folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Vicdanı "Red" Hakkının Kullanılması

Vicdanı "Red" Hakkının Kullanılması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

zar zor össyi kazanmışım , 19 yaşında girdim.Şimdi üniversiteyi kalmadan 5 senede bitiriyorum ki kalıcam.Eder 6.Çıktığımda 25 yaşındayım.Birde üstüne paketlenip askerlik.Hazırlıktı şuydu buydu derken 1.5 sene gitti.Eder sana 26.5 yaş.

Ben bu 3.5 yılda işimi mi yoluna koyucam, eş mi bulmaya çalışıcam ? 30 yaşından sonra bitti.

Askerlik neyi istiyor onu anlamadım.6 sene zorunlu askerlik olsa, ordu hizmetçisi olaktan başka ne yapacaksın ? ilk 1 ay sana öğreteceklerini öğretecekler.Sonra ?üniversite okumuş adamlar bana iş bile yaptırmayacak.

Spor mu ? spora gidiyorum, erkek kalkmak mı ? işte kalkıcam.Tüfek atmak mı ? zaten yazın köyde fazlasıyla tüfek, silah atıyorum.Askeri stratejiler falan mı ? bunları 12 ayda mı öğretecekler ? acemilikten sonra fazla birşey yapanı duymadım (üni bitiren).

Eğer vatan işgal altına girerse; o zaman gidip hemen askere koşucam.Bu kadar basit.Tüfek eğitimim var.Cepheye gönderip komutanın sözünü dinleyeceğiz.Olay bu.

Bunun için bri 12 ay eğitim almaya gerek duymuyor.He salaksan , 6 senede eğitim alsan ne yapacağını bilmez adam.Burda salak, küçümseme değil.Gerçek anlamda beyni tam basmayan adamlar var.

Askerlik olmalı, ama artık öyle meydan savaşı falan kalmadı.GErilla olmayı öğretmeyecekler, komando olmayı hiç öğretmeyecekler.O halde 3-4 ayda bizi eğitebilirler.

zumsuk çok mantıksız konuşuyorsun sana orada verdikleri sporla dışarda yaptığın sporu birmi tutuyorsun tüfek eğitimim var diyorsun ya bende sana şunu diyeyim bok var köyde dedenin kulandığı av tüfeğine benzemez orada eline verdikleri g3 piyade tüfeği ne eğitimi aldın tüfek eğitimi varmış hangi şartlarda eğitim gördün dağda tepede hedef aldınmı mesafe hesapladınmı mevzi aldınmı siper alarak ateş ettinmi ne yaptın ne eğitimi aldın savaşta dedenin av tüfeğiyle seni keklik gibi, avlarlar haberin olsun :)  sonra vatan sağolsun

sen diyorsun ki askerlik acemi birliğinde asıl eğitim evet öyle usta birliği ise pratiktir bildiklerini pekiştirirsin uygulayarak birde şu laf var seni orada tuvaletçi bile yapsalar yani orada tuvaletçi bile olmasa dağa taşa sıçarsın tuvalet tamir ediliyorduda millet işeyecek yer bulamıyor sen nediyorsun her bir görev gerekli olduğu için veriliyor birazda  he şunu da söylüyüm üni bitirip kısa dönem askerlik yapan adamlarda kurtarmayacak bu vatanı onlar bir cacık değil askerde onlar sanıyor forsumuzda birşey yapmıyoruz hayır bir boka yaramadıklarından o yüzden tek tip askerlik gelecek ki bu çok güzel olacak herkes bir boka yarasın

a.k seni mantıklı konuşuyorsun biliyordum bu zamana kadar profiline bile böyle yorum yaptım ama çok yanılmışım bu yazını okuduktan sonra

kısacası sike sike yapacak herkes uzun lafın kısası vicdani red cacık olur...

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

vatan borcunu yerine getirmemiz için bi hak verilmiş. neden yapmayalım.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

Z-CHAN bunu yazdı:

gozkopat bunu yazdı:

ne garip vicdansız serefsızlere vıcdan-i red uyguluyorlar

insan haklari ile alakasi varmiş gibi gorunen ama olmayan olgudan faydalanmaya calısan vıcdanı redcıler .
    devlet,
    - herkese 5.000 ytl dagitiyoruz, almak mecburidir!" dediginde,

- benim ihtiyacim yok, garibana daha cok verin...
    diyecek insan kumesi ile
    - vicdani retci olmak istiyorum.

diyenler kumesi "eşit" olmadikca bu konu insanlik hakki olamaz. insanlik gorevi olabilir ancak.

Vicdani redçi değilim ama askerlik yapmak istemeyene de şerefsiz demeye gerek yok. Kişisel tercihtir.

Nasıl olsa şimdilik ortalıkta bir savaş tehlikesi yok. Böyle zamanlarda bu görevi profesyonel askerlere bırakabiliriz.

kendı dusuncen ama saçma

askerde askeriye ile ilgili olmayan nedenler den dolayı ebesi sikilmiş biri olarak (3 ay acemı bırlıgını burnumdan getırdıler hatay serın yol gıb bır yerde)

3 oglum var biride askere gitmesin yada kolay askerlik yapsın demem diyemem..

kim ne düşünürse düşünsün böyle evladım olucagına olmasın tercihimdir.

1 sene sinide vatana vermek den çekinen adam yarın savaş olsa ilk kacacak adam dır.

askerlık görevını yapma manın tek ıstısnası olabılır oda polıs lık  oda zaten adam hayatı boyunca bu ulke ıcın calısıyor gerısı kım olursa olsun gıtmelı

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

sınırları kanla çizilmiş bir vatanda 20 sene yaşıyorsun. 1 bucuk seneni vatanına ver diyorlar. cok abi dıyorsun.

dedem 3-4 sene askerlık yapmıs. gık cıkarmamıs. yazık abi. dedelerimizin ruhlarına yazık yani.

vicdani reti ateist biri çıkardı dıye duymustum dogrumudur ? yani aslı astarı varmıdır bilen biri bilgi verse güzel olur aslında.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

zumsuk çok mantıksız konuşuyorsun sana orada verdikleri sporla dışarda yaptığın sporu birmi tutuyorsun tüfek eğitimim var diyorsun ya bende sana şunu diyeyim bok var köyde dedenin kulandığı av tüfeğine benzemez orada eline verdikleri g3 piyade tüfeği ne eğitimi aldın tüfek eğitimi varmış hangi şartlarda eğitim gördün dağda tepede hedef aldınmı mesafe hesapladınmı mevzi aldınmı siper alarak ateş ettinmi ne yaptın ne eğitimi aldın savaşta dedenin av tüfeğiyle seni keklik gibi, avlarlar haberin olsun :)  sonra vatan sağolsun

sen diyorsun ki askerlik acemi birliğinde asıl eğitim evet öyle usta birliği ise pratiktir bildiklerini pekiştirirsin uygulayarak birde şu laf var seni orada tuvaletçi bile yapsalar yani orada tuvaletçi bile olmasa dağa taşa sıçarsın tuvalet tamir ediliyorduda millet işeyecek yer bulamıyor sen nediyorsun her bir görev gerekli olduğu için veriliyor birazda  he şunu da söylüyüm üni bitirip kısa dönem askerlik yapan adamlarda kurtarmayacak bu vatanı onlar bir cacık değil askerde onlar sanıyor forsumuzda birşey yapmıyoruz hayır bir boka yaramadıklarından o yüzden tek tip askerlik gelecek ki bu çok güzel olacak herkes bir boka yarasın

a.k seni mantıklı konuşuyorsun biliyordum bu zamana kadar profiline bile böyle yorum yaptım ama çok yanılmışım bu yazını okuduktan sonra

kısacası sike sike yapacak herkes uzun lafın kısası vicdani red cacık olur...

allah aşkına bilgisyar mühendisliğini bitirip gidince, kaç kere atış yapıcam g3 ile ??? 

edit: normaldir, insanlar genelde aynı şekilde düşünüp konuşursa kral, çıkarları biterse düşman olur.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

AbdullahAzad bunu yazdı:

sınırları kanla çizilmiş bir vatanda 20 sene yaşıyorsun. 1 bucuk seneni vatanına ver diyorlar. cok abi dıyorsun.

dedem 3-4 sene askerlık yapmıs. gık cıkarmamıs. yazık abi. dedelerimizin ruhlarına yazık yani.

vicdani reti ateist biri çıkardı dıye duymustum dogrumudur ? yani aslı astarı varmıdır bilen biri bilgi verse güzel olur aslında.

hoca 1.5 sene dağda bayırda pkk avlattırmıyorlar sana.Gidenlere sor.10 mermi attırıp ondan sonra acemilik bitince dönüp duruyorsun.

öte yandan vatana hizmet etmek için illa askerliği seçmene gerek yok.Üniversite okuyorsun boşuna mı ? Yahudiler gibi ülkene hizmet edebilirsin.Savaş sırasında değil, normal zamanlarda vatana en çok hizmet eden adamlardan biride istihbaratçılardır.Bilgi getirir.Savaş sırasında ise çok daha önemli hale gelirler.

Bilim adamı olup birşeyler bulup ülke reklamını yapabilirsin.Semih saygıner olabilirsin. ?? Yani ülkeyi savaşa sokmayacak duruma getirebilirsin.Yada illa askeriyeye yardım edeceksen aselsan gibi donanımlı mühendislere ihtiyacı olan bir çok askeri sanayii var.

Neden sadece ele tüfek, düşman peşinde olmakla vatana yardım edebileceğinizi düşünüyorsunuz ki ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

zumsuğe katılmıyor değilim..

Boş İşler Uzmanı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Bence her Türk gencinin yaşaması gereken bir tecrübe.. Ayrıca mesleğin doğrultusunda bir konum alabiliyorsun.. Ha çokta profosyonel işler yapmıyorsun mesleki anlamda ama yine de askerlik Türk milletinin atalarından kalma en hoş , en benliğine ulaştıran yerdir bence.

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

vicdani redde karşıyım

ama 15 ay da çok fazla be abi

aldığın toplam eğitimi sıkıştırsan 1 ay a sığabilir

geri kalanı abartı

askerlik yapanlar söylesin bana

teskereden önce 5-6 ay ne yaptınız ?

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

hocam www.savaskarsitlari.org al bak kurcala..

ama vicdani redci olman kolay lakin sonrasi zor :)

bir ara duymuştum..birisi vicdani redci olmustu..ama 3-5 günde bir polis kapisinda ve göz altina aliyordu :)

en sonunda biktiriyorlar adami ve askere gidiyorsun..yada yurt disina :)

tercih senin :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
Toplam Hit: 10924 Toplam Mesaj: 81