folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yaşadığınızı Hissediyor Musunuz?Yaşadığınızı Hissediyor Musunuz?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Cayan
  Cayan's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 11/Aralık/2009
  Erkek

  İzlediniz mi bilmiyorum ama bu arkadaş her ne son zamanlarda kadar popüler kültürün malzemesi olsa da iyi bir anlatıcı ve olayı iyi özetlemiş aslında

  https://www.youtube.com/watch?v=h0_0HL0nP0U

   


  https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  hojucuk
  hojucuk's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Mayıs/2003
  Erkek

  cozum basit hocalar; nakit ile vakit bir arada olacak, otesi berisi lafontenden masallar..

  mevcut kosullarinizi bu umutla yesertip, mumkunse sevdiginiz isi yaparak, bir hobi gibi calistiginizin farkina bile varmadan gecirin işe ayrilan sureyi.

  en dipteki hocalarima uc kurusa sinir stres omur boyu it gibi calisip , yari ac yari tok eksik yasamak olasiliginin bilincinde olup; her daim yeniliklere ve imkanlara acik yilmaz bir hayat dilerim.


  C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  zalimadam
  zalimadam's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Şubat/2011
  Erkek

  yaşadığımı hissetmiyorum ama yaşlandığımı hep hissediyorum.

  zalimadam

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Velespit Kampçısı
  ruhi
  ruhi's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Eylül/2011
  Erkek

  Doğaya yönel. Haftasonlari tek ya da bir kaç kişi ile yeşil ortamlarda yürüyüş yap.

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Velespit Kampçısı
  ruhi
  ruhi's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Eylül/2011
  Erkek

  Doğaya yönel. Haftasonlari tek ya da bir kaç kişi ile yeşil ortamlarda yürüyüş yap.

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kaptanankara
  kaptanankara's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Haziran/2018
  Erkek

  Aynı şeyleri zamanında Nazım Hikmet de yaşamış olacak ki yaşlılığında bu şiiri yazmış. Akşam işten eve dönerken selam verebileceğin adını bildiğin esnaflar varsa, apartmanda karşılaşacağın komşuların, işinde hiçbir önemi olmasa bile fark yaratabiliyorsan... Bilmiyorum büyük bir şey aramaya da gerek yok hocam. En güzel yemek hâla yoklukta yediğimiz yemekler. En keyifli hatıralarımız sefil günlerimizden. Kafeler, sinemalar, alışveriş, oteller bizi anı yaşamaktan kendi başımıza denemekten uzaklaştırıyor. 

  https://www.youtube.com/watch?v=7-_ONkHWCho


  Avukat (Ceza ve Hukuk Davaları), Marka Vekili (Marka, Patent, Tasarım Tescili)
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  LaNCeLoT
  LaNCeLoT's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Mart/2003
  Erkek

  Mutsuz değil de parasızsınız ağalar


  Kurtlar tasma takmaz....
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  eengineer
  eengineer's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Temmuz/2015
  Erkek

  b vitamini eksikliği olabilir

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  unutulmusdiyarlar
  unutulmusdiyarlar's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Nisan/2018
  Erkek

  Seni neyin mutlu ettiğini bulman gerekir. Olayın pek nakitle de alakası yok aslında. Beni mutlu eden şeyleri şöyle bir sıralayayım belki sana da ilham olabilir birşeyler.

  1)Balık tutmaya gitmek. Hiç beceremediğim birşeydir aslında. 3 arkadaş gidiyoruz. Birisi sürekli "abi hiç gelmiyor balık ya" felan diye hayıflansa da benim düşüncem zaman geçirmektir. "Ben balık tutmaya gelmiyorum abi buraya, zaman geçiriyoruz konuşuyoruz" diyorum.

  2) Hala daha yüzüklerin efendisini, age of empires oynarım arada. (bilgisayarın değeri 10bin TL) Hanım da bana der ki "ya sürekli aynı şeyi yapıyorsun, ne zevk alıyorsun." Buna ben de cevap veremiyorum.

  3) İzlediğim ve bayıldığım filmleri tekrar tekrar izlerim. Belki 30 belki 40 kere izlemişimdir Harry Potter son filmini, kaptan amerikayı, yüzüklerin efendisini, kelebeğin rüyasını...

  4) Kedimle dövüşmek. Evet dövüşüyoruz. Ama yaralanan hep ben oluyorum orası ayrı bir mevzu.

  Bunların dışında beni şu anda en çok mutlu edecek olan şey birlikte pubg lite oynayabileceğim bir arkadaş bulmak ama o da yok malesef. Counter oynar düşüncesi ile sürekli çatışma yaşamak isteyenlerle ve bu nedenle pochinki ve bilimum popülasyonu yoğun bölgelere atlayanlarla dolu her taraf. Sakin sakin loot yapıp güvenli bölgede gezerken karşılaşılan 3-5 kişiyi vurmak istemiyor kimse.

  Mutluluk heryerdedir. Ama hangisi seni mutlu eder bunu sadece sen bilirsin.


  Yaşamak Buysa Üstü Kalsın...
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  saatci
  muaythaist
  muaythaist's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Şubat/2012
  Erkek

  öldüğünü hissetmeden yaşadığını hissettiğini sananların, adım adım yaklaşan mutlak son süpriz bir şekilde karşılarına çıktığında, yaşamış mıyım yaşadığımı mı sanmışım gibisinden sorgulama anı söz konusu olacaktır, ve ekseriyetle verilecek cevap için artık çok geçtir.

  hayatlarınızın birbirinize göre değişkenlik arzeden fâni meşgalelerinden bahsetmiyorum, herkeste ortak olan kesinlik içeren noktaları gülümseyerek geçebileceğiniz mihvalde yaşarsanız, mutluluk garanti değildir ama huzur oradadır. ağlayarak doğan insan, gülümseyerek ölebilecek kıvamda ise, yaşadıklarından bağımsız bir huzuru var demektir.

  ama insanoğlu unutkan, bugün düştüğün yerde, sonu görebilirsin. belki bir hastalık, kanser? belki bir kaza.. gittim dediğin nokta. tüm değer yargıların hayattaki önceliklerin değişmiştir. 

  o noktada tekrar doğrulup kalkabilirsen, o kanseri yenersen, o kazadan sağ çıkarsan, yeni bir şuur ile yürüyeyim dersin.

  ama insan hayatta tekrar birşeyler inşa etmeye başladığı noktada, sahip oldukları, vazgeçilmezleri artınca, unutur. tekrar değişmeye başlar öncelikleri ve değer yargıları, aynaya bakınca üzerinden akan zamanı hissetmez artık, o anki gücünü görür, varlığını görür. elde edemediklerinin stresi ile yaşamaya başlayabilir tekrar, ileriye yönelik kurduğu planların hırsı, ulaşamamış olduklarının (belki hiçbir zaman ulaşamayacaklarının) hayali ile yaşamaya başlayabilir. ama mutlak gerçekler sabittir. değişmez. herkes ömründe en az bir kere yüzleşecektir. 

  velhasıl hayat tek çizgide ilerlemiyor, bulduğumuz doğruların notunu alıp, gözümüzün önüne asmakta fayda var. düşünebilen uyarabilen dostlar edinmekte fayda var.

  ileriye yönelik amaç, hedefler ve plan sahibi olmak güzel şey, ama içinde bulunduğumuz anın kıymetini bilip tadını çıkarmakta fayda var.

  elimizdekilerin değerini bilmekte, kanaat şuuruna sahip olmakta fayda var.

  yeni şeyler öğrenmekte, imkanlarımızı geliştirmeye çalışmakta fayda var.

  spor yapmakta, doğa ile buluşmakta, gülümsemekte fayda var.

  bazı heveslerimiz zevklerimiz amaçlarımız kaybolmuş olabilir, o hevesleri hiç tatmamış insanlara tattırmakta farklı bir huzur var. başkalarına iyilik yapmakta kendimize fayda var.

  yüzünün asıldığı noktada, çocuğunun bir çay kaşığını zıplatman ile kahkahalara boğulmasında, gözündeki ışıltıda, farklı bir umut var, mutluluk var.

  yaşayamasan da, yaşatmak var.

  ne zaman geleceğini bilmediğin ölümle barışık olabileceğin mihvalde bir hayat yaşamanda, güç var, cesaret var, dirayet var, huzur var.

  yaşadığını hissetmek için, hissedilmesi gereken bir de "ölüm var yâ mürit" (:


  Ali & Dua & Zeynep'in Babası
Toplam Hit: 8672 Toplam Mesaj: 87
haftasonu planları mutlu olmak yaşamak