Türkiyedeki Müslüman Oranı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı
    CaNNi bunu yazdı

ben türküm bu ülke benim diyenler icin %99 herkes müslüman.. böyle bir istatistik aramana gerek yok.. uzun adam ne dese dokaniyor herkese enteresan.. . 

hocam bende türküm ama  müslüman degilim, uzun adam dediginiz kişi yanlış biliyor bence.

bu ülkede nedense herkes kendi türlerinden cok oldugunu hissediyor, farkli kültürün insanlari veya vs vs isim vermiyim her yere bok mantari gibi yayildiklarini düsünüp tükürdüklerinde bu ülke sel olur diye düsünüyorlar yada hissediyorlar.. bu ayi kürkünün icinden cikmalari dileklerim ile onlara.. bu ülkede hicbirimizden 1 tane daha yok, dolayisi ile herkesi kendimiz gibi bok mantari olarak görmemiz sacma degilmi ? heryerde oldugunu %99 müslüman degilde %99 dinsiz ne oldugu belli olmayan bi ülke oldugunu ima etmeye calisiyorsun yada gercekten merak mi ediyorsun anlamis degilim... gercekten merak ettigini de düsünmüyorum aciksasi.. tamamen din üzerinden yürümüssün zaman harciyorsun..

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Uzun adam ve havarileri İslamiyetten beslenmeyi bıraksalar diye gözlerinin içine bakıp duruyor herkes ama bunlar artık Türklüğü de kullanmaya başladılar iyice.

Bu zamanlar; kendimizi ait hissettiğimiz yıllarda olmadığımızı farkettiğimiz zamanlar. Keşke 80 sene önce doğup, 20 sene önce ölseydik.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Etrafınızdaki 100 kişiye sorun, 20 tanesi ya okumuştur, ya okumamıştır.

ARAP İSTİLASI'na dur demek için Zafer Partisi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

benimde asıl merak ettiğim 
    sırf toplumdan çevreden dışlanmamak iötekileştirilmemek için acaba kaç kişi zorla müslümanım diyor yada demek zorunda kalıyor müslüman olmadığını rahatça söyleyemiyor.

bu konu  çok başka bir konu hocam ben herşeyi göze aldım gittim din hanesini sildirdim   artı zorda degil  bi ilekçe ve yeni kimlik 10 dakika   ile sürmüyor 

ülkemizde çogu kişi mahalle baskısı altında oldugundan söyleyemiyor,

merak ettigim kimlikte yazan benim .

Hocam açıkçası benim fikrim kimliklerde din ibarelerinin bulunduğu bir bölümün olması biel Laikliğe aykırı bir durum  dini inanç kısmı devletin kayıtlarında sadece ve sadece ölüm sonrası defin işlemleri için bulunmalı ama 
    işe girerken okula girerken bankaya para yatırırken  gsm hattı  bile alırken fotokopisini verdiğimiz kimliiğimizde bulunması çok yanlış 
    bilmiyorum başka ülkerlerde bu dururm nasıl yurt dışında yaşayan arakşlar cevaplarsa sevinirim de 
    bana göre çok gereksiz din ibaresinin varlığı gerçekten kimseyi rahatsız etmemesi gererkirken demokratik laik ülkedeysek neden kimlikte yazar ben anlamadım 

anayasada üstelik din dil ırk ayrımı yapılmamasıyla ilgili madde varken insanların bu şekil mimlenmesi saçma 
    kimliğinde yahudi yazan birini ülkede kururmsal firmalar hariç kaç kişi işe alır mesela bunlar önemli şeyler düşünüldüğünde 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Müslümandan kastının ne olduğuna göre değişir;

Misal; Zinaya karşı değilim, alkol içmem ama karşı değilim (eskiden çok içerdim), cumalara giderim, bazı haftalar günde 2 3 gün 5 vakit gittiğim olur, bazen hiç kılmam doğaçlama gidiyorum. Evrim teorisine kısmen inanıyorum, hristiyanlığın bazı yönleri bana daha mantıklı geliyor, hiç kimseye anlatmayacağım bir kaç anormal olay olmasaydı müslüman olmazdım sanırım :) Şimdi ben müslüman mıyım? Bana sorarsan evet, dindar birine sorarsan yok der. Kütükte müslüman yazıp da hiç alakası olmayan oran dersen minimum yüzde 10 dur tr de o kadar ateist var mı dersen endonezyalı arkadaşın dediğini aynen yazıyorum: "Türkiyeye 19 kere geldim, kaldığım ev sahiplerinin hepsini müslüman sanıyordum tamamı ateistmiş" (belkide couch surfingde müslüman yoktur bilemeyeceğim) "hepsi de iyi insanlardı konuşurken Allah kelimesini sıkça kullanıyorlardı" diyor. :)

Yasadığı sığınmacıdan kardeş olmaz, kardeş isteyen babasına söylesin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Tahribat dinle ilgili anket yapsın bakalım yüzde kaçmış :)

Bana sorarsan %90'larda falan ama bu oran neye inanıyorsun dediğinde müslümanım diyenler. İslamı kaç kişi biliyor dersen gördüğüm kadarıyla en fazla %20.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

bu olay fazla abartılıyor bence, din sadece bir dünya görüşü, felsefe gibi yani, şimdi niye bir siyasetçi çıkıp türkiyenin %99'u nihilist demiyor, arada bir fark yok ikiside insanın dünya ve yaşamla ilgili fikirlerini ifade eden kavramlar

ayrıca bu konuda net rakamlar vermez zor, isteyen istediği gibi götünden sallar gidip adamın götüne istatistiği nerden elde ettiğini soramazsın, o yüzden bende türkiyenin %78'i budist diyorum hadi bakalım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    CaNNi bunu yazdı
    Kaptan bunu yazdı
    CaNNi bunu yazdı

ben türküm bu ülke benim diyenler icin %99 herkes müslüman.. böyle bir istatistik aramana gerek yok.. uzun adam ne dese dokaniyor herkese enteresan.. . 

hocam bende türküm ama  müslüman degilim, uzun adam dediginiz kişi yanlış biliyor bence.

bu ülkede nedense herkes kendi türlerinden cok oldugunu hissediyor, farkli kültürün insanlari veya vs vs isim vermiyim her yere bok mantari gibi yayildiklarini düsünüp tükürdüklerinde bu ülke sel olur diye düsünüyorlar yada hissediyorlar.. bu ayi kürkünün icinden cikmalari dileklerim ile onlara.. bu ülkede hicbirimizden 1 tane daha yok, dolayisi ile herkesi kendimiz gibi bok mantari olarak görmemiz sacma degilmi ? heryerde oldugunu %99 müslüman degilde %99 dinsiz ne oldugu belli olmayan bi ülke oldugunu ima etmeye calisiyorsun yada gercekten merak mi ediyorsun anlamis degilim... gercekten merak ettigini de düsünmüyorum aciksasi.. tamamen din üzerinden yürümüssün zaman harciyorsun..

herkese batmıyor istatistiklerin üstünde bile oynamak size göre doğru ksr bakmada 1 adamın ağzından çıkan her kelime doğru olma ihtimali nedir heleki siyasetçiyse. küçük örnek işsizlik rakamları :) bu ülkenin %99 u ağız müslümanıdır! RETRET in dediğine de katılırım bizler müslümanlığı tamamen yaşayan bir millet değiliz her şeyde olduğu gibi bundada işimize nasıl gelirse o şekilde davranıyoruz ve bu doğru değildir. o yüzdn söylenecek tek kelime ülkede medeniyet seviyesini osmanlı devleti nasıl dengelde ve toplum yaşamında kullanmış onu görmek lazım bazıları gibi ohh be osmanlı geliyor deyip sevinmekle olmuyo bu işler...

Living Death
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Erkek

canni

gayet  merak ettigim kimliginde  islam yazan kaç m kişi var ( ancak sen akp yandaşı yada aşırı  dincisin sanırm o yüzden konuya farklı yaklaştın  )(dindarlara saygım sonsuz dincilere diyecek laf çokta susmak en güzel cevap.)

serdar 

dediklerine katılıyorum

retret  

hocam  ben sadece kimliğinde yazandan bahsediyorum  sözde yada özde müslümandan bahsetmiyorum  sadece kimlik , eger  sözde yada  özde müslüman olayına girersek tbtde çıkamayız..

bu konuda araştırmaya devam edecegim  çünkü kimlikte yazanı merak ediyorum ben .

KaptaN tarafından 09/Ara/15 00:57 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    Kaptan bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

benimde asıl merak ettiğim 
    sırf toplumdan çevreden dışlanmamak iötekileştirilmemek için acaba kaç kişi zorla müslümanım diyor yada demek zorunda kalıyor müslüman olmadığını rahatça söyleyemiyor.

bu konu  çok başka bir konu hocam ben herşeyi göze aldım gittim din hanesini sildirdim   artı zorda degil  bi ilekçe ve yeni kimlik 10 dakika   ile sürmüyor 

ülkemizde çogu kişi mahalle baskısı altında oldugundan söyleyemiyor,

merak ettigim kimlikte yazan benim .

Hocam açıkçası benim fikrim kimliklerde din ibarelerinin bulunduğu bir bölümün olması biel Laikliğe aykırı bir durum  dini inanç kısmı devletin kayıtlarında sadece ve sadece ölüm sonrası defin işlemleri için bulunmalı ama 
    işe girerken okula girerken bankaya para yatırırken  gsm hattı  bile alırken fotokopisini verdiğimiz kimliiğimizde bulunması çok yanlış 
    bilmiyorum başka ülkerlerde bu dururm nasıl yurt dışında yaşayan arakşlar cevaplarsa sevinirim de 
    bana göre çok gereksiz din ibaresinin varlığı gerçekten kimseyi rahatsız etmemesi gererkirken demokratik laik ülkedeysek neden kimlikte yazar ben anlamadım 

anayasada üstelik din dil ırk ayrımı yapılmamasıyla ilgili madde varken insanların bu şekil mimlenmesi saçma 
    kimliğinde yahudi yazan birini ülkede kururmsal firmalar hariç kaç kişi işe alır mesela bunlar önemli şeyler düşünüldüğünde 

yeni kimliklerde bildiğim kadarıyla din hanesi silniyor, zaten bildiğim kadarıyla yapılış amacı, eğer aileden kimseye ulaşılmazsa hangi mezarlığa gömülmesiyle ilgili. 

Yurtdışında oturum kaydında din soruluyor, buranın vatandaşları da şöyle bir şey oluyor, mesela bi çocuğun oldu ve vaftiz yapıldığında o bebek kayıt oluyor bu kilisede vaftiz olunduğuna dair, eğer ailesi kiliseye üye değilse, kilisenin hizmetlerinden faydalanamaz. Mesela kilisede evlenemez ya da çocukları vaftiz yapılmaz bunun için ücret ödenmesi lazım. Kiliseye kayıt olunduğunda da kiliseye vergi ödemek zorundasın..

Çek cumhuriyetinde işler biraz daha farklı, rusya'nın etkisiyle bir sürü kilise kapatıldığı için ve hala kapalı olduğu için pek dini şeyler yok ama isviçre'de söylediğim şekilde. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda. Tek Cözüm; Zafer Partisi!
Toplam Hit: 5463 Toplam Mesaj: 67
din