folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Vicdanı "Red" Hakkının Kullanılması

Vicdanı "Red" Hakkının Kullanılması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:
    -----------------------------

Olgunisik bunu yazdı:

Türk kanunlarına göre vicdani redci olma hakkın yok. AİHM de dahil nereye gidersen git bir ömür askeriye seninle uğraşıyor. Tutuklayıp acemi birliğine yolluyor. Askeri kıyafet giymek istemessen yada silah istemessen bu sefer emre iteatsizlikten hakkında işlem yapıp suçunun vasfını değiştiriyor. AİHM de emre iteatsizliklere çare olamıyor. Fırsatın varsa ülke dışına çık.

onunda kkolayı var :) her yıl öss girersin aöf yazılırsın kaydını yaparsın 4 -5 yılda bir kayıt yenilersin :)

aöf girsen de 29 yas sorunu var bildigim kadari ile 29 gecince aöf de okuyosan bile aliyorlar :)

Parlayan bizi paylar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

cevik bunu yazdı:

HeadBanger bunu yazdı:

Olgunisik bunu yazdı:

Türk kanunlarına göre vicdani redci olma hakkın yok. AİHM de dahil nereye gidersen git bir ömür askeriye seninle uğraşıyor. Tutuklayıp acemi birliğine yolluyor. Askeri kıyafet giymek istemessen yada silah istemessen bu sefer emre iteatsizlikten hakkında işlem yapıp suçunun vasfını değiştiriyor. AİHM de emre iteatsizliklere çare olamıyor. Fırsatın varsa ülke dışına çık.

onunda kkolayı var :) her yıl öss girersin aöf yazılırsın kaydını yaparsın 4 -5 yılda bir kayıt yenilersin :)

aöf girsen de 29 yas sorunu var bildigim kadari ile 29 gecince aöf de okuyosan bile aliyorlar :)

:) geri kalanını da 2 yıl myo okursan sorunun olmaz :)

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezoo
    sezoo's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:

sezoo bunu yazdı:

HeadBanger bunu yazdı:

aynı sorun bendede var... bende gitmek istemiyroum ama bakalım neler olcak :(

Lan ne hale geliyor TÜRK GENÇLİGİ!!

Gitmek istememendeki sebep nedir onu merak ettim. Göt korkusumu?

polemik yaratacak birine benziyorsun... devam ederim ama sorun değil..

üni okuyorum ve eeğer ki askerlik herkez için 12 ay olursa.. kararım böyle olucak... niye derse kıçımı yırtıcam ünide bişiler öğrenicem sırf askerlik yapmadım die de işe giremicem ve askere gitmek zorunda kalıcam ve o  12 ay da bütün herşeyi unutucam....

ayrıca askerlik yaptıysan sen 4 nala gitmişsin sanırım :)) kimse seve seve gitmiyro askere öyle birinide görmedim.. ;)

Polemik yaratmak benim işim degil sadece merak ettim.

Askerligi kısa dönem yapmak içinmi üni okuyorsun? Ben askere 4 nala degil ama istedigim için gittim. En azından içimden askerden kaçim yapmayim gibi bir düşünce olmadı. Geriye bakarsan dedelerimiz 2-3-4-5 sene askerlik yaptılar. Ben 15 ay yaptım.

Tamam askerlik zor gelir herkese zaten sistemide saçma geliyor bana. 12 ay insanın hayatını kısıtlıyor. Askerlik için 3 en fazla 5 ay yeterli. Bu süre zarfında zaten askerlik ile ilgili herşey ögreniliyor geri kalan zamanlarda da amelelikten başka birşey olmuyor.

Belki kendince haklısın ama HER TURK GENCİNİN ASKERE Gitmesi gereklidir.

Askerlige seve seve gidenlerde var emin ol. :)

Dövme Yapılır Mekan ANTALYA-ALANYA
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

sezoo bunu yazdı:

HeadBanger bunu yazdı:

sezoo bunu yazdı:

HeadBanger bunu yazdı:

aynı sorun bendede var... bende gitmek istemiyroum ama bakalım neler olcak :(

Lan ne hale geliyor TÜRK GENÇLİGİ!!

Gitmek istememendeki sebep nedir onu merak ettim. Göt korkusumu?

polemik yaratacak birine benziyorsun... devam ederim ama sorun değil..

üni okuyorum ve eeğer ki askerlik herkez için 12 ay olursa.. kararım böyle olucak... niye derse kıçımı yırtıcam ünide bişiler öğrenicem sırf askerlik yapmadım die de işe giremicem ve askere gitmek zorunda kalıcam ve o  12 ay da bütün herşeyi unutucam....

ayrıca askerlik yaptıysan sen 4 nala gitmişsin sanırım :)) kimse seve seve gitmiyro askere öyle birinide görmedim.. ;)

Polemik yaratmak benim işim degil sadece merak ettim.

Askerligi kısa dönem yapmak içinmi üni okuyorsun? Ben askere 4 nala degil ama istedigim için gittim. En azından içimden askerden kaçim yapmayim gibi bir düşünce olmadı. Geriye bakarsan dedelerimiz 2-3-4-5 sene askerlik yaptılar. Ben 15 ay yaptım.

Tamam askerlik zor gelir herkese zaten sistemide saçma geliyor bana. 12 ay insanın hayatını kısıtlıyor. Askerlik için 3 en fazla 5 ay yeterli. Bu süre zarfında zaten askerlik ile ilgili herşey ögreniliyor geri kalan zamanlarda da amelelikten başka birşey olmuyor.

Belki kendince haklısın ama HER TURK GENCİNİN ASKERE Gitmesi gereklidir.

Askerlige seve seve gidenlerde var emin ol. :)

tamam sende bir yönde haklısın ama dedğin gibi işte kısıtlıyor hayatı..

ayrıca askerlik için okumuyorum jkendim içinb okuyorum askerlikten fedakarlık etmeyi düşünüyorum..sonuçta pratik gerektiren bir bölüm okuyrum... çoğu kesim yanlış anlıyor ama kendimce belki haklıyımdır..

Boş İşler Uzmanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

zar zor össyi kazanmışım , 19 yaşında girdim.Şimdi üniversiteyi kalmadan 5 senede bitiriyorum ki kalıcam.Eder 6.Çıktığımda 25 yaşındayım.Birde üstüne paketlenip askerlik.Hazırlıktı şuydu buydu derken 1.5 sene gitti.Eder sana 26.5 yaş.

Ben bu 3.5 yılda işimi mi yoluna koyucam, eş mi bulmaya çalışıcam ? 30 yaşından sonra bitti.

Askerlik neyi istiyor onu anlamadım.6 sene zorunlu askerlik olsa, ordu hizmetçisi olaktan başka ne yapacaksın ? ilk 1 ay sana öğreteceklerini öğretecekler.Sonra ?üniversite okumuş adamlar bana iş bile yaptırmayacak.

Spor mu ? spora gidiyorum, erkek kalkmak mı ? işte kalkıcam.Tüfek atmak mı ? zaten yazın köyde fazlasıyla tüfek, silah atıyorum.Askeri stratejiler falan mı ? bunları 12 ayda mı öğretecekler ? acemilikten sonra fazla birşey yapanı duymadım (üni bitiren).

Eğer vatan işgal altına girerse; o zaman gidip hemen askere koşucam.Bu kadar basit.Tüfek eğitimim var.Cepheye gönderip komutanın sözünü dinleyeceğiz.Olay bu.

Bunun için bri 12 ay eğitim almaya gerek duymuyor.He salaksan , 6 senede eğitim alsan ne yapacağını bilmez adam.Burda salak, küçümseme değil.Gerçek anlamda beyni tam basmayan adamlar var.

Askerlik olmalı, ama artık öyle meydan savaşı falan kalmadı.GErilla olmayı öğretmeyecekler, komando olmayı hiç öğretmeyecekler.O halde 3-4 ayda bizi eğitebilirler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezoo
    sezoo's avatar
    Erkek

Hangi bölümü okuyorsun?

Dövme Yapılır Mekan ANTALYA-ALANYA
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

sezoo bunu yazdı:

Hangi bölümü okuyorsun?

hoca bana sorduysan bilgisayar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

sezoo bunu yazdı:

Hangi bölümü okuyorsun?

hoca bana sorduysan bilgisayar

elektronik otomasyon ardına kısmet olursa dgs ile mühendislik zorlicam.

Boş İşler Uzmanı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

İstatistiklere göre Türkiye'de her subaya 3 tane emir eri düşüyor. Askere giden herkes savaşmıyor yani. Ha askere giden herkes savaşa gönderiliyor olsaydı ve bu insanlar savaştan kaçıyor olsalardı o zaman "korkak" ve türevi ağır ithamlarda bulunmakta haklı olabilirdiniz bir nebze.

kendinize ayığ olunuz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:

elektronik otomasyon ardına kısmet olursa dgs ile mühendislik zorlicam.

hocam bilgisayarı çok seviyordum, fakat sağolsun şu mühendislik yüzünden bilgisayardan bile tiksindim.Mühendisliğik dediğin çok iğrenç birşey ya.Berbat.

Toplam Hit: 10922 Toplam Mesaj: 81