folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Zaman Gazetesi Karikatürü Sansürledi

Zaman Gazetesi Karikatürü Sansürledi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Edit:

HABER YALAN DİYENLERE

http://img227.imageshack.us/img227/9412/64547975zw6.jpg

----------------------------
    Madem söylediğin gibi okuyucun rahatsız oluyorsa reklamı almazsın. Para için herşeyi yapar bunlar. Yayın yönetmenide ne güzel kıvırmış.
    Beyinleri o kadar düşünmekten uzak kalmışki basit bir karikatürde bile art niyet arıyorlar.
    -------------------------------------------

Avea'nın reklam karikatürü vardı gazetelerde. Ancak Zaman'da farklı çıktı. Gazete konuya ilişkin açıklama yaptı.

Zaman Gazetesi, dünkü sayısında yayınladığı GSM şirketi Avea’nın reklamında maymun resmi yer almadı. Reklam anlaşmalı gazetelerin hepsinde aynen yayınlanırken, Zaman Gazetesi, "evrim tablosu"nu andıran karikatürdeki maymunu yok etti.

Avea yetkilileri, "Zaman Gazetesi’ne gönderdiğimiz karikatürün orijinali böyle değildi" dedi. Karikatürün sahibi Emre Ulaş ise olayı meğine, 80 yıllık cumhuriyete ve bilime saygısızlık olarak niteledi.

Ben biraz dedim gececiler abartmış 

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Mehmet Kamış, reklamına sansür uygulanması için şu açıklamaya yaptı: "Karikatür gündüz gelmesine rağmen gözümden kaçmış, görmemiştim. Gece yazı işlerinden aradılar, söz konusu karikatüre okuyucuların yarın büyük tepki gösterebileceği konusunda beni ikaz ettiler. Ben de karikatürün biraz belirsizleştirilebileceğini söyledim. Ancak gecedeki arkadaşlar abartmışlar. Yapılan şey güzel olmamış."

Emre Ulaş'ın Avea kampanyası için yaptığı orjinal çizim

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek
    Ayaktaki adamı ortalasalarmış daha güzel olurdu :D

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla okullarda evrim teorisi konu olarak ele alınıyor.bunu ele almak bile böyle malca düşüncelere mi sebep oluo

hiç anlamıorm..

http://yigitdemirag.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Oha artık..

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek

aramızda evrimi savunan varmı? merak ettim.

ben şahsen maymun değilim. atalarımında maymun olduğunu düşünmüyorum. düşünen varsa bilemem:)

bu karikatürdeki sansür olayına gelince; olsa da olmasada farketmez ama olmaması tercihimdir. 

ayrıca,
    Avea yetkilileri, "Zaman Gazetesi’ne gönderdiğimiz karikatürün orijinali böyle değildi" dedi. Karikatürün sahibi Emre Ulaş ise olayı meğine, 80 yıllık cumhuriyete ve bilime saygısızlık olarak niteledi.

@cumhuriyetle ne alaka? evrimi savunmamak bilime saygısızlık etmekmi oluyor?

innassabirin.... tekrarlıyayım. büyükbüyük büyük büyük~ dedem maymun değildi. bunu avea yetkilisininde cevaplamasını isterdim.

@firex, son zamanlarda böyle kıytırık konular açma potansiyelinin dışa vurduğunu görüyorum:)dikkat;arttığını değil...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    töbe töbe

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Tuna bunu yazdı:
    -----------------------------
    son zamanlarda böyle kıytırık konular açma potansiyelinin dışa vurduğunu görüyorum:)dikkat;arttığını değil...

Senin gibi düşünmekten aciz insanlar için kıytırık gelebilir. Kapasiten yetmiyorsa benim konularıma girmeyeceksin. Burada evrimi savunan olmadı. Olayın mantığını anlamaktan aciz olduğun için böyle birşey ortaya koydun.

λ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stevie
    Stevie's avatar
    Erkek

Karikatürü savunduğumdan değil ancak gazetene ters düşüyorsa reklamı hiç almayacaksın.

Hem parayı al hemde reklamı değiştir. ne ala...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

---Tuna yazdı:-------------------------------

ben şahsen maymun değilim. atalarımında maymun olduğunu düşünmüyorum. düşünen varsa bilemem:)

bu karikatürdeki sansür olayına gelince; olsa da olmasada farketmez ama olmaması tercihimdir. 

ayrıca,

innassabirin.... tekrarlıyayım. büyükbüyük büyük büyük~ dedem maymun değildi. bunu avea yetkilisininde cevaplamasını isterdim.

@firex, son zamanlarda böyle kıytırık konular açma potansiyelinin dışa vurduğunu görüyorum:)dikkat;arttığını değil...  

---------------------------------------------

hoca sen evrime karşısın da hiç okumadan araştırmadan, sağdan soldan duyduklarınla karşısın.. "Benim atalarım maymun değil" demen hiç araştırmadığına kanıt..

Evrimi savunmamak bilime ayıp evet, sonuçta bilimsel bir teori ve evrimden başka evrimin açıklamaya çalışıtığı konuları açıklayan başka bi teori ya da kanun yok..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

Tuna bunu yazdı:

ayrıca,

evet evrim teorisi tek başına tartışılacak ayrı bir konu. akıllı adam öyle bişeye inanmaz zaten ama bu ayrı bir konu. reklamın orjinalini yayınlamayacaksa alma kardeşim. reklama sansür nerde görülmüş?

g2k[et]tahribat[dat]com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

aramızda evrimi savunan var mı ne demek ya :S

Ben evrimi savunuyorum ve bu beni alakadar eder kimse sana birşey dememişken provake yapmak gibi bir hataya düşmessen sevinirm.

http://yigitdemirag.com
Toplam Hit: 10651 Toplam Mesaj: 73