folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türknet 12 Lira Zamcık Yapmış

Türknet 12 Lira Zamcık Yapmış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Türknet kullanıyorum Türknet dahil her sağlayıcı altyapının 50 mbps desteklediğini belirtiyor (altyapı sorgulayıcı) ancak 2 yıldır Türknet e VDSL geçme talebi iletmeme rağmen port yok denilerek reddediliyor. Madem port yok neden o hızı alabileceğimi söylüyorsunuz dediğimde cevap veremiyorlar.

Şu an ADSL üzerinden 13 mbps alabiliyorum. Bu ADSL den VDSL e geçmek için güncel bir yöntem yok mu? Türknet biz sorguladığımızda boş port yok görünüyor bu her sağlayıcı için böyle diyor ancak Turktelekom a sorduğumda port var geçiş yapabiliriz demişlerdi 2 yıl önce.

Acaba netgalaksi ye geçsem yapabilirler mi?

Netgalaksi bir şey yapamaz ama Milleni'ye geçebilirsin. Büyük firmalar Telekom elemanları üstünde baskı kurabiliyor. Yoksa Telekom elemanlarının sikinde değil. Ellerinde ki şirket telefonlarına bildirim geliyor git şu adresin internetinde sorun var diye. Bakıyor Türknet müşterisi gidip baktım sorun yok deyip arızayı kapatıyor eleman.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

türknetten aşırı bıktım hocam. 4 gün boyunca net yoktu evde çok bariz şekilde santralden sinyal almıyordu. sayısız tivit ve destek talebinden sonra biri aradı dedi sizin modem bozuk. dedim 10 dk sonra okulun modemini getirip takacam çalışmazsa siktim belanı kem küm etti. modemi aldım geldim bi baktım net gelmiş.

başka bi sorunda pezevenkler ile 15 gün tartıştım hızım düşük diye. bana santral taşınmış ondan diye gerekçe sundular. 35k nufuslu göt kadar ilçede yaşıyorum santral sabit değişmemişti emindim yine kalkıp gittim saha elemanı dayıyı kahvede yakaladım sordum. yok öyle bişey yıllardır aynı yerde dedi. ama hazreti türknet bi türlü ikna olmadı buna.

Sorma hocam severek hevesle başvurdum burnumdan getirdiler. twitter ticket vs yazıp duruyorum sikine takan yok.

şimdi yalına başvuruyorum. 2 güne geçer akabinde hemen netgalaksi düşünüyorum. belki milleni emin değilim.

EDİT: ticket kayıtlarını yüklüyorum lütfen okuyup bi yorum yapar mısınız müridler? ben de mi sorun? Şu süreçte ne yapmam lazım?

https://yadi.sk/i/uG4l2789kAQw5w

joe_black tarafından 16/Haz/20 19:53 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Netspeed bu sene zam yapmayacağını açıklamış. Kaldı ki yeni geçiş yapacaklardan zaten 6 aylık taahhüt alıyorlarmış. Karşılığında onlarda 6 ay boyunca sabit fiyat garantisi veriyorlarmış. Bence 2 taraf içinde mantıklı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Netspeed bu sene zam yapmayacağını açıklamış. Kaldı ki yeni geçiş yapacaklardan zaten 6 aylık taahhüt alıyorlarmış. Karşılığında onlarda 6 ay boyunca sabit fiyat garantisi veriyorlarmış. Bence 2 taraf içinde mantıklı.

Bende netspeetteyim bu güzel haber oldu. 35mbit 200gb kota 63tl gayet makul. Ama yılbaşında ne olur bu paket acaba75-80 bandı derse turknete geçiş mecbur

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Netgalaksi için kağıtları imzaladım yarın gönderecektim bu nedir.Kullanıcı yorumlarıda akşamları hız düşmesi ping artışı oluyor diyorlardı.Ne gerek var türknete geçeyim temiz temiz kullanayım.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu firmada yeni çıkmış. Fiyatları uygun geldi.

https://gibir.net.tr/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu firmada yeni çıkmış. Fiyatları uygun geldi.

https://gibir.net.tr/

donanımforumda görmüştüm istanbula destekleri yok şimdilik. Kısıtlı ilerle yola çıkmışlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İnternete 70-80 liradan fazlasını vermek gereksiz bence. Ne hız veriyorlar ki o kadar para istiyorlar ? Türkiye'de şuan en mantıklı firma Kablonet. Bahsettiğim fiyata hem TV hem telefon hemde internet satıyor adamlar. 

Temmuz'dan sonra Telekom altyapısı üstünden hizmette vereceklermiş o zaman ülkedeki her eve girecekler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İnternete 70-80 liradan fazlasını vermek gereksiz bence. Ne hız veriyorlar ki o kadar para istiyorlar ? Türkiye'de şuan en mantıklı firma Kablonet. Bahsettiğim fiyata hem TV hem telefon hemde internet satıyor adamlar. 

Temmuz'dan sonra Telekom altyapısı üstünden hizmette vereceklermiş o zaman ülkedeki her eve girecekler.

O zaman güzelmiş. Bakalım fiyatlar nasıl olacak?

Not late for nothing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

O zaman güzelmiş. Bakalım fiyatlar nasıl olacak?

Sokaklara koyulacak kabinler ve modemler için ihaleyi açmışlar bile :

https://www.turksat.com.tr/tr/satin-alma-ilanlari/kablosuz-vdsl-modem-alimi-satinalma-ilani

https://www.turksat.com.tr/tr/satin-alma-ilanlari/ftth-saha-dolabi-bina-dolaplari-ve-fiber-optik-sistemleri-urun-temini-isi-ilan-1

Toplam Hit: 46005 Toplam Mesaj: 139
türknet