folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Turkcell İn Sahtekarlığı (İbretlik)

Turkcell İn Sahtekarlığı (İbretlik)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fthyvz
    fthyvz's avatar
    Erkek

S.a.

Yaklaşık 14-15 ay önce turkcell den LG G3 bi telefon aldım ve ayda 10 lira vererek turkcell in "akıllım güvende" si ile sigortalattım (tespit edilen arıza ücretinin %80 turkcell, %20 ben ödeyeceğim). Temmuz ayında telefon elimden düştü ve ekranı kırıldı. Gittim turkcell iletişim merkezine verdim. Bütün işlemler ile birlikte en fazla 20 iş günü içerisinde telefon elimde olacaktı. Telefonu verdiğim günden sonra her gün ama her gün arayıp bilgi almaya çalıştım. Tabi ki bilgi vermediler (ne arıza tespit ücreti ne de telefonun akıbeti hakkında). 20. iş gününde tekrar yeniden aradım, sordum. Arıza tespitinin ne ara yapılacak olduğunu ve bana ne zaman gönderileceğini sordum, bana verilen süre 20 iş günüydü dedim. Yine masal anlattılar. Aynı günün akşamı da telefonu aynı şekilde yapılmadan gönderdiler (ben kırılma bozulma gibi gereksiz şeylerle uğraşmamak için ayda 10 lirayı ödüyorken neler ile uğraşıyorum). Tüketici haklarına vermek için belgelerimi topladım. Akıllım güvende kapsamı ibaresi sadece telefonu aldığım sözleşmede olduğundan ve ben o sözleşmeyi kaybettiğimden başvuramadım. 532 yi aradım. Sözleşme suretini istedim. En geç 1 haftaya elinizde olur dediler. 20 gün oldu. Arayıp soruyorum biz gönderdik ptt ye sorun diyolar. Ptt ye gidiyorum turkcell den öyle bişey gönderilmedi diyorlar. Ptt deki görevli kızla 45dk baktım kayıtlara, kargolara, postalara hakkaten yok. Müşteri hizmetlerini en az 20 kere aradım anlayış sıfır, çözüm yok. Valla yaklaşık 2 aydır bazı forumlarda turkcell in bu tip şeylerini okuyorum 10 000 de tamamı olumsuz. Arkadaşlar siz siz olun bence turkcell e yanaşmayın. 

FtH_YvZ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

çekim kalitesi bahanesi ile 20 liralık hizmet 50 liraya gömüyorlar millete.

zalimadam rahat durur mu ?

otelde kampanyalardan bi haber olan okadar adamı avealı yaptım her gören saygı ile eğiliyor.

kavaklı ve kızsıl ağaç bitti. şimdi alanya tarafında başladım tanıdıkları avealı yapmaya :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fthyvz
    fthyvz's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

çekim kalitesi bahanesi ile 20 liralık hizmet 50 liraya gömüyorlar millete.

zalimadam rahat durur mu ?

otelde kampanyalardan bi haber olan okadar adamı avealı yaptım her gören saygı ile eğiliyor.

kavaklı ve kızsıl ağaç bitti. şimdi alanya tarafında başladım tanıdıkları avealı yapmaya :D

Kardeşim ben vodafone altyapısında çalışıp turkcell kullanan birisiydim. Sen düşün. Bu sahtekarlıklarını gördükten sonra ben de herkese vodafone ya da avea öneriyorum

FtH_YvZ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

15 yıllık Telsim kullanıcısıyım 5 gün önce turkcell e geçtim şimdiye kadar niye geçmediğim için kendime kızdım amk. 

kafam rahat hayat güzel turkcell akedemiden kpss felan çalışıyom sınırsız fizzy var  bir türlü bitiremediğim hala 16 gb internetim var gelecek ayda gelecek hem devrediyo hem duruyo felan 4g ile arabada tv felan iziliyom auxdan veriyom sesi interneti bitirmek için

aradığımda leb demeden çorum diyen temsilcim var adımı soy adımı yazmadan direkt maillimden destek veren temsilcim var  nfc sistemini anlatmaya çalışıp anlamayan temsilciler  ücretsiz sim kart değişimi için gittiğim ukala bayiler para isteyen bayiler yok şikeyetlere 10 günde dönen yok 

sabah 5:30 da müşteri hizmetlerini aradığımda karşımda esneyen call center görevlisi değil çakı gibi temsilcim var (güne erken başlarımda)

numarayı taşıyacağım deyip iş  yerine gelip beni bayi ye kadar yormayan kartımı adreste teslim eden hizmet var

rahatım yani 40 vereceğime 50 veriyorum hizmet alıyorum

Ben memnunum arkadaş Ha tutup telefon almadım telefonu vodafone dan aldım ama arıza düşme kalkma olmladığı için o kategoride değerlendiremeyeceğim

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacı Turkcell ve Ttnet Türkiyenin en fazla haksız kazanç sağlayan 2 şirketi.Turkcelli olupda boş yere hiç param gitmedin diyen adam çok az.Milletden çarptıkları paralarla oyun sektörüne falan girmeye başladılar adamlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Sözleşmeyi bekleme git ver hakem heyetine, Hakem Heyeti ister onlardan

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

15 ay boyunca ayda 10 lira versen 150 lira yapar. Üstüne biraz daha eklesen ekranı kendin yaptırırdın zaten. Günümüz akıllı telefonlarının en pahalı parçası ekran zaten. Diğer parçaları anakart hariç yaptırması basit ve ucuz. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fthyvz
    fthyvz's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı

Verdim de almadılar. Sözleşmeyi  benden istediler

FtH_YvZ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fthyvz
    fthyvz's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı

Verdim de almadılar. Sözleşmeyi  benden istediler

FtH_YvZ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fthyvz
    fthyvz's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

15 yıllık Telsim kullanıcısıyım 5 gün önce turkcell e geçtim şimdiye kadar niye geçmediğim için kendime kızdım amk. 

kafam rahat hayat güzel turkcell akedemiden kpss felan çalışıyom sınırsız fizzy var  bir türlü bitiremediğim hala 16 gb internetim var gelecek ayda gelecek hem devrediyo hem duruyo felan 4g ile arabada tv felan iziliyom auxdan veriyom sesi interneti bitirmek için

aradığımda leb demeden çorum diyen temsilcim var adımı soy adımı yazmadan direkt maillimden destek veren temsilcim var  nfc sistemini anlatmaya çalışıp anlamayan temsilciler  ücretsiz sim kart değişimi için gittiğim ukala bayiler para isteyen bayiler yok şikeyetlere 10 günde dönen yok 

sabah 5:30 da müşteri hizmetlerini aradığımda karşımda esneyen call center görevlisi değil çakı gibi temsilcim var (güne erken başlarımda)

numarayı taşıyacağım deyip iş  yerine gelip beni bayi ye kadar yormayan kartımı adreste teslim eden hizmet var

rahatım yani 40 vereceğime 50 veriyorum hizmet alıyorum

Ben memnunum arkadaş Ha tutup telefon almadım telefonu vodafone dan aldım ama arıza düşme kalkma olmladığı için o kategoride değerlendiremeyeceğim

Ne diyim kardeşim, sana da en fazla 3 sene veriyorum.

FtH_YvZ
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fthyvz
    fthyvz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

15 ay boyunca ayda 10 lira versen 150 lira yapar. Üstüne biraz daha eklesen ekranı kendin yaptırırdın zaten. Günümüz akıllı telefonlarının en pahalı parçası ekran zaten. Diğer parçaları anakart hariç yaptırması basit ve ucuz. 

Haklısın ne desen haklısın. Ben mal olduğumu kabul ediyorum. Yukarıda bi arkadaş var, oda benim gibi internet hızına , ulaşılabilirliğine, gülümseyen ama hiç bir işe yaramayan müşteri temsilcisine aldanmış. Uyarayım dedim ama kendi bilir artık işte

FtH_YvZ
Toplam Hit: 4503 Toplam Mesaj: 46
turkcell dolandırıcılık