folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Türkiye Süper Güc Oldu,Abd Baskı Yapamaz..

Türkiye Süper Güc Oldu,Abd Baskı Yapamaz..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

zumsuğum sabret az bir çok şeyin değiştiğini göreceksin :)

haberleri çok takip eden bir insanım ben ortaokul zamanlarından beri haberleri hep izlerim gazetelerdeki haberlere hep dikkat çekerim.

eğer sizinde böyle hobiniz varsa Türkyenin ne kadar değiştiğini ve değişeceğini görürsünüz nasıl mı ? Türkiyede olup bitenler ile değişim bir anda olmaz hocam Türkiyenin süper güç haline gelebilmesi 20-30 yılı bulur ha diyince olmaz bu işler fakat gidişattan kendini belli eder.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    Türkiye süper güç olucakta , 50 yıldır baştakilerden çekiyoruz... engel üstüne engel...

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

ülke güçleniyor ama halk güçlenmiyor

zengin daha zengin oluyo ama fakir işsiz 

ha çok iyi değiliz ama diğerlerine göre iyi konumdayız daha iyi olamazmıydık olurduk ama fırsatlar hala duruyo

bu üykeyi bana verecekler 1 yılda dünya devi yaparım ne japonya nede amerika öttürürüm

demekki bazı şeyler engel oluyor

Bürokrasiden ve siyasetten çok iyi anlıyorsun heralde. Oturduk yerden ve lafla ülke yönetilmiyor ;) 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

BuZuL bunu yazdı:

haberleri çok takip eden bir insanım ben ortaokul zamanlarından beri haberleri hep izlerim gazetelerdeki haberlere hep dikkat çekerim.

eğer sizinde böyle hobiniz varsa Türkyenin ne kadar değiştiğini ve değişeceğini görürsünüz nasıl mı ? Türkiyede olup bitenler ile değişim bir anda olmaz hocam Türkiyenin süper güç haline gelebilmesi 20-30 yılı bulur ha diyince olmaz bu işler fakat gidişattan kendini belli eder.

hoca öncelikle süper gücü açıklamak lazım

süper güç kısaca dünyada sözü geçen bir devlet olmaktır.Biz süper güç müyüz ? Evet çünkü çok dashaqlı bir ordumuz var.Çünkü savaşta dümdüz edecek bir milletiz.

Tamam buraya kadar herşeye eyw.İYide biz savaşta değiliz.Soğuk savaş gibi sürekli çekişmelerin olduğu bir dünyadayız.Başkasının kuklası olup süper güç olunmaz.

Tüğrkiye değişecek tabi bunu herkez kabul eder bu demek değildir ki Türkiye süper güç.

Benim bahsettiğim nokta başkasının kuklasıyken süper güç olunur mu ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

begendik bunu yazdı:
    her yıl 60 milyar dolar dış ticaret açığı veren güç güç değildir... Bakınız Almanya 700 milyar dolarla ticaret şampiyonu oldu ama dahada çalışıyorlar götleri kalkmıyor... biz 200 milyar dolara bile ulşamadık... ne süper güçü her sey ordu değşil ekonomi dahada önemli... ilk 3 ün içine girdin mi ekonomide o zaman süper güçsün.. abd rumları susturmak için söylemiş o lafı bizim türklerinde hmn götü kalkmış.. bu kadarda sazan olunamaz yaa.. Türkiye bana göre 3. dünya ülkesi (TSK) HARİÇ...

dayı chpnin bir kaç sene önceki katolog gibi birşeyi vardı ne deniyordu unuttum.Onda bakanlıktan onaylı 320 milyar dolar açığı olduğu yazıyordu.Bu 2 sene önceydi yanlış hatırlamıyorsam

:) 60 milyar dolar olsa iyi.Akp çalıştı mı ? Çalıştı.Türkiyeden kazanılan paraları tarikatlere, kendilerine aktardılar, imfden borç aldılar, borç aldıkları paralarla çalıştılar, geliştirdiler.15 sene sonra vatan haini diye aranacak.Görürsünüz de.. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

BuZuL bunu yazdı:

süper güç kısaca dünyada sözü geçen bir devlet olmaktır.Biz süper güç müyüz ? Evet çünkü çok dashaqlı bir ordumuz var.Çünkü savaşta dümdüz edecek bir milletiz.

Tamam buraya kadar herşeye eyw.İYide biz savaşta değiliz.Soğuk savaş gibi sürekli çekişmelerin olduğu bir dünyadayız.Başkasının kuklası olup süper güç olunmaz.

Tüğrkiye değişecek tabi bunu herkez kabul eder bu demek değildir ki Türkiye süper güç.

Olunmaz elbette ama seninde belirttiğin nedenler le, Özümüzde Büyük bir süperi saklıyoruz....

Not: Nedense Saklıyor olduğumuzuda hiç ama hiç anlayamadım gitti... O Saklıyı neden Ortaya Dökmediğimiz Bilinen sebeplerden Dolayıdır... Politik hatalar. Anlıyorum ama yinede Anlamsız bir mantığa sahip.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

BuZuL bunu yazdı:

Bölgenin süper güçlerinden diyor haberde. Dünyanın demiyor. ayrıca her şey zamanla gelişiyor çıta hep yükseliyor. Bunu inkar edemezsin. Önceden insanlar ahanlı şahamlı hayat yaşayamıyorlarmış. Şimdi bana yaşayamayan göster? Ulan Antalyada yövmiyesini alan aqualandlara koşuyor. Girişte öyle 3-5 lira değil. adam altında hacı muratla giriş ücreti 30 lira olan ve yeme içme sokulmayan içerde bir hamburgerin 7-8-10 lira oldugu bir yerde akşama kadar takılabiliyor. Yani aslında insanlarımız işsiz, yada aç değil. Biraz üşengeç. Bazı şehirlerde iş problemi olabilir ama çoğu şehrimizde iş sıkıntısı yoktur. İnsanlarımız iş ararken biraz kendini yüksekten satıp iyi bir iş istiyor. Dünyanın hiç bir yerinde yok her işin iyi oldugu. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

as3programmer bunu yazdı:

Bölgenin süper güçlerinden diyor haberde. Dünyanın demiyor. ayrıca her şey zamanla gelişiyor çıta hep yükseliyor. Bunu inkar edemezsin. Önceden insanlar ahanlı şahamlı hayat yaşayamıyorlarmış. Şimdi bana yaşayamayan göster? Ulan Antalyada yövmiyesini alan aqualandlara koşuyor. Girişte öyle 3-5 lira değil. adam altında hacı muratla giriş ücreti 30 lira olan ve yeme içme sokulmayan içerde bir hamburgerin 7-8-10 lira oldugu bir yerde akşama kadar takılabiliyor. Yani aslında insanlarımız işsiz, yada aç değil. Biraz üşengeç. Bazı şehirlerde iş problemi olabilir ama çoğu şehrimizde iş sıkıntısı yoktur. İnsanlarımız iş ararken biraz kendini yüksekten satıp iyi bir iş istiyor. Dünyanın hiç bir yerinde yok her işin iyi oldugu. 

of of sne okumuyor musun yazılarımı ? Süper gücüz diyorum fakat başkasının kuklası olarak ne kadar süper güç olunuyorsa o kadarız. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

as3programmer bunu yazdı:

of of sne okumuyor musun yazılarımı ? Süper gücüz diyorum fakat başkasının kuklası olarak ne kadar süper güç olunuyorsa o kadarız. 

:)) orası öle canım. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

jeopolitik konum olarak süper güç olduğumuzu dünya biliyor. süper güç kimdir ? abd dir. tüm dünyaya hükmeden istediği yerde horozunu öttüren ülkedir. Biz hiçbir zaman ekonomik anlamda bilim anlamında vs süper güç olamayız...1960da Türkiye amerikanın yarı sömürgesi altına girdiğini belirteyim. başka bir ülkenin sömürgesi ile süper güç olunmaz. k.kore gibi dünyaya kafa tutucak ülke olamadıktan sonra yabancıların ağızlarını yalayan yalaka hükümetler olduktan sonra süper gücü biz anca rüyamızda görürüz.

bu eleman dalga geçmiş resmen :)var bunun altında bir bit yeniği ama. ver coşkuyu gaza gelelim. yihaha zeki mürende bizi görecek mi :) AB üyeliği müzakereleri 2007de reform dosyasından çıkarıldığını ve hiçbir zaman AB ye üye olamayacak Türk milletiyle dalga geçiyorlar. -Dünyada yolsuzluk nedeniyle ekonomisi batan 202 devletten Türkiye 4. sıradadır.(Siyasetçiler. üst bürokratlar orta bürokratlar gümrükler vs. Dış Borç 400 milyar dolar küsür ülke olan Türkiye nasıl süper güç olabilir? Deli saçması.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
Toplam Hit: 9030 Toplam Mesaj: 75