folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Türk Düşmanı Fethullah"A Nasıl Para Aktarılır ?

Türk Düşmanı Fethullah"A Nasıl Para Aktarılır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aybey
    Aybey's avatar
    Erkek

Aşağıdaki haberi okumadan önce,fethullah'ın bu konferansının sponsolarına dikkatlice bakmak gerekir.Bu sponsorlarıda alttaki afişten görebiliriz.Dikkatinizi çekmek istediğim sponsor "Pacifica Institute" . Hani heryıl amerikada yurttaşlarımız Türk Yürüşü düzenliyor ya, normalde yaklaşık 25-30 yıldır "Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu"(TADF) düzenliyormuş.Bu yıl haberlerde de gündeme gelmişti , Türk Yürüyüşünün bütçesi kısıtlandı diye.270.000 $'lık bir bütçe ayrılmış yürüyüş için.Normalde 450.000$ civarında bütçe ayrılırmış.Peki bu süreçte hükümet hangi oluşuma 2.8milyon$ lık bir bağış yapıyor dersiniz.Elbette " Pacifica Institute".Bu Pacifica Institute'nin cemaat oluşumu olduğu herkes tarafından biliniyor.Yani "Işık Dershaneleri" - cemaat ilişkisi neyse Amerikadaki Pacifica- cemaat ilişkiside buymuş.İsteyen arkadaşlar pacifica'nın sitesini ziyaret edip kendi gözleriyle birçok şeyi teyit edebilirler.Memleketin içinde bulunduğu dar boğaz ortadayken , normal bir yürüyüş etkinliğinin yıllardır mali bütçesi 350-450 bin$ civarındayken , bir etkinlik için Pacifica Institute'ye 2.8milyon $ bağışlamayı nasıl izah edebilirler.

Her sene ABD’de düzenlediği konferanslar için onlarca akademisyene ücret karşılığı makale yazdıran Gülen Cemaati bu seneki yıllık Konferansı’nı Washington dışına taşımak zorunda kaldı. Rumi Forum’un sitesinden düzenleneceği tarih açıklanan toplantı bu sene California’da Aralık ayının ilk haftası içinde yapılacak.

Gülen Konferansı’na katılmak isteyen katılımcılara tartışma konusu olarak şu maddelerde yazı yazmaları istendi:

·        Gülen Hareketi’nin Doğu-Batı ilişkisine etkisi

·        Demokrasi’ye Gülen hareketinin katkıları

·        Gülen’in ilham verdiği eğitim kurumları

·        Gülen hareketinin mali yapısı

·        Gülen Cemaatinde Kadın ve cinsiyet

·        İslami teoriye Gülen’in katkıları

·        Gülen’in gençlere etkisi

·        Gülen’in hümanistik vizyonu

Görüldüğü üzere 4-6 Aralık’ta Los Angeles’te yapılacak olan Gülen Hareketi Konferansı’nda yine Gülen’den başka hiçbir şey konuşulmayacak.

İşin ilginç tarafı daha önceki yıllarda yazılan makalelere “üstü örtülü” biçimde maddi katkı yapan Cemaat, parasal ilişkilerinin Fethullah Gülen’in Greencard Soruşturmasına bile konu olması ve artık parayla yazı yazdıran Cemaat olarak deşifre olmaları üzerine bu sene işi açıkça yapmaya karar vermişler.

Tanıtım afişinde şöyle bir ifade yer alıyor:

“Organizasyon komitesi, katılımcıların seyahat ve konaklama masrafları, transferleri, yiyecek ücretleri ve gezilerinin masraflarını karşılayacağını gururla duyurur”

Cemaat’in daha önceki yıllarda katılımcılara açıktan nakit ödeme yaptığı, bunun da ABD vergi kurallarına göre “yasadışı” alana girebileceği iddiaları yöneticileri harekete geçirdi. Şimdilik “sadece seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayalım” açıklaması yapıldı.

Odatv.com

http://www.odatv.com/resimgaleri2/gulen-konferansi.jpg

El etek öpmeyi hiç tanımadı Zindanlar,sürgünler hiç yıldırmadı Kurşunlar yağdı da hiç aldırmadı Ocağı Türk, çeliği Türk, suyu Türk!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seffah
    seffah's avatar
    Erkek
    HOcam şahsen bende nefret ediyom bu adamlardan da yapılanmalarındanda ama anlamıyorum  bu saçma düşmanlık neden  madem sevmiyosun  git asker ol git hukukçu ol git polis ol ve bunun yasa dışı olduğunu ispatlayıp olayı kökten çöz burada sürekli çatışma yaratıp herkesi birbirine düşürmenin  maksadı ne yıllarca yaşadıklarımızı yaşatmaya devam etmek mi SAĞ_SOL kavgası bitti şimdi gülen-şii-sünni-kürt-türk kavgasımı bu işin onu yok mu???*

hayat ölümle kumar oynama sanatıdır..ebn bu snatı icra edebiliyorum ya siz...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aybey
    Aybey's avatar
    Erkek
    Cemaat çatır çatır propaganda yaparken bende bilinçi bir yurttaş olarak cemaata karşı anti propaganda yaparım.Buda benim yurttaşlık vazifemdir.Milletin arasında ikiliş çıkaran ve milleti ayrıştıran , kendilerinden olmayanı dışlayan , milleti açlığa sürükleyip , kuru ekmeğe muhtaç edip , eteklerini öper duruma getirerek dilendiren bunlardır.

El etek öpmeyi hiç tanımadı Zindanlar,sürgünler hiç yıldırmadı Kurşunlar yağdı da hiç aldırmadı Ocağı Türk, çeliği Türk, suyu Türk!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seffah
    seffah's avatar
    Erkek
    zaten öle millletiz ki ÖNLEM ALMAK YERİNE BİŞEYLER YAŞANDIKTAN ÇOOOOOKKKK SONRA  bilinçlenmeyi tercih ediyoz bu bizim ya makus talihimiz ya da KRONİK MALLIĞIMIZ  35 tane asker şehit olur teröre lanet olsun,,,,,,,2 polis şehit olur,ayrılıkçı guruplara lanet olsun,,,amerikaya lanet olsun,,,,güle lanet olsun,,,erdoğana lanet olsun,,,,neden hep bişeyler olup bittikten sonra bilinçleniyoz ......bu adamlar artık askeriyenin içinde, emniyetin içinde, adliyenin içinde, haberleşmenin içinde,medyanın içinde,,,sanaynin içinde,,,anlıcan  artık türkiyenin her yerinde ve açık ve net olarak her apartmanda en az bir adet bu adamların desteklediği öğrenciler kalıyor... ülke çini geçtiler dünyadan 181 ülkede faliyet gösteriyolar....yani bu saatten sonra yapcağğın bilinçledirme sadece ayrılık ve çatışma yaratırr....

hayat ölümle kumar oynama sanatıdır..ebn bu snatı icra edebiliyorum ya siz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aybey
    Aybey's avatar
    Erkek
    Ben zaten en başından beri bilinçliyim ve ailem ve çevremde bilinçi ve daha önceleride bu konuda hep uyarılarda bulunduk.Senin mantığın çok ters , oturup izleyelim artık diyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

seffah bunu yazdı:
    -----------------------------
    HOcam şahsen bende nefret ediyom bu adamlardan da yapılanmalarındanda ama anlamıyorum  bu saçma düşmanlık neden  madem sevmiyosun  git asker ol git hukukçu ol git polis ol ve bunun yasa dışı olduğunu ispatlayıp olayı kökten çöz burada sürekli çatışma yaratıp herkesi birbirine düşürmenin  maksadı ne yıllarca yaşadıklarımızı yaşatmaya devam etmek mi SAĞ_SOL kavgası bitti şimdi gülen-şii-sünni-kürt-türk kavgasımı bu işin onu yok mu???*

Haklisin hocam her kelimesine katiliyorum.Soylediklerinin.Artik at gozluklerini cikarmak lazim.Birbirimize artik dusurulmemeliyiz.Yeter gecmisten ders almaliyiz.

https://t.me/pump_upp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aybey
    Aybey's avatar
    Erkek
    Geçmişten ne dersi alınacak.Burada Türkiye karşıtı , Cumhuriyet karşıtı bi cemaatin oluşumundan söz ediyoruz , kalkmış ikilik çıkarmayın , geçişten ders alın diyorsunuz.Aynen Yakup Kadri'nin Yaban romanındaki , millet cephedeyken evinin bahçesinde satırla bekleyen kadın gibisiniz.Düşman benim bahçeme girmedi diyip cepheye gitmiyorsunuz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DoctorX
    DoctorX's avatar
    Erkek

Esconda bunu yazdı:

seffah bunu yazdı:

Haklisin hocam her kelimesine katiliyorum.Soylediklerinin.Artik at gozluklerini cikarmak lazim.Birbirimize artik dusurulmemeliyiz.Yeter gecmisten ders almaliyiz.

http://www.youtube.com/watch?v=FrvX-rL9UTY

geçmişi anlatan bir video.

No Manita No Dırdır, Only Makara Only Gırgır!!! işte izlenmesi gereken bir video varsa oda bu video. http://www.youtube.com/watch?v=FrvX-rL9UTY
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tiesto
    Tiesto's avatar
    Erkek

Böyle 10.000 tane konuda açsan gereksiz,boş,hikaye...

Adamın bu ülkeye aleyhin ekarşı yaptığı bir şeyi kanıdıyla gösteremezsin

O kadar ülke düşmanı dediler binlerce konuşma kasetleri arasından hiç birşey bulamadılar...  Sonuç İtibariyle "beraat etti"

Ceza : Ben Rapin Oğluyum. Sagopa Kajmer : Benim öyle Bir oğlum yok.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    hrant dinkmi ölsün bumu deseler bunu seçerdim. İnsanın kendi ırkından birinin ihaneti daha fazla koyuyor...  bu fetoşuda bunu buraya getirenleride herkes biliyor bi tek bunu nurcu vatanşlar bilmiyor o gerizekalılarada bişe anlatmaya çalışıyosun yok öle şey olmaz bunu çıkartanlar amekan adamı istihbaratçı onun  çocuğu bunun çocuğu diolar eee bu fetoş oros.u çocuğuda mpeşinden gidiyonuz zorunuza gitmiyorda istihbaratın raporunu görüncemi  zoruna gidiyor

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek
    Tiesto bunu yazdı:

Böyle 10.000 tane konuda açsan gereksiz,boş,hikaye...

Adamın bu ülkeye aleyhin ekarşı yaptığı bir şeyi kanıdıyla gösteremezsin

O kadar ülke düşmanı dediler binlerce konuşma kasetleri arasından hiç birşey bulamadılar...  Sonuç İtibariyle "beraat etti"

Canim kardesim simdi sen beraat etti diye yaptiklari seyleri mubah mi sayiyorsun Feto devletin ve Ulkenin en kritik noktalarina sizmisken " beraat etmemesi " komik olurdu zaten

Fetoyu savunacaksan hic muhabbete girmeyelim yok yanlis anlamissam ve kinaye yapiyorsan yerinde bir cevap olmus verdigin cevap
    selamlar..

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
Toplam Hit: 11193 Toplam Mesaj: 84