folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Zamanı Nasıl Yok Edebiliriz ?

Zamanı Nasıl Yok Edebiliriz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

@yunusemre

Robert Lanza, After Death. See. Quantum Theory

‎‎‎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

@yunusemre

Robert Lanza, After Death. See. Quantum Theory

‎‎‎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Askere giderek. Ben hep nobetci cavustum. Son iki ay geceye gectim(Gece de ilginc bir sekilde gunduz dahil nobetci cavustum, malum uyursan olursun bu hikaye biliniyor zaten). Safak cifter cifter atti. Zaman yok olmamis olabilir ama 2x oldu. Tersine maruz kalan mallar olmadi degil. Geceden kacip Ismail Uzman'a maruz kaldilar. Onlar icin zaman kismen yok oldu bak ((: . Onlari bulup duygu ve dusuncelerini almak lazim.

Isin sir ve felsefesini Ulu Bilge Turk mutlaka bir ranzanin altina yazmistir. Sirri yilmadan arayan bu tabletlere ulasir. Ne demis Ulu Bilge "Sikerler ama zamani durduramazlar." kips ((; Evlad-i asyalilara selam olsun. Hektorun ocunu bedelli sevicilere ragmen yine alacagiz!

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Her şeyin başladığı, ve bittiği nokta düşüncedir. Biyolojik düşünce sonsuzu algılamaz, ama ruhsal düşünce için düşünmek sonsuz bir eylemdir.

Biyolojik olarak, Düşünceyi nasıl açıklayabiliriz.

Gerçi @KaaMos Elektronların hareketi şeklinde özetlemiş ama, Hafızayı nasıl açıklıyoruz? bunun maddi kanıtları var mı?

Kimyasal olarak, Noktayı, Çizgiyi, Düzlemi, 3Boyut`u, sinirlerimizde Nasıl depoluyoruz? @ShockMan dostum.

bir de;
    kofcu bunu yazdı

Zaman harekettir hocam doğrudur, hareketin olmadığı yerde zaman, zamanın olmadığı yerde hareket yoktur.

Ayrıca zaman başlarda mutlak olarak düşünülmüş fakat ışığın hızının sabit olduğunun gözlenmesi ile zamanın mutlak olamayacağı anlaşılmış. Böyle dümdüz söyleyince pek anlaşılamamış olabilir, esasen ben de yazarak pek anlatabileceğimi düşünmüyorum. Zamanla ilgili sorularının anlaşılabilir cevapları için Stephen Hawking in zamanın kısa tarihi isimli kitabını öneririm.

Kitap yanımda olsa okuyup aktarırdım ama yanımda değil, ayrıca şu hep bildiğimiz trenle aynı yönde yürüyen adamı tren 100m/s içindeki adam 2m/s gidiyorsa yolun kenarından izleyen adam içindeki adamı 102m/s hızla gidiyor görür bilgisi de değişiyor kitabı okuduktan sonra :)

açıkçası, kitabın künyesini bulamadım ama, alfa yayın evi, bilim baskıları, sayfa 32 de, ortada bölünmemis tek bir paragraf, karışık.

yada ben birşey anlamadım.

net`ten bulunamaz ise, ben buradan yazayım, telefonu şarj ettikten sonra. ^^D) şu an şarjım :%16.

Konu hoşuma gitti, ekleyeyim istedim.

Birde bu evrenin , bir merkezi var mı? tamam tek bir. noktadan bakıyoruz da, gözlem açımız sabit bir Nokta ama, uzayın gözlemlenebilir sınırlarına Göre merkezi bir bölgesi-yıldızı-galaksisi-Kümesi var mı?

Sinirlerimizde depoladığımız bir şey olduğundan şüpheliyim, sinirlerimiz daha çok Ruhumuz ile madde alemi arasında dekoder görevi görüyorlar... Ruhumuz madde aleminden son derece soyut bir varlıktır, madde alemi için Ruhumuzun varlığı kanıtlanamaz..! Ama ilahi sonsuz güç, sonsuz kudret, Ruh ile madde evrenini işte bir dirhem et ile birbirileri ile haberleşebilir hale getirmiştir. Zaten ruhumuz bedenimizin içinde bir yerlerde de değildir, o evrensel boyutta bizimle madde evrenine göre gerçek zamanlı olarak iletişim halindeyken, biyolojik yapımız zayıf hali ile onunla iletişime geçemediğinden, evrensel bilgelikten yoksun bir yaşamı yaşamaya mahkum gibi bir varlık biçimini deneyimlemekteyiz..

Sözün özüne indirgersek konuyu, Ruh için zaman şimdi zamanıdır, taze ve dünü ile yarını olmayan bir an içinde Ruh sonsuz bir varoluş gücüne sahiptir, ama biyolojimiz madde evrenine ait olduğu için, bir başlangıç ve sonlu olmasından ötürü zaman kavramı içinde A noktasından B noktasına seyahat etmektedir, işte bu seyahate zaman deriz..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

Bingbang in ulaşamadığı uzay sınırlarında şuan zamanın olmadığı kanaatindeyim, cevap bu olabilir. Fakat burada olmak istersek yanımızda hareketi ve ışığı götüreceğimizden zamanla karşılaşmamız kaçınılmaz.

Sorunuz cevabını şuanki gelişmişlikle tam açıklanamayacağını, ancak flu bir şekilde bireysel algılanabileceği fakat o ortamda nesnel şekilde bulunulamayacağı kanaatindeyim.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Her şeyin başladığı, ve bittiği nokta düşüncedir. Biyolojik düşünce sonsuzu algılamaz, ama ruhsal düşünce için düşünmek sonsuz bir eylemdir.

Gerçi @KaaMos Elektronların hareketi şeklinde özetlemiş ama, Hafızayı nasıl açıklıyoruz? bunun maddi kanıtları var mı?

Kimyasal olarak, Noktayı, Çizgiyi, Düzlemi, 3Boyut`u, sinirlerimizde Nasıl depoluyoruz? @ShockMan dostum.

bir de;
    kofcu bunu yazdı

Zaman harekettir hocam doğrudur, hareketin olmadığı yerde zaman, zamanın olmadığı yerde hareket yoktur.

Ayrıca zaman başlarda mutlak olarak düşünülmüş fakat ışığın hızının sabit olduğunun gözlenmesi ile zamanın mutlak olamayacağı anlaşılmış. Böyle dümdüz söyleyince pek anlaşılamamış olabilir, esasen ben de yazarak pek anlatabileceğimi düşünmüyorum. Zamanla ilgili sorularının anlaşılabilir cevapları için Stephen Hawking in zamanın kısa tarihi isimli kitabını öneririm.

Kitap yanımda olsa okuyup aktarırdım ama yanımda değil, ayrıca şu hep bildiğimiz trenle aynı yönde yürüyen adamı tren 100m/s içindeki adam 2m/s gidiyorsa yolun kenarından izleyen adam içindeki adamı 102m/s hızla gidiyor görür bilgisi de değişiyor kitabı okuduktan sonra :)

açıkçası, kitabın künyesini bulamadım ama, alfa yayın evi, bilim baskıları, sayfa 32 de, ortada bölünmemis tek bir paragraf, karışık.

net`ten bulunamaz ise, ben buradan yazayım, telefonu şarj ettikten sonra. ^^D) şu an şarjım :%16.

Birde bu evrenin , bir merkezi var mı? tamam, tek bir noktadan bakıyoruz da, gözlem açımız sabit bir Nokta ama, uzayın gözlemlenebilir sınırlarına Göre merkezi bir bölgesi-yıldızı-galaksisi-Küme`si(yada Külüstür`ü ^^D ) var mı?

Sinirlerimizde depoladığımız bir şey olduğundan, şüpheliyim.

Sinirlerimiz daha çok Ruhumuz ile madde alemi arasında dekoder görevi görüyorlar... Ruhumuz, madde aleminden son derece soyut bir varlıktır, madde alemi için Ruhumuzun varlığı kanıtlanamaz..!

Ama ilahi sonsuz güç, sonsuz kudret(De ya, yAllah de, vAllah de. sıkıntı yok.), Ruh ile madde evrenini işte bir dirhem et ile birbirileri ile haberleşebilir hale getirmiştir.

Zaten Ruhumuz, bedenimizin içinde bir yerlerde de, Değildir. ( bu nasıl olabiliyor? var insanların Herbirinde bir Ruh var. ^^D) @RitmFarbRacourci)

O(Ruh) evrensel boyutta, bizimle, madde evrenine göre, gerçek zamanlı olarak iletişim halindeyken, biyolojik yapımız -zayıf hali ile- onunla iletişime geçemediğinden, evrensel bilgelikten yoksun bir yaşamı, yaşamaya mahkum gibi bir varlık biçimini deneyimlemekteyiz..

Sözün özüne indirgersek konuyu, Ruh için zaman "şimdi zamanı"dır, taze ve dünü ile yarını olmayan bir an içinde ,Ruh, sonsuz bir varoluş gücüne sahiptir, ama biyolojimiz madde evrenine ait olduğu için , bir başlangıç ve sonlu olmasından ötürü ,zaman kavramı içinde, A noktasından B noktasına ,seyahat etmektedir, işte bu seyahate zaman deriz ..

İlginç. Birşey var gibi de, ama aynı zamanda yok gibi de. ^^D )

Gülüyorum ama Sana değil. cidden.

RitmFarbRacourci tarafından 07/Haz/18 14:30 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

“Zaman nedir? Kimse sormazsa ne olduğunu biliyorum. Ama birisine açıklamaya kalkarsam artık bilmiyorum… Eminim ki geçip gitmiş olmasa ‘geçmiş’ zaman olmayacak. Bir şey gelecek olmasa gelecek zaman da olmayacak. Peki nasıl oluyor da geçmiş ve gelecek var olabiliyor? Geçmiş artık yok. Gelecek ise henüz yok. Şimdiki zaman sürekli var ise, geçmişe karışmayacak ise şimdiki zaman değil sonsuzluk olmaz mı? İyi ama şimdiki zaman var olabilmek için geçmişe karışması gerekiyorsa mevcudiyetini yok oluşuna muhtaç olan bir Şimdi‘nin varlığından nasıl bahsedilebilir? Demek ki zaman yokluğa meylettiği ölçüde var olan şeydir.”

Aziz Augustinus, İtiraflar okuyun :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

yok etme hocam napcan yokedip kontrol et mutlu mesut negüzel işte.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

E=m.c^2

Einstein amca açıklamış zamanı nasıl durduracağını. Eğer ışık hızında gidersen zamanı durdurmuş oluyorsun, ışık hızını geçersen zamanda geriye gidersin 

Si vis pacem para bellum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

bir de;
    kofcu bunu yazdı

Birde bu evrenin , bir merkezi var mı? tamam, tek bir noktadan bakıyoruz da, gözlem açımız sabit bir Nokta ama, uzayın gözlemlenebilir sınırlarına Göre merkezi bir bölgesi-yıldızı-galaksisi-Küme`si(yada Külüstür`ü ^^D ) var mı?

Sinirlerimizde depoladığımız bir şey olduğundan, şüpheliyim.

Sinirlerimiz daha çok Ruhumuz ile madde alemi arasında dekoder görevi görüyorlar... Ruhumuz, madde aleminden son derece soyut bir varlıktır, madde alemi için Ruhumuzun varlığı kanıtlanamaz..!

Ama ilahi sonsuz güç, sonsuz kudret(De ya, yAllah de, vAllah de. sıkıntı yok.), Ruh ile madde evrenini işte bir dirhem et ile birbirileri ile haberleşebilir hale getirmiştir.

Zaten Ruhumuz, bedenimizin içinde bir yerlerde de, Değildir. ( bu nasıl olabiliyor? var insanların Herbirinde bir Ruh var. ^^D) @RitmFarbRacourci)

O(Ruh) evrensel boyutta, bizimle, madde evrenine göre, gerçek zamanlı olarak iletişim halindeyken, biyolojik yapımız -zayıf hali ile- onunla iletişime geçemediğinden, evrensel bilgelikten yoksun bir yaşamı, yaşamaya mahkum gibi bir varlık biçimini deneyimlemekteyiz..

Sözün özüne indirgersek konuyu, Ruh için zaman "şimdi zamanı"dır, taze ve dünü ile yarını olmayan bir an içinde ,Ruh, sonsuz bir varoluş gücüne sahiptir, ama biyolojimiz madde evrenine ait olduğu için , bir başlangıç ve sonlu olmasından ötürü ,zaman kavramı içinde, A noktasından B noktasına ,seyahat etmektedir, işte bu seyahate zaman deriz ..

İlginç. Birşey var gibi de, ama aynı zamanda yok gibi de. ^^D )

Gülüyorum ama Sana değil. cidden.

Her birimizin elbette bir ruhu vardır, ama ruh çok yüksek enerji barındıran çok güçlü bir düşünsel güçtür, tanımlaması beynimizin zorlar niteliklerdedir, Biyoloji ise son derece naif, zayıf ya da nazik bir yaratım halidir, bir kab olarak ruhu taşıyamaz, kişinin ruhu bedenine gelirse, o beden ışık hüzmesi olup varlığını buharlaşarak yokolmakla kaybeder... Kişi ruhu aynı zamanda Allahtan bir parçadır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!