folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tanrı İle Allah Kelimesi Arasındaki Fark.

Tanrı İle Allah Kelimesi Arasındaki Fark.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Yaratıcı'nın 99 ismi vardır zaten, Tanrı dense onun yüceliğine veya kudretine bir zeval gelmez. Tanrı da yaradan anlamındadır,İslamiyetten önce Türklerin yaratıcı inancı olduğundan ona böyle hitap etmişler zaten.

Allah'da aynıdır, Tanrı'da- sadece harfler farklı,kelime farklı... Niyet aynı,amaç aynı,tekbir yola çıkan sevgide aynı...

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    şu konuya bakın :) sen neye tapıyosan tap,içinden geçeni kelimeye ha tanrı diye dökmüşün ha allah diye hada sidik diye ne farkeder? tanrı türkçeye çevrilmiş hali işte aq
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    DeaD_BY bunu yazdı:
    -----------------------------
    şu konuya bakın :) sen neye tapıyosan tap,içinden geçeni kelimeye ha tanrı diye dökmüşün ha allah diye hada sidik diye ne farkeder? tanrı türkçeye çevrilmiş hali işte aq
    terbiyesiz

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

yani ben şimdi günlük hayatta kullanırken tanrı diyemez miyim?Bunu söylemek abes miymiş :S

Ya önemli olan niyettir başka birşeye gerek yok.Ha gerekirse poşet derim ama bu yine benimle tanrı arasındadır ve inanc neyi gerektiriyorsa tanrı da onada göre muamele gösterir islama göre bu konular çok saçma ve gereksiz kanımca..

http://yigitdemirag.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

fivestar bunu yazdı:
    DeaD_BY bunu yazdı:
    terbiyesiz

hayırdır problem nedir? sen kimsinde terbiyemi ölçüp biçebiliyosun?sen ne kadar terbiye biliyosunda bana terbiyesiz diyebiliyosun?

muhtemelen annenizin,babanızın öğrettiği bilgilerce bana bu kelimeyi söyledin..allahla sidik kelimesini bir tuttum diye,ama az aklın olsada düzgün yorumlasan bunu demezdin işte farkında burda,Hem yaratıyorsun hem Unutuyorsun. yazıyo ekstra bilgi kısmında profilinde..benim bildiğim müslümanlıkta allaha isyan etmek en büyük suçtur :) sitem ediyosun allahına..

pardon biri bana terbiyesiz mi demişti? ... :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    Allah da bir Tanrıdır.

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    DeaD_BY bunu yazdı:

fivestar bunu yazdı:
    DeaD_BY bunu yazdı:
    terbiyesiz

hayırdır problem nedir? sen kimsinde terbiyemi ölçüp biçebiliyosun?sen ne kadar terbiye biliyosunda bana terbiyesiz diyebiliyosun?

muhtemelen annenizin,babanızın öğrettiği bilgilerce bana bu kelimeyi söyledin..allahla sidik kelimesini bir tuttum diye,ama az aklın olsada düzgün yorumlasan bunu demezdin işte farkında burda,Hem yaratıyorsun hem Unutuyorsun. yazıyo ekstra bilgi kısmında profilinde..benim bildiğim müslümanlıkta allaha isyan etmek en büyük suçtur :) sitem ediyosun allahına..

pardon biri bana terbiyesiz mi demişti? ... :)

annem babam bana daha fazla sözcük ögretti emin ol duymak istemezsin Allah la sidik kelimesini bir tuttun demedim benzetmen çok çirkin ayrıyetten benim iletimi google a yazarsan neden yazdıgımı anlarsın

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KroBey
    KroBey's avatar
    Erkek

DeaD_BY bunu yazdı:

O zaman, sana bok diyelim. Önemli olan niyet değilmi ? Sende bok ol o zaman. Ne de olsa içimden adını geçirdim, fiili olarak sana bok demem senin için sorun olmamalı.

" Kro "
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atillla
    Atillla's avatar
    Erkek
    Arap milliyetciliği diye düşünüyorum ,benim için farketmiyor alllahda diyorum tanrıda,

Bilgi güctür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ben yinede tanrı kelimesinin seni yaratan Allah ile aynı manada, gönülden aynı manada aynı şeyi kastedip inanıyorsan başka birşey kastedmiyorsan aynı anlama geldiğini düşünüyorum gereksiz polemikler bunlar rab dediğimde deaynı anlama getiririm Tanrı dediğimde de müslümansam tek Yaratıcım vardır. Tanrıda desem god da desem aynı şeyi kastederim başkası ne kasteder umrumda değil

Ben yatıyorum Hadi Tanrı Rahatlık versin Hepinize

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 4855 Toplam Mesaj: 45