folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Turknet %21 Zam Yaptı.10 Ay Sabit Fiyat Teklifi.

Turknet %21 Zam Yaptı.10 Ay Sabit Fiyat Teklifi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Altyapı max 64 mbit destekliyor.

Milleni 100 mbit'e kadar telekom altyapısı 125 lira.

Daha uygunu da yok sanırım bu şartlarda.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Comnet'in en büyük problemi ip adreslerinin hosting/datacenter olarak gözükmesi. Bazı IP TV servisleri ve siteler o yüzden engelleme yapıyor. Çünkü sizi kurumsal kullanıcı olarak görüyorlar başlarına bela almak istemiyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Millenicom

50 mbit, 130 lira taahhütsüz geçiş başvurusu yaptım.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İnternet taşıyacaklar 3 ayda 1 taşıma yapabileceklerini bilerek internetlerini taşısın. Başka firmaya geçince 3 ay boyunca taşıma yapamıyorsunuz. 

mkyb tarafından 24/Tem/22 20:54 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İnternet taşıyacaklar 3 ayda 1 taşıma yapabileceklerini bilerek internetlerini taşısın. Başka firmaya geçince 3 ay boyunca taşıma yapamıyorsunuz. 

Ben de netgalaksi'ye tasiyacagim.

Bir durum gelisti ve bir daha tasimak istiyorum diyelim; taahhüt olmadigi icin iptal ettirdikten sonra baska firmaya gecsem olur mu?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ayd bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Ben de netgalaksi'ye tasiyacagim.

Bir durum gelisti ve bir daha tasimak istiyorum diyelim; taahhüt olmadigi icin iptal ettirdikten sonra baska firmaya gecsem olur mu?

Portunu kaybedersin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

bugün türknetten gibir'a geçiş yaptım altyapım 75 mbps destekliyor aldığım hız max  30-35 mbps dün türknetle 60ları görüyordum umarım düzeltirler..

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Aytekinet bunu yazdı

bugün türknetten gibir'a geçiş yaptım altyapım 75 mbps destekliyor aldığım hız max  30-35 mbps dün türknetle 60ları görüyordum umarım düzeltirler..

Hattımın alacağı son hızı istiyorum demen lazım. Onlar Telekom'un sunduğu panelden senin hat bilgilerini düşürüp arttırabiliyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    edminkardes bunu yazdı

hocam superonline speedtest sonuçlarını yanıltıyor iperf ile test yapabilir misin

bahsettiğini bilmiyorum hocam, link atarsan bakayım?

homebrew ile speedtest-cli kurdum ve terminal üzerinden test ettim, sonuçlar şu şekilde.

200 liraya bu hız, 12 ay sabit fiyat, bence gayet iyi bugünün şartlarında.

hocam konuya yazdığımı bile unutmuşum anasayfaya düşünce gördüm cli den yaptığın testde yine speedtest.net deki sunucular oluyor superonline bilerek orada hızı yüksek gösteriyor mac için yine homebrew ile iperf kurduktan sonra https://iperf.fr/ bu siteden sunucu seçip test yapabilirsin kullanımı için şu videoya bakabilirsin https://www.youtube.com/watch?v=SjvP8fGJOoY 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    edminkardes bunu yazdı

hocam superonline speedtest sonuçlarını yanıltıyor iperf ile test yapabilir misin

bahsettiğini bilmiyorum hocam, link atarsan bakayım?

homebrew ile speedtest-cli kurdum ve terminal üzerinden test ettim, sonuçlar şu şekilde.

200 liraya bu hız, 12 ay sabit fiyat, bence gayet iyi bugünün şartlarında.

hocam konuya yazdığımı bile unutmuşum anasayfaya düşünce gördüm cli den yaptığın testde yine speedtest.net deki sunucular oluyor superonline bilerek orada hızı yüksek gösteriyor mac için yine homebrew ile iperf kurduktan sonra https://iperf.fr/ bu siteden sunucu seçip test yapabilirsin kullanımı için şu videoya bakabilirsin https://www.youtube.com/watch?v=SjvP8fGJOoY 

hocam 5201 olan serverları denedim, çoğu yanıt vermiyor, yanıt verenler de 10-15 mbit falan gösteriyor, ancak ben dosya indirirken saniyede 40-50 MB ları görüyorum, yani 10 mbitle saniyede maksimum 1,5-2 MB falan indirir.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 5729 Toplam Mesaj: 81
zam turknet