folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Söz Ateistlerde... - 2 -

Söz Ateistlerde... - 2 -

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

yassun bunu yazdı:
    -----------------------------

HaYVaN bunu yazdı:

Neyse geçelim bu olayı. Çünkü sen Tanrı'yı aramakla uçan sumocuyu aramayı aynı kefeye koyuyorsun. Bu mantıksız. Neden mantıksız? Çünkü Tanrı'yı aramanın mantıklı bir sebebi var. Bu sebep doğadaki inanılmaz düzen.

...

Diyelim ki sen Tanrı'nın olmadığını kabul ediyorsun. Ben ise var diyorum ve ona saygı duyuyorum.

Sonuç olarak ölüyoruz.

A) Tanrı Yok: Benim kaybettiğim çok fazla birşey yok.

B) Tanrı Var:  Hacı çok feci şeyler gelecek başına. Yağlı kazık filan :S OMG :S

hayvan tam isabet olmuş :D  yaglı kazık ne kelime daha neler görcekler 

Tanrı'nın ne garip fetişleri varmış öyle

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Winchester bunu yazdı:

yassun bunu yazdı:

HaYVaN bunu yazdı:

Neyse geçelim bu olayı. Çünkü sen Tanrı'yı aramakla uçan sumocuyu aramayı aynı kefeye koyuyorsun. Bu mantıksız. Neden mantıksız? Çünkü Tanrı'yı aramanın mantıklı bir sebebi var. Bu sebep doğadaki inanılmaz düzen.

...

Diyelim ki sen Tanrı'nın olmadığını kabul ediyorsun. Ben ise var diyorum ve ona saygı duyuyorum.

Sonuç olarak ölüyoruz.

hayvan tam isabet olmuş :D  yaglı kazık ne kelime daha neler görcekler 

Tanrı'nın ne garip fetişleri varmış öyle

cevap B ise daha neler neler var canını sıkma

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

...

Sonuç olarak ölüyoruz.

Inandığı, biat ettiği yaratıcıyı kandırabileceğini, hatta gizliden gizliye sisteminde bi açık olduğunu; her ne ipnelik yaparsa yapsın sonunda mükafatlandırılacağını düşünen bi insanın İslamiyeti savunması çooook komik.

Arkadaşın şu skindirik zihniyetinin her müslümanı bağlamadığını belirtmek isterim. En azından ben böyle düşünmüyorum.

Konuyla alakalı olarak: Ateistliği çok marjinal bi düşünce yapısı olarak görüyorum, en azından bu şartlar altında teistlerle ateistlerin argümanlarının yeterli olmadığı kanaatindeyim. Agnostizmle bağdaştırılmasını da istemem yazılarımın çünki ben bir yaratıcının var olduğuna inanmaktayım.

Ayrıca bir arkadaş ateizmin rasyonaliteye dayandığını, bilimsel gerçeklerle savunulduğundan (özetle) bahsetmiş. Peki söyler misiniz, bilim ve din iki farklı alan değil midir ? Bu durumda metafizik bir varlığa inanıyor olmanın karşısına nasıl bilimsel gerçekleri koyabiliyorsunuz ? Ben bunu bir yanılgı olarak görüyorum ve diyorum ki; eğer siz bu yanılgıya düşerseniz teistlerin bu sorularını neden yadırgamaktasınız ?

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

AmoR bunu yazdı:

Inandığı, biat ettiği yaratıcıyı kandırabileceğini, hatta gizliden gizliye sisteminde bi açık olduğunu; her ne ipnelik yaparsa yapsın sonunda mükafatlandırılacağını düşünen bi insanın İslamiyeti savunması çooook komik.

Arkadaşın şu skindirik zihniyetinin her müslümanı bağlamadığını belirtmek isterim. En azından ben böyle düşünmüyorum.

Şimdi sen farklı bir boyuta girdin hacı :|

İslamda benim bildiğim Allah'ın varlığını kabul eden ve sonuç olarak peygamberin onun resulü olduğunu dile gönülden getiren her adam cennete gidermiş.

Tabii senin Allahla aran daha iyi galiba sen daha iyi bilirsin. Ben yanlış düşünüyorumdur. Ya da sen yobazın tekisindir ve senin gibiler yüzünden ateistler orta da cirit atıyordur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Furkan Suresi 53. ayet.

Atlas okyanusundan akdenize ortalama 1000000m³/sn yüzey akıntısı vardır.
    Akdenizden atlas okyanusuna ortalama 960000m³/sn dip akıntısı vardır.

Bu akıntı  hesaplamalarıda iki denizin birbirine karıştığını söylüyorlar-ki orada deniz isimi verseydide daha güçlü bir iddaa olsaydı.Ben bu denizleri kastettiğinden yola çıkarak bu cevabı yazıyorum.

Birde bu Surenin  bulabildiğim 3 tane Türkçesi var.

FURKAN 53. Birinin suyu tatlı ve susuzluğu giderici, diğerininki tuzlu ve acı iki denizi salıveren ve aralarına bir engel, aşılmaz bir sınır koyan O’dur.

FURKAN 53.İki denizi birbiri üstüne salan O’dur. Bu, tatlı ve yürek ferahlatıcı; şu, tuzlu ve acı. Ve ikisinin arasına bir berzah, geçişi engelleyen bir perde koymuştur.

FURKAN 25/53. Birinin suyu tatlı ve kolay içimli, diğerininki tuzlu ve acı olan iki suyu salıverip aralarına da, karışmalarına engel olan bir sınır koyan Allah’tır.

Birinde deniz diyor birinde denizden bahsetmiyor.İlerleyen teklonojiye göre mealler çevirenlerin bilimsel bilgisi tarafından değişiyor.Sizde sanıyorsunuz 1000 yıl önce bu şekilde yazılmış geliyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Ama sonuç olarak öyle birşey var mı? Var. Verdiğim diğer ayette de örümceğin dişisinin yuvanı ördüğü anlatılıyor. O zaman örümcek cinsiyetleri tesbit edilebiliyormuş demek ki?

Şimdi bana yerçekiminin olmadığını ispatlamaya falan kalkar gibi karşılık verme. Çünkü böyle birşey yapacağını adım gibi biliyorum :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

Z-CHAN bunu yazdı:

İnsanlık tarihi boyunca yeryüzünde o kadar çok din ve tanrı fikri ortaya atıldı ki, hangisine itibar edilmesi gerektiğini belirlemek gerçekten zor. Aslına bakılırsa hiçbirisinin daha inanılır ya da itibar edilebilir olmak için diğerlerinden daha üstün bir iddiası yok. Neden Müslümanlık veya neden Hristiyanlık? Neden Musevilik, neden Hinduizm değil? Neden tektanrıcılık, neden çoktanrıcılık değil? Buna rağmen her konumun kendilerini diğerlerinden daha üstün gören savunucuları bulunuyor. Hepsinin birden haklı olamayacağı ortada, fakat tümü yanılıyor olabilir.

helal olsun hocam.. bu yazının üstüne ben olsam susar, daha fazla elimde kanıtı olmayan bişeyi bağıra çağıra haykırmazdım.. ama alıştık artık :)

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

AmoR bunu yazdı:

Şimdi sen farklı bir boyuta girdin hacı :|

İslamda benim bildiğim Allah'ın varlığını kabul eden ve sonuç olarak peygamberin onun resulü olduğunu dile gönülden getiren her adam cennete gidermiş.

Tabii senin Allahla aran daha iyi galiba sen daha iyi bilirsin. Ben yanlış düşünüyorumdur. Ya da sen yobazın tekisindir ve senin gibiler yüzünden ateistler orta da cirit atıyordur.

Üstte verdiğin örnekteki şekilde dile getirmek beni bile ikna edemezken Allah'ı mı ediceğini düşünüyosun peki ? Ben pek ihtimal veremiyorum ama Allah affedicidir, son söz onundur elbet. Evet, canı gönülden edilen kelime-i şehadetin bizi cennete sokacağına inanıyoruz ama bu cennete mutlaka gidiceğimiz anlamına da gelmez. Farketmeden belkide küçümseyerek işleyeceğin bir günah bütün bu canı gönülden söylenenlerin üstüne çizebilir değil mi?

Evet, benim Allah'la aram iyi, senin de öyle olmanı tavsiye ederim. Yobaz da olabilirim ama olmak isteyeceğim son şey olurdu inan ki.

Ayrıca ateistler benim gibiler yüzünden ortada cirit atmıyor. Kendi düşüncelerine göre rasyonalist düşüncelerinden dolayı ortada cirit atıyor, müslümanlara göre ise inkar edenlerden olduklarından ortada cirit atıyorlar. Sebebinden ne sen emin olabilirsin ne de ben. Bu yüzden başka bi şekilde beni zan altına sokmanı tavsiye ederim sana.

Var mı başka bir ekleyeceğin ?

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Ama sonuç olarak öyle birşey var mı? Var. Verdiğim diğer ayette de örümceğin dişisinin yuvanı ördüğü anlatılıyor. O zaman örümcek cinsiyetleri tesbit edilebiliyormuş demek ki?

İki su birbirine karışmıyormuş diyorum var diyorsun.

O zaman örümcek cinsiyeti tesbit edilebiliyormuymuş diyorsun.Kısa bi araştırma ile Ankebut 41. ayetin kaç tane mealini buldum birinde örümceğin dişisinden bahsederken diğerinde sözü bile geçmiyor.

Allah'tan başka dostlar edinenlerin durumu, (kendisine) ev edinen örümceğin hali gibidir. Ve muhakkak ki evlerin en dayanıksızı örümceğin yuvasıdır. Keşke onlar bilselerdi.

ALLAH'ın dışında edindikleri velilerin örneği, bir ev edinen dişi örümceğin örneğine benzer. Gerçek şu ki, evlerin en çürüğü (en az güvenilir olanı) dişi örümceğin evidir, keşke bilselerdi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    suKo
    suKo's avatar
    Erkek

Ulan adam tek mesaj yazıp gidiyo siz birbirinizi yiyosunuz gözünüzü açın biraz.

Kafam oldu galiba:|
Toplam Hit: 20160 Toplam Mesaj: 152