folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yurtdışında Para Kazanma Yolları?

Yurtdışında Para Kazanma Yolları?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar,

Durumum baya kötüleşiyor o yüzden böyle bir konu açma gereksimi duydum :) Burada 2 haftada yaklaşık 3000 TL para harcadığımı fark ettim :) her hangi bir gelirim yok, çalışma iznim de yok, aslında var ama 1 yıl sonra çalışmama izin veriyorlar o da 15 saat haftada. Ücretsiz bile çalışmaya izin yok o derece katılar.

O yüzden alternatif yollar bakıyorum ama ne olur bilmiyorum. Uzun bir süredir freelance çalışmıyorum, zaten çalışsam bile harcayacağım emeğe değmez (türkiye için konuşuyorum).  Almanyadan iş teklifi aldım aslında aylık 3000 euro civarı belki daha fazla olabilir bilmiyorum henüz konuşmadım adamlarla ama gitmek istemiyorum. Yurtdışında nasıl para kazanılabilir?

bir arkadaşım ukash ile ilgili bir şeyler söylemişti ama o işlere de bulaşmak istemiyorum. Yasal olup olmadığını bilmiyorum ya da başıma bela açar mı bu işler emin değilim..

kısaca neler yapılabilir tavsiyelerinizi bekliyorum. ürün alıp satayım diyeceğim ama burası (isviçre) türkiyeden 3-5 kat daha pahalı belki daha fazla bazı şeylerde.. 

bu duruma düşeceğimi hiç sanmıyordum ama bu kadar pahalı olması ürküttü beni.. Aslında yazılımcı olarak bir firmada çalışabilsem güzel olurdu, arkadaşın biri o şekil çalışıyor saatlik kazancı 360 TL brüte geliyor :) ama işte dediğim gibi 1 yıl çalışma iznim yok. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

Aslinda cevabi sen daha iyi biliyorsun bence mesela urun alip satayim dedin iste isvicrede yasadgn surede

Ne eksik ne satilabilir diyre azcik dusundysn ticaret yaparak cok iyi para kazanabilirsin ama iste

Ne satacagini iyi gozlem yapman lazim olmayan bi urun eksik bisi gozlemleyip bulursan sadece gecinmeyi degil  o zaman paraya  

Para demezsin ;) 

Nev-i Şahsına Münhasır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

isvicrede ebay tarzı sitelerde gayri resmi satışlar yapabilirsin bilmiyorum ülkenin durumunu ama bu tarz şeyler olur.

yine freelance işler yapabilirsin. ödemeleri paypal ile alırsın. 

yada orada yanlız mısın değilmisin bilmiyorum ama sağlam arkadaş/akraba vs varsa onun adına şirket kurdurup sen gayri resmi olarak işlerin başında olabilirsin belki.

yabancı freelancer siteleri :

http://www.peopleperhour.com/freelance-jobs

http://www.guru.com/

http://www.freelancer.com/

türkçe freelancer siteleri :

www.uzmankirala.com

www.idemama.com

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

burdan türkiyedekilere satma manasında dedm, yani işte foto makinesi telefon v.s. isteniyor ya.. ama burası pahalı baya..

tr den bir şey getirip satma olayı zor ve sıkıntılı.. buradaki insanlar türkiyedeki gibi değil hocam :) çöpü yere attın mı uyarırlar seni olmadı polisi

ararlar yani bir nevi ispiyonculuk fazla. bunun sebebi de ülkelerini koruma güdüleri fazla gelişmiş. o yüzden böyle kaçak işleri falan biri duyarsa hiç

acımaz polise şikayet eder :)

@streetw1se, hocam arkadaşlar falan var ama o şirket olayı  falan daha sonraki işler.. önce buranın bir diplomasını almam gerek,çünkü tr deki diplomaları pek adam yerine koymuyorlar hatta almanyadakileri bile kabul etmiyorlar, adamlar gelip burada okuyor çalışabilmek için.. çünkü kendi standartları tüm ab ülkelerinden yüksek olduğu için küçük görüyorlar.. 

freelancer sitelerinde hintliler dolmuş hocam, bir de ben sıfır referansla gireceğim oraya o yüzden ordan iş düşürmek zor. burada bi kaç türk bilişim firmasıyla iletişime geçtim, belki onlar iş verirler de avrupada yaşayan türklerden çok hayır gelmez. bunu herkesin bilmesi gerek.. yani aa gurbete bir türk gelmiş gözüyle bakmazlar..

unbalanced tarafından 21/Mar/14 17:59 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek

hocam öyle bir şehirde bireysel hareket edemezsin ettirmezler... kalıplaşmış birdüzen  var orada..orada hiç çırpınmaya çalışma...öncelikli olan sıkıntıyı gidermek bunu en kolay eldekilerle yapabilirsin olasılıklara mumkun mertebe bırakma durumu bence almanya işini ölç biç tart....önce sıkıntını gider sonra planlarını daha sağlıklı yaparsın.

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

almanya işi şuan tek çıkar yolu görünüyor aslında. Ama okulu bitirmem şart.O yüzden gidip gelmem lazım sınavlara v.s. biraz zor olacak ama bu şekil iyi yol gibi görünüyor.. işte bu yola girmeden daha farklı bi çözüm bulabilsem iyi olurdu. çünkü oraya gitsem de burası için kira parasını vermem gerek ve de sigortayı ödemem gerek. 3 aylık sigorta en ucuz olarak 570 TL ye geliyor. yani acayip pahalı geldi bana :) buraya desteksiz geldim böyle olmak zorunda da şartların böyle ağır olacağını düşünmemiştim 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

hocam senin iş, hesabını bilmeyen kasabın masatı götüne kaçara dönmüş allah yardımcın olsun.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bi aksilik çıktı hocam yoksa planladığım gibi gidecekti :) yani işim hazırdı ama işte bi şeyler sorun oldu.. o yüzden bu duruma düştüm :))

sonuçta hayatta her şey olabiliyor.. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam şuan ögrencimsin peki isviçre de ne iş yapıyorsun birde merak ettim 2 haftada nasıl 3.000 tl harcıyorsun :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

2200 tl sadece depozitoya verdim. aslında harcadığım para 3000 tl den çok daha fazla. ben geleli 1 ay oldu. sadece bankadan 7500 tl çektim yarısını arkadaşa verdim (yurt parasını o verdiği için bi de biraz masraf yapmıştı), bende de vardı yani yanımda.. evet öğrenciyim aslında okumak sadece bahane. diğer türlü buraya sokmazlar kolay kolay.. bir de akrabam var burda amerikan bir ilaç firmasında çalışıyor, daha görüşmedim onla, babamın dayısının oğlu.. onla konuşayım belki iş konusunda yardımcı olur ama lutern de çalışıyor. nerden baksan gidiş geliş 200 tl vermem gerekecek yola bi de trenle 1.5 saatlik yolculuk..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

bi aksilik çıktı hocam yoksa planladığım gibi gidecekti :) yani işim hazırdı ama işte bi şeyler sorun oldu.. o yüzden bu duruma düştüm :))

sonuçta hayatta her şey olabiliyor.. 

aynı benim gençliğim:D

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
Toplam Hit: 7584 Toplam Mesaj: 45