak, Yasaklar vede günahlarda yoktur. Vaad edilen budur. İstediğin kadar uyursun sana verilen Sıçmak işemek gibi ihtiyaçları olmayan mükemmel bir vücudun ile oradaki zaman içerisinde dilediğin gibi yaşarsın. Bolluk o kadar çokturki her kes istediği kadarını elde eder, yedikleri ter olarak Vücudundan atılır, dışkı olarak değil.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Kreston bunu yazdı:

sonsuz bölü sonsuz bi belirsizliktir.

ortaokulda mısın hocam sen? 

Gerçek görecelidir.Sana göre veya tüm matematikçilere göre belirsiz olabilir ama bana göre 1 dir. Sonsuzluğun varlığı bilinmiyor belki ama sonuçta aynı şeyden bahsediliyor.Yani bir sonsuz abba diğerinin abbc olma ihtimali yok aynı şey.O zaman bana göre 1 kardeşim.Sürekli büyüyosa bile sonuçta aynı sonsuzdan bahsediyoruz.Büyüme oranıda eşit yani :| ( Aslında kendimle tekrar tekrar çelişiyorum ama anlayan anlamıştır zaten :D:D:D:D İnanmadığım şeyleri savunmaktan zevk alıyorum belki dimi efendim :D:D:D)

Matematik ve Geometrinin saçma kuramlarından biri işte belirsizmiş :p daha nokta ve doğrunun adam gibi tanımı yok gelmişler bana sonsuz bölü sonsuz belirsizdir diyolar.

[Bu arada benim bunları ne amaçla yazdığımı anlamadan ciddi ciddi cevap verecek kişi kim olucak çok merak ediyorum.Ciddiyet yoktur sadece az vodka vardır :D ]

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:

karşılıklı iki aynanın ortasına geç, genelde soyunma kabinlerinde olur. bktığın zaman senin görüntün sonsuza kadar gider, fakat sonsuza kadar gidenler sanaldır, gerçek olan yanlızca sensindir. 

Sonsuza gitmez ki aranızda bunu sonsuza gittiğini gören oldu mu? :D

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    Sonsuz = Düşünmek = Sonsuzu Düşünmek = Sonsuzu Düşündügünü Düşünmek = Sonsuzu Düşünmeyi Düşündügünü Düşünmek = Sonsuzu Düşünmeyi düşündügünü Düşünerek Düşünmek ...

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
Toplam Hit: 8636 Toplam Mesaj: 70