folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Söz Ateistlerde... - 2 -

Söz Ateistlerde... - 2 -

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Winchester bunu yazdı:
    -----------------------------

Arabistanda arapça bilip kuranı okuyanların tamamı müslüman dimi (:

Baştan beri geyikten başka birşey yapmadığımı farkına varman hoşuma gitti bu konularla ciddi ciddi tartışalı ateist olduğumun ilk zamanlarıydı bu egoları aştım artık.

Onlar mal. Senin mal olmadığını düşündüğüm için arapça bilince müslüman olacağın kanaatini getirdim.

Ateistlerin sorunu da kendilerini aştıklarını sanmaları ve kendilerini çok zeki sanmaları :D

Yazılan 500 sayfada bir hata bile bulamıyorsan bunlara inanmak daha mantıklı gelir.. Çünkü yoksa varsa ikilemine girersin ve kaybedecek birşey olmayacağını anlayacağın için varlığı kabul edersin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Onlar mal. Senin mal olmadığını düşündüğüm için arapça bilince müslüman olacağı kanaatini getirdim.

Ateistlerin sorunu da kendilerini aştıklarını sanmaları ve kendilerini çok zeki sanmaları :D

ağır ol hocam.. ;) Her inananı nasıl bir tutmamam gerektiğini söylüyorsan, her inanmayanı da bir tutma derim.

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

masumsunsen bunu yazdı:

crash kardeş,mantıklı cümleler kurduğunu düşünüyorsun. Ben bu konuya cevap yazmayacaktım artık ama güzel döndürüyosunuz konuyu ve karşınızda çok az bir azınlık gördüm mesajlarda. Bir şeyin yokluğu ispatlanmaz demişsin de tamam ispatlanmasın, benim orada vermek istediğim fikri sen gayet çok iyi anladın. Diğer mesaj yazan arkadaşlarada açıklıyım sizin psikoloji sisteminizi, ben ateistlerle yeterince sohbet muhabbetim oluyor, bu yüzden tecrübesiz değilim. Nasıl kelimleri cımbızla çekiyor ve sadece oraya odaklandığınızı da çok iyi biliyorum. Maksadınız karşı tarafın neyi kastettiğini hiç bir zaman öğrenmek değil ve yine karşı tarafın doğru söylüyor olabilmesinin de sizin için hiç önemi yok, sizin tek yaptığınız cevap verme çabası. Sizin hazır kitaplardan hazır soruları bulduğunuzu,ne tarz soruları ne tarz cevaplarla vermenizi söyleyen kitaplarınızı da biliyorum. her sorunuza cevap verilse, mantığınız ve vücudunuz artık tamam, dedikleri çok mantıklı dese de

hiç bir zaman inanmayacağınızı da çok iyi bilyorum.

Herkes dikkat etsin şimdi, Z-Cihan nerede? 

tam üstünde hocam.

sirpence bunu yazdı:

neyse o değilde bu konuları hele daha tartışan bi zihniyet varya iki tarafta da yazık ki ne yazık :) Kimin fikri değişiyo? Kim öteki tarafa haklılığını gösterebiliyo vs. boş işler dini gidip de sırf ateist olmak için olmuş birisiyle tartışmak :)

"kimin fikri değişiyor ki? boşuna tartışıyosunuz." diyenlere de iyice ayar olmaya başladım. sen tartışmak istemiyosan tartışmazsın. milletin tartışmasına ne karışıyosun?

ayrıca öyle bilgisayar başında oturarak kimin; ne için, ne olduğunu da bilemezsin.

g2k[et]tahribat[dat]com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Winchester bunu yazdı:

Arabistanda arapça bilip kuranı okuyanların tamamı müslüman dimi (:

Baştan beri geyikten başka birşey yapmadığımı farkına varman hoşuma gitti bu konularla ciddi ciddi tartışalı ateist olduğumun ilk zamanlarıydı bu egoları aştım artık.

Onlar mal. Senin mal olmadığını düşündüğüm için arapça bilince müslüman olacağı kanaatini getirdim.

İnanlarının sorunu ateistlerin kendini aştıklarını sandıklarını sanmaları ve bu durumdan dinsel olarak haz duymaları.Çünkü hiç bir zaman kendilerini aşmayı denememişlerdir.Basmakalıp düşünceler ile devam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Ama bilmiyorlarki, Bu zeki oldukları hissini onlara şeytan üflüyor.Anlık bir cazibe oluşturuyor.

https://t.me/pump_upp
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Winchester bunu yazdı:

İnanlarının sorunu ateistlerin kendini aştıklarını sandıklarını sanmaları ve bu durumdan dinsel olarak haz duymaları.Çünkü hiç bir zaman kendilerini aşmayı denememişlerdir.Basmakalıp düşünceler ile devam.

Tanrıya inanan bilim adamlarının dini sözlerini toplayıp konu açmıyoruz ama :) Objektif düşün bu söylediklerin hakkında bakalım ne çıkacak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

müslüman müslümanlığı anlatır öğretir vs..

ateistlere ne oluyorki neyi anlatmaya çalışıyorlar. hadi müslüman dini yaşa sevaba gireceğini umarak bunu yapıyor.

ate bu işi yapmakla ne kazanıyor ? bu zamana kadar boşa yaşamıssınmı demeye getiriyor?

hadi biz inanıyoruz elhamdülillah.  inandık ne kaybettik ?  ya ahiret doğruysa biz kazandık. sen kaybettin.  yanlışsa sen kazanmadın bizde kazanmadık.  

kimsede inanmak zorunda değil. serbest bıraklımış.  ister cennet ister cehenneme . tercih insanoğlunun.

Temel adalettir .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

g2k bunu yazdı:

masumsunsen bunu yazdı:

crash kardeş,mantıklı cümleler kurduğunu düşünüyorsun. Ben bu konuya cevap yazmayacaktım artık ama güzel döndürüyosunuz konuyu ve karşınızda çok az bir azınlık gördüm mesajlarda. Bir şeyin yokluğu ispatlanmaz demişsin de tamam ispatlanmasın, benim orada vermek istediğim fikri sen gayet çok iyi anladın. Diğer mesaj yazan arkadaşlarada açıklıyım sizin psikoloji sisteminizi, ben ateistlerle yeterince sohbet muhabbetim oluyor, bu yüzden tecrübesiz değilim. Nasıl kelimleri cımbızla çekiyor ve sadece oraya odaklandığınızı da çok iyi biliyorum. Maksadınız karşı tarafın neyi kastettiğini hiç bir zaman öğrenmek değil ve yine karşı tarafın doğru söylüyor olabilmesinin de sizin için hiç önemi yok, sizin tek yaptığınız cevap verme çabası. Sizin hazır kitaplardan hazır soruları bulduğunuzu,ne tarz soruları ne tarz cevaplarla vermenizi söyleyen kitaplarınızı da biliyorum. her sorunuza cevap verilse, mantığınız ve vücudunuz artık tamam, dedikleri çok mantıklı dese de

hiç bir zaman inanmayacağınızı da çok iyi bilyorum.

Herkes dikkat etsin şimdi, Z-Cihan nerede? 

tam üstünde hocam.

sirpence bunu yazdı:

neyse o değilde bu konuları hele daha tartışan bi zihniyet varya iki tarafta da yazık ki ne yazık :) Kimin fikri değişiyo? Kim öteki tarafa haklılığını gösterebiliyo vs. boş işler dini gidip de sırf ateist olmak için olmuş birisiyle tartışmak :)

"kimin fikri değişiyor ki? boşuna tartışıyosunuz." diyenlere de iyice ayar olmaya başladım. sen tartışmak istemiyosan tartışmazsın. milletin tartışmasına ne karışıyosun?

ayrıca öyle bilgisayar başında oturarak kimin; ne için, ne olduğunu da bilemezsin.

bende bu konuda tartışanlara hayır bide tartışanlarında çoğunun -hepsinin demiyorum alınan alınır- dini doğru düzgün bilmeyen adamlar olmasını onlar yüzünden bide ekstra açıklama verilmesini hatta ateistlerin eline koz verilmesinden hoşlanmıyorum.bu konular ne kadar uzarsa ben Dinime inanç saygı değerlerime küfredilmesine hakaret edilmesine hoşlanmıyorum fikirler değişmeden yukarıda da bahsettiğim gibi tartışmak için tartışmak. Önce tartışma nedir onu tartışalım :)

bu Tür konulara uzun zamandır cevap atmıyorum. cevap attığım dönem vardı. bitti. çünkü hiç bi işe yaramıyor. Nasıl bazı dindarlar bağnazsa çoğu ateistde bağnaz. fikirlerinden vazgeçmezler. ben onun yerine Dinini yanlış bilenlerin bildiğim kadarıyla doğrusunu öğretmeye çaba sarfediyorum ki bunuda araştırırsan bu daha sevaptır.

milletin tartışmasına da karışmıyorum. bu konuları hep sonuna kadar da takip ederim. zorla tartışmayacaksınız diye birşey demiyorum. sadece yaptıklarının uçup gittiğinin farkında olmalarını istiyorum ki bu tür konular açılmasın açılsada uzamasın.

Son cümlende de tam olarak ne demek istedin tam anlamadım. bilgisayar başında oturarak kimin ne için ne olduğunu artık nasıl bi cümleyse bilemezmişim ama tam anlıyamadım. ama anladığım gibiyse evet oturduğum bilgisayar başından kimin ne olduğunu tam anlıyamam ama genel kaideler forumda gözüküyor. sende oturduğun bilgisayarın başından kalkda biraz çevrene bak oksijen al reeli gör forumda ki olayların ne kadar hikaye olduğunu anlarsın :)

Ha bu arada bana ayar olman da pek umrumda değil. ama senin umrundaysa ben sana söyliyeyim sen bu tartışmaya girdin mi konuyla alakasız şekilde bana cevap attın ? senin ki ne kadar doğru. öyle ota boka ayar olma gibi bi huyum olsaydı heralde bende sana ayar olurdum. :)

hadi selametle :) (F) :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:

pardon ama fikrini değiştirenlerin: "ben başından beri haksızmışım siz haklıymışsınız. hata mı anladım. artık ben de sizdenim." türünden şeyler söylemesini falan mı bekliyorsun.

g2k[et]tahribat[dat]com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

Şöyle bi baştan sona kadar okudumda. Gülümsedim.

Bi kere konuyu açan arkadaşımız Alllah'a Kitaba inanmıyorki ayetlerden cevap veresiniz. Birisine, inanmadığı bir yerden cevap vererek baştan fos çıkıyorsunuz buna gülüyorum.

Biriside demiş ki: Bu kadar insan inanıyorsa vardır bi bildiği bi sen misin akıllı inanmıyorsun gibilerinden.. Nedir bu sürü psikolojisi. Herkes inanıyor tamam ben de inanıyorum. Yok herkes inanmıyorsa bende inanmıyorum. İnsanız, herkesin kendi fikri ve düşüncesi var. Niye bi düşünceyi birine empoze etmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.

İnanmıyorsa inanmıyor. Bu onun tercihi. Bırakın zorlamayı artık. Ben bu bu bu sebepten inanıyorum dersin tamam ne adamın üstüne üstüne saldırıyorsunuz?

Ateist diye insan değil mi?

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..
Toplam Hit: 20155 Toplam Mesaj: 152