Anıtkabir'de Oyun Parkı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu koduğumun partisinde ve yüneticilerinde sike sürülecek akıl yok.

Ulan amcık fırlatmaları. Siz hangi ülkenin kurucusunun anıt mezarında veya yakınında bırakın parkı bahçeyi, eğlencelik alan gördünüz zihniyetini siktiklerim!

Amacınız Atatürk'ü sulandırarak, önce zihinlerden sonra yüreklerden silmek. Ama yağma yok.

Sizin op bok beyinlerinize, çomarlığınıza ve armut kafalı reis bozuntunuza inat; Atamızın manevi istirahatgahına dokunamayacaksınız.

Türk byarağı ne ise, vatan toprağı ne ise; Atatürk'ün manevi varlığı da aynı şeydir. Ha bayrağıma el uzatmışlar, Ha Atama dil uzatmışlar.

Ama sadece ben değil; diğer tüm Atatürkçü gençler o bayrağa uzanan eli kırıp götünüze sokmasını da iyi biliriz.

Bu da böyle biline...

Not: (Atama yapılan hakaretlere sinirlenip küfürlü mesaj yazdığım için banlayacak mod'a sevgiler amk)

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Camilere okullara mezarlara da oyun parkı yapsınlar çocukların sıkılmasıysa mevzu .)

Tayga tarafından 23/Eyl/16 21:57 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Atatürk hayatta olsaydı. "Paşam senin mezarının bahçesine sembolik bir bebek parkı yapacağız" ne derdi?

Milleti sınıflandırmaya çalışan salaklar var. Özür dilerim bunu kullanmamalıyım ama anlaşılır olmak için.. ne akp liyim ne chp liyim ne de mhp liyim. Ben liberalim. Hangisini doğru görüyorsam onu söylerim.

Atatürk şapka ve kılık kıyafet kanununda bile vermek istediği bir mesaj vardır. Benim milletim bütün avrupa ülkelerinden daha şık giyiniyor. Hepsinden daha üstün. Çünkü onlarda bu şık giyim (bkz italyanlar ve Avrupa) bir kültür ama bizde bir kanun. Yani bir çeşit üstünlük taslamadır.

Ve Atatürk bir marka olup onu tanıyan bütün avrupalılarda takdir etmiştir. Hitler, mussolini gibi utanacağımız değil gurur duyacağımız bir liderimiz vardır.

Sorduğun zaman avrupada Atatürk ü tanıyanlara. Modern Türkiyenin kurucu derler. Yani demem o ki bu park sembolik bir şey ve dışardan bir yabancı geldiği zaman belki bir kat daha yabancının Atatürke saygısını arttıracak bir şey. 

Bu yüzden Atatürk e sorulma şansı olsaydı.Ben Atatürk ün düşüncelerinden yola çıkarak olmasını isteyeceği bir şey olarak görüyorum

Not: Bu işi hem hükümet tarafında Atatürk 'ü zedelemeye çalışarak oy toplamaya çalışanlar olduğunu görüyorum, hükümet karşıtlarının da yine bu olaylardan faydalanıp karşı tarafa misilleme yapıldığını görüyorum. Atatürk 'ü sırf şu partilerin oy ları için tartışan, biz şöyle dersek bunlar bize verir, biz şöyle tepki korsak bize dönerler gibi kötü niyetli adamlar. Allah topunuzun belasını versin.

İyi niyetle kabirde böyle şeyler olmaz diyen arkadaşlarıda anlıyorum, düşüncelerine saygı duyuyorum.

BerkayCit tarafından 23/Eyl/16 22:21 tarihinde düzenlenmiştir

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    Rabinski bunu yazdı

Bu koduğumun partisinde ve yüneticilerinde sike sürülecek akıl yok.

Ulan amcık fırlatmaları. Siz hangi ülkenin kurucusunun anıt mezarında veya yakınında bırakın parkı bahçeyi, eğlencelik alan gördünüz zihniyetini siktiklerim!

Amacınız Atatürk'ü sulandırarak, önce zihinlerden sonra yüreklerden silmek. Ama yağma yok.

Sizin op bok beyinlerinize, çomarlığınıza ve armut kafalı reis bozuntunuza inat; Atamızın manevi istirahatgahına dokunamayacaksınız.

Türk byarağı ne ise, vatan toprağı ne ise; Atatürk'ün manevi varlığı da aynı şeydir. Ha bayrağıma el uzatmışlar, Ha Atama dil uzatmışlar.

Ama sadece ben değil; diğer tüm Atatürkçü gençler o bayrağa uzanan eli kırıp götünüze sokmasını da iyi biliriz.

Bu da böyle biline...

Not: (Atama yapılan hakaretlere sinirlenip küfürlü mesaj yazdığım için banlayacak mod'a sevgiler amk)

Klavye delikanlisindaki küfürlere bak hele. 

Hakaret, küfür her bok var ban sebebi! Yöneticilere duyurulur. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    BerkayCit bunu yazdı

Atatürk hayatta olsaydı. "Paşam senin mezarının bahçesine sembolik bir bebek parkı yapacağız" ne derdi?

Milleti sınıflandırmaya çalışan salaklar var. Özür dilerim bunu kullanmamalıyım ama anlaşılır olmak için.. ne akp liyim ne chp liyim ne de mhp liyim. Ben liberalim. Hangisini doğru görüyorsam onu söylerim.

Atatürk şapka ve kılık kıyafet kanununda bile vermek istediği bir mesaj vardır. Benim milletim bütün avrupa ülkelerinden daha şık giyiniyor. Hepsinden daha üstün. Çünkü onlarda bu şık giyim (bkz italyanlar ve Avrupa) bir kültür ama bizde bir kanun. Yani bir çeşit üstünlük taslamadır.

Ve Atatürk bir marka olup onu tanıyan bütün avrupalılarda takdir etmiştir. Hitler, mussolini gibi utanacağımız değil gurur duyacağımız bir liderimiz vardır.

Sorduğun zaman avrupada Atatürk ü tanıyanlara. Modern Türkiyenin kurucu derler. Yani demem o ki bu park sembolik bir şey ve dışardan bir yabancı geldiği zaman belki bir kat daha yabancının Atatürke saygısını arttıracak bir şey. 

Bu yüzden Atatürk e sorulma şansı olsaydı.Ben Atatürk ün düşüncelerinden yola çıkarak olmasını isteyeceği bir şey olarak görüyorum

Not: Bu işi hem hükümet tarafında Atatürk 'ü zedelemeye çalışarak oy toplamaya çalışanlar olduğunu görüyorum, hükümet karşıtlarının da yine bu olaylardan faydalanıp karşı tarafa misilleme yapıldığını görüyorum. Atatürk 'ü sırf şu partilerin oy ları için tartışan, biz şöyle dersek bunlar bize verir, biz şöyle tepki korsak bize dönerler gibi kötü niyetli adamlar. Allah topunuzun belasını versin.

İyi niyetle kabirde böyle şeyler olmaz diyen arkadaşlarıda anlıyorum, düşüncelerine saygı duyuyorum.

Sen Atatürk'ün Fatih sultan Mehmet'in mezarının yanına oyun parkı yapması meselesini bir düşünsene olur muydu? Şimdi bir de öyle bak olaya bu iş bizim kültürümüzde yok. Ben bu olayı şu parti o parti diyerek açmadım milletçek bozulduk ve tepkilere bakarak bunu daha iyi görebiliyorum diyerek yazdım. Ben Lenin gibi bir adamın mozole de mumya halinde sergilenmesine de çok şaşırmış ve ayıpamış biriyim. SSCB gib ibir ülkenin kurucusunun oyuncak edişmesi kadar saçma bir iş olmadığı gibi hiç bir padişah dünya lideri vs de bunu hak etmemektedir. Bizim kültürümüzde bu yoktur. Daha bu gün Tataristanda bir kadın camii bahçesinde oryantal oynamış diye millet ayağa kalktı o zaman olaya sanat diyelim liberal kafayla ? olur mu böyle sence ?

Ne Mutlu Türk Doğana..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Camilere okullara mezarlara da oyun parkı yapsınlar çocukların sıkılmasıysa mevzu .)

Ankara'da ki açılan o en büyük camide oyun parkı var içeride. Ramazanda teravih kılınırken çocukları bıraksın diye yaptılardı bu sene.

Bence çok abartmışsınız açıkçası. Gene şeriat gelecekçiler gelmiş.

Plastik işi çok boktan olmuş yalnız. Mimariye kesinlikle uymuyor. Ya da plastikte olsa mermer rengine boyanmalılar. Ya da kapalı bir alan yapılarak göz zevki bozulmasına engel olunmalı.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    Baturay_Turkmen bunu yazdı
    BerkayCit bunu yazdı

Sen Atatürk'ün Fatih sultan Mehmet'in mezarının yanına oyun parkı yapması meselesini bir düşünsene olur muydu? Şimdi bir de öyle bak olaya bu iş bizim kültürümüzde yok. Ben bu olayı şu parti o parti diyerek açmadım milletçek bozulduk ve tepkilere bakarak bunu daha iyi görebiliyorum diyerek yazdım. Ben Lenin gibi bir adamın mozole de mumya halinde sergilenmesine de çok şaşırmış ve ayıpamış biriyim. SSCB gib ibir ülkenin kurucusunun oyuncak edişmesi kadar saçma bir iş olmadığı gibi hiç bir padişah dünya lideri vs de bunu hak etmemektedir. Bizim kültürümüzde bu yoktur. Daha bu gün Tataristanda bir kadın camii bahçesinde oryantal oynamış diye millet ayağa kalktı o zaman olaya sanat diyelim liberal kafayla ? olur mu böyle sence ?

hocam liberalim deyince millet çok uç örnekler veriyor sürekli. ben toplulukların kutsal kabul ettiği şeyler(din, dil, bayrak) ile rahatsız edici boyutda davranışlarda bulunmasını doğru bulmuyorum. bu olayda liberallikden daha çok ben atatürk ün yaptıklarını ve devrimciliğini göz önünde bulunduruyorum. Zira Atatürk zamanında herkesin olmaz dediği şeyleri oldurmuş biri. Kültürümüzü bile 'doğru' yönde şekillendirdiğini düşünüyorum. Çünkü Irakdır, irandır, suriyedir gibi gibi.. bu devletlere benzemeyelim, dünyada daha çok söz sahibi olan avrupaya benzeyelim oranın kültürünü biz içimize alalım diye uğraşmıştır.

bkz. kadınlara verilen haklar ve kadınlara seçme-seçilme veren ilk avrupa ülkesi oluşumuz. Şimdi o zamanlar millet deseydi bunlar bizim kültürümüzde yok kadınlara bu kadar hak veriyorsun vs. Ne olacaktı. Geri kalmış bir ülke olacaktık.

Sonuçta disneyland kurulmamış, sembolik küçük bir park konulmuş. Ve yani çocuklara söylediği sözler, (bkz. https://onedio.com/haber/ataturk-un-cocuklar-ve-gencler-uzerine-soyledigi-zamanin-cok-otesinde-15-anlamli-soz-495196) sırf çocuklara özel bir bayram yapması.. Yani baktığın vakit anıtkabirde sembolik bir parkın; sorun olduğunu düşünmüyorum. Atatürk de mezarından kalsa gelse niye yaptınız bunu diyeceğini düşünmüyorum. Ama böyle şeyler kesinlikle olmamalı böyle yerlerde bana ters dersin. Bende seni anlarım hocam. Sıkıntı yok.

(ama söyleyeyim 1)o parkda çocuk olsam ben oynamam. 2)çocuk oynayayım orda dese bir çok ailenin izin vereceğini sanmıyorum-malum bu düşünceler 3)ordaki görevlilerinde çocukları oynatmamak üzerine hareketlerde bulunacağına adım gibi eminim. beni bir tane görevli 10 yaşımdayken aslanın üzerine çıktım diye fırça kaymıştı)

Son Not: Bu olayın altında biz böyle bir şey yapalım ülkede polemik yaratalım gibi bir zihniyet varsa.. Onu da bilemiyorum. Çünkü evet dediğin gibi bu ülke henüz bir çok şeye hazır değil(adı her ne olursa kültür vs) ve psikolojik olarak sıkıntılı. Bunlardan prim peşinde olan veya mesaj vermeye çalışan bir topluluk mu var? Bilemiyorum. Ben tamamen iyi niyetle yaklaşıyorum olaya.

BerkayCit tarafından 24/Eyl/16 01:13 tarihinde düzenlenmiştir

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Adamlar kendilerini çok zorluyor ama ortaya bir ideoloji çıkaramıyorlar bir temel oturtamıyorlar en son Abdülhamidoya sarıldılar onun da ilk birahaneyi, ilk rakı fabrikasını, ilk bira fabrikasını, ilk vesikalı kerhaneyi (zürafa sokak ((aslında manası lezbiyen sokakmış)) açan adam çıktı. Yani gök sultan diyorlar olmuyor bok sıçanın götünü emeyim diyorlar olmuyor ne yapsalar olmuyor. Böyle salakça hareketlerle tabanlarına bakın anıtkabire bile dokunduk mesajı vermeye çalışadursunlar içten içe eriyip gidiyorlar orada anıtkabir olmasa sanki biz Atatürkü yadetmeyeceğiz biz vefa borcumuzdan gidiyoruz oralara, tabi ki dokundurmayız da ama bu girişimler mide bulandırıyor, iğrenme tiksinme yaratıyor yani ben rt yi görünce senin ben ananı avradını soyunu sopunu demek istemiyorum ama bu girişimleri görünce senin allahını kitabını diyorum dedirtiyor adamların maksadı bu zaten zevk alıyorlar hani uyuyan bir aslan vardır maymun gelir gider kuyruğunu çeker sonunda ne olacağını bilir ama piçce yavşakça o kuyruğa dalmaya sağa sola sırıtmaya devam halindedir, bunlar da öyle. Şimdi ne olacak kampanya açacağız ve o şeyi oradan kaldırtacağız olan ettiğimiz küfürle ve zihnimize yerleşen bu oc lere güven olmaz bunlardan bir çakıl taşı bile alınmaz bunlarla komşuluk dahi edilmez bunlarla cumaya dahi gidilmez kalacağız.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bayılıyorum ben bu ülkeye ya, burada herşey mümkün, olamaz dediğin herşey oluyor.

Aksiyon falan muhteşem, allahın unuttuğu bi köyde doğan bi tane imam orduyu ele geçirebiliyor, F16 lar ses hızında şehrin üstünde uçuyor, başbakanların, parti liderlerinin teypleri kasetleri çıkıyor

Aslında vahşi batı gibi ama dışardan medeni görünüyor yani.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

İlim irfan sahibi, mürekkep yalamış elitlerin varlığı gerçekten şart. Ben demokrasi denen saçmalığa inanmadım ve inanmıyorum ve ölene kadar da inancağımı düşünmüyorum. Demokrasi çok teorik bir görüş ve herkesin bilgili, kültürlü, ilim irfan sahibi olduğu varsayımına dayanır. Teorik olarak bu yapılanı yapanın götünden kan almanızı geçtim, bunun faaliyete geçirilmesi dahi mümkün değildir ama bizim çok kültürlü katılımcılara sahip demokrasimiz şükür ki bunlara izin veriyor.

Çok kültürlü ve bilgili bireyler gidip partilerin layık gördüğü vekilleri seçecek ki bu vekiller de nerede bir mafya, zengin vs. var odur. Adam akıllı, insan(!) vekil sayısı parmak sayısını geçmez. Teorik olarak evet vekiller toplumun seçmiş olduğu tahsilli, kültürlü ve aklı her şeye eren kişilerden oluşur ama gel gelelim şu an tüm meclisi toplayın benim gözümde bir Kamer Genç etmez. Şu an küfrettikleri, ayyaş dedikleri İsmet İnönü Lozan'da Fransızca savunma yapıyordu ve bu küfredenlerin daha kendi ana dillerini bildiğinden dahi şüpheliyim kaldı ki yabancı dil bilecekler. Seviye buralara kadar indi, artık siyasilerin de entelektüel seviyesi bok çukurunda.

Yok yani bu ve bunlar gibi insan müsveddelerinin varlığı zihnimde kuduz köpek figürünü canlandırıyor. Kuduz köpek nereye saldıracağını bilmez, salyalarını akıta akıta dolanır ya bunlar da öyle, nereye saldıracaklarını şaşırmış dümbükler.

Özetle, bilimi kılavuz seçmiş, aklı basan, tahsilli kişilerin oluşturmuş olduğu grupların ülke yönetimine katılması bence en güzelidir. Demokrasi bana saçmalık geliyor. Daha markette pirinç seçemeyen adamlar ülkeyi yönetecek adamlarını böyle seçiyor işte. En ama en basiti Hasan Ali Yücel klasiklerine bakın, ne çeviriler yapılmış, seviyeye bakın. Dünya klasiklerini Türkçe'ye kazandırıyorlar ama şimdi neye bakıyoruz?

Umutlu muyum? Kısmen zira çoğunluk bok olsa da bana vasıfsız oldukları için bir etkileri olmayacağı fikri uyandırtıyor. Sayıca az ama etkili gruplar yani etkili azınlıklar yine geleceğe yön verecektir. Fikirlere, düşüncelere zincir vurulamaz, bunlar istedikleri kadar karalama kampanyaları yürütsünler, istedikleri kadar küfür edenleri tarihçi diye yanında tutsunlar kandıracakları pirinç seçemeyen kesim olacaktır.

Caliber tarafından 24/Eyl/16 03:07 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
Toplam Hit: 21012 Toplam Mesaj: 171
anıtkabir milliyetçilik cumhuriyet ata laiklik