Anıtkabir'de Oyun Parkı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

olm bu anıtkabir nasıl çözemedim gitti.

atatürkün temsili mezarında gidip dolaşıp dua ediyor veya saygı gösteriyorsunuz.

bitane taş koymuşlar. ama gerçek mezar değil. nasıl iştir anlamadım gitti. gerçek mezar kapalı bir yerde.

puta tapar gibi boş taşın önünde bulunuyorsun.

nöbetçilerin anası ağlıyor zaten nöbet tutmaktan. birde bizimkiler helal olsun die foto çekiyor amk. 

geçende de bir gurup ibnelik yapıp nöbetçinin yüzüne hava yellemeye başladı yelpaze ile.

neymiş atamızı ziyarete geldik nöbetçileride düşündük. 

olm sen orada o yelpazeyi 1 saat üfleyecen en fazla. sonra o adam o eziyeti yine çekecek aylarca.

edit : onu geçtim. insanları bile bir tuhaf.

nerede saçı boyalı yaşama tutunmaya çalışan pis dudaklarına ruj sürmüş teyze varsa oraya gelip geziyor.

yok otobüste bize yer vermediler. yok çok kalabalık rahatsız olsun yok rehber yokmu rehber burada insanlık ölmüş.sen ölmüşsün haberin yok.

dünyaya bir faydaları yok ama dünya gündemini yöetyior gibi bir kafaları var.

zalimadam tarafından 25/Eyl/16 09:52 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    zalimadam bunu yazdı

atatürkün temsili mezarında gidip dolaşıp dua ediyor veya saygı gösteriyorsunuz.

bitane taş koymuşlar. ama gerçek mezar değil. nasıl iştir anlamadım gitti. gerçek mezar kapalı bir yerde.

nöbetçilerin anası ağlıyor zaten nöbet tutmaktan. birde bizimkiler helal olsun die foto çekiyor amk. 

geçende de bir gurup ibnelik yapıp nöbetçinin yüzüne hava yellemeye başladı yelpaze ile.

olm sen orada o yelpazeyi 1 saat üfleyecen en fazla. sonra o adam o eziyeti yine çekecek aylarca.

nerede saçı boyalı yaşama tutunmaya çalışan pis dudaklarına ruj sürmüş teyze varsa oraya gelip geziyor.

yok otobüste bize yer vermediler. yok çok kalabalık rahatsız olsun yok rehber yokmu rehber burada insanlık ölmüş.sen ölmüşsün haberin yok.

Sen de mi Ataput kafasindandin?

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uGuR
    uGuR's avatar
    Erkek

öncelikle mezarlıklara parklaştırılmalı kötü anlamda demiyorum. mezarlıklar, insanlara  öcü gibi gösteriliyor halbuki ölüm yaşamın bir parçası olduğunu o yüzden fazla ürkütülecek şey olmadığı belirtmek lazım.. mezarlıklar bakımsız boş boş duracağına, yeşillendirilip insanları mezarlığa gitmeyi sağlayacak ve bir gün öleceği hissini yaşatmalı belki ozaman yaptığı insan dışı davranışlardan uzaklaşır insan olma yolunda ilerler insanlık. ama anıtkabir mezarlık değil park yapılacaksada oranın yapısına uygun şekilde yapılmalı. çünkü devlet adamlarının ziyaret ettiği bir yerdir anıtkabir. böyle cok absürt durmuş bulunduğu ortamla çok alakasız, adeta dalga geçer gibi..

@zalimadam anıtkabir'e gerçekten gittin mi? anıtkabir'e harcanan paralar nerelere gitmeli peki? ordaki duran adamlar hiçbir karşılık almadan mı duruyor? buna laf edeceğine kaçaksaray'ın 1 günlük elektrik masrafı 40 bin tl imiş. bu sadece elektrik okadar rahatsız olunması gereken şeyler varken ülke için büyük katkıları olan adama harcananlar mı rahatsız etti? ve milletin giyiminden kuşamından size ne amk. isteyen istediği şekilde gider ziyaret eder sanane.

uGuR tarafından 25/Eyl/16 10:56 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Ağır saçmalamışsın hoca Atatürk'ün ölüsünden bile bu kadar rahatsız oluyorsunuz ya 

saygısızlık yapma isteyen istediği şekilde gider nöbetçi olsun orayı gezen kişiler olsun gidenlerin giyim şekilleri hayat tarzlarının konuyla alakası yok zaten. 

Ben o teyzeleri bin tane kara çarşaflı türbanlı ya değişmem açıkçası 

Benim anlamadığım bunların kafası ne derdiniz 

oyun parkının orada olmasından bu saygısızlıktan hoşnut olmanız mı?

Milletin Atasını ziyaret etmesi zorunuza mı gidiyor ? 

Atatürkü sevmiyorsunuz anladık seven adamların hassasiyetine saygısızlık yapmayın 

ya da derdiniz Atatürk'e ucundan bucağından kim hakaret ederse destek olmak mı? 

Tipik Arap kafası bu kabir düşmanlığı Araplar Emin'im para getirmese Kabe'yi bile yıkar da 

para geliyor zira zamanın da yıkma girişiminde bulunuyorlar yine Atatürk engelliyor ordumu gönderirim diye

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Oh, içteki nefretler akıyor, karakterler ortaya çıkıyor. Çok faideli bir başlık oldu şimdiden.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Eskiden insanlar Atatürk'ü sevmese de gıkını çıkartamazdı zira cezası osu busu hiç yoktan tepkisi vardı. Şimdi Atatürk'e laf söylemeyi meşrulaştırmışlar gibi bir hal vaziyeti içerisindeyiz.

Bu zihniyette ki insanlar için söyle bir açıklama yapayım; o çok sevdiği muhafazakar abilerine, dayılarına, amcalarına güvenmesinler. Bunlar, bundan öncekiler gibi gelip geçici kimselerdir. Ancak Atatürk ve Atatürk ilkeleri daimidir. Bundan önce olduğu ve bundan sonra olacağı gibi.

Sevgiler, saygılar, salamlar, sosisler.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

La sana babanın yaptiklari az bile. Bu karakterle dua et seni sokaga atmamislar(orayi bile haketmiyosun ya).

O mozale sadece temsili bir mezar degil, ülkenin kurulus felsefesinin, ne sartlarla, emeklerle bugunlere geldiginin gostergesidir. Size kalsa Canakkale Sehitligi'ne bile ne gerek var dersiniz. Cunku bu ulke Kurtulus Savasi'nda cephede sehit olurken sizin gibiler ingiliz muhipleri cemiyetinde yancilik yapiyodu emperyalistlere.

O kadar boş birisin ki. Babana kizardim da senin gibi bi evladi olarak burnunu silipte uzerine atmasa haktir.

Florenzi tarafından 25/Eyl/16 12:17 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

La sana babanın yaptiklari az bile. Bu karakterle dua et seni sokaga atmamislar(orayi bile haketmiyosun ya).

O mozale sadece temsili bir mezar degil, ülkenin kurulus felsefesinin, ne sartlarla, emeklerle bugunlere geldiginin gostergesidir. Size kalsa Canakkale Sehitligi'nin bile kucumsersiniz. Cunku bu ulke Kurtulus Savasi'nda cephede sehit olurken sizin gibiler ingiliz muhipler cemiyetinde yancilik yapiyodu emperyalistlere.

O kadar boş birisin ki. Babana kizardim da senin gibi bi evladi olarak burnunu silipte uzerine atmasa haktir.

babam geçen kalp yetmezliğinden komaya girmiş. antalya memorial hastanesine kaldırmışlar.

annem perişan. dedim git eve yat sen ben ilgilenirim onunla. kadın depresyon hapı kullanmaya başlamış damatlarının derdinden.

neyse pederin yanında kaldım 1 hafta. kalbine pili takamıyoruz. 3. ameliatı oldu çözemiyoruz dediler. hatta doktorun adı mustafa yamandı sanırım.

amca çok kötü olmuş. kalbi kaldrımıyor kalp pilini. ama onaylarsanız ölüm riski yüksek bir parça takacam dedi. aradım bizimkileri imzalıyorum dedim.

bastım imzayı. parçayı taktılar 2 gün sonra düzelmeye başladı. ayaklarındaki şişlik indi. yemek yemeye başladı ibne.

yanıma yaklaş dedi. yaklaştım. sarıldı hüngür hüngür ağladı. beni yanlız bırakmadın dedi. oturduk öküz gibi ağlıyoruz amk. hemşire kovdu beni . adam yoğun bakımdan çıkmış ne yapıyorsunuz beyfendi dedi :D

şimdi bacağına bağlı geçici pil var. arada gidip çekeyimmi pili diye şaka yapıyorum.

ha bu arada bu penisin ucuna sonda diye birşey takmıştılar. onu ben çıakrttım . acayip kötü birşey. ama babam hak ediyor bazı şeyler. bu aralar değerimizi bildi kereta.

ayrıca o baghsettiğin taş hiçbirşeyi simgelemiyor ki. bildiğin bükme mermer taşı. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

annen ve baban seninle emaneten yasiyo. İnan bana. Ki senin gibi birini bu yasa kadar besleyip buyutmuslerse kaba tabiriyle onlarin bokunu yesen azdir. Cunku bu asalak hayata can vermisler.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

Bu kadar basit bir mesele nasil oluyorda bu kadar yaygara kopariyor. Gidin anitkabir i basin sokun alala

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
Toplam Hit: 21011 Toplam Mesaj: 171
anıtkabir milliyetçilik cumhuriyet ata laiklik