folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Windowsçu Zihniyet İle Mücadele Edilmeli

Windowsçu Zihniyet İle Mücadele Edilmeli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ThundeR
    ThundeR's avatar
    Erkek

sanarsın ki microsoftu da doğru düzgün anlatıyorlar :)

eğitim yok ki hocam doğru düzgün..

keşke var olanı adam gibi anlatsalar da öyle bıdırdansak linux diye :))

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

Silent_King bunu yazdı:
    -----------------------------

dün bilgisayar kullanımı 1 dersinden finalimiz vardı.  15 sorunun 13 ü excel 2 side mat1 idi.

mat1 olanlar 2-3+5*2  ve  3-9\2*4  idi.

Sonra niye üniversiteler kalitesiz niye nitelikli eleman yetişmiyor diyorlar.

böyle sistemin a.q

mat1 sorusunu sınıfın yarısından fazlasının yanlış yapıcağına eminim :D

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Elbette zihniyet değişmeli okullarda M.I.T kalitesinde mühendislik eğitimi verilmeli :P 

Ayrıca hocam sistem değişmez bu saatten sonra zor yani 

sen bunun bilincine vardığına göre sen kendini yetiştirmeye çalış 

Diploma bu aralar kağıt parçası gibi maalesef 

Önemli Olan senin kendini geliştirmen 

Heleki bilgisayar mühendisliği okuyorsan güncel olayları vs takip etmen 

ilgili hevesli olman lazım. 

Bazı adamlar tanımıyorum okumadıkları halde deli gibi kod yazıyor vs 

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Windows 7 ultimate 64 bit sp1 ve tüm güncellemeler yapıldıktan sonra geri kalan her şey hikaye sizlerde kabul edin bunu adamlar 10 numara işletim sistemi yaptılar,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:

Windows 7 ultimate 64 bit sp1 ve tüm güncellemeler yapıldıktan sonra geri kalan her şey hikaye sizlerde kabul edin bunu adamlar 10 numara işletim sistemi yaptılar,

hocam yapıyorlar yapmasına ama açık kaynaklı kodlar yani pardus geliştirilmedi bence bende seviyorum pardus acaip şekilde ama yanlız şu geliştirme olayını yapsanlar aha alıyorsun bi tane laptop bi bakıyorsun pardus var hemen silip yüklüyorlar windows'u ama neden bu yapılıyor ve okullarda tanıtılmak için koydukları pcleri bile daha sonradan windows yapıyorlar ne bu zihniyet anlamadım şimdi ben böle olmaması lazım tanıtıyorsanız pardus'u adam akıllı tanıtın değil mi ama

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:

neye göre hoca ???

Windows vs diğerlerine sokmayalım işi ama neye göre ??

Windows canı istemediği sürece adma gibi birşey yapmaz.Vista ile gördük, ardındna win7 yaptı.Canı istedi diye.Eminim ki gelecekexplorer sürümü adam gibi olacaktır.Çünkü çok eleştirildi.

windows tam anlamıyla bir şirkettir.Kullanıcılarını dğeil kendini düşünür.:Sırf daha fazla para vermemek için windows mobile arayüzünü ve win7 arayüzünü biraz makyajlayıp win8 masalını çıkarttı.Amaç kullanıcılar değil ; harika bir arayüzü ortaya çıkartmak istese yapardı.Fakat fazla para gidecek.

Mac os tam tersine tamamen kullanıcı odaklı.Harika tasarım (ki şu an hiç bir işletim sistemi, hiç bir GUI mac os un tasarım harikalığı ile yarışacak kapasitede dğeil) ve basit tasarım odaklı.

Unix ise tamamen sağlam kodlama üstüne odaklı (red hat değiştirdi doğru biraz olsun) fakat serverda unix'in eline su dökemez hiç biri...

Linux ise unix'i macleştirme çabasına girdi.Gnome ve kde arayüzlerinde mac os arayüzünün esintilerini görürsün.

--

Fakat mac 'os bütün mükemmel görsellik, tasarım ve basitliği normalde satılması gerekenin 4 katına satar.Windows sadece kendini düşünür ve linux dünyası ise sadece performans bazında mükemmel işler çıkartmaya çalışır.

Microsoft iyi bir şirket.Şirket olarak ayakta kalması için herşeyi yaparlar.Bill Gates bir iş adamı.Microsoft sadece kendini düşünür.Pazar payı %95'in altına inmeye başlamadığı sürece "iyi birşeyler" ortaya çıkartmak istemez...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

kullanıcıyla birlikte programcıdan da tam destek gerek diye düşünüyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Ya bırakın allahınızı severseniz linux müş...

Embed sistem projesi yapıyoruz 2 aydır linuxle uğraşıyoruz, hemde ağır seviye driver sistem modifiye ve programlama ile alakalı.

12 senedir bilgisayarcıyım, windows 95'de karşılaşmadığım problemlerle uğraşıyoruz, aptal aptal sorunlar, ne bi driverı var, ne adam akıllı bi sistemi var, herkez kafasına göre 3-5 satıor kodlayıp bi tool yapmış millet onla idare ediyor...

İndirdiğin driverı derlemen gerekiyor ki kendi kernelinde çalışsın lan var mı böle bi salaklık, makefilelar configler havada ucuşuyor...

Bi kernelda çalışan sonrakinde çalışmıyor, çalışmasa adam akıllı neden çalıştığını söylemiyor, bi kere standart kullanıcı için tam bir eşşeklik...

Server desen, adamlar adam akıllı task manager bile yazmamışlar 24 işlemcili sunucuya kuruyorum redhatı, windowsda task manager her zamanki gibi, red hatta acıyorsun, task manager her işlemciyi gösterecem diye 3.5 metre uzunluğunda oluyor...

Yazmakla bitmez salak saçma hataları

Doğru düzgün file explorerı bile yok siktiğimin makinasında, bizim yazılımcı eleman notron commander kullanıyor, ben 2001 yılında kullanıyordum...

Haraç ödüyoruz mavallarını bırakın abicim, 663cy bjhqd al sana windows şifresi, neyin fantazijisini yapıyorsunuz?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Linux kullanacağınıza gidin windows 98 kurun, cd keyinide ben vereyim...

En azından hata verdimi nerde olduğunu düzgün söylüyordu

Madem o kadar cok seviyosunuz command line'ı içinde dahili msdos 6.22 de var.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

Zevk için ya da küçük çaplı ihtiyaçlar için linux kullanırken bende aynı şeyleri söylüyordum, ancak şuanda iş icabı linux da çalışıyorum, şuan bu mesajı da linux dan yazıyorum, keşke böyle bir işletim sistemi projesi hiç başlatılmasaymış diyorum artık :)

Toplam Hit: 9976 Toplam Mesaj: 85