folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tanrinin Gucu Nekardar Buyuk ??

Tanrinin Gucu Nekardar Buyuk ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sicakbuz2003
    sicakbuz2003's avatar
    Erkek
    ne saçma bi mantıktır bu ya çok düşün mü sen bunu ama suç sende değil sana Allah kavramını yanlış öğretenlerde
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Tohumu  toprağa eken insandır...tohumu büyüten yine insadır...Şimdi siz yağmur yağmasını allah banyo yapıyor diye açıklayamazsınız...onun için tanrının gücü yoktur herşey insanın iki elinin arasındadır...Şimdi çıkıp birisi İnsanı kim yarattı peki derse sorarım ona allahı kim yarattı..ve yine birisi allah yaratılmamıştır o vardır zaten derse...kıçımla gülerim.....eywlhh

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IsLaMiC_ForCe
    IsLaMiC_ForCe's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    computerwolf kardesim, bu yazini yazmadan önce benim yazimi okuyup bir elestiri yapmani beklerdim, yazimda elestirdigim tutarsizliga paralel bir örnek vermissin yine, yakismadi sana..

"Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku. O insanı alak'tan yaratmıştır. Oku, Rabbin sonsuz iyilikler sahibidir. İnsana bilmediklerini, ve kalemle öğreten, O'dur."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    arkadaş yazını okudum yorum yapılacak birşey yok felsefesini yapmışşsın işin...elle tutulur gözle görülür bir kanıt olmalı...ben cevap yazmadan önce bütün yazılanları okudum zaten...eywlh.h..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek
    computerwolf bunu yazdı:

Tohumu  toprağa eken insandır...tohumu büyüten yine insadır...Şimdi siz yağmur yağmasını allah banyo yapıyor diye açıklayamazsınız...onun için tanrının gücü yoktur herşey insanın iki elinin arasındadır...Şimdi çıkıp birisi İnsanı kim yarattı peki derse sorarım ona allahı kim yarattı..ve yine birisi allah yaratılmamıştır o vardır zaten derse...kıçımla gülerim.....eywlhh

Abicim sen işi çıkmaza götürüyosun ama. Ben desemki Allah'ı xxx yarattı(haşa) bu sefer xxx i kim yarattı diicen. Herşeyin bir başı olmalı, ve herşeyin başıda Allah c.c dir. Allah yaratılmamıştır, o her zaman vardı ve her zamanda olacak Şimdi banada kıçınla gülebilirsin.....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    işte kardeş sorunda bu ya çözülmüyor böyle konular bırakın allah varsa var yoksa yok...kısır döngü olmuş artık...ben sana yaratılış için evrimin ilk halkasını söyleceğim sen bana onu kim yaratmış diyeceksin ..sen bana allah diyeceksin be onu kim yaratmış diyeceğim...inanan inanır.inanmayan inanmaz saygım var...ben şahsen inanmıyorum ama belki yarın belki yıllar sonra araştırıp inceleyip inanabilrim...yada inançlı bir kimse inanmaya bilir...işte böle üzmeyelimm birbirimizi....

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek
    Dostum benim amacım seni rencide etmek deildi, yani eğer öyle anladıysan genede affola, ama geç olmadan inansan sencede daha iyi olmazmı?? Onu bulan neyi kaybetmiş? Onu kaybeden neyi bulmuş?? Yane eğer forumlarda basbas bağırıyosak sizin için, bi başkası için deil, değerinizi bilin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    gün ola devran döne ama dediğim gibi ben hep dini konuları incelerim...belki bu gece belki yarın belki başka zman inanbilirim...belki hiç..yok arkadaş kırma falan olayı yok..eywlhh

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    masterofthekudal
    masterofthekudal's avatar
    Erkek
    olum Allah bu kaldırırda indirirde ona hesap sorabilecek bi varlık duymadım daha.

Bana mao tao öğret ziyan amca
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ya Kardeşlerim Siz ya bişeyleri anlamıyorsunuz yada bilmiyorsunuz Adamın inancı yok hala inancsız bir kişiyle tartışmaya çalışıyorsunuz ..

Biraz kuran-ı kerim okuyun Diyorki onlar inanmak istemeyeceklerdir ki çünkü onların içini şeytan bürümüştür ve iyilikten kopmuş insanlardır ve yaptıkları kötülüklerin çok olduqunu bilerek inanmamayı daha sağlam görmüşlerdir ama akıl nimetimi bilselerdi diyor bilselerdiki bu koskoca evrenin yoktan var olamayacaqını .. işte o zaman yalvarırlardı ve af dilerlerdi diyor .. bi kaç ayetin açıklamasını yaptım size..

ve Şöylede bir şey varki..

Siz onları bırakın kendi dünyalarında Çabalasınlar Cezalarını vermeye çalışmayın onlar sizin dininize küfür ederse siz karşılık vermeyin ..

eğerki size karşı çıkıp savaş açmak isterlerse onlara 100 sopa vurun acısını anlasınlar ve o kişilerden uzak durun kesindir ki onların  sonu cehennemin sonsuz ateşi olucaktık dişleri arasından etleri erirken yalvaracaklardırki Allah (c.c.) Şöyle diyerek Susun yalvarmayın ben size hak verdim zaman verdim cezanızı eriyerek çekiceksiniz ..

bi kaç ayeti özetledim burdada yorum size kalmış ..

İnançsız insanlara ne inanmaya zorlayın nede onlarla dini muhabbet girin ... Teşekkürler..

Bizi Satanı Biz Bedavaya Veririz..! http://www.intikal.org - http://www.ohbea.com
Toplam Hit: 11732 Toplam Mesaj: 59