folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder "Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı"

"Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Oyle acronis ile vs alacağın image da cok anlami olmayacaktir. Muhasebe yazılımı LOGO, MICRO gibi bir yazılım ise SQL veritabanini ilk once mantikli bir sekilde yedekle. (SQL backup herşeyden önce farz kılındı gibi düşün.)

bu sql backup olayından sonra excel word ve resim dosyaları gibi bok pisur dosyalar icin user klasorunun altini tamamen bir usb bbelleğe aktar. bas formati. acronis gibi bir sey ile uğraşıcaksın ama OS katmanındaki bu yedek tekrar viruslere davetyiye cikaracaktir. 

benim gibi eskiler total commander gibi toollar a windows dan cok güvenir. bu işlemi güvenli modda yapabilirsin. Minimum servis erişiminde total commander calisacaktir.

Dipnot : Ağ destekli güvenli modda internet calismaktadir. (Server 2012 da olması lazım işimi görmüştü)

format yerine full image backup alıp virüs tarayıcı çalıştırmak istiyorum. format atıp o saçma sapan muhasebe uygulamalarını sıfırdan kuracak bilgim yok. geçen bi BDP denilen programı güncellemeye kalktım saçma sapan bişeyler yapmışlar sinirlerimi bozdu :D

full imajda sql'in bozulma ihtimali var mı :/

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    noname bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Oyle acronis ile vs alacağın image da cok anlami olmayacaktir. Muhasebe yazılımı LOGO, MICRO gibi bir yazılım ise SQL veritabanini ilk once mantikli bir sekilde yedekle. (SQL backup herşeyden önce farz kılındı gibi düşün.)

bu sql backup olayından sonra excel word ve resim dosyaları gibi bok pisur dosyalar icin user klasorunun altini tamamen bir usb bbelleğe aktar. bas formati. acronis gibi bir sey ile uğraşıcaksın ama OS katmanındaki bu yedek tekrar viruslere davetyiye cikaracaktir. 

benim gibi eskiler total commander gibi toollar a windows dan cok güvenir. bu işlemi güvenli modda yapabilirsin. Minimum servis erişiminde total commander calisacaktir.

Dipnot : Ağ destekli güvenli modda internet calismaktadir. (Server 2012 da olması lazım işimi görmüştü)

format yerine full image backup alıp virüs tarayıcı çalıştırmak istiyorum. format atıp o saçma sapan muhasebe uygulamalarını sıfırdan kuracak bilgim yok. geçen bi BDP denilen programı güncellemeye kalktım saçma sapan bişeyler yapmışlar sinirlerimi bozdu :D

full imajda sql'in bozulma ihtimali var mı :/

SQL'in servisi açıkken alacağın full imaj'da data dosyası olmaya bilir. Çok emin olamiyorum çünkü SQL backup için farkli cözümler sunuyorlar. normalde SQL'in kendi içinden backup almak gerekiyor Data file ve Log file 'i dışarıdan okuya bilmek için SQL'in servisini durdurmak gerekiyor. (copy paste yapamazsın, dosya kullanımda diye hata verir, carbon copy gibi backup toolları alamıyor file status locked diye hata veriyor bunun için backup start'da servisi durduran bir komut çalıştırmak gerekiyordu)

Muhasebe yazılımı ile sen uğraşma zaten dostum bunların muhasebe yazılımına destek veren bir firma vardır. (olmak da zorunda programın güncellemeleri icin) Bu Programlar düşündüğün word excel gibi değil yasal mevuzatlara göre güncellenmeleri gerekiyor eFatura vs desteği gelmesi gerekiyor. Bu yuzden göt mecbur vardır bir firmaları ona yaptirirsin kurulumu. 3 kuruş ödemesi gerekir belki tekrar kurulum için ama adam omlet yiyeceksen yumurta kıracaksın i anlat. yoksa 2 gun sonra tamamen sistem durur geri donuşün mümkün olmadiği noktaya gidebilirsin. bildiğin kanser suan da sistem vs vs standart edebiyat ile emri vaki yaptirabilirsin bence.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

Sen hiç bulaşma.  Muhasebe programının servisi kim ise o gelsin müdahale etsin.  Nasil olsa formatlarsan lisans yenilemenucreti ve zamazingolar için ücret talep ederler :D muhasebe yedeği uçar ise işin zor hocam.  Yedek aldığına emin ol hatta bir kaç tane al :D kolay gelsin.  

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

bu sql backup olayından sonra excel word ve resim dosyaları gibi bok pisur dosyalar icin user klasorunun altini tamamen bir usb bbelleğe aktar . bas formati. acronis gibi bir sey ile uğraşıcaksın ama OS katmanındaki bu yedek tekrar viruslere davetyiye cikaracaktir. 

benim gibi eskiler total commander gibi toollar a windows dan cok güvenir. bu işlemi güvenli modda yapabilirsin. Minimum servis erişiminde total commander calisacaktir .

Dipnot : Ağ destekli güvenli modda, internet calismaktadir. (Server 2012 da olması lazım işimi görmüştü )

f ull imajda sql'in bozulma ihtimali var mı :/

SQL'in servisi açıkken alacağın full imaj'da data dosyası olmaya bilir. Çok emin olamiyorum çünkü SQL backup için farkli cözümler sunuyorlar. normalde SQL'in kendi içinden backup almak gerekiyor Data file ve Log file 'i dışarıdan okuya bilmek için SQ L'in servisini durdurmak gerekiy or. (copy paste yapamazsın, d osya kullanımda diye hata verir, c arbon copy gibi backup toolları alamıyor file status locked diye hata veriyor bunun için backup start'da servisi durduran bir komut çalıştırmak gerekiyordu)

Muhasebe yazılımı ile sen uğraşma zaten dostum bunların muhasebe yazılımına destek veren bir firma vardır. (olmak da zorunda programın güncellemeleri icin) Bu Programlar düşündüğün word excel gibi değil yasal mevuzatlara göre güncellenmeleri gerekiyor eFatura vs desteği gelmesi gerekiyor. Bu yuzden göt mecbur vardır bir firmaları ona yaptirirsin kurulumu. 3 kuruş ödemesi gerekir belki tekrar kurulum için ama adam omlet yiyeceksen yumurta kıracaksın i anlat. yoksa 2 gun sonra tamamen sistem durur geri donuşün mümkün olmadiği noktaya gidebilirsin. bildiğin kanser suan da sistem vs vs standart edebiyat ile emri vaki yaptirabilirsin bence.

Eskilerin bildiği, başkaca işlevsel, küçük boyutlu, bilgisayar ve Cep(android) için, programlar var mı?

kendini sadece bir alanda sınırlama, örneğin dosya yöneticisi olarak, TotalCommander verdin. Bunun haricinde, başka Tool lar var mı? Başka bir örneğinde, Carbon Copy idi.

Bilgisayarlar arası birebir iletişimde, bağımsız bir program meseLa. ağ ve internet üzerinden. Metin yada video lu olabilir. ama en ilkel şartlarda, minimum servis düzeyinde.
    Resim düzenleme
    video düzenleme

Genel olarak aklıma takıldı. tşkkürler şimdiden.

RitmFarbRacourci tarafından 13/May/18 13:19 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 9580 Toplam Mesaj: 35
yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı