folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Wanacrypt0r Ransomware Kripto Virus -Ortalik Toz Duman-

Wanacrypt0r Ransomware Kripto Virus -Ortalik Toz Duman-

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Millet virüsten kıvrılıyor biz exe yi bulamıyoruz atında bir deneyelim by pass yaparız belki

Ben sadece merak ediyorum :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Şu NSA in sızdırılan araçları nedir acep?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

bu adamlar kimdir nedir hangi dilde kodlanmıştr hangiaçığı kullanarak yaptılar bunu yapan adamların bilgileri çok mu  ileri düzeyde tek bir kişi mi bir takım mı 

güzel bir döküman yazılsın okuyalım

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

bu adamlar kimdir nedir hangi dilde kodlanmıştr hangiaçığı kullanarak yaptılar bunu yapan adamların bilgileri çok mu  ileri düzeyde tek bir kişi mi bir takım mı 

güzel bir döküman yazılsın okuyalım

Zeroday belgeseli tavsiyem. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Siber saldırı, Oyak Renault Bursa fabrikasında da üretimi durdurdu

Dünya genelinde etkili olan zararlı yazılım WanaCrypt0r 2.0 saldırısı' Oyak Renault'un Bursa fabrikasında da üretimi durdurdu. Tedbir amacıyla dün sabah 03.00ten beri endüsriyel faaliyetlerin durduğu fabrikadaki üretimin bu gece saat 24.00teki vardiyada başlaması bekleniyor.

Siber saldırı Cuma gününden itibaren Renault şirketini de etkiledi. Fransa'nın güneybatısındaki Sandouville'deki fabrikanın ardından Bursa Organize Sanayi Bölgesindeki OYAK Renault fabrikasında da bilgisayar ve otomasyon sistemlerinin etkilenmesi nedeniyle üretim durdu. Fabrikadaki tüm bilgisayarlar kapatılırken, 2.5 vardiya üretim yapılamadı. Pazar günü tatil olması nedeniyle üretim yapılmayan fabrikada bu gece 24.00ten itibaren normal vardiyanın başlaması bekleniyor. 3 vardiya halinde çalışan fabrikada günde bin 310 üretim yapılıyor. Bursa fabrikasında geçen yıl eylül ayında Yeni Megan Sedan üretimine başlanmıştı. Şirketin bu model otomobili sadece Bursa fabrikasında üretiliyor.

'DÜNYADAKİ RENAULT GRUBUNU ETKİLEDİ'

Oyak Renault yetkilileri ise küresel boyuttaki saldırının dünyadaki bütün Renault grubunu etkilediğini belirterek şöyle dedi:

Yazılımın zarar vermemesi için endüstriyel faaliyetler durduruldu. Bursa fabrikasında da montaj bantlarında üretime ara verildi. Bu, Renaultun küresel bir kararı. Halen virüsün yayılmasını önlemek için çalışmalar devam ediyor. Gün içindeki toplantılar sonucu üretimle ilgili durum kesinleşecek.

Son olarak İngiltere'nin ulusal sağlık sistemi veri tabanı ile İspanya'da başta telekomünikasyon şirketi Telefonica olmak üzere elektrik şirketi Ibedrola, enerji şirketi Gas Natural, bankacılık grubu BBVA'nın da aralarında bulunduğu ülkenin en önemli şirketleri zararlı yazılım 'WannaCrypt0r 2.0'ın hedefi olmuştu. ABD, Rusya, Avustralya, Portekiz ve Meksika'daki kamu ve özel kuruluşlar da uluslararası siber saldırıdan etkilenmişti.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

hala exeden linkten haber yokmu ? bende merak ettim valla..

Allah kolaylık versin bilgi işlemci olarak çalışanlara. Bende yaşadım ne kadar önlem alırsanız alın virüsten sahte linkten haberi olmayan neye tıkladığını bilmeyen okadar tecrübesiz insanlar oluyoki o bilgisayarların başında. Maile tıkladıktan sonraki açıklamaları bile adamı sinirden güldürüyor. okadar da uyarırız ilk olarak göndericiyi bi teyit edin tanımıyosanız bile mail adresine bakıp firmaya bakın diye yok önüne gelene tıklarlar. nasolsa stresi çekecek birileri var. :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    designerboyalee bunu yazdı

Allah kolaylık versin bilgi işlemci olarak çalışanlara. Bende yaşadım ne kadar önlem alırsanız alın virüsten sahte linkten haberi olmayan neye tıkladığını bilmeyen okadar tecrübesiz insanlar oluyoki o bilgisayarların başında. Maile tıkladıktan sonraki açıklamaları bile adamı sinirden güldürüyor. okadar da uyarırız ilk olarak göndericiyi bi teyit edin tanımıyosanız bile mail adresine bakıp firmaya bakın diye yok önüne gelene tıklarlar. nasolsa stresi çekecek birileri var. :)

Hocam herifler çok ilerledi ya, outlook'a virüs çakıp yollatıran var, server'ları hackleyip mail adresi açıp oradan yollattıran mı, bi dünya

Bana jan.pedersen@metu.edu.tr adresinden gelmişti virüslü mail. Ayrıca çalıştığım global bir firmadan da geldi, peşpeşe birkaç yerden gelince uyanmıştım. Yemedik çok şükür.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

bikaç ay önce yaşadım bu durumu. Aradılar benim dosyalar açılmıyor diye gittim baktım virüs tıklamış. Virüs mü tıkladınız mail mi geldi dedim mail geldi de açmadım bişeye tıklamadım dedi . Bir açtım outlook u telekomdan yüksek fatura bildiren mail gelmiş. Linki tıklamışmı diye açtım tarayıcı geçmişini baktım tıklamış indirmiş. İndirilenlerde daha dosya görünüyor. (zip dosyası.) Virüsü güzelce çıkartmış tıklamış sonra zip dosyasını da silmiş beni aramış alsdjlkfhasdkfags. Valla ben tıklamadım diyor. La linkin rengi değişmiş işte tıklamışsın adslfhakakjsdfl. Sinir krizleri eşliğinde bir tebessümle ana avrat soy sop sövüyor insan . . . 

-- Bu arada daha önceden 3 kez karşılaştım bu durumla. Virüslerin hiçbirisi .rar uzantılı dosyaları etkilememişti. Dosyaları sıkıştırın güzelce. 

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

bikaç ay önce yaşadım bu durumu. Aradılar benim dosyalar açılmıyor diye gittim baktım virüs tıklamış. Virüs mü tıkladınız mail mi geldi dedim mail geldi de açmadım bişeye tıklamadım dedi . Bir açtım outlook u telekomdan yüksek fatura bildiren mail gelmiş. Linki tıklamışmı diye açtım tarayıcı geçmişini baktım tıklamış indirmiş. İndirilenlerde daha dosya görünüyor. (zip dosyası.) Virüsü güzelce çıkartmış tıklamış sonra zip dosyasını da silmiş beni aramış alsdjlkfhasdkfags. Valla ben tıklamadım diyor. La linkin rengi değişmiş işte tıklamışsın adslfhakakjsdfl. Sinir krizleri eşliğinde bir tebessümle ana avrat soy sop sövüyor insan . . . 

-- Bu arada daha önceden 3 kez karşılaştım bu durumla. Virüslerin hiçbirisi .rar uzantılı dosyaları etkilememişti. Dosyaları sıkıştırın güzelce. 

Benimkiler daha komedi. pdf görüntünde gelmiş indiriyor tıklıyor açılmıyor bide diyoki bende galiba sorun var başka bilgisayarda deniyeyim diyor atıyor onu flasha diğer makinedede açmaya çalışıyor :) o gün kendimi benzin döküp yakasım geldi o derece sinir oldum.

en iyi bilgisayar internetsiz ve ağda olmayan bilgisayardır valla bunu bilir bunu söylerim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Benimkiler daha komedi. pdf görüntünde gelmiş indiriyor tıklıyor açılmıyor bide diyoki bende galiba sorun var başka bilgisayarda deniyeyim diyor atıyor onu flasha diğer makinedede açmaya çalışıyor :) o gün kendimi benzin döküp yakasım geldi o derece sinir oldum.

en iyi bilgisayar internetsiz ve ağda olmayan bilgisayardır valla bunu bilir bunu söylerim.

ahahaha :D Yemin ediyorum direk virüsün maşası olmuş adam :D bi de diğer pc ye takıp deniyor :D Asdfasdf . Hocam Allah sabır ve kolaylık versin bize. :D Ben aylık olarak bir word dosyası hazırladım dağıtıyorum sürekli şirket maillerine. Virüs nedir nasıl anlaşılır uzantıları nasıl görürüz virüs ise nasıl anlarız şeklinde. Geçen sordum adama nasıl okudunuz mu anlayabildiniz mi soracağınız nokta var mı diye. Valla çok uzundu hacı okumadım ya dedi :D 

İmkan olacak kapalı devre sistem kurulacak işte ozaman dert sıkıntı kalmaz :D

dcpromo tarafından 14/May/17 15:41 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
Toplam Hit: 39835 Toplam Mesaj: 141
wanacrypt0r wanacrypt0r crypto kripto virüs