folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Su Buharı Ve Mazot Aynı Aynı Yanma Odasında Nasıl Bir Tepki Verir?

Su Buharı Ve Mazot Aynı Aynı Yanma Odasında Nasıl Bir Tepki Verir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Dostum bunlar çok eski teknolojiler

Senin dediğne gelirsek

HC yani hidrokarbon yakıtlarda Hidrojen ve Karbon var , su zaten (suyun bileşenleri ) Hidrojen ve Oksijen olarak yanma odasına giriyor

ve Hidrojen yanınca oluşan su ulaşabileceği en üksek hacme ulaşıyor patlayarak , yanarak..

Sen ayrıca su verirsen  yanma  hacmine ,  hacme girecek yakıt miktarını azaltacaksın , verimini düşüreceksin  

Su dediğin bir küldür yani..( yakıtın yandıktan sonraki hali ) külü yakarak enerji elde edemezsin.. Boş iş yani... 

O profu da eşşekler kovalasın

Suyu yakmayı düşünmüyorum ki iyonize su buharı blok gibi piston yatağının altında dursun. Dizel patlamadan çıkan ısıyla soğuk buharı sıcak buhara çevirip pistonu hareket ettirmek istiyorum. Solvent katmaktaki amacımda dizelden daha çok ısı elde etmek yani boşa giden ısıyıda değerlendirmek.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Senin dediğne gelirsek

HC yani hidrokarbon yakıtlarda Hidrojen ve Karbon var , su zaten (suyun bileşenleri ) Hidrojen ve Oksijen olarak yanma odasına giriyor

ve Hidrojen yanınca oluşan su ulaşabileceği en üksek hacme ulaşıyor patlayarak , yanarak..

Sen ayrıca su verirsen  yanma  hacmine ,  hacme girecek yakıt miktarını azaltacaksın , verimini düşüreceksin  

Su dediğin bir küldür yani..( yakıtın yandıktan sonraki hali ) külü yakarak enerji elde edemezsin.. Boş iş yani... 

Anlatmaya çalıştığını bilen kişi anlar fakat bilmeyeni yanlış yönlendirebilir. (Su yanma odasına su buharı olarak çok çok az girer)

Hidro karbonların (Benzin,mazot,alkol türevleri, solvent türevleri) genel formülü CnHn şeklindedir. İçerisinde az miktarda S (kükürt) ve N (Azot) ta bulundurur.

Yanma reaksiyonu tam verimli yanmada 

CnHn + O2 ==> CO2+H20+SO2+NO2 + Enerji (Karbondioksit + Su)

Bu şekilde iken tam yanma gerçekleşmediği zaman CO (karmonmonoksit) S0 + NO + H2SO (Sülfirik asit) gibi ürünler çıkar.

Kurşun ise artan motor sıcaklığından dolayı benzinin kendi kendine yanmasını engelleyip vuruntu oluşmasını engellemek için Kurşun Tetra Etil olarak konulurdu .Yerine Etanol de aynı işi görmektedir.

Tam yanmanın gerçekleşmesi için sıcaklığın yeterince yüksek olması, (basınç arttırılarak Turbo vs olaylarına girmiyorum.) ortamda yeterince oksiyen olması yeterlidir.Bunları sağlayamazsan verim düşer.

Enerjiye arttırmanın tek yolu enerji değeri daha yüksek olan yakıt kullanmaktır. 

Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Hidrojen yanıcı, Oksijen yakıcı , Su söndürücüdür. Yakıt değildir yanma odasında işi olmaz. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Kardeşim  zaten olabilecek en uygun miktarda su var Hidrojen ve Oksijen olarak..

Şöyle düşün hidrojeni oksijeni unut

Yanma hacminde bir miktar su var ya da sadece su var olsun bir de çok güçlü elektrikli  ıstıcı 

Şimdi piston üst noktadayken aniden rezistansla suyu buharlaştırıverdik  ve su aniden buharlaşıp genleşti ve bize iş sağladı 

Evet zaten olayın özeti bu, termodinamik özeti bu, kendisi de bu

yani zaten senin dediğin şey oluyor . Burda sistemin ihtiyacı olan enerji elektrikle değil Hidrojen ve Karbonun yanmasıyla sağlanıyor, Saf hidrojen versensadece Su buharı çıkar 

İlave su vermenin bir faydası olmayack yani. zararı olacak .. ilave yakıt ve oksijen vermen lazım .. turbo şarjörler de bunu yapıyor

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

Senin dediğne gelirsek

Anlatmaya çalıştığını bilen kişi anlar fakat bilmeyeni yanlış yönlendirebilir. (Su yanma odasına su buharı olarak çok çok az girer)

Hidro karbonların (Benzin,mazot,alkol türevleri, solvent türevleri) genel formülü CnHn şeklindedir. İçerisinde az miktarda S (kükürt) ve N (Azot) ta bulundurur.

Bu şekilde iken tam yanma gerçekleşmediği zaman CO (karmonmonoksit) S0 + NO + H2SO (Sülfirik asit) gibi ürünler çıkar.

Kurşun ise artan motor sıcaklığından dolayı benzinin kendi kendine yanmasını engelleyip vuruntu oluşmasını engellemek için Kurşun Tetra Etil olarak konulurdu .Yerine Etanol de aynı işi görmektedir.

Tam yanmanın gerçekleşmesi için sıcaklığın yeterince yüksek olması, (basınç arttırılarak Turbo vs olaylarına girmiyorum.) ortamda yeterince oksiyen olması yeterlidir.Bunları sağlayamazsan verim düşer.

Enerjiye arttırmanın tek yolu enerji değeri daha yüksek olan yakıt kullanmaktır. 

Hidrojen yanıcı, Oksijen yakıcı , Su söndürücüdür. Yakıt değildir yanma odasında işi olmaz. 

Kastım Su , Suyu oluşturacak bileşenler olarak giryor demek..yoksa havadaki su buharından bahsetmiyorum

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı
    real_agabey bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

Senin dediğne gelirsek

Kastım Su , Suyu oluşturacak bileşenler olarak giryor demek..yoksa havadaki su buharından bahsetmiyorum

İlk cümlem zaten bunu demek istediğini ben anladım fakat yanlış anlaşılmaya neden olabilir diyeydi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

anladım dostum... meşajlarımızı aynı anad göndermişiz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

@RETRET

zaten yanma hacmindeki yanma ile oluşan ısı  yanma ile oluşan suyıu ( ve diğer yanma ürünlerini ) genişletiyor ve genişlediği için soğuyor   patlama dediğimiz şey ısnıma değil soğumadır .. genleşerek soğuma

BÜDÜT: @zalimadam zaten kafadan koparmış

ltcelik tarafından 28/Mar/20 02:15 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

@RETRET

zaten yanma hacmindeki yanma ile oluşan ısı  yanma ile oluşan suyıu ( ve diğer yanma ürünlerini ) genişletiyor ve genişlediği için soğuyor   patlama dediğimiz şey ısnıma değil soğumadır .. genleşerek soğuma

BÜDÜT: @zalimadam zaten kafadan koparmış

Corona vakasından sonra bir paintterk çizim yapacam. O zamana kadar uyutalım bu konuyu.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Hiç uğraşma ..

Termodinamik  bilmiyorsun 
    Lise mezunu isen biraz

Termodinamiğin

0. Kanun
    1.Kanun 
    2.KAnun oku 

Biraz dediklerimi dikkatli okusan anlarsın zaten faydasız bir düşünce olduğunun . saksıyı çalıştır..  @zalimadam ın dediği gibi eğlenmeye bak daha iyi değerlendirmiş olursun vaktini..

Senin dediğin bedava ( sonsuz ) enerji üretmeye kadar gider .. boş iş...

Termodinamik kanunları doğa kanunlarıdır.. Sisteme giren potansiyel enerji yakıtttaki enerji kadardır ve bunun tamamını faydalı olarak kullanman mümkün değildir
    Suyu ısıtarak çalışan güç sistemleri de var zaten buhar türbinleri . elektrik enerjimizin %90 ı ordan geliyor..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Hiç uğraşma ..

Termodinamik  bilmiyorsun 
    Lise mezunu isen biraz

Termodinamiğin

0. Kanun
    1.Kanun 
    2.KAnun oku 

Biraz dediklerimi dikkatli okusan anlarsın zaten faydasız bir düşünce olduğunun . saksıyı çalıştır..  @zalimadam ın dediği gibi eğlenmeye bak daha iyi değerlendirmiş olursun vaktini..

Senin dediğin bedava ( sonsuz ) enerji üretmeye kadar gider .. boş iş...

Termodinamik kanunları doğa kanunlarıdır.. Sisteme giren potansiyel enerji yakıtttaki enerji kadardır ve bunun tamamını faydalı olarak kullanman mümkün değildir
    Suyu ısıtarak çalışan güç sistemleri de var zaten buhar türbinleri . elektrik enerjimizin %90 ı ordan geliyor..

Başarılı olmazsa başarısız olur olmadığını bir kere daha görürüz ne olacak. Zamanında (20 sene önce) neomidyum mıknatıslarla uğraştık o zaman free enerji olmayacağını gördük o çalışmaları yaparken de bir şey kaybetmedik çok da şey öğrendik :) sen niye kendini kasıyorsun ki olmaz olmaz diye. Olmasın ben onu merak ettiysem illa ki test edecem, ben de böyle tatmin oluyorum.