folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder "Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı""Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı"

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  frekaze
  frekaze's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Haziran/2015
  Erkek

  Bana gelen bilgisayaları ben kaspersky cd ile unix tabanta taratıyorum hard tarama yaptırıyorum network takılı olduğundan güncel hallerini çekiyor db sonra taramaya bırakıyorum 5 günde bitiriyor herşeyi siliyor bazıları silinmesede unix tabanlı olduğundan dolayı içine girip ben siliyorum.

  Dipnot: bunları yapmadan önce acronis ile komple bir backup alıyorum. Patlama durumuna karşı.

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Hermes
  abdullahazad
  abdullahazad's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Mayıs/2007
  Erkek

  ag destekli guvenli modu kullanabilirsin.


  https://dnscheck.name.tr | az insan çok huzur.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  NighT_JudGe
  NighT_JudGe's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Aralık/2008
  Erkek

  multiboot  tarzi  programlar ile   boot edip temizleyebilirsin   dene  bi 


  Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2021 Talihlisi
  dcpromo
  dcpromo's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Nisan/2017
  Erkek

  "VMware vCenter Converter Standalone Client" isimli programı indir kur hocam. Sistemi sanala taşı her türlü fantezini gerçekleştir veri kaybı yaşamadan.(bikaç kopy yaparsın)


  next next next install
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ltcelik
  ltcelik's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Mayıs/2007
  Erkek

  belgeleri kurtaracaklar ise viriüslü harddiski Linux bilgisayar üzerinden yeni harddiske kopyalayın, gerekli ayar vs kaydedin bir yere

  vriüslü HDD de format ya rsulullah deyip formatı basın.. öteki türlü (windows sitem üzerinden)  hangi viriüsün ne yaptığını bilemzsiniz widows virüsü sonuçta..


  Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  watervay
  watervay's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Kasım/2003
  Erkek

  Hocam uzaktan yardımla felan çözülmez o iş. Getirsin kasayı yada laptopu al güvenli moda önce bi combofix sonra erişebildiğin komutlardan sırasıyla ilerle virüslerden ziyade öncelikle virüslerin bozduğu ayarları düzeltmeye bak. Hehe stres oldum şimdi Allah kolaylık versin :) 


  Syntax error..
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RitmFarbRacourci
  RitmFarbRacourci's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Mart/2008
  Erkek
  noname bunu yazdı

  Güvenli modda internet olsa da team açılmayacaktır muhtemelen, keza "imaj alabileceğini" hiç sanmıyorum, çünkü zaten "güvenli modun" asıl varlık amacı bilgisayarı "minimum servis" çalıştırarak açabilmek.

  Biriniz @@,) @.@,) ``D`) biriniz...!..!....! Valla çok enteresan kafalar dönüyor, büyüsü bozulmasın diye anlamlarını sormuyorum. iyi ki varsınız herkese günaydın, size çiçek :D. ^^D )
  @NoName , Açıkçası bana, Ağ üzerinden(lan yada internet) 1 bilgisayarın HardDisk`i üzerindeki 1Partition`ı -BOŞ Alanları kadar bile- daraltılıp, Sonra AYNI HardDisk üzerinde 2. bir Partition`ı açıp, buraya da İLK Partition`nın İMAJı atılabilir, GİBİ geliyor.

  Not: HİÇ denemedim. Ama, Yapılabilitesi , var gibi geliyor.

  @AbdullahAzad `in dediği "AĞ DESTEKLİ GÜVENLİ MOD" da İnternet bağlantı desteği var mi bilmiyorum ama. sanırım, SADECE yerel LAN (^^P) ağ desteği var, bu şekilde.

  Ama , @FreKaze `nin söylediği, farklı birşey. Linux(yada unix) üzerinden Yapılabilir gibi geliyor. LİNUX Üzerinde, iyi bir çekirdek tanımlaması ve özenli bir Servis seçimi ile RAM de çalıştırılabileceğini düşünüyorum. Denemedim Hiç.


  2. paragraf için Teşekkürler. ^^D)


  RitmFarbRacourci tarafından 30/Nis/18 11:07 tarihinde düzenlenmiştir

  I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ironhandfahri
  ironhandfahri's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Ağustos/2012
  Erkek

  Malwarebytes herseye cozum olur muridim. 

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  noname
  noname's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ağustos/2005
  Erkek

  Tekrar selamlar. Aynı bilgisayara fiziksel erişim sağladım şuan. Acrois ile komple HDD imajını harici HDDye alsam, bu imaja güvenebilir miyim? Doğru alıp almadığını test etme şansım olur mu hash check falan gibi bişeylerle?

  Tarama için ne ile boot edip tarayabilirim, tercihen ücretsiz bir şeyler var ise USB belleğe atıp oradan boot ediyim..?

  edit, acronis ücretliymiş ya la. altı üstü yedek alıcak bi öğrenciyim ben. yok mudur ücretsiz alternatifi

  noname tarafından 11/May/18 22:24 tarihinde düzenlenmiştir

  ...said addicted.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Elif - Efe
  rakkoc
  rakkoc's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Aralık/2003
  Homo

  Oyle acronis ile vs alacağın image da cok anlami olmayacaktir. Muhasebe yazılımı LOGO, MICRO gibi bir yazılım ise SQL veritabanini ilk once mantikli bir sekilde yedekle. (SQL backup herşeyden önce farz kılındı gibi düşün.)

  bu sql backup olayından sonra excel word ve resim dosyaları gibi bok pisur dosyalar icin user klasorunun altini tamamen bir usb bbelleğe aktar. bas formati. acronis gibi bir sey ile uğraşıcaksın ama OS katmanındaki bu yedek tekrar viruslere davetyiye cikaracaktir. 

  benim gibi eskiler total commander gibi toollar a windows dan cok güvenir. bu işlemi güvenli modda yapabilirsin. Minimum servis erişiminde total commander calisacaktir.

  Dipnot : Ağ destekli güvenli modda internet calismaktadir. (Server 2012 da olması lazım işimi görmüştü)


  Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 7828 Toplam Mesaj: 35
yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı