folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Zamanı Nasıl Yok Edebiliriz ?

Zamanı Nasıl Yok Edebiliriz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

Emekli olursan, zaman sınırsız olur hiç geçmez...

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

@NoktaliVirgul ya da belki de bilinç boyutunda var olacağımız için nefes almaya ihtiyacımız bile olmayacak..  Her ne olursa olsun, bence konuya dair çözülmesi gereken en büyük gizem mutlak sıfır noktası. Nasıl değil, neden böyle bir sınır var?

Yer çekimi neden var diye sormak gibi aslında, kütle çekimi vesilesi fakat felsefik düşünceyle yeryüzünde yaşayabilmemiz için var. Peki mutlak sıfır noktası zaman var olabilsin diye mi var  ??? 

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    KasiRGamsi bunu yazdı

Emekli olursan, zaman sınırsız olur, hiç geçmez...

^^D)

Konuyu da bir Up`lamış oluyorum.

Nikoteen bunu yazdı

Bilinci, harekete bağlayan nedir peki @RETRET ? Çünkü bildiğim kadarıyla halen, bilincin ne olduğunu ,bilmiyoruz.
    Diğer açıklamalar için de teşekkürler. Benim de aradığım tam olarak söylediğin gibi sistemdeki bir backdoor, ve şu an teorik olarak bunu yapabilmenin tek yolunun, mutlak hareketsizlik olduğunu düşünüyorum. Tabii onun nasıl yapılabileceği, ayrı bir konu....

edit: Mesela mutlak sıfır noktası neden aşılamıyor (Yağmurun nasıl yağdığını değil, neden yağdığını soruyorum aristo'nun deyimiyle) Belki de söz ettiğimiz arka kapı budur...

Cesnist bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Her şeyin başladığı, ve bittiği nokta düşüncedir. Biyolojik düşünce sonsuzu algılamaz, ama ruhsal düşünce için düşünmek sonsuz bir eylemdir.

Biyolojik olarak, Düşünceyi nasıl açıklayabiliriz.

Gerçi @KaaMos Elektronların hareketi şeklinde özetlemiş ama, Hafızayı nasıl açıklıyoruz? bunun maddi kanıtları var mı?

Kimyasal olarak, Noktayı, Çizgiyi, Düzlemi, 3Boyut`u, sinirlerimizde Nasıl depoluyoruz? @ShockMan dostum.

bir de;
    kofcu bunu yazdı

Zaman harekettir hocam doğrudur, hareketin olmadığı yerde zaman, zamanın olmadığı yerde hareket yoktur.

Ayrıca zaman başlarda mutlak olarak düşünülmüş fakat ışığın hızının sabit olduğunun gözlenmesi ile zamanın mutlak olamayacağı anlaşılmış. Böyle dümdüz söyleyince pek anlaşılamamış olabilir, esasen ben de yazarak pek anlatabileceğimi düşünmüyorum. Zamanla ilgili sorularının anlaşılabilir cevapları için Stephen Hawking in zamanın kısa tarihi isimli kitabını öneririm.

Kitap yanımda olsa okuyup aktarırdım ama yanımda değil, ayrıca şu hep bildiğimiz trenle aynı yönde yürüyen adamı tren 100m/s içindeki adam 2m/s gidiyorsa yolun kenarından izleyen adam içindeki adamı 102m/s hızla gidiyor görür bilgisi de değişiyor kitabı okuduktan sonra :)

Birde bu evrenin , bir merkezi var mı? tamam tek bir. noktadan bakıyoruz da, gözlem açımız sabit bir Nokta ama, uzayın gözlemlenebilir sınırlarına Göre merkezi bir bölgesi-yıldızı-galaksisi-Kümesi var mı?

Sinirlerimizde depoladığımız bir şey olduğundan şüpheliyim.

Sinirlerimiz, daha çok Ruhumuz ile madde alemi arasında, dekoder görevi görüyorlar.. ( @RitmFarbRacourci : sonradan okuduğumda bu cümle, çok hoşuma gitti. )

Ben açıkcası bilgileri, beyindeki "sinirler arasında" depoladığımız düşünüyorum. Kabaca anlatmak gerekirse: CD'lerdeki veriler çukur ve tümseklerde yani 1-0'larda depolanıyor. Okurken 1 mi 0 mı diye bakıp, yan yanaya getirip, bitleri baytları oluşturuyorsun. yeteri kadar 1 ve 0 yanyaya gelince, "merhaba" yazısını oluştuyor. Henüz çözülemedi, biliyorum: ancak beyinde sinir hücreleri arasındaki etkileşim ile, bu bilgileri tutuyor olabilir. yani bir grup sinir hücresi topluluğu, köpek kelimesinin anlamını. bir bakşa grup, köpeği tanımlamak için gerekli patternleri (maksimum 4 ayaklı, havlayan, kuyruklu, ayakları üzerinde duran, farklı renkleri olan vs vs.) bilgisini. başka bir grup ise yine köpekle ilgili başka bilgileri tutuyor ve bu sinir ağları beyindeki elektrik enerjisi sayesinde "sürekli aktif". Bu sinir grupları da, bazı noktalarda birbirine bağlı. Mesela farklı havlama seslerini tanımlayan gruplar köpek kelimesindek ağ ile, köpek resmi ile, bağlantılı. 

Bunu ,teoriyi ,bütün öğrendiğiniz şeyler için düşünün şimdi. En küçük bilgi kırıntısı için bile, birbiriyle bir sürü şekilde bağlantılı, sinir yığınları var. Siz uyurken bile bu sinirlerde elektrik var , ve unutmuyorsunuz.

Konuya bağlamam gerekirse; zamanı yok etmek için bütün evreni ve varsa paralel evrenleri mutlak sıfıra ulaştırmak ( @RitmFarbRacourci : Zamanın Mutlak Sıfır(0) noktası BigBang mı kabul ediyoruz. ) gerekebilir. Bu durumda bigbang'den itibaren:

genişleyen evren,
    o patlamada ortaya çıkan fotonlar,
    beyin hücrelerimizdeki aktivite,
    güneşten gelen ışınlar,
    havadaki atomlar (dahil)
    ....herşey, duracaktır.

Zamanı nasıl ölçtüğümüz, zamanı yok etmede önemsiz demişti @Nikoteen, bu durum onun dediği ile ötrüşüyor. Zamanı nasıl algıylıyorsak; artık,

ışığın hareketi diyin,
    duvardaki saatin saniyesi diyin,
    bilmemne atomunun, x defa titreşimi diyin.

Hepsi duracağı için , zaman kavramının da, olmayacağını düşünüyorum.

Çiçekler solmayacak,
    enzimler çalışmayacak,
    hareket edemeyeceğiz.

Yaşam olmayacak. Çünkü zaman akmayacak.

Şimdi kafanızda 2 soru var. Nefes alıp vermeniz otomatik mi, yoksa kendiniz, kontrol edebiliyor musunuz?

(@RitmFarbRacourci: sayfanın sonuna inerken, sıkıldım. ^^P) )

Manuel nefes moduna hoşgeldiniz :)

Sicim teorisine göre, Bilinen evrenin en alt maddesi, plank ipliği kabul edilir. Bu ipliklerin yapmış olduğu frekanslar, evrenin temellerini attığı varsayılıyor. Frekanslarda oluşan dalgalanları , 1-0 olarak kabul edersek, ilginç bir bakıs acısı yakalamıs oluruz.

(@RitmFarbRacourci: Işığın Tanecik teoremi ve, Işığın Dalga Teoremi nedir? @@,) Foton (?) ve Alfa, Beta, Gama , X ışınları, görünür renk dalgaları, iyonik(?) dalgalar(?)

krypt bunu yazdı

Öncelikle Zaman, gözlemlenebilen bir kavram Değil.

Zaman, insan üretimi bir kavram. İnsan zihni dışında, var olduğuna dair, herhangi bir kanıt yok.

Genelde üç boyutlu Uzay`ın yanında , dördüncü boyut "Zaman" gibi bir algı var, ama bu doğru değil. Nesnelerin uzaydaki değişimini, zaman olmadan, göstermek mümkün. Bknz. Wheeler-DeWitt denklemi. ( @RitmFarbRacourci : DeWitt diye bir saat markası var. alakasız ama, yazdım.)

Up.

^.-,)_// Düzelttim gitti, @KrypT .

RitmFarbRacourci tarafından 09/Haz/18 18:28 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Evet üç boyutlu uzayın olacak o. Mobilde yanlış yazmışım. Bknz. uzay-zaman.

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Her şeyin başladığı, ve bittiği nokta düşüncedir. Biyolojik düşünce sonsuzu algılamaz, ama ruhsal düşünce için düşünmek sonsuz bir eylemdir.

Biyolojik olarak, Düşünceyi nasıl açıklayabiliriz.

Gerçi @KaaMos Elektronların hareketi şeklinde özetlemiş ama, Hafızayı nasıl açıklıyoruz? bunun maddi kanıtları var mı?

Kimyasal olarak, Noktayı, Çizgiyi, Düzlemi, 3Boyut`u, sinirlerimizde Nasıl depoluyoruz? @ShockMan dostum.

bir de;
    kofcu bunu yazdı

Zaman harekettir hocam doğrudur, hareketin olmadığı yerde zaman, zamanın olmadığı yerde hareket yoktur.

Ayrıca zaman başlarda mutlak olarak düşünülmüş fakat ışığın hızının sabit olduğunun gözlenmesi ile zamanın mutlak olamayacağı anlaşılmış. Böyle dümdüz söyleyince pek anlaşılamamış olabilir, esasen ben de yazarak pek anlatabileceğimi düşünmüyorum. Zamanla ilgili sorularının anlaşılabilir cevapları için Stephen Hawking in zamanın kısa tarihi isimli kitabını öneririm.

Kitap yanımda olsa okuyup aktarırdım ama yanımda değil, ayrıca şu hep bildiğimiz trenle aynı yönde yürüyen adamı tren 100m/s içindeki adam 2m/s gidiyorsa yolun kenarından izleyen adam içindeki adamı 102m/s hızla gidiyor görür bilgisi de değişiyor kitabı okuduktan sonra :)

açıkçası, kitabın künyesini bulamadım ama, alfa yayın evi, bilim baskıları, sayfa 32 de, ortada bölünmemis tek bir paragraf, karışık.

yada ben birşey anlamadım.

net`ten bulunamaz ise, ben buradan yazayım, telefonu şarj ettikten sonra. ^^D) şu an şarjım :%16.

Konu hoşuma gitti, ekleyeyim istedim.

Birde bu evrenin , bir merkezi var mı? tamam, tek bir noktadan bakıyoruz da, gözlem açımız sabit bir Nokta ama, uzayın gözlemlenebilir sınırlarına Göre merkezi bir bölgesi-yıldızı-galaksisi-Küme`si(yada Külüstür`ü ^^D ) var mı?

Sinirlerimizde depoladığımız bir şey olduğundan, şüpheliyim.

Sinirlerimiz daha çok Ruhumuz ile madde alemi arasında dekoder görevi görüyorlar... Ruhumuz, madde aleminden son derece soyut bir varlıktır, madde alemi için Ruhumuzun varlığı kanıtlanamaz..!

Ama ilahi sonsuz güç, sonsuz kudret(De ya, yAllah de, vAllah de. sıkıntı yok.), Ruh ile madde evrenini işte bir dirhem et ile birbirileri ile haberleşebilir hale getirmiştir.

Zaten Ruhumuz, bedenimizin içinde bir yerlerde de, Değildir. ( bu nasıl olabiliyor? var insanların Herbirinde bir Ruh var. ^^D) @RitmFarbRacourci)

O(Ruh) evrensel boyutta, bizimle, madde evrenine göre, gerçek zamanlı olarak iletişim halindeyken, biyolojik yapımız -zayıf hali ile- onunla iletişime geçemediğinden, evrensel bilgelikten yoksun bir yaşamı, yaşamaya mahkum gibi bir varlık biçimini deneyimlemekteyiz..

Sözün özüne indirgersek konuyu, Ruh için zaman "şimdi zamanı"dır, taze ve dünü ile yarını olmayan bir an içinde ,Ruh, sonsuz bir varoluş gücüne sahiptir, ama biyolojimiz madde evrenine ait olduğu için , bir başlangıç ve sonlu olmasından ötürü ,zaman kavramı içinde, A noktasından B noktasına ,seyahat etmektedir, işte bu seyahate zaman deriz ..

İlginç. Birşey var gibi de, ama aynı zamanda yok gibi de. ^^D )

Gülüyorum ama Sana değil. cidden.

Her birimizin elbette bir ruhu var dır, ama ruh çok yüksek enerji barındıran çok güçlü bir düşünsel güçtür (düşünsel gücü, kimyasal madde olarak nasıl ortaya koyabiliriz? depolanabilir mi mesela? ) , tanımlaması beynimizi zorlar niteliklerdedir.

Biyoloji ise, son derece naif-zayıf ya da nazik bir yaratım halidir, bir kab olarak ruhu taşıyamaz. ( @@,) hem taşıyor, hem de taşıyamıyor @@,) )

kişinin ruhu bedenine gelirse (@RitmFarbRacourci: Kişinin ruhu bedeninde değil mi, şimdi?) , o beden ışık hüzmesi ( bu Hüzme de nedir) olup, varlığını buharlaşarak-yokolmakla kaybeder... ( RitmFarbRacourci : Işık Hüzmesi nasıl yok oluyor? yok olmayı sağlayan nedir? )

Kişi ruhu aynı zamanda Allahtan bir parçadır. ( Güzel şeyler yaratabilirken, aynı zamanda Yakıp-Yıkıp-Yok Etmeye de hakim. aynen kendisi gibi. @@,) ilginç )

bu sayfada ilk diye, önceki mesajlar silsilesini ,silmedim.

Bir miktar veri tutma özelliği beynin merkesindeki yuvarlak bir cisimde bilimsel olarak tutulduğu saptanmıştır, ama kişi hayatına dair tüm veriler (Anıları), anımsamalar ve hayalleri kesinlikle Beyinde tespit edilememiştir, sonsuz kaydetme özelliğine sahip bir veri bankası olabilme özelliğine sahip değildir beyin..! Göz korteksinde de son görüntünün kaldığı söylenmiştir, ne kadar doğru tabi ben bilemem..!

Şimdi gelelim söylemlerimde kafana takılanları ifade etmeye..:;

1=Düşünsel gücü fiziki ya da kimyasal yollarla ortaya koyamamaktayız, soyut nesnellik olarak kalmak durumundadırlar, sadece düşünsel gücün ortaya getirdiği fikirsel etkileri bilmekle düşünsel gücün farkına varırız.. Depolanmaktadır, kişinin şimdiki yaşamında ve önceki yaşamlarındaki tüm anıları depolanmaktadır.. kaybedilen tek bir saniyelik anı söz konusu değildir. Ama nesnel alemde depolanması görsel anlamda çok zor olsada mümkün iken, düşünsel anlamda mümkün değildir.

2=Biyoloji Ruhu evet taşıyamaz, ama bizim uzaktan bir Dronu yönettiğimiz gibi Ruh bizi yönetebilir, Ruhun bedeni yönetmesi gerçekten de onun sonsuz güçten bir parça olmasının bir sonucudur, evrende ışığın milyarlarca yılda gidebildiği köşelere Ruhsal düşünce gücü anlık zaman biriminde ulaşmaktadır, evrende düşüncenin etkin bir şekilde ulaşamayacağı bir alan yoktur, bu nedenle beyinlerinizdeki düşünceler evrensel olarak 4. boyut ve 5. boyut varlıkları tarafından görülmekte ve okunmaktadır.. Bedenimizde aynı güç olmamsından ötürü, beden bilgisayarında oluşan nefis denilen harici duygularla Ruha ulaşamamaktadır.. Ulaşabilseydi, Sihir yaptı denilebilecek etkiler ortaya çıkabilirdi..  Meditasyonların amacı yüksek benliğe Ruha bedensel ulaşımı sağlayarak evrensel bilgelik ile Dünyada olumlu şeylerin olmasını sağlamaktır. Konu son derece derin. Bayıldığınızda kendinizi neden bedeninizin dışında gibi hissedersiniz..? Çünkü Ruhtan gelen yönetim sinyalleri beyin ile tam koordinasyon etkisi ile iletişime giremediğinden, zaman sapmalarına uğrarlar, bu yüzden kendinizi bedeninizden dışarda gibi hissedersiniz.

3=Dini mesajlarda da her ne kadar bir çoğunun yorumlaması evrensel normlar değil de insan yaşam normları dikkate alınarak yapılmışsada İnsanın Ruhunun Allahtan bir parça olduğu ve dönüşün yine Allaha olacağına dair bilgiler vardır.. Dönüşün Allaha olacağı konusu da kendi içinde derin bir konudur.. Bu dönüşte bütün ile kaynaşma var iken, bir yokolma yoktur.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    kofcu bunu yazdı

bu sayfada ilk diye, önceki mesajlar silsilesini ,silmedim.

Bir miktar veri tutma özelliği beynin merkes indeki yuvarlak bir cisimde bilimsel olarak tutulduğu saptanmıştır, (@RitmFarbRacourci: Merkezi dediğin yer, tam olarak neresi? Talamus, HipoTalamus, Hipofiz, HİPOKampus. yada hepsi mi? ) ama kişi hayatına dair tüm veriler (Anıları), anımsamalar ve hayalleri kesinlikle Beyinde tespit edilememiştir , sonsuz kaydetme özelliğine sahip bir veri bankası olabilme özelliğine sahip değildir, beyin..! (@RitmFarbRacourci: Bu kesin mi, yada ileride de KESİNLİKLE keşfedileMEyecek mi?)

Göz korteksinde de son görüntünün kaldığı söylenmiştir, (@RitmFarbRacourci, Wild Wild West, filminden mi? ) ne kadar doğru tabi ben bilemem..!

Şimdi gelelim söylemlerimde kafana takılanları ifade etmeye..:;

1= Düşünsel gücü, fiziki ya da kimyasal yollarla ortaya koyamamaktayız, soyut nesnellik olarak kalmak durumundadırlar, sadece düşünsel gücün ortaya getirdiği fikirsel etkileri bilmekle düşünsel gücün farkına varırız..

Depolanmaktadır, kişinin şimdiki yaşamında ve önceki yaşamlarındaki tüm anıları depolanmaktadır. . kaybedilen tek bir saniyelik anı söz konusu, Değildir. Ama nesnel alemde depolanması görsel anlamda çok zor olsa da mümkün iken, düşünsel anlamda mümkün değildir.

2= Biyoloji "Ruhu" evet taşıyamaz, ama bizim uzaktan bir Dronu yönettiğimiz gibi, "Ruh" bizi yönetebilir, Ruhun bedeni yönetmesi gerçekten de onun sonsuz güçten bir parça olmasının bir sonucudur, evrende ışığın milyarlarca yılda gidebildiği köşelere Ruhsal düşünce gücü anlık zaman biriminde ,ulaşmaktadır. Evrende düşüncenin, etkin bir şekilde ulaşamayacağı bir alan yoktur. Bu nedenle beyinlerinizdeki düşünceler, evrensel olarak 4. boyut ve 5. boyut varlıkları tarafından görülmekte, ve okunmaktadır.. Bedenimizde aynı güç olmamasından ötürü, beden bilgisayarında oluşan nefis denilen harici duygularla Ruha ulaşamamaktadır (@RitmFarbRacourci: Nefis ile Ruh`u? Ayırıyorsun; benim anladığım. Nefis, insani iken: Ruh biraz daha genel, Kısmi, ve "insan dışı(yada dışında)" bir varlık gibi anlatıyorsun.) .. Ulaşabilseydi, Sihir yaptı denilebilecek etkiler ortaya çıkabilirdi. .  Meditasyonların amacı; yüksek benliğe (Ruha) bedensel ulaşımı sağlayarak evrensel bilgelik ile Dünyada olumlu şeylerin olmasını sağlamaktır. Konu son derece derin. Bayıldığınızda kendinizi neden bedeninizin dışında gibi (@RitmFarbRacourci: bende böyle , uzun süreli bayılmalar olmadı. olduğunda da, hatırladığım kadarıyla, hiç birşey Hatırlamıyorum. Muhtemelen Rüya görmüşümdür. En son hatırladıklarımla uyandığım An arasında, mekan olarak değişiklik olmamıştır. Zaman olarak da en fazla 30-60 ` dakika olmuştur.) hissedersiniz..? Çünkü Ruhtan gelen yönetim sinyalleri beyin ile tam koordinasyon etkisi ile iletişime giremediğinden , zaman sapmalarına uğrarlar, bu yüzden kendinizi bedeninizden dışarda gibi hissedersiniz.

3= Dini mesajlarda da her ne kadar bir çoğunun yorumlaması evrensel normlar değil de insan yaşam normları dikkate alınarak yapılmışsada İnsanın Ruhunun Allahtan bir parça olduğu ve dönüşün yine Allaha olacağına dair bilgiler vardır.. Dönüşün Allaha olacağı konusu da kendi içinde derin bir konudur .. Bu dönüşte bütün ile kaynaşma var iken, bir yokolma yoktur (@RitmFarbRacourci: Parça, Bütünün "tüm özelliklerini" taşıyorsa: Bütünün, Parçadan "üstünlüğü" neye dayanıyor? .Yani biz, bir kelebeğin rüyasındaki ,Kelebeğin rüyasındaki, nesnel ve düşünsel Kelebek miyiz? `` ,) Inception( İfşaŞepşın {İfşaCeption} Ula @Vatandaş ``D)) .

CümleArası yorumlar ekledim.
    Ben böyle yazıyorum, ama canını sıkmak için değil.

Aleksander Volta konusu da aklımda. Vakit bulduğumda , döneceğim o konuya. @LTcelik linkine dahi, bakamadım.

RitmFarbRacourci tarafından 10/Haz/18 23:51 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

3= Dini mesajlarda da her ne kadar bir çoğunun yorumlaması evrensel normlar değil de insan yaşam normları dikkate alınarak yapılmışsada İnsanın Ruhunun Allahtan bir parça olduğu ve dönüşün yine Allaha olacağına dair bilgiler vardır.. Dönüşün Allaha olacağı konusu da kendi içinde derin bir konudur .. Bu dönüşte bütün ile kaynaşma var iken, bir yokolma yoktur (@RitmFarbRacourci: Parça, Bütünün "tüm özelliklerini" taşıyorsa: Bütünün, Parçadan "üstünlüğü" neye dayanıyor? .Yani biz, bir kelebeğin rüyasındaki ,Kelebeğin rüyasındaki, nesnel ve düşünsel Kelebek miyiz? `` ,) Inception( İfşaŞepşın {İfşaCeption} Ula @Vatandaş ``D)) .

İyi güzelde; ruh Allah'tan bir parça ise o parçada, bütünün tüm özellikleri olacak diye bir zorunluluk yok ki.

Bunu dünyadaki fizikzel objelere indirgediğinde mıknatısı örnek verebilirim. Bütün bir mıknatısın bir parçası da mıknatısla aynı özellikler gösterir. Büyük mıknatısın küçüğe bir üstünlüğü yoktur.
    Senin verebileceğin "parçası bütünün tüm özelliklerine sahip ancak bütünden üstün yada eşit olmayan" bir örnek var mı?

----
    Yoksa soru konuyla alakasız başka bir felsefik soru muydu?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

@NoktaliVirgul ya da belki de bilinç boyutunda var olacağımız için nefes almaya ihtiyacımız bile olmayacak..  Her ne olursa olsun, bence konuya dair çözülmesi gereken en büyük gizem mutlak sıfır noktası. Nasıl değil, neden böyle bir sınır var?

Yer çekimi neden var diye sormak gibi aslında, kütle çekimi vesilesi fakat felsefik düşünceyle yeryüzünde yaşayabilmemiz için var. Peki mutlak sıfır noktası zaman var olabilsin diye mi var  ??? 

Eğer dediğimiz şekilde sıcaklığı mutlak sıfıra indirip tüm atomları evreni dondurursak bilinç boyutunda var olacağımız muamma bana kalırsa. Bilinç beynin çalışmasıyla ilgili birşey ise beyindeki sinirler de duracağından bilinç diye birşey kalmaz. Yaşam olmadığı için nefes almaya da gerek kalmayacak :)

Mutlak sıfır ve zaman arasındaki ilişki... ilginç bir yaklaşım, beğendim.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

https://indigodergisi.com/2013/04/deve-igne-deliginden-gecer-mi/

Bu da hoş bir yazı olmuş, vaktiniz varsa okuyun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

İyi güzelde; ruh Allah'tan bir parça ise o parçada, bütünün tüm özellikleri olacak diye bir zorunluluk yok ki.

Bunu dünyadaki fizikzel objelere indirgediğinde mıknatısı örnek verebilirim. Bütün bir mıknatısın bir parçası da mıknatısla aynı özellikler gösterir. Büyük mıknatısın küçüğe bir üstünlüğü yoktur.
    Senin verebileceğin "parçası bütünün tüm özelliklerine sahip ancak bütünden üstün yada eşit olmayan" bir örnek var mı?

----
    Yoksa soru konuyla alakasız başka bir felsefik soru muydu?

Ruhsal eğitimimizi biyolojiye kendimizi indirgeyerek tamamlama kararı almış olamazmıyız..? Perdenin öbür tarafına ait düşünceler, yani Ruh halimizin düşünce biçimi ile, biyoloji halimizin düşünce biçimi farklıdır.. Biyolojide uyandığımız andan beridir, (Doğduğumuz an ki Ruhlar için doğmak diye bir olgu olmaz..! ) kendimizi hep burada var olmuş bildiğimiz için ufkun ötesi hakkında bir fikir beyan edemeyiz öyle değil mi? Bütünün her hali Ruhumuzda mevcuttur, sadece Bilgelik mevcut değildir ki onu elde etmek için bu çileli yaşamlarda sürünüyoruz bence..!

Ufkun ötesi hakkında öne sürdüğüm bilgiler bir çok ruhsal celse mesajlarından derlemeler ile ve tarihsel bilgilerin toplamının damıtılması ile ve dinsel mesajların damıtılması ile elde edilebilir olduğu kadar, aynı zamanda kişisel deneyim ve sezgi alanımızdan geçen anlama ya da algı sınırlarımızla da ilgili olarak kişisel olarak derlenebilir ve algılanabilir olma durumuna tabidir..

ShockMan tarafından 11/Haz/18 11:43 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!