Windows 8 Kabusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

direk bu geldi aklima harbiden de dogru cikiyor

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hahaha resme bayıldım :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

3.1 den sonra 95 bence bi devrimdi. onun dışında doğru tespit. ben satış stratejisiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

windows me nin tahtını alamaz yine de. Beklentim yüksekti benim, arayüzü sikeyim git kernelinle uğraş. Hala bozuk temelli binaya yarım kat çıkmaya çalışıyorlar. Bütün OSler Türk cehennemi gibi amk kova var bok yok hesabı birinin GUI bok gibi birinin performans bok gibi.

kvasir tarafından 02/Eki/12 15:11 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    APPaLLoSa bunu yazdı

Windows xp sp3 'cüyüm

http://img.donanimhaber.com/image/s7.gif

xP Rulz..

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

ben bunda ME ye haksızlık yapıldığını düşünüyroum.

Me harbiden çok iyiydi.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ön yargılı olmayın bence arkadaşlar.. 

Start menu diye birşey yok

Evet yok bu Windows 8 ile gelen en büyük değişiklik.Geçenlerde yabancı bir sitede bir anket yapıldı ve yeni başlangıç ekranı sadece %21'lik beğeni oyu aldı.Ama kullanmaya alışınca başlangıç ekranının üzerinde çalışan uygulamaların çok işe yarar olduğunu göreceksiniz.Ayrıca başlangıç ekranına alışınca başlat menüsünü aramıyorsunuz.Herşeyden önemlisi tek bir tık ile klasik başlat menüsünü geri getirebilirsiniz.Geri geitirip birde öyle değerlendirin.

http://www.windows8li.com/2012/05/windows-8-klasik-baslat-menusu-geri.html

dosyaları silerken eminmisin diye sormuyor, eliniz delete e gitse koca bir foto albumu yada kaynak kod klasorunuzu silebilirsiniz.

asd

Çok saçma olmuş hocam.Özelleştiremiyorsak kullanmayalım zaten.Benim bildiğim ilk kurulumda bu ayar onay penceresi seçili bir şekilde geliyor.Eğer gelmiyorsa hemen bir yazı yazdım bunla ilgili.

http://www.windows8li.com/2012/10/windows-8-dosya-silerken-onay.html

Hızlı olduğu söyleniyor ama hıza dair bişey göremedim, Aerosuz tasarımı sevdim ama hiçbir kontrolun borderinin olmamasını sevemedim.

Kontrol border olayını anlamadım.Ama hız konusunda bütün testlerde Windows 7'yi geçiyor.Özellikle açılış / kapanış ve dosya kopyalama hızında gözle görülür bir fark var.

HyperV ise gördüğüm en yavaş virtual machine.

Bilemiyecem.Fikrim yok...

Start yerine geçen şeyde windows update i falan bulamadım mesela.

Denetim masasında olmasın hocam ? 

O kadar büyük tam ekran çalışan borsa programına yada saate ihtiyacım yok.

Kişisel görüşün.Doğrudur...

Metro applicaitonları açıyorum, taskbarda olmadıklarından arkada açık kalıyorlar.

Arka planda Metro uygulamaları ve dosyalar açık kalır.Sol köşeye fareyi yaklaştırıp kapatabilirsin.Kapatmazsanda onlar çok az sistem kaynağı tüketir.Hissetmessin bile.Örneğin arka planda 3-4 tane metro uygulamsını açık bırakabilirsin.Bunlar Windows 7'deki gibi kasıntı yapmaz... 

Metro appları yazmak ölüm. koddan design tabına geçmek 10 saniyeyi buluyor. Windows storea app submit etmeninde başka bir kabus olduğundan sıkça bahsediliyor.

Fikrim yok..

Visual studio 2012 başka bir kabus. Fontlar tasarım, yavaşlık,hangisinden başlayacağımı bilmiyorum.

Fikrim yok..Doğrudur..

Sanki telefon işletim sistemimi 32 inc ekranımda kullanıyorum hissi veriyor bana.

Bütün sorun başlangıç ekranı mı ? Kaldır gitsin o zaman hocam..

http://www.windows8li.com/2012/05/windows-8-klasik-baslat-menusu-geri.html

Start menudeki birşeyi nasıl taskbara yapıştıracam? yok öyle bişey.

Var hocam.. Kiremite sağ tıkla "Görev çubuğuna sabitle" Metro uygulamalarını bu şekilde taşıyamazsın ama.Oradaki programlarını taşırsın.

Ne açılış ne OS hızından tatmin olmadım ki evimdeki PC nerdeyse bir araba parası yatırdığım bir alettir, normal kullanıcıya allah sabır versin.

Testlere bak.. Senin pc'de farklı reaksiyon göstermiş olamaz...

Bu şey kötü bir şaka gibi

Yenik korkutur.. :)

Ben pencereleri sağ üst değil sol ust koseye çift tıklayarak kapatırım. tabi köşelere gelen nerden çıktığı meçhul bişeyler bana engel oluyor.

Sağ tarafta yardımcı bar, sol tarafta başlangıç uygulamaları. Üstte pencereyi tutabilirsin.Sağ alt köşede başlangıç ekranı kısayolu gizli.. Ayrıca win + x'de yardımcı menü gizli.. falan filan alışınca günlük faliyetlerde büyük kolaylık sağlıyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    • Start menu diye birşey yok
    • kullanıcı alışkanlığı meselesi, yine aradağın şeyi bulup açıp işine bakıyorsun sadece tabletler için melezleştirilmiş, tek farkı sen aradığını bulurken ekran tamamen kaplanmış oluyor.
    • dosyaları silerken eminmisin diye sormuyor, eliniz delete e gitse koca bir foto albumu yada kaynak kod klasorunuzu silebilirsiniz.
    • geri dönüşüm kutunsdan geri alabilrsin? heycana gerk yok :D, shitf delete yaparsan soruyor tabi.
    • Hızlı olduğu söyleniyor ama hıza dair bişey göremedim, Aerosuz tasarımı sevdim ama hiçbir kontrolun borderinin olmamasını sevemedim.
    • tasarım tercih meselesi. windows 7 den bir nebze daha hızlı. açılışta neredeyse 2 kat hızlı.
    • HyperV ise gördüğüm en yavaş virtual machine.
    • kullanmadım bilemicem
    • Start yerine geçen şeyde windows update i falan bulamadım mesela.
    • dayı saçmalama, [windows] windows update[down] [enter], bunu yapınca açılmıyorsa senin pc de problem var.
    • O kadar büyük tam ekran çalışan borsa programına yada saate ihtiyacım yok.
    • kullanmayabilrsn :D, valla benimde ihtiyacım yok.
    • Metro applicaitonları açıyorum, taskbarda olmadıklarından arkada açık kalıyorlar.
    • donduruluyorlar reiz, o sırada cpu tüketmiyolar. tekrar açıcağın zaman zart diye gleiyor. ne zararı var?
    • Metro appları yazmak ölüm. koddan design tabına geçmek 10 saniyeyi buluyor. Windows storea app submit etmeninde başka bir kabus olduğundan sıkça bahsediliyor.
    • zamanım olmadı denemedim metro app. ama xaml+c# mvvm uygulandığı zaman bir probelm olcağınısanmıyorum.
    • Visual studio 2012 başka bir kabus. Fontlar tasarım, yavaşlık,hangisinden başlayacağımı bilmiyorum.
    • dayı saçmalama, wpf le desktop yazıyorum ben. 2010 da designer açılana kadar visual studio götünü satıyodu. vs 2012 kesinlikle daha hızlı, kesinlikle, yani göz var nizam var.
    • Sanki telefon işletim sistemimi 32 inc ekranımda kullanıyorum hissi veriyor bana.
    • tercih meselesi :)
    • Start menudeki birşeyi nasıl taskbara yapıştıracam? yok öyle bişey.
    • sağ tık pin to taskbar :|, kuzenin felan yazmadı dimi :D
    • Ne açılış ne OS hızından tatmin olmadım ki evimdeki PC nerdeyse bir araba parası yatırdığım bir alettir, normal kullanıcıya allah sabır versin.
    • dayı bende ssd var 15 saniyede pc ayağa kalkıyor. messengerde adamla konşuyorum. pc ye res atıp geliyorum, oha ne zaman açıp kapadın diyor
    • Bu şey kötü bir şaka gibi
    • asdfkanmsşdklfnşmalsdkfa
    • Ben pencereleri sağ üst değil sol ust koseye çift tıklayarak kapatırım. tabi köşelere gelen nerden çıktığı meçhul bişeyler bana engel oluyor.
    • :D abi kapama butonu varken tutupta ordaki kısmı kullanman yine senden kaynaklı probem

windows 8 çok iyi süper über bişe olmamış, ama bok gibide olmamış.desktop için über bi yenilik göremiyorum ben sistemde(mount vs basit şeyler), adamların temel mesele melez bi işletim sistemi çıkarmak.

haaa benimde ayar olduüum şeyler var tabi. mesela metronun messenger uygulamasını kapatmak normal bi kullanıcı için zor :D, sağ taraftan paso gelen notify ler bazen ayar ediyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Ne zaman çıktı bu Windows 8?

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hacı teşekkür ederim silme onay diyaloğu açma şeyini anlatmışsın da... sorunum onu açmak değil, o şeyin default olarak kapalı gelmesi =)

Geri dönüşüm kutusundan alabileceğimi de biliyorum fakat ya delete tuşuna bastığımı farketmemişsem, home tuşuna basarken arada kaynamışsa bi klasör? 3 gün sonra geri dönüşüm klasörünü boşaltırken tek tek kontrol mu edecem onu ? Kazaya davetiye çıkarmaktır bu.

yoksa ona bakarsan 1 gunumu verip start menu de yazarım onun sol altına =)

Bence ms 6 ay içinde SP falan çıkarıp bu şeyin gidişatını değiştirmezse geleceği tehlikededir o kadar diyorum

HolyOne tarafından 02/Eki/12 15:52 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 7097 Toplam Mesaj: 70