folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yaşadığınızı Hissediyor Musunuz?

Yaşadığınızı Hissediyor Musunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı

İnsan doğadan geldi, doğayı özler. Doğaya çıkın. Öyle uyduruktan doğal görünümlü süslü püslü parklara değil, gerçek doğaya.

korkarabatak bunu yazdı

- kendim için yaptım. hoşuma gitti. bunda çok iyiydim. ben.. gerçekten... kendimi canlı hissettim.

HeLLB0y bunu yazdı

yaptığım aktivitem yok sadece yürüyüş yapmayı seviyorum izin günlerimde ve yaşadığım şehrin bir köyü var arkadaş ile oraya gidiyoruz nadiren mangal yapıp geziniyoruz köy havası şehirden uzak olunca sessiz sakin olduğundan iyi geliyor.

ara sıra bulunduğunuz ortamdan uzaklaşma imkanınız varsa gidin 1 2 günde olsa uzaklaşın gezip görmek istediğiniz yakın yerler bile olsa gidin oranın yöresel yemeklerinden tadın farklı şeyler yapın rutine bağladık zaten hep aynı geçiyor günlerimiz biraz bundan dolayı tad alamıyoruz hayattan diye düşünüyorum.

Evde bikaç bişeyi parçaladım , onardım iyi geldi. Doğaya falan çıkmayı istiyorum. Havalar soğudu gerçi ama sandalye alıp deniz kıyısına gitmek güzel olabilir. Maddi olarak birikim yapmaya çabalıyorum. Hedefler falan koydum önüme.  Biraz bu maddiyatın vermiş olduğu sıkıntı var üzerimde. İş güç planları dışında kafamda 1-2 plan var. 

1- Köylük bir yerde -2B arazisi bile olabilir-, bir yer alıcam. Dağda bayırda köy yolunda yıpratabileceğim bi araba alıcam 15.000-20.000 sklasında. Çadır ayarlıcam.  Gidicem arsaya hem kamp yapıcam hem orada çalışıcam. Bişeyler ekip biçicem hem hobi hem zamanla derme çatma biyer yapsam. Hiç yoktan yer sahibi olmuş olurum. 

Önümde böyle hedefler var. Ama sanki hikayeymiş gibi geliyor bazen bilemedim. Mesleğimle ilgili kendi işimi kurma olayınada kafa yoruyorum. Beni heyecanlandıracak yine hobi gibi keyif verecek bir iş arıyorum.(makine sektörü) Fakat yine önümde zaman engeli. Sürekli sabrederken yaşamayı ıskalıyorum... Bir ara Heisenberg reise tekrar bakayım. Konfor alanımızı terketmemiz gerek.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Bu konuda tam olarak Tolstoy gibi düşünüyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Brolar siz hissediyor musunuz yaşadığınızı ? Haftasonları ne yapıyosunuz anlatın bi hele . Mutlu musunuz ? 
    @ajan1111 30 yaşındayım , manitam var , arkadaşlarla tavla,balık,borsa spekülasyonu gibi aktivitelerimiz oluyor , BEŞİKTAŞ'ı tutuyorum ama takip etmiyorum. Zevkte almıyorum. Bu ülkede mutluysanız nasıl mutlusunuz ? Nasıl bir amaç sizi hayata bağlıyor ? Rockstar olayım falanda düşünmüyorum. Şu waldendeki karı gibi inzivaya çekilmeyi , insanlardan insanlıktan komple uzaklaşmayı falan düşünüyorum. @RETRET hocanın hayatı biraz yaşanır geliyor. Sinirim bozulmasın diye haber - tv falan uzak duruyorum. Zaten yorumlarımı görenler biliyor. Genel olarak siyasal atmosfer boğuyor herhalde bilmiyorum. 

benim mutlu olmam için GAlATASARAYIN galip gelmesi yeterki, hele hele şöyle 3-4 gol frikikikten gol falan nefis olur (: böyle ufacık şeylere mutlu olmaya bak. hele bide fenere çakıyorsak..... neyse |:   :D

şimdi insanlardan uzak olacan tamam sadece kendi kendine yaşayacan falan nereye kadar? sonrasını düşünüyor musun? 

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Brolar siz hissediyor musunuz yaşadığınızı ? Haftasonları ne yapıyosunuz anlatın bi hele . Mutlu musunuz ? 
    @ajan1111 30 yaşındayım , manitam var , arkadaşlarla tavla,balık,borsa spekülasyonu gibi aktivitelerimiz oluyor , BEŞİKTAŞ'ı tutuyorum ama takip etmiyorum. Zevkte almıyorum. Bu ülkede mutluysanız nasıl mutlusunuz ? Nasıl bir amaç sizi hayata bağlıyor ? Rockstar olayım falanda düşünmüyorum. Şu waldendeki karı gibi inzivaya çekilmeyi , insanlardan insanlıktan komple uzaklaşmayı falan düşünüyorum. @RETRET hocanın hayatı biraz yaşanır geliyor. Sinirim bozulmasın diye haber - tv falan uzak duruyorum. Zaten yorumlarımı görenler biliyor. Genel olarak siyasal atmosfer boğuyor herhalde bilmiyorum. 

benim mutlu olmam için GAlATASARAYIN galip gelmesi yeterki, hele hele şöyle 3-4 gol frikikikten gol falan nefis olur (: böyle ufacık şeylere mutlu olmaya bak. hele bide fenere çakıyorsak..... neyse |:   :D

şimdi insanlardan uzak olacan tamam sadece kendi kendine yaşayacan falan nereye kadar? sonrasını düşünüyor musun? 

pc yüzünden iki tane olmuş mod. arkadaşa iş çıkardım silinebilir (:

ajan1111 tarafından 27/Eki/19 16:43 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

Sosyal sorumluluk projelerine katılın.Bu ağaç dikmek olur.Köy okulu boyamak olur.Maddi durumu olmayan insanlara yardım etmek olur.Manevi olarak daha iyi hissedersiniz.Mutlaka denemelisiniz.

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Tolstoy nasıl düşünüyor ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Hesap işi bendede bunalım yaratıyor. Bu nedenle benim açımdan en iyisi hiç düşünmemek. Ama arsa fikri güzel. O fikrini gerçekleştir. İnsanın her zaman kaçacak ve kendisi ile başbaşa kalacak bir yere ihtiyacı var.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Bu ara sanırım herkes hayatından bıkmış, en son içten kahkahayla gülüp kafamın boş olduğu bir anı hatırlamıyorum bile.

Birde bu aralar hayatım hep kavga, tartışmayla geçiyor. Misal daha 2 saat önce İzmir Karşıyaka' da yaşıyorum (Alaybey) bilen bilir çok büyük park sıkıntısı var.

Tuvaletim geldi tutamayacak duruma geldim apartmanın ağzına arabayı koyup koştura koştura çıktım yukarıya. 2 dakika geçti başladı zil çalmaya işimi yarıda kesip koştum aşağıya. Adam işe gitcekmiş çıkamıyomuş yarım saat olmuş ulan arabayı oraya koyalı 4 dakika ya oldu ya olmadı arabayı tam çekcem insan bi özür diler lan şerefsiz diyor. Başladık tartışmaya adam 60 yaşında yanında eşi var şeker hastasıymış karısı oğlum tamam boşver hadi çek arabanı diyor bu arkadan saydırmaya devam ediyor mecbur alttan almak zorunda kalıyorum. Adamlıktanda anlamıyor gavatın oğlu. Tamam haklısın deyip arabayı çektim gelmiş arabamın fotoğrafını çekiyor yine ses etmedim bakıp geçti. Yukarı çıktım sinirden sağı solu yumrukladım.

Her gün mutlaka bir tartışma, kavga yaşıyorum yemin ederim bir gün katil olmamdan korkuyorum bu yüzden dışarı çıkmaya çekinir oldum.

Sağolsunlar manyak ettiler bizi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    111450045
    111450045's avatar
    Erkek

merhaba,

benzer bir durumu bende yaşamıştım.Bendeki manevi boşluktu tabi.

Sende ve hatta binlerce gençte olan bir durum.

Açıkcası ben internette çok araştırma yapan biriyim muhabbet etmeyi severim.

Çok okudum ve araştırdım ama en çok ilgimi çeken 2 belgeseli bırakıyorum gerçekten çok ilimi çekmişti izleyine oha dedim hatta matrix felsefesini izleyince.

https://www.youtube.com/watch?v=Z59674kaXjA

https://www.youtube.com/watch?v=R2h9Qx3t2L4

Ayrıca Kur'anı okumanı tavsiye ederim mealini zaten gerisi gelir inşallah dostum.

vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.(Mustafa Kemal Paşa)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Tolstoy nasıl düşünüyor ? 

İnsan maddi manevi sıkıntılara girmeden yaşadığını hissedip hissetmediğini, nasıl yaşadığını ve inancını sorgulamaz. Kendimizi kandırmalı ya da oluşan yeni ortama göre şekil almalı veya her şeyi geride bırakıp burayı tümüyle terketmeliyiz. Ben gençlere gidin diyorum çünkü düzeltemeyeceksiniz.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 8539 Toplam Mesaj: 87
haftasonu planları mutlu olmak yaşamak