folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sonsuzluk Hakkında Aklıma Bişey Takıldı (Felsefeden Anlayan Müridler)

Sonsuzluk Hakkında Aklıma Bişey Takıldı (Felsefeden Anlayan Müridler)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek

beyler bu tür acılan konulardan dolayı sitece kafayı sıyırcaz gibime gelio (:

bende düşünmüştüm öldükten sonra cennete veya cehenneme gitcez sonsuza dek orda kalcaz......  en iyisi böyle şeyleri düşünmemek bak dalqana a.q

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    Cradle-Of-Filth bunu yazdı:
    -----------------------------
    cold-m4 bunu yazdı:

karşılıklı iki aynanın ortasına geç, genelde soyunma kabinlerinde olur. bktığın zaman senin görüntün sonsuza kadar gider, fakat sonsuza kadar gidenler sanaldır, gerçek olan yanlızca sensindir.

Sonsuza gitmez ki aranızda bunu sonsuza gittiğini gören oldu mu? :D

daha ne diyim sana :) 

g2k[et]tahribat[dat]com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabbet_fedaisi
    muhabbet_fedaisi's avatar
    Erkek

düşüncende imkanlarına göre haklı olabilirsin ama imkanlarının üstündeki faaliyetleri hesaplayabilmen veya kabullenmen lazım yaw ufacık karıncaya ufacık( evren e göre) dünya sonsuz gelirken bana bir köy gibi geliyor diyebilirsin sen bunuda aşmışsın bir kaç yüzyıllık mesafedeki mevzuya vakıfsın veya tahmin edebiliyorsun. yani bi sınırın var sınırın dan ötesini kabul edmiyorsun

bu evren içindekileri dökmeye gidiyor buda onun sonu alacak ( yani kıyamet)

kıyametten sonrası sonsuzluk oluyor

ümit kesilirse hayat biter, ümitsizlik hayatı zehirler, keder hayat damarına vurulan bir neşterdir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Symbian
    Symbian's avatar
    Erkek
    bılmn yeterszlgıı bızı sonsuz olduuna ınandrıo budur abı =)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeForce
    GeForce's avatar
    Erkek
    çözemessiniz arkadaşlar biz ona göre programlanmışız
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

felsefik olarak değil de einstein'dan bi cümle veriyim :)

"İki şey sonsuzdur: Evren ve insanın aptallığı. Fakat evren konusunda çok emin değilim".

bi de şu war bazı kesimler ise bu sözün einstein'a ait olmadığını söyleyler o da işin ayrı bi yanı :F

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

göreceli olmayan kavramlar icinde daha cok kullanilan bir sözcüktür. sanki birseyi ugrasa ugrasa bulamayinca kalkipta amannnnnn zkerim bunun sonu yok. bu sonsuzluktur diyerekten ortaya atmis oldugu bir neticede olabilir cünkü elde birsey yok. saka bir yana bir arkadasimizin dedigi sonsuzlugun kavramini daha net aciklamis. genelde bilinmeyen bilinemeyen daha ötesine gidilemeyen seyler icin kullanilmistir. ama öteye giderken her atilan adim sonsuzlugun olmadigini ispatlarmiscasina bir hal yaratiyor. Dinimizdede kitabimizda yazar. Eninde sonunda ona döneceksiniz. demekki sonsuzluk Allah a cikar..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    cagatay09 bunu yazdı:

göreceli olmayan kavramlar icinde daha cok kullanilan bir sözcüktür. sanki birseyi ugrasa ugrasa bulamayinca kalkipta amannnnnn zkerim bunun sonu yok. bu sonsuzluktur diyerekten ortaya atmis oldugu bir neticede olabilir cünkü elde birsey yok. saka bir yana bir arkadasimizin dedigi sonsuzlugun kavramini daha net aciklamis. genelde bilinmeyen bilinemeyen daha ötesine gidilemeyen seyler icin kullanilmistir. ama öteye giderken her atilan adim sonsuzlugun olmadigini ispatlarmiscasina bir hal yaratiyor. Dinimizdede kitabimizda yazar. Eninde sonunda ona döneceksiniz. demekki sonsuzluk Allah a cikar..

Katılıyorum üstad...

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek
    metafiziksel olarak düşünmek kolaydır :D dinazor cağından beri zaten farklı bişi sölenmiyo :D Tanrı vardır . Tanrının oldugu yerlerde para konuşur :D

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endthe
    endthe's avatar
    Erkek

zaman ve mekanın bitttiği yerde sonsuzlukta bitmiyormu ??? sanırım bunlar kara deliklerdi tüm ışık ve zamanı içini çekiyor yoğunlaştırıp tekrar yıldızları oluşturuyor

Toplam Hit: 8637 Toplam Mesaj: 70