folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Wanacrypt0r Ransomware Kripto Virus -Ortalik Toz Duman-

Wanacrypt0r Ransomware Kripto Virus -Ortalik Toz Duman-

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    DE5TROY3R bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Etkilediği Uzantı Türleri : .der, .pfx, .key, .crt, .csr, .p12, .pem, .odt, .ott, .sxw, .stw, .uot, .3ds, .max, .3dm, .ods, .ots, .sxc, .stc, .dif, .slk, .wb2, .odp, .otp, .sxd, .std, .uop, .odg, .otg, .sxm, .mml, .lay, .lay6, .asc, .sqlite3, .sqlitedb, .sql, .accdb, .mdb, .db, .dbf, .odb, .frm, .myd, .myi, .ibd, .mdf, .ldf, .sln, .suo, .cs, .cpp, .pas, .asm, .js, .cmd, .bat, .ps1, .vbs, .vb, .pl, .dip, .dch, .sch, .brd, .jsp, .php, .asp, .rb, .java, .jar, .class, .sh, .mp3, .wav, .swf, .fla, .wmv, .mpg, .vob, .mpeg, .asf, .avi, .mov, .mp4, .3gp, .mkv, .3g2, .flv, .wma, .mid, .m3u, .m4u, .djvu, .svg, .ai, .psd, .nef, .tiff, .tif, .cgm, .raw, .gif, .png, .bmp, .jpg, .jpeg, .vcd, .iso, .backup, .zip, .rar, .7z, .gz, .tgz, .tar, .bak, .tbk, .bz2, .PAQ, .ARC, .aes, .gpg, .vmx, .vmdk, .vdi, .sldm, .sldx, .sti, .sxi, .602, .hwp, .snt, .onetoc2, .dwg, .pdf, .wk1, .wks, .123, .rtf, .csv, .txt, .vsdx, .vsd, .edb, .eml, .msg, .ost, .pst, .potm, .potx, .ppam, .ppsx, .ppsm, .pps, .pot, .pptm, .pptx, .ppt, .xltm, .xltx, .xlc, .xlm, .xlt, .xlw, .xlsb, .xlsm, .xlsx, .xls, .dotx, .dotm, .dot, .docm, .docb, .docx, .doc, .c, .h

Örneğin biz yedeklerimizi alsak ve rar yapsak. Daha sonra uzantıyı .sghsrsherh şeklinde değiştirsek yine de etkiler mi ? 

Etkilemez ama programcı  önce dosyaların bulunduğu dizindeki dosyaları listelese. Listelediği dosyaların uzantısını aldırsa hepsi gider :D

uzantıyı komple silsek hocam. Ya da çok aşırı uzun bir uzantı koysak... (Az çok c# ile uğraşmıştım string ve int veri türlerinde belirli bir uzunluktan sonra sıkıntı olma olayına binaen uzun koysak dedim ama doğrumu dedim bilmiyorum.)

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    DE5TROY3R bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Etkilediği Uzantı Türleri : .der, .pfx, .key, .crt, .csr, .p12, .pem, .odt, .ott, .sxw, .stw, .uot, .3ds, .max, .3dm, .ods, .ots, .sxc, .stc, .dif, .slk, .wb2, .odp, .otp, .sxd, .std, .uop, .odg, .otg, .sxm, .mml, .lay, .lay6, .asc, .sqlite3, .sqlitedb, .sql, .accdb, .mdb, .db, .dbf, .odb, .frm, .myd, .myi, .ibd, .mdf, .ldf, .sln, .suo, .cs, .cpp, .pas, .asm, .js, .cmd, .bat, .ps1, .vbs, .vb, .pl, .dip, .dch, .sch, .brd, .jsp, .php, .asp, .rb, .java, .jar, .class, .sh, .mp3, .wav, .swf, .fla, .wmv, .mpg, .vob, .mpeg, .asf, .avi, .mov, .mp4, .3gp, .mkv, .3g2, .flv, .wma, .mid, .m3u, .m4u, .djvu, .svg, .ai, .psd, .nef, .tiff, .tif, .cgm, .raw, .gif, .png, .bmp, .jpg, .jpeg, .vcd, .iso, .backup, .zip, .rar, .7z, .gz, .tgz, .tar, .bak, .tbk, .bz2, .PAQ, .ARC, .aes, .gpg, .vmx, .vmdk, .vdi, .sldm, .sldx, .sti, .sxi, .602, .hwp, .snt, .onetoc2, .dwg, .pdf, .wk1, .wks, .123, .rtf, .csv, .txt, .vsdx, .vsd, .edb, .eml, .msg, .ost, .pst, .potm, .potx, .ppam, .ppsx, .ppsm, .pps, .pot, .pptm, .pptx, .ppt, .xltm, .xltx, .xlc, .xlm, .xlt, .xlw, .xlsb, .xlsm, .xlsx, .xls, .dotx, .dotm, .dot, .docm, .docb, .docx, .doc, .c, .h

Örneğin biz yedeklerimizi alsak ve rar yapsak. Daha sonra uzantıyı .sghsrsherh şeklinde değiştirsek yine de etkiler mi ? 

Etkilemez ama programcı  önce dosyaların bulunduğu dizindeki dosyaları listelese. Listelediği dosyaların uzantısını aldırsa hepsi gider :D

uzantıyı komple silsek hocam. Ya da çok aşırı uzun bir uzantı koysak... (Az çok c# ile uğraşmıştım string ve int veri türlerinde belirli bir uzunluktan sonra sıkıntı olma olayına binaen uzun koysak dedim ama doğrumu dedim bilmiyorum.)

Uzantıyı silmen yada uzantıyı nokta yerine virgulle tanımlayabilirsin.

Uzun yapsanda windowsun okuduğu her dosyayı programda okur. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    DE5TROY3R bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    DE5TROY3R bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Etkilediği Uzantı Türleri : .der, ......

Uzantıyı silmen yada uzantıyı nokta yerine virgulle tanımlayabilirsin.

Uzun yapsanda windowsun okuduğu her dosyayı programda okur. 

Bu şekilde mi yapayım hocam. " yedek , uzantı "

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mihni
    mihni's avatar
    Erkek

http://b0n1.blogspot.com.tr/2017/05/wannacry-ransomware-picture-collection_17.html

Şu linkte fotolar ile zararın boyutu daha belirgin.

Ti ye alınmış çok güzel fotolar da mevcut :D

mihni tarafından 17/May/17 16:27 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    mihni bunu yazdı

http://b0n1.blogspot.com.tr/2017/05/wannacry-ransomware-picture-collection_17.html

Blogdaki son resmi anlayamadım ama. Şu sakallı adamın resmi. :D 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mihni
    mihni's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    mihni bunu yazdı

Papaz rusya iç işleri bakanlığı pclerini virüse karşı tütsülüyor. :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    mihni bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    mihni bunu yazdı

Papaz rusya iç işleri bakanlığı pclerini virüse karşı tütsülüyor. :D

:D :D Bizim müftü de keşke bizim sistemleri bi okuyup üflese ya :D

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türknet'i tebrik ettim. Servis sağlayıcı dediğin böyle olur. Tüm müşterilere e-posta atmışlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Türknet'i tebrik ettim. Servis sağlayıcı dediğin böyle olur. Tüm müşterilere e-posta atmışlar.

Turknet e harbiden helal olsun kullanıcı dostu firma. Geçmeyi düşünüyordum şimdi daha da sevdim adamları. | :D Telekomdaki adamlar da internet gitti deyince s*ktir git switch ini kontrol et yemin ederim biz sinyal alıyoz modemden diyor. Modem arayuzunde bağlantı durumu : yok yazıyor.

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

bizim şirkette kim yiyecek acaba diye beklerken haberler geldi "ceo" yemiş :)

tüm sunucuların fişi çekildi... :)

“Fortes Fortuna Adiuvat”
Toplam Hit: 39791 Toplam Mesaj: 141
wanacrypt0r wanacrypt0r crypto kripto virüs