folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Takıntılarınız ( Saplantı) Var Mı ?Takıntılarınız ( Saplantı) Var Mı ?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  unix
  Andrei
  Andrei's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 11/Aralık/2008
  Erkek
  hepsini buraya yazarsam aranızdan gizli bi psikiyatristin cıkıp beni hastaneye tıkamasından korkuyorum, o yüzden yazmıyorum mezara kadar benimle gelsin onlar.

  %40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  GebesH
  GebesH's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Aralık/2008
  Erkek

  birisi bana saati sorduğunda tek sayı söylerim örneğin 19:27 gibi, alarmlarımı hep bu şekilde kurarım örneğin kullandığım telefonda 3 tane alarm kurabiliyorsun 07:01 , 07:05, 07:11 gibi kurarım tüm alarmlarımı.

   

  Bi kaç tane daha var


  Keep Going !
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ZATİ.
  sakavan
  sakavan's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Nisan/2009
  Erkek

  yolda yürürken ayağımın biri yere sürtünürse diğerinide mutlaka aynı şekilde yere sürtmem gerek :D

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  pr_x71
  pr_x71's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ağustos/2006
  Erkek

  uzaktaki bir tanıdığımın o an  ne yaptığıyla ilgili aklımda oluşan fikre aşırı inanıyorum.Ve o kişiye karşı davranışlarıma yansıyor.şizofren miyim lan acaaba?Bence aşırı hayalperestim :) Ama sorun oluyo bazen.


  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Forgotten One
  NigraSilva
  NigraSilva's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Temmuz/2009
  Erkek

  Gece 1'de yatarım arada kapıyı kitledimmi unuturum kalkar gider kapıya bakarım. Eve girdiğimde de anahtarı dışarıda mı bıraktım diye döner bir daha kontrol ederim hep. Oyunlarda da save point'e geldiğimde HP Bar 99/100 olsa bile birşeyler yapıp o 1 puanı alıp öyle kaydetme gibi bir takıntım var.

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Pikacu
  Pikacu's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Temmuz/2009
  Erkek

  Bende takınlıtıyımdır biraz...

  Kitapları üst üste koyduğum zaman köşeleri aynı hizada olacak... Yoksa içim rahat etmez...

  Yatarım hemen kalkar kapı kilitli mi diye bakarım...

  Dışarı çıkacağım zaman pencereler kilitli mi,ocağın altı kapalı mı diye bakarım...

  Kitaplarımın bir sayfası kırıştı mı onu mutlaka düzeltmem lazım... Yoksa içim rahat etmez...

  Evde benim eşyalarım hepsi benim koyduğum şekilde olacak... Dışarıdan geldiğim de aynı şekilde görmezsem kim geldi,kim elledi diye mutlaka sorarım...

  Kaldırımda yürürken su kanalları oluyor, su kaldırımda birikmesin diye, onlara basmamaya dikkat ederim...

  Sokakta su birikintilerine basmamaya dikkat ederim...

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  manyakhacker
  manyakhacker's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Ocak/2010
  Erkek

  Burada ilk önce takıntı kelimesinden ne anlıyorsunuz ona bakmak lazım.

   

  Meslek dallarımdan  birisi olan "doçent doktor uzman profosör psikiyatr ve beyin cerrahı uzmanı" olarak konuyu ele alalım.

   

  TDK :
  1. anlamı : Bir durum ve sorunla ilişkisi olan başka durum veya sorun.
  2. anlamı : Bütünlemeye kalınan ders
  3. anlamı : Küçük, önemsiz borç.
  4. anlamı : Bir şeye hastalık derecesinde düşkünlük, obsesyon
  5. anlamı : argoda İlişki kurulan kimse.

  Burada sorulan soru ve alınmak istenen cevap bizim anladığımız 4. anlam.
  Soruyu soran kardeşimizin geyik değilde normal bir  şekilde konuyu merak ettiğini varsayıyoruz , büyük ihtimal bir çok psikoloji üzerine sitelere üyedir ve birde burada sizleride merak edip merakını gidermek istiyor. Kendisi  umumi tuvaletlerden sonra dışarı çıktıktan sonra herkesin kendisine baktığını ve bu düşüncede olduğunu beyan ediyor.

  Sanırım bunun yanında lokantalarda yemek yerken , dışarıda tek gezerken , çay içerken , otobüste , minübüste kendisine bakıldığı gibi hislere kapılıyordur.

  Bir çok insanda bu durum mevcuttur ve internetinde yaygınlaşması ile birlikte yalnızlaşan insanlarımızda gençlerimizde bu tür bir çok sorun çıkacaktır ve ülkemizde 27.000.000 lan antidepresan hapları satışının 2020 yıllarında nüfus artışı ve bu tür sorunların çoğalması ile birlikte 100 milyon kutu antidepresan hapı satışı beklemekteyiz. Ayrıca yıllık 5 milyon kutu satışı olan antipsikotik ilaçlarında 2020 yılında 15.000.000 kutu satışı olacağını öngörmekteyiz.

  Ayrıca 1.200 ye yakın psikiyatr olan ülkemizde psikiyatrlarında kazançlarının çoğalacağını söyleyebiliriz. İnternetinde yaygınlaşması ile sorunl gençlerde çoğalacağı için geleceğin en iyi mesleklerinden birisi olacak olan 6 sene tıp okuma mecburiyeti olan psikiyatrlık mesleği aylık sizlere en az 5.000 tl kazandırabilecektir.

  Üniversitede seçim aşamasında olan gençlerimize duyurulur.

   

   

  Konuya devam edecek olursak ,  fobi dediğimiz aşırı korkular herkeste vardır ve bu kişiler kendisine aşırı yoğunlaşmış durumda ve beyininde hasar vardır. 2 sene devam eder ise ilaç kullanması gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen örnek agorafobi dediğimiz olay kişinin açık alanlarda aşırı kaygı ve stres yaşaması durumudur.

  Belgeselleri izledi iseniz insan dışı yaşayan canlı varlıklar dediğimiz ve kendi aralarında 10 milyondan fazla çeşidi olan ve kendisine göre farklı özelliklere göre kategorilenen tüm yaşayan hayvanlarda da agorafobi dediğimiz açık alan korkusu vardır. Olmasıda gayet normaldir ve bu korku o hayvanın ve o hayvan grubununun hayatta kalma mücadelesine yardımcı olur. Afrikada yaşayan otçul bir hayvan olan  bir geyiğin etçil olan yırtıcı hayvanlardan korunabilmesi için toplu halde durmaları gerekmektedir.

   

  Aslanlar veya sırtlanlar veya kurtlar veya çakallar vb yırtıcı bir hayvan grubu geyik sürüsünden avlanacağı zaman zayıf olan bir hedefi seçip 15-20 tanesi birden diğer grubun dikkatini çekip zayıf buldukları geyiği avlarlar. Bu geyik kardeşlerimizde oluşan agorafobi yani açık alan korkusunu yenebilmeleri için birlikte dolaşmaları gerekir.Birlikte dolaşmadıkları takdirde yalnız kalan yırtıcı hayvanlar tarafından kesinlikle avlanır ve o yıtrıcı hayvanların midesinde güzel bir günlük besin kaynağı oluşturur.

  Keza aslanlarda da agorafobi vardır ve beraber bölgelerini belirleyip  1 erkek aslan ve 5-6 dişi şeklinde sürü olarak dolaşırlar. Her aslan , kurt , çakal , sırtlan , leopar vb yırtıcı hayvanlar  kendi bölgelerinde avlanırlar. Şayet kendi bölgelerinde av çıkmaz ise diğerlerinin bölgelerine girip avlanma yoluna giderler ve av meselesi yüzünden gruplar birbiri ile çatılabilirler.

  Güçlü olan ve birlikte olan ayakta kalır.

   

  Zeka ve aklımız ile hayvan dediğimiz varlıklardan ayrılan biz insana benzeyen varlıklar  ise besine  ve sosyalleşmeye  ihtiyaç duyarız..   İnsansı varlıklar olarak toplu olarak yaşamak zorundayız.

   

  İnsanın diğer insandan korkmasını ise antrofobi dediğimiz insanlardan korkma ile açıklarız.

  Peki neden insanlar birbirinden korkarlar ve çekinirler. Hali ile sorunlarını iletişim ile , kanun yolu ile çözemeyen insansı varlıkların yaptıkları gazetelerde , televizyonlarda , internetde cinayet , yaralama , savaşlar , kavgalar yayınlanmakta ve görülmekte ve diğer insanlarda bunları  göre göre  insan olma özelliğine sahip kişilerde zamanla  birbirinden çekinmektedir.

   

   

  Her yönden serbest kalmak isteyen ve istediği gibi davranmak isteyen insan toplu halde yaşamak zorunda da olduğu için yaşadığı dünyayı çözemeyip kendine göre savunma düşünceleri ve davranışları oluşturur.Bilhassa insanlarda erkek ve dişi 18 ila 25 yaş arası  hayatı çözümleme ve isyan dönemidir.

  Durumu kabullenmeme , araştırma , kabullenebilecek olanları kabullenme dönemi olarak geçer.Her insan ölene kadar kendi merak ettiklerini araştırmasını tamamlamaya çalışır. 50.000 yıl yaşasanızda neyi merak ederseniz edin hepsini çözüp not almanız imkansızdır. Bu durumda insanlar ortalama 70 yıl yaşayan varlıklar olarak kısa sürede araştırmalarını yapıp yaşına ve cinsiyetine göre belli davranış kalıplarına girerler.

   

  Kendine aşırı yoğunlaşan ve önemseyen kişilerde de sosyal fobi görülür. Adı üzerinde sosyalleşememedir.

  Bu tür kişilere bazı kurallar ezberletilir.

  Örnek :
  1. Dışarı çıktığın zaman her insan ile konuşmak ve muhabbet etmek zorunda değilsin.
  2. Dışarı çıktığın vakit yüzünün gülümser olması yeterlidir.
  3. Bir insanın diğer insanla muhabbeti en fazla uygunu 10 dakikadır. En samimi arkadaşınız bile olsa uzun uzun konuşmak zorunda değilsiniz. Şakalaşmalar , espriler , gülmeler hayatın olmazsa olmazlarıdır.
  4. İnsanları size olan yakınlıklarına göre ayırmanız gerekmekyedir.
  - Kendiniz.( Aynaya baktığınızda gördüğünüz kişi )
  - Aileniz ( anne , baba , eş , çocuk , kardeşler , dede , nine  )
  - Akrabalarınız ( anne ve babanızdan kaynaklanan akrabalar teyze , amca , dayı , hala ve bunların çocukları. )
  - Samimi arkadaşlarınız. ( Yerine ve duruma göre şakalaşabileceğiniz sizin ona onun size nazı geçebileceği kişilerdir. )
  - Samimi olmadığınız arkadaşlarınız.( İlk tanışmalarınızda resmi davranırsınız. Genellikle arkadaşınızın arkadaşı ve ailedekilerin , akrabaların tanıdıkları ve arkadaşları )
  - Tanıdıklarınız . ( okul , iş , esnaf , komşular )
  - Bunlar haricinde kalan diğerleri ( Örnek bu satırları yazan kişi , yolda gördüğünüz diğerleri . )

   

  Diğer insanlarla iletişim kurmakta eğitim ile olur. Aynı bilgilere  ve eğitime sahip olmayan kişilerin birbirleri ile kuracakları iletişim olumlu veya olumsuz olabilecektir. Belirli bir süre iletişimden sonra bilginizi sınamak isteyebilirsiniz ve karşınızdakilere denemeler  ,  serbest davranmak istemeler  , oyunlar  oynamak isteyebilirsiniz. Bu durum kesinlikle etik değildir ve karşınızdaki anladığı vakit sizinle ilişkinizde aranıza muhakkak mesafe koyacaktır. 

  İletişimin üç ana teması vardır.
  1. Eşit seviyede. ( Uygundur )
  2. Bir taraf diğer taraftan üstün konumda olan. ( Yaşlara göre , kalıba göre , cinsiyete göre , menfaatlere göre ) ( uygundur )
  3. Umursamama ( bir insana yapılabilecek  en büyük kötülüktür , Karşı tarafta nefret , kin , öç alma , intikam , dişe diş , göze göz  veya onunda umursamama duygu ve davranışlarına yol açar. )

  Psikiyatrlık ve bu tür konulara vakıf olanlar çok tehlikeli dediğimiz bilgilere sahip olurlar ve insanlığı yönlendirebilecek bilgiler elinde mevcut demektir. Fakat bu tür bilgiler yaygınlaştıkça insanlar biraz daha uyanık , kendini bilen , saygılı , efendili ve toplum içinde medeni insanlar olacağı süphe götürmezdir.

   

  Toplum içinde yazılı olmayan gizli kurallar vardır. Hiç bir birey kendi başına istediği gibi konuşamaz ve davranamaz. Düşünce olarak ise serbesttir. Yalnız kaldığında her şeyi düşünebilir , kendi için sonuçlara ulaşabilir . Fakat toplum içine çıktığında istediği gibi konuşamaz ve davranamaz. Çünki siz nasıl iseniz ve ne tür sınırsız istekleriniz varsa  diğer insanlarda  hemen hemen öyledir ve her bireyin sınırsız davranma istekleri vardır. Bu sınırsız  isteklerinizi düşünebilirsiniz fakat uygulamasını yapamazsınız. Sınırsız düşüncelerinizi uygulamaya kalktığınız vakit diğer insanlarla çatışma ve sürtüşme meydana gelir.

   

   

  Benlik : Kişinin kendisi . özgüven.
  Ego : Dışarıdan beslenen güven yüklemesi .
  Süperego : Toplumun genel istekleri.

  Aradan sıyrılmak ve yükselmek isteyenler süper egoya hizmet etmezler ise süper ego bu kişilerin kafasına  vurur ve aşağı indirir.
  Süper egoya hizmet ettiğinizi hissettirir ve belirtirseniz süper ego sizi siyasette , iş sektöründe sizi yukarılara taşır.

  Çok aşırı derecede soyut kavramlar üzerine yoğunlaşan  egoist kişilerde ve özgüveni eksik kişilerde  bu  tür rahatsızlıklar mevcut olabilir.

   

  Takıntı meselesine gelecek olursak 50 çeşit bilinen takıntı vardır . Sonuç itibari ile takıntısız insan olmaz. Günlük fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarınız , dertleriniz sizin takıntılarınız olmalıdır.

   

  ////

   

  Kendinizi takıntılı hissediyorsanız ve o takıntıyı beğenmiyorsanız firmamız sizlere özel takıntılar satışı yapmaktadır.

  Şirketimize  gelirseniz sizin  takıntınızı değiştiriyoruz ve size 3 sene garantili yeni faydalı takıntılar veriyoruz.

  Örnek :  Dışarıda rahat olamama , açık alanda durmaktan korkmak , insanlar hakkımda ne düşünüyorlar gibi takıntılarınız varsa ve bu sizin günlük  yaşantınızı etkiliyorsa size çalıştığınız işyerinde yükselme takıntısı veriyoruz. Ücreti sadece 500 TL.

  Örnek : Sevgiliniz sizi terkettimi , kendinizi üzgün ve dışlanmış mı hissediyorsunuz. Size bu duygunuz yerine farklı bir duygu veriyoruz.
  Sizi sevmeyeni sizde sevmeyin , Size değer vermeyene sizde değer vermeyin ve umursamayıp hayatınıza devam edin duygusu veriyoruz. Ücreti sadece : 750 TL.

   

   

  Sözün özü :

  Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmayınız. Kendinize , ailenize ve topluma faydalı işlerle uğraşmanız sizin kendinizi iyi hissetmenize ve toplum içinda daha rahat olmanıza sebeb olacaktır. Canınızı sıkacak size değer vermeyecek ve size olumlu değilde olumsuz eleştiri yapıp  her daim kötü hissettirecek kişilerden de uzak durmanız ruhsal ve bedensel sağlığınız açısından iyi olacaktır.

  Size değer verene ve sizinle sohbet edene de kıymet verin ve karşınızdaki ile gereksiz sohbetler yapıp kalbini kırmamaya özen gösterin. Gereksiz muhabbetlerden kaçının. Muhabbet ettiğiniz arkadaşlarınız , insanlar karşınızdaki size düşüncelerini açıklıyorsa onları dinleyin ve düşüncelerinden ötürü küçük görmeyin. Karşınızdakine önemsendiğini hissettirin. Çağırılmadığınız yere gitmeyin.  Arkadaşlarınızın olumsuz yönlerini bilseniz bile bu olumsuz durumu  size ve başkalarına zararı yok ise başka insanlara açıklamayın. Hayatınızda mutlaka bir hedefiniz olsun ve o hedefe doğru ilerleyin.

   

   

   

   

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sabiano
  sabiano's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Aralık/2007
  Erkek

  mavi renge takıntım var benimde mesela elbise filan alırken aynı eşyadan üçer beşer tane alırım geçen hafta mavi renk gömlekten 3 tane aldım mesela 

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  dead_march
  dead_march's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 15/Mart/2008
  Erkek

  sakavan bunu yazdı:
  -----------------------------

  yolda yürürken ayağımın biri yere sürtünürse diğerinide mutlaka aynı şekilde yere sürtmem gerek :D


  -----------------------------

  benim aynı ayağı santimi santimine aynı yerinden tersyöne sürtmem gerek


  bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Espo
  Espo's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Eylül/2010
  Erkek

  hastasiniz hepiniz mk :D


  Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
Toplam Hit: 12106 Toplam Mesaj: 116