folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yurtdışında Para Kazanma Yolları?

Yurtdışında Para Kazanma Yolları?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Stackoverflow tarzi sitelerde cidden kaliteli firmalar remote calisabilecek insan ariyorlar bakabilirsin oraya.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Ben amerikadayim unbalanced. Burada hersey de ucuz. Cevren varsa orada, buradan urun gondereyim. Illegal olan bir durum da yok, cunku toplu sekilde gondermeyecegiz. Ihtiyac oldukca siparisle. Uyarsa pm salla

All I need is a possibility.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@sandman, önerin için sağol hocam ama çalışma iznim yok, bildiğim kadarıyla da çalışma izni verilmiyor şimdilik bana. yani firma istese de alamaz. çünkü benim buraya geliş amacım eğitim olarak görüldüğünden çalışma izni çıkartmazlar. o yüzden firmaların beni alabileceğini sanmıyorum, kaçak çalıştırma gibi de bir düşünceleri olmaz (yakalnma korkuları, şikayet edilme korkuları v.s.), o yüzden tanıtık türk bir firmada bu şekil çalışabilirim ama malum avrupadaki türkler genelde kebapçı olduğu için bilişim şirketi bulmak zor :) bi kaç firma/şahısa ulaştım ama çoğunun kendine hayrı yok, adam virus temizleme, format atma işi yapıyor :)

@mizahi, işte hocam çevre meselesi zor. daha geleli 1 ay oldu ve çevrem çok geniş değil muhtemelen de çok geniş olmayacak. nedense isviçreliler yabancılarla pek arkadaşlık yapma niyetinde değiller. bir sitede gördüm, bir tane yabancı yazılımcı diyor ki, 3 aydır buradayım hala bir tane arkadaşım yok, biri de altına yazmış ben 12 yıldır buradayım, isviçreli arkadaşlarımın sayısı bir elin parmaklarını geçmez, arkadaşlarım hep yabancı demiş..

burada yabancıya pek güven yok.o yüzden firma olmadan öyle satış işine sıcak bakmazlar. türkiye gibi değil yani.. adamların öyle parayla dertleri de yok. her şeyin kalitelisini almaya çalışırlar genelde. sadece göçmenler v.s. belki biraz daha düşük kaliteyi arar ama genelde iyi kazandıkları için en iyilerini alırlar ve sağlam olmasını tercih ederler. o yüzden ben iphone u atıyorum 1000 dolar yerine 700 dolara da satsam almazlar. burda en düşük maaş 8500 TL net (3400 frank olması lazım ) :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Burda en düşük maaş 8500 TL net (3400 frank olması lazım ) :)

Maaşı güzelmiş valla türkiyeden çıkıp oraya mı yerleşsek ne yapsak.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

göçü önlemeye çalışıyorlar hocam yani gelmek kolay değil.. adamlar mümkün mertebe insanları geri postalamaya çalışıyor, bırak sadece türk,arap falan almanları fransızları bile .. o yüzden gelmek zor baya.. gelirsen de kalmak zor.. yani iyi bir yeteneğin olması lazım. 20 yıl önce gelen adamlar hep vatandaşlık almış, şimdi öyle kolay vatandaşlık verilmiyor.. evlilik bile yetmeyebiliyor. ben yabancılar polisine gittiğimde bi tane has isviçreli adam da geldi, karısı vietnamlıymış ve hamileymiş, polis karısına kimlik vermedi. dediki biz evlililiğinizin gerçek olduğuna inanmıyoruz, adam diyor ki yahu karım hamile nasıl inanmıyorsunuz, o da diyor ki gerçekçi değil. adam da sinirlendi, eğer kimliğimi vermezseniz hepinizi dizeceğim burada diyip çıktı gitti..

düşün evli ve çocuğu var ve öz isviçreli erkek ama karısını vatandaşlığa aldıramadı. hadi polis inandı diyelim, çocuk doğduktan sonra dna testini istiyorlar v.s. çok detay var. ve işin ilginci her kanton için değişiyor bu kurallar..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

göçü önlemeye çalışıyorlar hocam yani gelmek kolay değil.. adamlar mümkün mertebe insanları geri postalamaya çalışıyor, bırak sadece türk,arap falan almanları fransızları bile .. o yüzden gelmek zor baya.. gelirsen de kalmak zor.. yani iyi bir yeteneğin olması lazım. 20 yıl önce gelen adamlar hep vatandaşlık almış, şimdi öyle kolay vatandaşlık verilmiyor.. evlilik bile yetmeyebiliyor. ben yabancılar polisine gittiğimde bi tane has isviçreli adam da geldi, karısı vietnamlıymış ve hamileymiş, polis karısına kimlik vermedi. dediki biz evlililiğinizin gerçek olduğuna inanmıyoruz, adam diyor ki yahu karım hamile nasıl inanmıyorsunuz, o da diyor ki gerçekçi değil. adam da sinirlendi, eğer kimliğimi vermezseniz hepinizi dizeceğim burada diyip çıktı gitti..

düşün evli ve çocuğu var ve öz isviçreli erkek ama karısını vatandaşlığa aldıramadı. hadi polis inandı diyelim, çocuk doğduktan sonra dna testini istiyorlar v.s. çok detay var. ve işin ilginci her kanton için değişiyor bu kurallar..

bukadar kasmaya ne gerek var sik anasını almanyaya geç.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

almanyada çok türk var hocam :) gerçi burda da çok var... ben şehrin merkezi dışındayım, markete gidiyorum yığınla türk görüyorum ilginçtir buralara kadar gelmişler :) bir de işin maddiyat boyutu var. almanyada en fazla alabileceğim maaş 5000 euro olsun. burada benimle okuyan arkadaş %90 çalışıyor ve yaklaşık net 35 bin tl maaş alıyor hocam :) bu eleman master yaptıktan sonra daha fazla alır. java developer.. yani bu parayı öyle her ülke vermez. o sebeple burada kesin okulu bitirmem gerek. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

almanyada çok türk var hocam :) gerçi burda da çok var... ben şehrin merkezi dışındayım, markete gidiyorum yığınla türk görüyorum ilginçtir buralara kadar gelmişler :) bir de işin maddiyat boyutu var. almanyada en fazla alabileceğim maaş 5000 euro olsun. burada benimle okuyan arkadaş %90 çalışıyor ve yaklaşık net 35 bin tl maaş alıyor hocam :) bu eleman master yaptıktan sonra daha fazla alır. java developer.. yani bu parayı öyle her ülke vermez. o sebeple burada kesin okulu bitirmem gerek. 

:) aklını çalıştır, bi sene uzat okulunu para biriktir almanyada sonra biyerden başla belediyeden izin al seyyar satıcılık yap vs, veyahut sigortasız otoyıkamada falan çalış dostum para kazanmak isteyen en zor işi amelelikte yapar kazanır sonuç olarak 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

İsviçre'ye gelmeyi düşünüyorum :S Eğitim için.

CAgAtAy tarafından 21/Mar/14 21:18 tarihinde düzenlenmiştir

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

:) aklını çalıştır, bi sene uzat okulunu para biriktir almanyada sonra biyerden başla belediyeden izin al seyyar satıcılık yap vs, veyahut sigortasız otoyıkamada falan çalış dostum para kazanmak isteyen en zor işi amelelikte yapar kazanır sonuç olarak 

hocam sen türkiye mantığıyla düşünüyorsun ama burada öyle iş portacı falan yok.. kaçak çalışanlar da zaten tanıdıklar aracılığı ile çalışıyor ama öyle göz önünde olacak bir yerde çalışılmaz, en küçük bir şeyde şikayet olursa direk postalarlar bi daha da girilemez bu ülkeye.. yani türkiye de abi ne iş olsa yaparım mantığı yok burda. düşün ben burada ücretsiz olarak bile bir firmada yazılım üzerine çalışamam. bırak yazılımı her hangi bir işte çalışamam para almasam da ..

okulu uzatmaya gerek yok, bu diplomayı aldıktan sonra doktora ya başvurmayı en kötü ihtimal. almanyayı ciddi ciddi düşünüyorum çünkü başka bir ihtimal görünmüyor..

@cagatay, olabilir hocam ama çok pahalı bir ülke ve kayıt ücretleri v.s. ayrıca vize süreci de biraz sıkıntılı.. düşünürsen elimden geldiğince yardımıcı olurum. ben computer science da yüksek lisans yapıyorum 3 üniversitede :)

Toplam Hit: 7583 Toplam Mesaj: 45