Ucuz Telefon Tavsiyeleri Konusu Part 2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kaçak Redmi 9'lar 1.500'den gidiyor şu ara. Fena telefon değil. 64 GB hafızası var ve hafıza kartı takılabiliyor. Birde aynı özellikte Samsung A12 var onunda piyasası 1.600 falan.

Kameraları 5 para etmez ama internete gireyim, Whatsapp'tan konuşayım, Instagram'dan karı kız beğeneyim diyenler için gayet iş görür iki telefonda.

🔸Ekran: 6.53 İnç
    🔸İşlemci: Helio G80
    🔸Batarya : 5020 mAh
    🔸Arka Kamera: 13 MP
    🔸Ön Kamera: 8 MP
    🔸Hafıza Kart desteği:Var

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kaçak Redmi 9'lar 1.500'den gidiyor şu ara. Fena telefon değil. 64 GB hafızası var ve hafıza kartı takılabiliyor. Birde aynı özellikte Samsung A12 var onunda piyasası 1.600 falan.

Kameraları 5 para etmez ama internete gireyim, Whatsapp'tan konuşayım, Instagram'dan karı kız beğeneyim diyenler için gayet iş görür iki telefonda.

~Ekran: 6.53 İnç
    ~İşlemci: Helio G80
    ~Batarya : 5020 mAh
    ~Arka Kamera: 13 MP
    ~Ön Kamera: 8 MP
    ~Hafıza Kart desteği:Var

bu 1600TL fiyatıyla Kaçak Samsung'a kayıt işlemi filan gerekmiyor yada imei atılabiliyor demek mi bu?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

bu 1600TL fiyatıyla Kaçak Samsung'a kayıt işlemi filan gerekmiyor yada imei atılabiliyor demek mi bu?

Samsung'ta çift sime imei atılabiliyor. Xiaomi tek sim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Samsung'ta çift sime imei atılabiliyor. Xiaomi tek sim.

Ev ortamında Son kullanıcı İmei atabiliyor mu bu Samsung Model'ine?

harici aparat gerekiyor mu?

RitmFarbRacourci tarafından 10/Haz/21 20:07 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

2500-300 bütçem var. Kamerası iyi olsun ekran kalitesi iyi olsun başka beklentim yok. Telefonu her akşam şarj ederiz.

Ne önerirsiniz ?

Bide 2500 le 1500 lük telefon arasında ciddi bir fark var mı ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yeni Samsunglara nasıl kayıt yapılıyor bilgim yok. 

1.500 liralık telefonla pahalı telefon arasındaki iki büyük fark var. Ekran ve kamera kalitesi. Ekranlar artık ucuzladığı için öyle eskisi gibi pikseller sayılmıyor ama pahalı bir telefonun ekranına bakınca haa bu daha kaliteli diyorsunuz. Hız konusunda ise eğer öyle PUBG tarzı ağır oyunlar değilde otobüste vakit geçsin diye Candy Crush tarzı basit oyunlar oynuyorsanız farkı anlamazsınız. Saniyelik farklar olur uygulama açılışlarında o kadar. Sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte.

Ucuz telefon kullanmanın en büyük rahatlığı telefona bir şey olacak aman çizilecek, aman düşecek derdi olmuyor. Düşerse düşsün amk zaten ucuza aldım diyorsunuz. :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung GalaxyS20 FE'nin Snadpragon işlemcili versiyonunun Samsung bayisi satış fiyatı buymuş. İnternetten satış başlarsa biraz daha ucuza bulunur. Şuan sadece Samsung bayilerinde satılıyor. Exynos olanı yaramaz ama Snapdragon olanı tam bir efsane. 

Türkiye'ye 2023'te gelecek ama Snapdragon olanda 5G desteğide var.

mkyb tarafından 14/Haz/21 22:28 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Telefonumun ekranı kırık, şu an tamir dahi ettiremiyorum, fiyatlar almış başını gitmiş, ekran tamir ücreti 1.000, bir diğerinin ekran değişim ücreti 700... hadi ekranı yaptırdın bunların yarın soketi de bozulabilir, pili de yenilenme isteyebilir, en düşük yeni telefonlara bakıyorum çamur gibi ekranı olan telefon 1600.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

ben de yeni telefon alacağım eldeki kırıldı 4 kez tamir ettim kaldırmıyor artık...  Maks 3K bandında telefon önerisi olan varmı?

- Xiaomi almak istemiyorum çünkü telefon görüşmesi yaparken ekran açılıyor, aptal heriflere söylüyoruz kabul etmiyorlar ve düzeltmiyorlar da. (bu yakınlık sensör sıkıntısı olmayan model varsa alabilirim de)

dcpromo tarafından 15/Haz/21 09:58 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

ben de yeni telefon alacağım eldeki kırıldı 4 kez tamir ettim kaldırmıyor artık...  Maks 3K bandında telefon önerisi olan varmı?

- Xiaomi almak istemiyorum çünkü telefon görüşmesi yaparken ekran açılıyor, aptal heriflere söylüyoruz kabul etmiyorlar ve düzeltmiyorlar da. (bu yakınlık sensör sıkıntısı olmayan model varsa alabilirim de)

TCL 10 Plus. 

https://www.youtube.com/watch?v=WNqwa8xQBME

Toplam Hit: 19913 Toplam Mesaj: 120
telefon telefon