folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tanrinin Gucu Nekardar Buyuk ??

Tanrinin Gucu Nekardar Buyuk ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elixir
    Elixir's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://mitglied.lycos.de/islamnet/bilgiler/bilgi.html

Linke tıkla.. Eminim çokfazlaca ilgilenmıyeceksın.. kısaca ben yazayım.Allahu Tealanın Ahdı vardir. Biz insanoğluna gelen diğer 3 kitap değişmiştir.Bunun e herekesi ,ne ötüresi ,nede her hangi bir syfaındakı en küçük bir satrın dahi değişmeyeceği kesinleşmiştir...Çünki raabimiz böyle vaad edmiş.1500 yıldır insanlar müslümandı ( müslüman kesimi ) senın söylediğin gibi kuranda değişiklik olsa idi hristiyanlardan farkımız kalmazdi...

Ayrılığın rüzgarı zamansız estiği vakit, beni arama buralarda. Ben bilmem hangi meridyenin, bilmem kaçıncı paraleline savrulmuş olacağım. Bilinmez yollarda yürüyeceğim, başı öne eğik. İşte diyecekler, işte o yabancı geçiyor yine yalın ayak, başı dumanlı. Yüreğimin çarpıntısını bilmeden arkamdan ahkam kesecekler. Ellerimde hesap soracak derman yok. Dişlerim kenetlenmiş, dilim lal konuşmuyor benimle. Dermansız dertlerin, onulmaz yangınların, alev alev, har har, kor kor yandığı ve kavuşma ümidinin hızla eridiğini bilerek ve kalbimin bu erimeye inat donduğunu hissederek yürümekteyim. Elimde ne bir pusulam, ne de bir haritam var. Bana klavuzluk eden sadece kargalar. Kargalar kargaşadalar, bense karmaşada. Her şey muamma, her şey bilinmezlerle çevrili. Bende bu bilinmezin, bilinmezliğinde kaybolmak istiyorum Mutlak Sonsuza...! ( Elixir )
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    http://www.islamiyetgercekleri.org

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    truvaa
    truvaa's avatar
    Erkek
    bak sen hala kuran-i kerim'den yazılanları bana soyluyorsun o donemı gordun mu kesın degısıp degısmedıgını nerden bıleceksın.kuran-i kerim'de yazmıs kı
    Allahu Tealanın Ahdı vardir. Biz insanoğluna gelen diğer 3 kitap değişmiştir.Bunun e herekesi ,ne ötüresi ,nede her hangi bir syfaındakı en küçük bir satrın dahi değişmeyeceği kesinleşmiştir...Çünki raabimiz böyle vaad edmiş.

sen bu yazıyı kuran-i kerim'den aldın...o donemden bu doneme kadar hangı olaylar olmustur bellı degıl...3 kitap degısmıs nerden bılıyosun kı kuran-i kerim'in degısmedıgını...cunkı kuran-i kerim'de boyle hadis var diye biliyorsun dimi...

bu konu hakkında yazı yazmıcam cunkı bana uymuyo...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Connection
    Connection's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

DaRK_SworD bunu yazdı:

BeyazSeytan bunu yazdı:

Merhaba arkadaslar aslinda bu yazacaklarimi benden duymadiniz diyelim cunku bu sozler bana ait değildir.

Tanri yani Allah herseye gucu yetendir. Dimi ??

Her Seyi yaratir. Herseye gucu yeter.

Peki Kaldiramayacaği buyuklukte bir Tas yarata bilir mi ??

Ben yorumsuz birakiyorum soyleyecek bir sey bulamadim birde siz deneyin

LAN DÜMBÜK ALLAH'IN İŞİNE NE KARIŞIYON SEN KAFİR İNANMIYOSAN İNANMA

HERŞEY BİLİMSE SENİN İÇİN BANA İNEĞİN NASIL SÜT YAPTIGINI SÜTÜN FORMÜLĞNÜ YAZSANA Bİ HADİ

Şu satırı tekrar okusan iyi olur

Merhaba arkadaslar aslinda bu yazacaklarimi benden duymadiniz diyelim cunku bu sozler bana ait değildir.

Eğer sen dine-vs.. şeylere inanıp,sorgulamıyorsan bizde ineğin memesinden çıkan sütü sorgulamadan içer, götünden çıkan boku sorgulamadan gübre niyetine kullanırız.Sen sorgulasan bu şekilde yaklaşmazdın.Ancaksorgulamadığın belli.Buda sana başkalarına hakaret hakkı tanımaz.Düzgünce konuşup sorabilirsin.Ancak bu şekkilde hakaret ederek yaklaşırsan alacağın cevap budur.

Ya ne oluyoruz wccilermi bastı forumu..Heryerde din derin konu birider nurcular diğeri der allaha inanmayana sokayım biri der bilmem ne herkezin inancı kendine kimseyi sorgulayamaz-kimseye hakaret edemezsiniz.

ne sümsük koruyucu melekliği sanamı kaldı? wcciler falan filan diyosunda kac kere beni wcde gördün

"Çevrelerine uymak için kendini yontanlar,tükenip giderler" Connection® MSN: koray@maviates.org
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

truvaa bunu yazdı:

bak sen hala kuran-i kerim'den yazılanları bana soyluyorsun o donemı gordun mu kesın degısıp degısmedıgını nerden bıleceksın.kuran-i kerim'de yazmıs kı Allahu Tealanın Ahdı vardir. Biz insanoğluna gelen diğer 3 kitap değişmiştir.Bunun e herekesi ,ne ötüresi ,nede her hangi bir syfaındakı en küçük bir satrın dahi değişmeyeceği kesinleşmiştir...Çünki raabimiz böyle vaad edmiş. sen bu yazıyı kuran-i kerim'den aldın...o donemden bu doneme kadar hangı olaylar olmustur bellı degıl...3 kitap degısmıs nerden bılıyosun kı kuran-i kerim'in degısmedıgını...cunkı kuran-i kerim'de boyle hadis var diye biliyorsun dimi... bu konu hakkında yazı yazmıcam cunkı bana uymuyo...

Arkadaş Allaha inanıyor ama kuran-ı kerim in değiştiqinede inanıyor o zaman öteki kitablarında değiştiqine  inanıyorsa Bence bu allaha İnanmak değil İnanmak ve inanmak istememek arasında Bir Çelişki yaşıyor ya bu konuda fazla bilgi edinmemiş yada başka bir şey Bence dostum incilide Tevratıda Zebur uda Kuran-ı kerim ide oku ondan sonra bir karara var kitabların değişip değişmediqinde .

Birde Başka Bir Konu üzerine deyinmek istedidim O yıllarda insan oğlunun ilim ve bilimde ilerleme kaydetmesi çok zordu ve çoqu şeyi bilmiyorlardı Kurandaki bir ayete Demirin buluncaqı yazıyor o zaman demir yoktu sizce bunu o zamanın insanı bilebilirmi bide siz bi yorum getirin ..

Bizi Satanı Biz Bedavaya Veririz..! http://www.intikal.org - http://www.ohbea.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zumsuk bende zaten ondan okumalarını istedim senin söylemen bişey ifade etmez nede benim söylemem kendileri okuyum kendileri ayırt ederlerse doğruyu kendileri daha iyi kavrarlar belki incilinde doğru olduquna inanabilir o onun neye inanmak istediqine bağlı kişinin. .

Bizi Satanı Biz Bedavaya Veririz..! http://www.intikal.org - http://www.ohbea.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek
    Abi dğer kitaplar değiştirilmişte o yüzden saçma geliyo, kurani kerim ise Allahın kelamıdır, saçma olamaz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kuranda Şöyle bir Ayet de var Ümmetim Seni Yaratmasaydım insan oğlunu yaratmayacaktım diyor..

Hz. Peygamber Efendimiz Muhammed Allahın Sevgilisidir. Yani Ademin Yasak elmayı yemesi bir tesadüf değil zaten .. allah herşeyi bilir şeytanın insan oğluna eğilmeyeceqinide bilmiyormuydu sizce elbete biliyordu .. Kuran - ı araştırırsanız Şöyle bir Şeyede Raslarsınız İlk Yaratılan Ruh Hz. Muhammed in ruhudur ..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    İlk ruh hzmuhamedinmiydi ?nerde yazıyor bu?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sicakbuz2003
    sicakbuz2003's avatar
    Erkek
    cahilsiniz, cahilsiniz,cahilsiniz Allah'ı tanımayan onu  büyük yaratıcı aynı zamanda sevgili,dost görmeyenler cahildir.Bütün insanları sevmek gerekir düşmanınızı dahi sevin der isa mesih evet bütün insanlar sevmek gerekin her şeyi sevmek gerekir tabi ki önce Allah'ı
Toplam Hit: 11735 Toplam Mesaj: 59