folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Zaman Gazetesi Karikatürü Sansürledi

Zaman Gazetesi Karikatürü Sansürledi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Tuna bunu yazdı:
    -----------------------------

aramızda evrimi savunan varmı? merak ettim.

ben şahsen maymun değilim. atalarımında maymun olduğunu düşünmüyorum. düşünen varsa bilemem:)

------------
    Bir konuda konuşuyorsan bari bi araştır.Evrim insan maymundan gelmiştir demez,insanla maymun ortak atadan gelmiştir der.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hMhM
    hMhM's avatar
    Erkek
    Tuna bunu yazdı:

aramızda evrimi savunan varmı? merak ettim.

ben şahsen maymun değilim. atalarımında maymun olduğunu düşünmüyorum. düşünen varsa bilemem:)

bu karikatürdeki sansür olayına gelince; olsa da olmasada farketmez ama olmaması tercihimdir.

ayrıca,
    Avea yetkilileri, "Zaman Gazetesi’ne gönderdiğimiz karikatürün orijinali böyle değildi" dedi. Karikatürün sahibi Emre Ulaş ise olayı meğine, 80 yıllık cumhuriyete ve bilime saygısızlık olarak niteledi.

@cumhuriyetle ne alaka? evrimi savunmamak bilime saygısızlık etmekmi oluyor?

innassabirin.... tekrarlıyayım. büyükbüyük büyük büyük~ dedem maymun değildi. bunu avea yetkilisininde cevaplamasını isterdim.

@firex, son zamanlarda böyle kıytırık konular açma potansiyelinin dışa vurduğunu görüyorum:)dikkat;arttığını değil...

şu yazıyı okudum sinirden 6 sayfayı okuyamadım ansını satıyım!!! bir insan evrime inanmıyorsa ya biyoloji bilmiyordur ya da beyinsizdir!  senin mesajından 2. gruba dahil olduğunu ciddi ciddi düşünmeye başladım...

kenarda köşede takılırım ben
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grey-cells
    grey-cells's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Dişi
    bu oluşumların yaptığı şeyler bunlar ilk değildi ve sonuncu olmayacağı kanaatindeyim :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek

yazmayacaktım. ağır tahrik üzerine yazıyorum.öncelikle hariçten gazel okuyup yrrak yrrak düşüncesiz beyinsiz vs gibi laflar etmeyin.
    o lafları edenlere lavaj yapar sokarım mk.
    Terbiyenizi takının.biraz saygılı olun, saygı göstermezsem eşşek olan benim demektir.
    yok evrime inanmıyorsa beyinsizmiş. yok okuda gelmiş. terbiyeli olun.

Direk konuya gireceğim.
    kan yakınlığı = Fx=(1/2)n+n'+1
    N= babadan ortak ataya kadarki generasyon sayısı
    N'=anneden ortak ataya kadarki generasyon sayısı
    arkabalık dereceni ise
    Rxy= (1/2)n+n'
    x ve y = bireyleri
    N = ortak ataya kadarki canlılardan birisi arasındaki generasyon sayısı
    N'= ortak ata arasındaki generasyon sayısını ifade eder.

sizin söylediğinize göre; ortak ata bir yerde kesişiyor değilmi?
    yani kan yakınlığı mutlak bir değere sahip+
    tek hücreliler zaten bu tezi cürütmeye yetiyor ama cok hücrelilerden örnek
    vereyim: her canlıda gonozomal kromozomlardan x ve y mevcut.

Hatırınız için kromozom sayılarınıda önemsemiyorum.(sayı farklı ise ztn Sittim sen yavru alamazsınız.)
    İnsanda 46, Maymunda 48, Atta 64, SIĞIRda 60, köpek 78, kedi 38, Tavşan 44 kromozoma sahiptir.
    vesaire vesaire. devam eder gider..
    BUnlardan ikisi x-y olmak üzere gonozomal kromozom.

Her Türde aynı gonozom çiftleri bulunduğuna göre ve Tekrar edeyim;savunduğunuza göre
    kan yakınlığı mutlak bir değere sahip olduğuna göre;
    hal böyle olunca İÇİMİZDEN BİRİLERİNİN AT EŞEK KÖPEK MAYMUN OLARAK DOĞMA İHTİMALİ BABASI KADAR YÜKSEK OLMASA DA
    VAR...
    Bunlada kalmazdı, BUnca nesil boyunca süregelen sıkı kan bağı ile resesif alellerin görünme olasılığı Populasyon sayısının artması ile doğru orantılı olarak Daha da artardı ve
    sakat at eşek köpek veya maymun olarak doğma ihtimalinizin yanınDA bir o kadar da Sakat doğma ihtimaliniz yükselirdi.En basitinden hepimiz down sendromlu olarak
    doğardık.aslına ds bil az.. kromozom çifleri birbirine girerdi.mmmız bogazımıza geçerdi.

Tüm bunlara rağmen; ne yani? olamazmı derseniz.
    olamaz efendim.
    ırk tür cins aile takım sınıf kök alem sıralamasını baz alırım.
    aynı türden camızla sığırın çiftleşmesinden koyunla keçinin birleşmesinden bile yavru elde edilemiyorki insandan başka bir yavru doğsun veya değişime uğrasın.veya başka bir canlıdan insan doğsun.mümkün değil.

"yav saçlama, evrim zaman içinde süregelen bir oluşum. şıp diye değişmedik" derseniz;
    buda tatmin etmez. yukarda anlattıklarımı zaman içine yayın derim.
    "ortak atadan kasıt bir hayvan veya insan değil" derseniz;
    ne ?
    hem madem evrimle bugune geldik. evrimleşmemiş şimdi durdumu mk. niye değişmeye devam etmiyoruz?

Son olarak;
    Benim inandığıma göre;
    "Benim atam Hz.Adem."
    "Ona Allah bir kitap verdi, okumayı yazmayı öğretti."
    "Benim köküm sanıldığı kadar ilkel değildi."
    "Ve bir gün Havva anama, lan Havva insan doğurtmaktan Sıkıldım, hadi birazda inek köpek yapalım" demedi.
    zaten böyle olsa idi; ahirette TÜM hayvanların hesaba çekileceği kuran-ı kerimde bize bildirilirdi.
    Herşeyden önce benim inandığım birşey var.

Dilim döndüğünce birşeyleri yazmaya çalıştım. Elbette herşeyi bilemem.hatalarımda olabilir.

bitti: felan gazete sansür yapmış babane mk. benim kıl olduğum bunun bilimle cumhuriyetle özdeşleştirilmesi.
    güzelim cumhuriyetimi nelere alet ettiler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Tuna bunu yazdı:

yazmayacaktım. ağır tahrik üzerine yazıyorum.öncelikle hariçten gazel okuyup yrrak yrrak düşüncesiz beyinsiz vs gibi laflar etmeyin.
    Terbiyenizi takının.biraz saygılı olun, saygı göstermezsem eşşek olan benim demektir.

Direk konuya gireceğim.
    arkabalık dereceni ise
    Rxy= (1/2)n+n'
    x ve y = bireyleri

Hatırınız için kromozom sayılarınıda önemsemiyorum.(sayı farklı ise ztn Sittim sen yavru alamazsınız.)
    İnsanda 46, Maymunda 48, Atta 64, SIĞIRda 60, köpek 78, kedi 38, Tavşan 44 kromozoma sahiptir.

Her Türde aynı gonozom çiftleri bulunduğuna göre ve Tekrar edeyim;savunduğunuza göre
    hal böyle olunca İÇİMİZDEN BİRİLERİNİN AT EŞEK KÖPEK MAYMUN OLARAK DOĞMA İHTİMALİ BABASI KADAR YÜKSEK OLMASA DA
    VAR...
    Bunlada kalmazdı, BUnca nesil boyunca süregelen sıkı kan bağı ile resesif alellerin görünme olasılığı Populasyon sayısının artması ile doğru orantılı olarak Daha da artardı ve
    sakat at eşek köpek veya maymun olarak doğma ihtimalinizin yanınDA bir o kadar da Sakat doğma ihtimaliniz yükselirdi.En basitinden hepimiz down sendromlu olarak
    doğardık.aslına ds bil az.. kromozom çifleri birbirine girerdi.mmmız bogazımıza geçerdi.

olamaz efendim.
    aynı türden camızla sığırın çiftleşmesinden koyunla keçinin birleşmesinden bile yavru elde edilemiyorki insandan başka bir yavru doğsun veya değişime uğrasın.veya başka bir canlıdan insan doğsun.mümkün değil.

"yav saçlama, evrim zaman içinde süregelen bir oluşum. şıp diye değişmedik" derseniz;
    ne ?
    hem madem evrimle bugune geldik. evrimleşmemiş şimdi durdumu mk. niye değişmeye devam etmiyoruz?

Son olarak;
    Benim inandığıma göre;
    "Benim atam Hz.Adem."
    "Ve bir gün Havva anama, lan Havva insan doğurtmaktan Sıkıldım, hadi birazda inek köpek yapalım" demedi.
    zaten böyle olsa idi; ahirette TÜM hayvanların hesaba çekileceği kuran-ı kerimde bize bildirilirdi.

Dilim döndüğünce birşeyleri yazmaya çalıştım. Elbette herşeyi bilemem.hatalarımda olabilir.

bitti: felan gazete sansür yapmış babane mk. benim kıl olduğum bunun bilimle cumhuriyetle özdeşleştirilmesi.

bilgisayar başında teori çürüttü adam ahah.devam et sen :D
    not: şimdi biri çıkar sen de bilg.başında teori çıkarıyorsun falan der ben teori çıkarmıyorum,teorinin çürütülememiş olduğunu ve bilim dünyasının büyük bir çoğunluğu hem de çok büyük bir çoğunluğu tarafından kabul edildiğini belirtiyorum,şimdi çıkar bi tanesi allahın varlığını kabul eden bilim adamları diye "alakasız" birşey yazar ona da ne gülerim.ben dışarı çıkıyorum sana iyi bilimsel çalışmalar çürütürsün falan.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek
    Buremba bunu yazdı:

Demodor bunu yazdı:
    dikkate almaya değecek bir gazete değil boşverin zaman kim ya .

türkiye'nin en çok okunan 2. gazetesi

akp nin dini görüşlü bi parti olduğunu. 

bu ülkede %47 nin akp li olduğunu ele alırsak.

en cok okunan 2. gazetenin zaman olması normal gibime geliyo ? 

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    Tuna bunu yazdı:

Direk konuya gireceğim.
    arkabalık dereceni ise
    Rxy= (1/2)n+n'
    x ve y = bireyleri

VAR...

olamaz efendim.

ne ?

Son olarak;
    Benim inandığıma göre;
    "Benim atam Hz.Adem."

Bu dediklerini harun yahya dan felan mı aldın bilmiyorum ama herkes gibi evrimle çok ilgilenmeme rağmen bi bok anlamadım. matematik değil biyoloji bu. eğer mantıklı bişeyse anlatmak istediğin herkesin anlıyabileceği şekilde yaz. ooo adam çok biliyo lan diyeceğini sanma kimsenin demez.
    yinede anladığım kadarıyla anlatmaya çalıştığın şey evrimle alakalı değil üremeyle alakalı. sen zaman faktörünü katmamışsın zaten hiç. direk olasılıklarla gitmişsin. yukarda anlattıklarını zaman içine yayın demişsin. ee yaydık noldu. olan sadece her zaman her canlının sakat kalma olasılığı olduğu nerde evrim?
    "evrimleşme durdu mu?" diyosun evrimi çürütüyosun kendince.
    harbi zaman anlayışın hiç yok sanırım. evrim büyük bir zaman dilimi gerektirir. evrimleşme hala devam ediyor. en basitinden önceden doğal seçilimle hayatını sürdürebilen insanlar güçlü, kuvvetli , kodummu otturturan adamlarken, şimdi dengeli beslenen veya parası olan istediğini satın alabilen  kimseler yani artık kol kasının bir önemi kalmıyor. insan evrimin de bu zamanın değişimlerinden biri bu. 1000 yıl sonra insanların artık daha zayıf göründüklerini görebileceksin. artık önemli olan beyin olduğu için.

özetle anlatmak istediğin "abi maymunla insan çiftleşsin çocuk olmaz o zaman evrim yok". anladığım bu saçma düşünce yani.

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

evrime inanmamamın sebebi müslüman olmam diyor eleman, peki ya müslüman olmanın sebebi ne?

baban müslüman ol dedi :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:

evrime inanmamamın sebebi müslüman olmam diyor eleman, peki ya müslüman olmanın sebebi ne?

baban müslüman ol dedi :)

:D hocam adam ayaküstü dünyanın en önemli teorilerinden birini çözdü :|

hem zamana saygı hem bu herife  hadin selametle (F) :| 

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Hepimiz maymunuz!

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
Toplam Hit: 10715 Toplam Mesaj: 73