folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Vicdanı "Red" Hakkının Kullanılması

Vicdanı "Red" Hakkının Kullanılması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

ad1s89 bunu yazdı:

yazık yazık valla çanakkalede kalan dedelerimiz atalarımız da sizin gibi düşünseydi sen bu satırları yazabilecek imkan ve olanak bulamazdın..çanakkale savaşında 7 cihan geldi üzerimize yemek yok silah yok ayaklarına giyecek çarıkları dahi yokken batmaz denilen savaş gemilerini batırdık adamlar öleceklerini bile bile gittiler bugün askerlerimiz olmazsa sizin kıçınıza tekmeyi vururlardı böyle bilgisayar başında özgürce oturamazdınız vicdani red miş en büyük vatan hainliği sizin bu düşünceleriniz  madem vicdanınız el vermiyor askere gitmeye bu ülkeden defolun gidin askeri güç olmadan teknolojiyi nasıl geliştirmeyi düşünüyorsunuz nasıl iyi eğitilmek istiyorsunuz bu ülkede tsk olmazsa eğer 1 saniye bile geçmeden karış karış bölerler ülkeyi tekrar söylüyorum vicdan i red çiler vatan hainidir

Askeriyeye adım atmamış olduğunuz nasıl belli yoksa orda yazan VATANINI EN ÇOK SEVEN, GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR.yazısını görürdünüz.Görevimiz ne ? İyi bir vatandaş olmak mı yoksa iyi bir asker olamk mı.Önce bunu bir kararlaştıralım.Yok iyi bir asker olmaksa TSK götünü kaldırıp benim sırf 3 net yapamadığım için komando olamamama bir çare bulsun.Sonra veriglerin %40 ını almayı bildiği gibi oturup sınırlardaki karakolları güçlendirsin.

evet daha askerliğimi yapmadım ama kaçtığım için değil okuduğum için askere inşallah kasımda gideceğim  babalar gibi yapacam geri gelecem sonra ülkeme senin değidin gibi iyi bir yurtsever olarak vatandaş olarak çalmadan çırpmadan kimsenin hakkını yemeden dinci olup insanların dini inançlarına karışmadan milliyetçi olup tav olduğum adamları it sürüsü gibi adam toplayıp dövmeden çok bilmişlik edip askerliği kötülemeden hizmet edeceğim.sizin gibi düşünseydim askerden kaçsaydım adam diye ortada dolaşmazdım.benim askerliğimi yapmak istememdeki amaç ben 21 yaşıma kadar rahat rahat okuduysam gezdiysem kardeşlerimde özgürce okusunlar gezsinler diye..benim için askerlik can vermek değil sadece her askere giden şehit olmuyor ömründen 15 ay veya 5 ay 6 ay askerliğine vermek ne kadar zor olur ki 

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Trzes
    Trzes's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:

aynı sorun bendede var... bende gitmek istemiyroum ama bakalım neler olcak :(

vatan kimlere emanet :)

www.Kizderbent.org www.Paylasdir.com www.Csoynat.com www.Gurk4n.tr.gg www.Csoynat.net www.GurkanAltbas.com www.Oguntavukculuk.com www.Kizderbent.com www.fatmagulunsucune-izleyin.com www.diziseyretin.com ------------------- Counter Strike 1.5 Serverler. Cs1.csoynat.com Cs2.csoynat.com Cs3.csoynat.com Cs4.csoynat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

Trzes bunu yazdı:

HeadBanger bunu yazdı:

vatan kimlere emanet :)

seni geren nokta ne diye sormicam... :) sus amcaoğlu acıklamam orda..

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

ad1s89 bunu yazdı:

HeadBanger bunu yazdı:

sezoo bunu yazdı:

HeadBanger bunu yazdı:

Lan ne hale geliyor TÜRK GENÇLİGİ!!

Gitmek istememendeki sebep nedir onu merak ettim. Göt korkusumu?

polemik yaratacak birine benziyorsun... devam ederim ama sorun değil..

üni okuyorum ve eeğer ki askerlik herkez için 12 ay olursa.. kararım böyle olucak... niye derse kıçımı yırtıcam ünide bişiler öğrenicem sırf askerlik yapmadım die de işe giremicem ve askere gitmek zorunda kalıcam ve o  12 ay da bütün herşeyi unutucam....

ayrıca askerlik yaptıysan sen 4 nala gitmişsin sanırım :)) kimse seve seve gitmiyro askere öyle birinide görmedim.. ;)

demekki sen hiç vatan sevgisi olan birini görmemişsin aga bak okulum 1 yıl uzatmalı olarak bu yıl bitiyor 2011 e kadar tecilli olmama rağmen tecili bozdurup hemen askere gitmek istiyorum ailemin açıköğretim oku kısa dönem yap gibi sözlerine aldırış etmeden gidecem babalar gibi  15 ay yapacam askerlikten korkulur mu amk tabi rahat hayata alıştınız maçanız yemiyor sonra vicdanı ret hakkı diyorsunuz vatan borcunun reddi falan olmaz en azından delikanlı adam yapmaz...

seni geren kısım ne hocam..kendi isteğimle yaklaşık  en az 3-4 kere tecil kullancam ? neden mi keyiften ok ?

Boş İşler Uzmanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

dibini dövdürüp bunu belgeleyerek , delikanlı gibi askerlik yapmayı götüm yemiyo ztn yiyeceğini yedi diyebilirsin mesela

herşeyin bir şeyi vardır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

sen ben gitmezse askere kim koruyacak bu memleketi hocam ? o insan hakları diyen adamada çok güldüm hatta bi daha gülem "ha ha ha ha " çoluk çocuk olduğunuza veriyorum bişey demiyorum

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ShockStun bunu yazdı:

sen ben gitmezse askere kim koruyacak bu memleketi hocam ? o insan hakları diyen adamada çok güldüm hatta bi daha gülem "ha ha ha ha " çoluk çocuk olduğunuza veriyorum bişey demiyorum

nedense herkes çoluk çocuklugumuza takmış hoca sen kendine önce bak biz fazla diyoruz gitmicez demiyoruz ama gidipte hiç ugruna milletin masa başı oyunları yüzündn ömrünün baharında olanların şehid oluşunu izliyoruz. onların anne babalarına kim hesap vericek önce bi yazılanların hepsini oku sonra yorum yap

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

yassun bunu yazdı:

ShockStun bunu yazdı:

nedense herkes çoluk çocuklugumuza takmış hoca sen kendine önce bak biz fazla diyoruz gitmicez demiyoruz ama gidipte hiç ugruna milletin masa başı oyunları yüzündn ömrünün baharında olanların şehid oluşunu izliyoruz. onların anne babalarına kim hesap vericek önce bi yazılanların hepsini oku sonra yorum yap

ozaman masa başında oyun yapan adamlara seçimlerde oy verip iktidara taşımıcaksın hoca.

dün dedim bugun yine diyorum. masabaşı oyunlarla ölen şehitlerin sorumlusu siyasiler değil bizzati halktır.

seçimlerde 2 çuval kömüre vatan evlatları ve vatan şehitleri satıldı..

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aryan
    Aryan's avatar
    Erkek

AbdullahAzad bunu yazdı:

yassun bunu yazdı:

ShockStun bunu yazdı:

ozaman masa başında oyun yapan adamlara seçimlerde oy verip iktidara taşımıcaksın hoca.

dün dedim bugun yine diyorum. masabaşı oyunlarla ölen şehitlerin sorumlusu siyasiler değil bizzati halktır.

sen ne yaptın?

Sigarayı bıraksam diyorum; tamamen sana başlasam... Sen daha çabuk bitirirsin işimi, böyle çok yavaş ölüyorum... // üzüldüm ben; üzdü
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

Aryan bunu yazdı:

AbdullahAzad bunu yazdı:

yassun bunu yazdı:

ShockStun bunu yazdı:

sen ne yaptın?

sen ne yaptın hoca ?

zoruna giden ne ? neyin ucu dokundu sana ?

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 10923 Toplam Mesaj: 81