folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Su Buharı Ve Mazot Aynı Aynı Yanma Odasında Nasıl Bir Tepki Verir?

Su Buharı Ve Mazot Aynı Aynı Yanma Odasında Nasıl Bir Tepki Verir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şöyle birşey görmüştüm ama işin sonu nereye vardı bilmiyorum, normalde 650 km giderken şimdi 2000 km gideceğiz inş diyor :D asdasd
    https://www.youtube.com/watch?v=KRR2yNDBifc

Bana göre yüksek verimlilik için motor yapısının kökten değişmesi gerekir. Wankel motor gibi dönerek çalışan ve yüksek devirlere rahatlıkla ulaşabilen bir yapı olmalı ancak wankel motor yağ yakar, sürtünme ve buna bağlı aşınma problemleri vardır, sıkıştırma oranı değiştirilemez durumdadır ve bu sorunlar nedeni ile kullanılmaz. Yıllardır bu konuda ciddi kafa yordum ve işin sonunda tıpkı wankel motor mantığı ile çalışan ancak wankeldeki sorunların hiç birinin olmadığı yeni bir düzenek projesi geliştirdim. Bu anlattıklarım hobi amaçlı yapılmış işler ama üzerine gitme imkanına sahip olsam belkide bu proje ile yeni bir çağ başlayabilir. Bir dönem google patents sayfasının içinde yaşıyordum ama oradan çıktığımda Türkiye'de yaşıyorum.. Bir ara üzerine gitmeyi düşündüm hatta forumda bir kaç arkadaş ile görüştüm, sağolsunlar çok yardımcı oldular ama projeyi gerçek hali ile hiç kimseye açıklama cesaretinde bulunamadım.. Projeyi çaldırmaktan korkuyorum dahası ise sahtekar ilan edilmeye kadar bir sürü olur olmaz iş var bide zaten memleket insanının çoğu bilime ve üretime karşı cephe almış.. Bende ne motoru ne bilimi amk dedim ve konuyu kapattım ama belki yakında bahsettiğim projenin turşusunu kurabilirim :)

LhaNeT tarafından 24/Mar/20 16:00 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı

Efsane MAN mühendisi Rudolf Diesel eminim kömür solvent buhar vs deneyleri sırasında burdaki soruları sormuş ve yanıt almaya çalışmıştır.Mazda ilintili çalışmalarda en ileri sıkıştıırma oranlarının da ilerisine geçerek deha motor yapmayı başarmıştır (mazda sağlamlığına vurgu)

Hocam bu bing çevirisi mi olay nedir tam olarak?

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

cx yapılmışı var :D şaka bir yana hocam mazotlu değil ama benzinli hali var senin bahsettiğinin :D lakin bulamadım videosunu anlatan adamlar çekmişlerdi :|

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

cx yapılmışı var :D şaka bir yana hocam mazotlu değil ama benzinli hali var senin bahsettiğinin :D lakin bulamadım videosunu anlatan adamlar çekmişlerdi :|

mazotu solventle zenginleştirebilirsem (solvent cidden ucuz imalatı) vuruntulu bir sistem de olsa traktör ve tırlarda kullanılabilir düşüncesindeyim (iddiasızım) daha önce çok iddialı olup da başarmadığım şeyler oldu :)) ama olmaz denmemesi bir umut bence. bakalım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

aslında ilk karşına çıkacak olan sorun kavitasyon ve korozyon. videoyu bulabilirsem paylaşacam ama bulamadım hocam. Araştırıp bulursan buradan yeşillendirir misin?

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

mazotu solventle zenginleştirebilirsem (solvent cidden ucuz imalatı) vuruntulu bir sistem de olsa traktör ve tırlarda kullanılabilir düşüncesindeyim (iddiasızım) daha önce çok iddialı olup da başarmadığım şeyler oldu :)) ama olmaz denmemesi bir umut bence. bakalım.

Solvent ne olacak amonyak mı .)

10 numara yağ da olabilir otobüsçüler kamyonlar hep kullanıyorlardı .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

aslında ilk karşına çıkacak olan sorun kavitasyon ve korozyon. videoyu bulabilirsem paylaşacam ama bulamadım hocam. Araştırıp bulursan buradan yeşillendirir misin?

Bahsedilen video şu olsa gerek
    https://www.youtube.com/watch?v=GQC9yCwTYvo

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Merak ediyorum, su buharı ve dizelyakıtı (belki biraz da solvent katkılı) yanma odasına gönderip kızdırma bujisiyle dizeli yaksak, patlamayla oluşacak su buharındaki genleşme pistonu itecek gücü oluşturamaz mı? motor ısısı gibi bir sorun da çıkmayacaktır böylece... Saçma gibi geliyor ama bir yandan da olabilir gibi geliyor, düşünsenize 1 depo mazotla 1000 yerine 2000 km gittiğinizi... Siz ne düşünüyorsunuz sizce oluru var mı?

Ben yapmaya çalıştığını anlamadım. Suyu yakmaya mı çalışıyorsun?

Her ne kadar su buharı desende içeriği H2O. Yakamazsın.

Ha piston-gömlek hacmini su buharı ile kandırmak istiyor olabilirsin ama piston itilmeden önce su buharı tanecikleri sıkışır. 
    Astarı yüzünü geçer hocam. 

Edit:pistonu hareket ettiren kuvvet yanma reaksiyonunun kendisidir. Yanma sonucu açığa çıkan gazlar değil. Ortamı boğarsan reaksiyon gerçekleşmez

trooper tarafından 24/Mar/20 17:51 tarihinde düzenlenmiştir

ZzZzZzZ...!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

Bahsedilen video şu olsa gerek
    https://www.youtube.com/watch?v=GQC9yCwTYvo

yok abi bu değil :| mazda skyactive x motor sanıyordum ama buraya yazmadan önce izledim tekrar o da değilmiş.

piston kafalarını soğutmak ve sıkıştırma oranını arttırmak için su püskürtüyorlardı, oturup baştan izleyecem tüm videoları :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı

...

Edit:pistonu hareket ettiren kuvvet yanma reaksiyonunun kendisidir. Yanma sonucu açığa çıkan gazlar değil. Ortamı boğarsan reaksiyon gerçekleşmez

Nasıl gaz'lar değil ya @@,)

Hızla genişleyen, odanın duvarlarına ve birbirine itme uygulayan Gaz'ların olması gerekli, değil mi şimdi?

hatta, bu olayın aniden değil de, böyle fitil'in yanması şeklinde gerçekleşmesi gerekmiyor mu?

Setan veya Petan kavramları nedir?

~@~

sLeymN bunu yazdı

yok abi bu değil :| mazda skyactive x motor sanıyordum ama buraya yazmadan önce izledim tekrar o da değilmiş.

***piston kafalarını soğutmak ve sıkıştırma oranını arttırmak için su püskürtüyorlardı, oturup baştan izleyecem tüm videoları :D

*** Vuuooee @@,)

RitmFarbRacourci tarafından 24/Mar/20 18:11 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...