folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Trafik Sigortası Sistemi Sil Baştan Değişti.

Trafik Sigortası Sistemi Sil Baştan Değişti.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

Hacılar nedir şimdi son durum?

Poliçe Ağustosta bitecek geçen sene kazam var diye 2400 kitledilerdi bana. Kademe herhalde 3 oluyor. Plaka 34

Şimdi iptal ettirsem 4 aylık para iadesi alırsam 800 tl yapar ki bana yeter, yeni poliçe 1280 tl 4 ayı 410 falan yapar ki 400 tl cepte kalır.

Benim hesap doğru ama fiiliyatta böyle oluyor mu bir tellendirin hele.

hacı 3. kademedesin 1.si geriye dönük satış dışı iptal yok (veraset vs dışında)

2. si hasar kademedesindesin heyecan arama çık 4 e işte ağustosda

konunun başında söylemiştim uzun süreli olmayacak diye dedikodular var diye dün mehmet şimşem açıklama yaptı bu geçici çözüm kalıcı yöntem üzerinde çalışıyoruz dedi

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

İsyanlardayım. 1 hafta önce motosiklete 1200 TL sigorta ödedim, şimdi tavan fiyat 329 TL. Acaba ileride parayı geri almak gibi bir durum olur mu? Yoksa ailenden birine satışı yap sigortadan parayı al mı diyorsunuz?

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı

İsyanlardayım. 1 hafta önce motosiklete 1200 TL sigorta ödedim, şimdi tavan fiyat 329 TL. Acaba ileride parayı geri almak gibi bir durum olur mu? Yoksa ailenden birine satışı yap sigortadan parayı al mı diyorsunuz?

250 noter de 1200 den dönen 1 haftada ortalama 1100 olsa 

1100-329-250= 521 TL karın olur

ama sat geri almanı tavsiye ederim herzaman söylediğimi tekrar söyleyim sbm ibneliği sezer yarın öbürgün önlem alır:)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Şuan Sİgorta şirketlerinin %90 nı Trafik kesmiyor Bilginize

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Şuan Sİgorta şirketlerinin %90 nı Trafik kesmiyor Bilginize

Hangileri kesiyor şu an hacı. Bilgin dahilinde olanlar söyler misin? Halk kesiyor mu halk? En ucuz ondan çıkıyor benim. 8 gün sonra kapılarına dayanacağım da.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

neden serkan hocam ?

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    demirci bunu yazdı

neden serkan hocam ?

Zarar hocam adam 13 binlira kestiği otobüsü 3 binliraya gindirirsen

ve bunuda zorla yaparsan adamlarda anlaşır aralarında 

12 nisanda devreye girdi 

13 nisanda A şirket mail attı komisyonu 5 puan düşürdüm dedi yine aynı şirket kart taksitidi 1 e düşürdüm dedi

14 nisanda B şirket mail attı Komisyonu 5 puan düşürdüm taksiti 2 ye düşürdüm dedi 

15 nisanda B şirket komisyonu 2,5 puan daha düşürdüm taksidi 1 e düşürdüm dedi

dana başka olaylarda varda sizi bağlamayan durumlar

17 nisanda şirketler trafik kesmemek için uğraş içindeler kimisi trafik kesmemek için bahaneler arıyor yanında ev konut ferdi kaza yaptırtıyor

kimi araç resmi ruhsat vs istiyor

kimisinin sistemi komple kapalı. Üst düzey bi arkadaşla konuştuğuma göre bu fiyatlara trafik kesersek Aralıkta bu yasa ortadan kalkınca rekabetçi fiyat veremeyiz onun için şimdilik sıkı tutmak zorundayız dedi

ZZZ kısmandan anlayacağın üzere piyasadaki bütün şirketler şuan anlaşmış durumda

Rekabet kurulu?  fiyatları devlet belirlediği için rekabet kuruluk durum yok

tüketici mutlaka kesen bulur zorda olsa olan acenteye oluyor

facebook da benim sigorta acentelerine yönelik sayfam var sık sık bilgi alışverişinde bulunuruz durum sıkıntılı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Tahmin etmiştim aralarında anlaştıklarını. Ben de bugün acenteme kasko + trafik sigortası yenilemesi yaptırmak için gittim. Daha önce her ikisi de Anadolu Sigorta idi, memnundum, tekrar yenilemek istedim. Kaskoda sorun yok ama Anadolu Sigorta sanırım trafik sigortası ile ilgili sistemini kapatmış, trafik sigortası kesmedi. Halk Sigorta üzerinden yapılabildi, onu da acenteci arkadaşımın söylediğine göre "hasarsızlık indirimi yüksek olduğu için Halk kesebildi, olmasaydı muhtemelen Halk'tan da yapamayacaktık" dedi. Ortalık çok karışmış. Gerçi Aral Game ile diğer oyun satışı yapan firmalar arasındaki anlaşmalar gün yüzüne çıktıktan sonra sigorta şirketlerinin anlaşıp bir ağızdan konuşmaları bana şaşırtıcı gelmiyor.

Ben zaten şimdi belirlenen üst limitin altında yenileme yapıyordum, şimdi bu olay çıkınca sanırım bu olay en çok zaten şimdi belirlenen limitin altında ödeme yapan kesimi vurdu. Yaptırmak istiyorsun, bir ton mesele çıkıyor. Kimisi sistem kapatmış, kimisi uğraştırmak için elinden geleni yapıyor. Rezillik diz boyu.

edit: imla.

RaNGeR tarafından 20/Nis/17 13:24 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Altyapi guncelliyoruz, sistemsel hatalarimiz var, fiyat yerlestiriyoruz, sizin kredi kartiniz olmuyor esinizin karti var mi, sistem onay vermiyor.....

Bu sistemi getirene de, getirmeye calisana da, guncelleme yapana da. Hangi yarali parmaga isediler ki buna faydalari olsun.

540 liradan basladi, su an 800 liraya tirmaniyor.. 

Allah belasini versin sigortasinin da, arabasinin da.

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Cift gitmis.

kazasker1 tarafından 21/Nis/17 13:47 tarihinde düzenlenmiştir

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
Toplam Hit: 7997 Toplam Mesaj: 63
trafik sigortası